piątek, 20 marca 2015

Dlaczego wciąż powinniśmy mieć oko na Toby'ego, część 1

Cześć :) Dzisiaj  na celowniku mam dla Was Toby'ego. Teoria jest dość ciekawa, dlatego postanowiłam ją Wam przybliżyć. Oczywiście mówi o tym dlaczego Toby nadal może działać w A-teamie.
Toby już raz okazał się być A. Oczywiście wyjaśnił to swoimi szlachetnymi motywami, ale odkrycie przez Spencer, że jest A jest dla niego idealnym alibi. W końcu, kto by dwukrotnie podejrzewał  tą samą osobę o bycie A? (oprócz Mony, bo to wyjątkowy przypadek ;p) Tym bardziej, że raz już go przyłapano. Idealna sytuacja dla kogoś kto nie chce zwrócić na siebie uwagi. Tylko, że Toby stale zwraca na siebie uwagę i ma mnóstwo powodów do tego, aby wciąż działać w A-teamie albo być nawet głównym A. 
1. Pragnienie zemsty
Toby ma niewątpliwie silną motywację aby być A.
Przez Alison i Kłamczuchy trafił do poprawczaka. Kiedy wrócił był kozłem ofiarnym całego miasteczka. Wszyscy się go bali, szydzili z niego. Nie miał przyjaciół, każdy się od niego odwrócił uważając go za zboczonego mordercę. Żaden rodzic nie pozwalał swojemu dziecku zbliżyć się do Toby'ego. Później z kolei został oskarżony o zabójstwo Alison.
Toby ma najwięcej powodów ze wszystkich aby zamienić życie Kłamczuch w koszmar, sprawić, że zapłacą odpowiednią cenę za to co zrobiły.


2. Marion Cavanaugh
Wciąż nie wiemy wszystkiego, ale istnieją pewne podejrzenia, że to Pani DiLaurentis jest odpowiedzialna za to co stało się z Marion, matką Toby'ego. Wszystko w jakiś sposób łączy się z Bethany Young i Tamtą nocą.
Toby wykorzystał dokumenty Eddiego Lamb'a, żeby dostać się do Radley (to wtedy BigA przechwyciło całą grę).
Może Toby dowiedział się wtedy prawdy? Być może podejrzenia względem Pani D. okazały się prawdziwe i teraz każe za wszystko Alison i jej przyjaciółki.
"Wiesz co? Chciałbym wiedzieć kto napisał te wiadomości. Zaoferowałbym swoją pomoc. Ty i twoje przyjaciółki zasługujecie na wszystko co najgorsze".
3. Podobieństwa do A
Przyjrzyjmy się teraz postępowaniu A względem Alison i dziewczyn.
Alison została wrobiona w morderstwo Mony i siedzi niesłusznie w więzieniu. 
Kłamczuchy również są zamieszane w sprawę. Najpierw do więzienia trafiła Hanna, a ostatnio reszta Kłamczuch.
Oskarżone o morderstwo, którego nie popełniły.
A postępuje z dziewczynami w ten sam sposób, w który został potraktowany Toby. Nareszcie wiedzą, jak to jest być oskarżonym o coś czego nie zrobiły.
Możemy wyciągnąć z tego dwa następujące wnioski: albo Toby jest A albo A lubi go tak bardzo, że mści się na nich w ten sam sposób, w który został potraktowany Toby.
"Sezon piąty opowiada o tym, jak A chce ukarać Kłamczuchy. Alison jest za kratkami. Gnije w pomarańczowym kombinezonie, ale A nie zadowoli się tylko jedną Kłamczuchą - A chce ich wszystkie. Pytanie brzmi: Kto wygra? Czy pod koniec sezonu piątego zobaczymy tylko jeden pomarańczowy uniform czy może 5? - Marlene King
Alison: Powiedz Spencer aby przestała wygadywać te bzdury, zanim będzie za późno. Zapomniałeś już, jak to jest być zamkniętym za coś czego nie zrobiłeś? Pamiętasz, jakie to uczucie?
Toby: Pamiętam. Pamiętam również przez kogo się tam znalazłem. A ty?
4. Wcześniejszy udział w A-teamie 
Według PLL wiki, Toby dołączył do A już w 1x06.
Jenna: Rozmawiałeś z nią?
Toby: Z kim?
Jenna: Z Emily. Dlaczego to zrobiłeś?
Toby: O czym ty mówisz?
Jenna: Wiesz, że oszukujesz sam siebie? Gdy tylko pozna o tobie prawdę, znienawidzi cię.
Toby: A od kogo miałaby się dowiedzieć?
Toby od samego początku mógł planować zbliżenie się do Kłamczuch, zdobycie ich zaufanie aby przekonać się, jak dużo wiedzą, był szpiegiem w ich paczce. Nie podziałało z Emily, która przyznała się, że jest lesbijką, więc znalazła się kolejna Kłamczucha - Spencer.
5. Dobry/zły glina
Toby przyznał, że dołączył do A-teamu, żeby chronić Spencer i żeby dziewczyny miały tam jakąś wtykę.
Tylko, że: po pierwsze, skoro dołączył tam w 1x06, zanim jeszcze w ogóle rozmawiał ze Spencer, to po co miałby ją chronić? Jego wymówka byłaby w tym wypadku kłamstwem.
Po drugie, to co wyprawiał jako członek A-teamu nigdy nie przynosiło niczego dobrego, a jedynie szkodziło dziewczynom. Więc jak on chciał im pomóc?
Czy kiedykolwiek Toby ostrzegł dziewczyny przed grożącym im niebezpieczeństwem tak aby mogły na siebie uważać? Albo czy uratował Spencer z płonącego budynku albo z zamkniętej sauny? Nie. Widzimy tylko, jak A ją tam zamyka.
Musiał znać zamiary A jako członek jego ekipy, a nigdy nie ruszył palcem, żeby ją uratować. Zawsze to był ktoś inny.
Gdzie był Toby, kiedy Spencer została zaatakowana w pociągu i prawie z niego wyrzucona?
Istnieje sporo pytań, na których nie znamy odpowiedzi, ale bardzo możliwe jest, że Toby nigdy tak naprawdę nie stał po stronie dziewczyn.
Dlaczego uciekł z domu Spencer, gdy ta dowiedziała się, że jest A zamiast od razu jej wyznać całą prawdę? Dlaczego pozwolił aby Spencer myślała, że nie żyje?
Dlaczego pozwolił na to aby Spencer załamała się tak bardzo po jego domniemanej śmierci, że aż trafiła do Radley? 
Toby mówił, że ją chroni, ale tak naprawdę tylko ją niszczył.
A teraz mówi, że dołączył do policji po to, żeby mieli tam wtykę. Trochę to przypomina całą sytuację z A-teamem. Wkracza do jakiegoś "teamu" aby mieć "wtykę" i wiedzieć co się dzieje. Tak naprawdę, niewiele robił, żeby ochronić Spencer tłumacząc to tym, że nie może zdradzać jej szczegółów. Jego dziewczynie groziło więzienie, aż w końcu do niego trafiła, a on nie może nic powiedzieć??
6. Keegan jest wielkim fanem A.
Keegan jest znany z tego, że bardzo często mówi o A i to dość otwarcie. Tylko dlaczego jest jedynym aktorem, który to robi? Reszta obsady próbuje zachować milczenie, dają do zrozumienia, że nic nie wiedzą albo miotają się w odpowiedziach chcąc jak najszybciej zmienić temat albo w ogóle go uniknąć. A Keegan... wręcz kwapi się do mówienia o A!
Po co tak często opowiada o postaci, której nie gra? Na dodatek robi to z tak wielkim zapałem, jakby mówił sam o sobie.
Być może chodzi tylko o podgrzanie atmosfery a być może o to, że sam często występował w kapturze i stąd ten jego wielki sentyment.
"Oczywiście ta elektryzująca wiadomość nie oznacza końca, a jedynie pozwala zrozumieć, jak szokujące jest całe show. Dla mnie była to wielka sprawa tak samo będzie dla naszych widzów, którzy w końcu będą mogli poznać ostateczną odpowiedź. Na początku była ona trochę przytłaczająca. Ale kiedy ochłonąłem, cała układanka okazała się genialna, wszystko do siebie pasowało, a zrozumienie dlaczego było o wiele bardziej interesujące niż dowiedzenie się kto. Cała opowieść będzie piękna, ale złamie niejedno serce." - Keegan Allen.
7. Efekt Paula Varjaka
Wg słownika Efekt Paula Varjaka odnosi się do głównego bohatera "Śniadania u Tiffany'ego" i oznacza zmienienie się z całkowicie okropnego, przerażającego do wspaniałego i uwielbianego. Pisałam o tym już wcześniej::
 Idealnie pasuje do Toby’ego. Po pierwsze, na początku serialu był nieśmiały, wycofany i nieco dziwaczny. Podejrzewano go o morderstwo przez co całe miasteczko unikało go, jak ognia. Lecz wraz z rozwojem fabuły, Toby przestawał być nieśmiały, stał się bardziej przyjazny, lubiany i z czasem większość fanek zaczęła widzieć w nim przystojniaka mimo, że na początku wzbudzał raczej odrzucenie niż zachwyt. Dołączył nawet do A, między innymi po to, żeby chronić Spencer. I co najważniejsze, wstąpił do policji i dzięki temu stał się szanowanym przez społeczność Rosewood obywatelem. A wiadomo przecież, że nikt nie będzie podejrzewał policjanta. Wydawałoby się idealna wymówka, prawda?
* * * * 
Zaskakujące, jak szybko Kłamczuchy i Spencer przebaczyły Toby'emu. Nie tylko one, ale również widzowie zaakceptowali jego powody przystąpienia do A, dlatego nikt nie zwracał później na niego większej uwagi.
Moim zdaniem taki obrót spraw był wręcz idealny. Kto będzie podejrzewał Toby'ego (na pewno nie Kłamczuchy) o to, że może być A skoro już raz został złapany na gorącym uczynku? Na dodatek zrobił się miły, "troszczy" się o Spencer itd. Nikt by nie sądził, że będzie tak głupi aby działać znowu w A-teamie i właśnie to wg mnie jest dla niego idealnym alibi. 

35 komentarzy:

 1. poza tym, toby jak A wyglądał bardzooo przerażająco i krwiożerczo. wątpię żeby tak samo wyglądał chłopak, który troszczy sie jedynie o swoją dziewczynę i chce jej pomóc. wyglądał tak jakby naprawdę miał zamiar zrobić im krzywdę i jakby one zrobiły jemu krzywdę. a później nagle zrobił się potulny jak baranek i ta złowroga mina zniknęła. dziwne... - paulina

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie może być "szlachetna motywacja",co najwyżej "szlachetny motyw" ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja. Nie wiem jak to się tam dostało...

   Usuń
 3. Z jednej strony byłoby to super rozwiązanie, rzeczywiście złamałoby to nie jedno serce, zwłaszcza moje, bo Spencer i Toby to moja ukochana para! No i dla Spencer będzie to gorsze niż śmierć, zdrada najbliższej osoby. Z drugiej strony jednak chciałabym aby te wszystkie teorie były tak blisko rozwiązania żebyśmy mogły poczuć się w 100% zaskoczone i żeby nie zakończyć odcinka z "Wiedziałam!" na ustach.

  PS. Dzięki dziewczyny za super robotę na blogu! Fajnie jest prawie każdego dnia wejść i zobaczyć nowe wpisy i co więcej ciekawe wpisy. Świetna robota, dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
 4. To Toby zamknął Spencer w saunie, była o tym mowa w jednym z ocinków. Aczkolwiek teoria sama w sobie niezła. Mało osób podejrzewa Tobiego a tu może się okazać niespodzianką.
  Pozdrawiam.
  S

  OdpowiedzUsuń
 5. dowiecie sie w srode a nie tak zgadujecie ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby kazdy myslal tak jak ty to nic by sie na tym blogu nie dzialo. I nie licz ze z finalu dowiesz sie kim jest A.

   Usuń
 6. gdyby Toby opuścił A-team byłby dręczony a nic takiego nie ma miejsca, poza tym na pewno sporo się dowiedział będąc członkiem drużyny lecz jakoś nie kwapił się do przekazania informacji kłamczuchom. K

  OdpowiedzUsuń
 7. caly czas mam w glowie slowa Marlenki, ze bedziemy wspolczuc A kiedy sie dowiemy dlaczego dreczyl Klamczuchy. a Toby od poczatku moze budzic wspolczucie.. poza tym jesli chodzi o rozmowe Tobiaszla z Jenna, to wydaje mi sie, ze chodzilo raczej o ich intymna relacje

  OdpowiedzUsuń
 8. też pomyślałam o Tobym, zwłaszcza że A. to postać która jest z nami od 1 sezonu i do tej pory mam w głowie pewien motyw z któregoś sezonu kiedy to Toby o mało co nie przejechał Lucasa jadącego w nocy na desce. No i ta Jenna.. Ten artykuł tylko potwierdza fakt że A. to Toby, wszystko idealnie opisane, choć istnieją też teorie że Mona żyje i to ona jest A. aczkolwiek wątpie w to. Cóż.. Ciekawi mnie to bardzo! Czekam z niecierpliwością na finał tego sezonu ;d

  OdpowiedzUsuń
 9. Super teoria, ale mi nadzieję, że się nie sprawdzi :(
  Choć jest wiele dowodów na tym, że jest A, lub jemu/jej pomaga ..

  OdpowiedzUsuń
 10. On był w A-team'ie już od 6 odc? Coś nie chce mi się w to wierzyć. Dopiero co wrócił do miasta a Mona miała by już mu powiedzieć całą prawdę o tym, że jest A?

  OdpowiedzUsuń
 11. genialne !
  na 100 % złamie serca, ale jak bd dobre wytlumaczenie to ... ach ,brak słów

  OdpowiedzUsuń
 12. Myślę, że Toby moze mieć blizniaka :P
  W sumie to nie lubię tej postaci od początku...

  OdpowiedzUsuń
 13. I co najważniejsze: nigdy nie wyjaśniono o co chodziło z tym ciałem tobiego. :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oraz o jaką tajemnice chodziło Jennie...?

   Usuń
 14. Od dawna podejrzewam Tobiego. Mysle ze to by bylo mocne i dobre zakończenie i smutne zarazem. Marlen tez rzadko kiedy rzuca na niego podejrzenia. Często sugeruje cos o Arii albo Ezrze. Toby zachowuje sie dziwnie. Jego relacje z Mona tez nigdy nie byly zbyt pokazywane. Aktorka grajaca Mone powiedziała ze kiedy ona miała byc A to dowiedziała sie o tym dopiero kiedy dostala scenariusz odcinka w ktorym została ujawniona. Mysle ze w tym.przypadku jest tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jestem za notka "dlaczego powinnismy miec oko na Ezre". Koles jest podejrzany.

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie mam pojęcia jak osoba przebywająca kiedyś w poprawczaku, teraz jest policjantem...

  OdpowiedzUsuń
 17. Wole zeby Toby był Big A przynajmniej to by miało jakiś sens a nie jakaś bliźniaczka Cece

  OdpowiedzUsuń
 18. Chociaż uwielbiam Toby'ego i nie chciałabym, żeby był A, to ta teoria jest GENIALNA. Pasuje do wszystkich wcześniejszych wskazówek od twórców: nie podejrzewalibyśmy tego (a już na pewno nie Kłamczuchy), motywem A jest miłość, będziemy współczuć A, gdy poznamy całą historię... Dodatkowo, Toby jest dobrze zbudowany, umięśniony, teraz także odpowiednio wyszkolony, a A musi się w niektórych sytuacjach nieźle fizycznie napracować.
  A jeśli nie Toby, to może Jenna? Keegan mówił, że to oczywiste, a dla większości z nas Jenna była pierwszym typem na A. Może ona teraz mści się za swojego brata-ukochanego, a także za siebie? Chociaż w sumie byłabym nieco zawiedziona Jenną w tym momencie, bo ostatnio nie występuje w PLL.

  OdpowiedzUsuń
 19. http://thebestplltheories.tumblr.com/post/113323251013/these-tweets-give-me-hope-for-the-future-they

  OdpowiedzUsuń
 20. Cindy i Mindy sa A. marlen powiedziala ze bd blizniaczki. i jeszcze spoiler ze A zdejmuje kaptur i widac długie falowane brazowe wlosy. a wy jak myslicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to ktoś kogo kochamy według Marlene, wiec na pewno nie bliźniaczki

   Usuń
 21. Spencer by chyba umarła.......

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja go podejrzewałam od początku.Dlaczego np nie chciał ostatnio kochać się ze Spence? Bo coś by poczuł do niej a to zagrażałoby jego grze? Motyw ma baaardzo silny,najsilniejszy z wszytkich którzy grają w serialu.Tanner ostatnio załapała co Toby robi w policji dlatego cofnęłą go z czynnej służby. On nawet nie przejmuje się ,jeśli Spencer coś mu mówi.Gdybym ja powiedziała swojemu facetowi ,że jakiś inny był dla mnie słodki więc zostałam raczej wpadłby w szał a nie przyjął to z takim spokojem jakby nic go nie obchodzilo no i ta opowieść o tej krwi nie wzbudziła w nim najmniejszych emocji.

  OdpowiedzUsuń
 23. Kurcze no, jest wiele bardzo dobrych i logicznych teorii... Tak na prawde nie wiadomo co oni nam zaserwują :D Raczej wolałabym żeby A okazała sie któraś z kłamczuch (największa zdrada ever), oprócz tego nic innego mnie nie zaskoczy :(

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetna teoria, moim zdaniem najbardziej prawdopodobna. Ale mam nadzieje, że ktoś inny jest Big A, bo bardzo lubie Tobiego ;(

  OdpowiedzUsuń
 25. również uważam, że Toby to A.

  jeszcze jedną rzecz bym dopisała do Twojej listy - pamiętacie ten czarno-biały odcinek? Marlene powiedziała, że jest w nim duża wskazówka.
  na sam koniec odcinka to Toby ukazuje się w bramie (czy co to tam było, w każdym razie pamiętam, ze po tym odcinku wszyscy pisali, że to Toby jest A)

  OdpowiedzUsuń
 26. Toby był "A" po odc 3x08, nie 1x06, kiedyś nawet twórcy serialu to potwierdzili.

  OdpowiedzUsuń
 27. Przecież Toby nie został policjantem żeby znajomi "mieli wtykę", nigdy nie było o czymś takim mowy. Chciał zostać policjantem po to, by w końcu policja nie była skorumpowana i bezskuteczna tylko dobrze działała i dbała o bezpieczeństwo mieszkańców ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. Dokładnie, nie było mowy o tym, że chciał być wtyczką ;) Ale zastanawiałam się też nad tym czy Toby mógłby mieć coś wspólnego z A i to by miało sens - w końcu ma dostęp do wszystkich kłamczuch, ich chłopaków, domu spencer itd, do tego odkąd pracuje w policji może używać ich sprzętu co ułatwia mu sledzenie dziewczyn i nikt go nie podejrzewa.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia