czwartek, 26 marca 2015

Czy aby na pewno możemy ufać Monie?

Odcinek finałowy 5 sezonu był wielkim comebackiem Mony. A upozorowało jej śmierć i uwięziło ją w domku dla lalek gdzie miały dołączyć do niej Kłamczuchy. Na dodatek A zmusiło Mone aby udawała Alison. Oczywiście wyznała później dziewczynom, że jedynie udaje posłuszeństwo wobec A.
Przez cały odcinek Mona współpracowała z dziewczynami, ale co jeśli tak naprawdę znów tylko udawała?
Zapraszam na kilka krótkich wskazówek, które mogą wskazywać na to, że Mona wciąż nie jest z nami szczera.
 
 
 
1. Głos, który słyszymy w Dollhouse brzmi bardzo podobnie do Mony.
2. Kiedy Aria i Mona wychodzą ze swoich pokoi, Mona mówi Arii, że podoba się jej tapeta w pokoju Arii. A odtworzyło wszystkie pokoje Kłamczuch, a więc nie raz musiało być w ich pokojach. Wtedy mogliśmy nie zwrócić na to uwagi, ale może trzeba było potraktować to jako wskazówkę?
3. Mona wyglądała na zadowoloną, gdy dowiedziała się, że Alison została skazana za jej zabicie.
4. Skoro Mona sfałszowała własną śmierć i zniknęła, to miała wystarczająco dużo czasu aby przygotować domek dla lalek i wdrożyć w życie swój plan.
5.Mona miała obsesję na punkcie Ali, a teraz w końcu mogła nią być. A musiałoby znaleźć jakiś sposób aby wyciągnąć Alison z więzienia, jeśli chciałoby mieć ją w domku, ale właściwie po co skoro Mona mogła być Ali. Dzięki temu mogła się w końcu przekonać, jak to jest być tą sławną, uwielbianą i podziwianą Alison a nie jedynie "frajerką Mona". 
6. Mona miała na sobie takie same ubrania, jak te, które nosiła Alison w noc swojego zaginięcia. Te dwie sprawy muszą się ze sobą jakoś łączyć. Pytanie tylko brzmi, jak?
7. Mona może współpracować z A i to dlatego jako jedyna dostała maskę gazową. A wytłumaczyło to tym, że Alison jest jego ulubienicą, ale może wcale nie chodziło o Ali tylko o Mone. A planuje coś wielkiego i nie chce aby Mona przez przypadek ucierpiała.

* * * * * 
Moim zdaniem teoria jest całkiem fajna, dobra i realna. 
Wiemy, jak bardzo przebiegła i inteligentna jest Mona, więc jak to możliwe, że nie przewidziała tego, że A może coś jej zrobić? Jak mogła myśleć, że A okaże się na tyle głupie, że da się nabrać na jakąkolwiek sztuczkę? Mona potrafi doskonale przewidywać przebieg zdarzeń, więc to niemożliwe aby nie wzięła tego pod uwagę.

A tak poza tematem:
Nie mogę się powstrzymać i muszę dodawać 3 gify z Em i Spencer. Są wręcz boskie!

Mina Spencer bezcenna ♥ ♥


32 komentarze:

 1. Mona była co najmniej raz w pokoju Arii. Kiedyś Mike zaprosił Monę do domu i Aria natknęła się na nią w swoim pokoju.
  Poza tym, Mona ma chyba talent do zapamiętywania takich nieistotnych szczegółów i przywoływania ich w dziwnych momentach. Zawsze mnie to przerażało.

  OdpowiedzUsuń
 2. co najważniejsze - dlaczego Mona od razu nie powiedziała kto ją zaatakował??

  OdpowiedzUsuń
 3. W nocy na 3 minuty wyłącza się prąd i zamki też się wyłączają, to chyba logiczne ze wchodziła do wszystkich pokoi żeby ogarnąć cały domek. Moim zdaniem trzeba się skupić na pokoju Charlesa (ja jestem za leniwa więc daje tylko pomysł xd) skoro każda z dziewczyn miała odwzorowany idealnie swój pokój to A może mieć odwzorowany swój, teraz tylko pytanie komu chce się przejrzeć wszystkie odcinki od 3 sezonu by coś znaleźć? ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podobno to pokój ze starej rezydencji ezry i nawet był pokazany

   Usuń
  2. serio? skąd masz takie informacje? możesz pokazać jakieś zdjęcie, albo numer odcinka w którym pokazany był stary pokój Ezry?

   Usuń
  3. niestety nic nie mam :/ ktoś na reddirze zapytał o to kiedyś i jakiś anonimek napisał, że to stara rezydencja ezry tylko niektóre pokoje są pozmieniane ale i tak można dostrzec podobieństwo

   Usuń
  4. Nie jestem pewna czy rozumiem :c
   Cały "domek dla lalek" w którym uwięzione są dziewczyny, to była rezydencja Ezry, czy jedynie pokój A jest odwzorowaniem jakiegoś pokoju w jego byłym domu?

   To trochę niemożliwe... Pokój, w którym A umieściło każdą z dziewczyn z osobna, to odwzorowanie ich własnych pokoi (choć wydawało mi się na, że pokój Mony i Spence w domku A różnił się od tych które widziałyśmy w serialu wcześniej...) więc to niemożliwe żeby przypominały dom Ezry.

   Usuń
  5. chodzi o jeden konkretny pokój ale nie dziewczyn

   Usuń
  6. Pewnie nie masz już linka?

   Usuń
 4. Co Emilly mówi bezglosnie do spence? xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, że mówi "It's her hair". Ale gdyby ktos się uparł tak jak moja koleżanka " It's grey", ale grey to ja tam nie widzę, ale kto jej tam przemówi :D

   Usuń
 5. Emily mówi do Spencer its her hair.
  Pamiętam że Mona w odcinku 5x12 zadzwoniła do kłamczuch i powiedziała że wie kim jest A. Po chwili ktoś wszedł do jej domu i ją "zamordował". Dlaczego w finałowym odcinku nie powiedziała kłamczuchom kto jest A. tylko dowiadujemy się o tożsamości A. od Spencer?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mona od dłuższego czasu planowała swoją śmierć i chciała wrobić w nią Alison, żeby zbliżyć się przez to do prawdziwego A. Myślę, że to był element gry. Zamierzała dziewczynom przedstawić dowody na to, że Alison jest A, ale wtedy dopadło ją prawdziwe A.

   Usuń
 6. OMG to było straszne, banalne i po prostu bezsensowne. Czemu dziewczyny nie spytały się co się z nią działo, kto ją "zabił" i w ogóle. Eh...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Mona pewnie nie widziała twarzy. Dziewczyny też się pewnie domyśliły że nie widziała twarzy A, bo po pierwsze - czemu A miałoby się NAGLE ujawniać Monie po tak długim czasie? I po drugie - gdyby widziała, to powiedziałaby to od razu.
   Dziewczyny były w domku dwie doby (chyba że coś przeoczyłam) i w przeciągu tych 48 godzin miały tylko 6 minut żeby porozmawiać. Wolały dogadać kwestię planu ucieczki.

   Usuń
  2. Jak nie widziała twarzy skoro była w szoku kiedy zobaczyła osobę która ją "zabiła" I tu nie chodzi mi o szok ze ktoś obcy a że ktoś znajomy

   Usuń
  3. Może była w szoku, bo spodziewała się, że już dogadała się z A i po prostu dobrowolnie przyjedzie do jego kryjówki, ale A ją oszukało i przyszło w nieoczekiwanym momencie. może bała się że naprawdę ją zabije.

   Usuń
  4. w którym odcinku dokładnie "zabito" Monę? muszę chyba jeszcze raz zobaczyć jej reakcję.

   Usuń
  5. 5×12 - Taking This One To The Grave
   Jednak możesz wpisać na yt "Mona's Death" :)

   Usuń
  6. Mnie się wydaje, że Mona musiała widzieć czyjąś twarz. Była bardzo zaskoczona i przestraszona, jakby ktoś ją zdradził i dopiero wtedy zrozumiała, że jej plan nie wyjdzie

   Usuń
  7. Jakby zobaczyła kogoś w masce, to by podejrzewała, że to Ali i by się nie przestraszyła. Na widok kogoś znajomego chyba też by tak nie odskoczyła, więc to musiała być obca, straszna osoba, albo już jej znana, której się boi.

   Usuń
  8. czemu miałaby myśleć, że to Ali? przecież wiedziała, że Ali nie jest A. Chciała tylko żeby wszyscy wokół tak myśleli...

   Usuń
 7. Jannel napisała na którymś z portali, że to nie jest jej głos w 'domu dla lalek' :) także możecie to skreślić z listy :>

  ~xnatti

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo jak wszyscy pisali, że Mona nie żyje. To serial o Kłamstwach, aktorzy też mówią półprawdy albo kłamią i nie ma co im wierzyć na słowo.

   Usuń
  2. Dokladnie. Tym bardziej ze Marlene przyznala sie ostatnio ze oklamala ja co do jej domniemanej smierci

   Usuń
  3. Tak samo gdy fani spytali Janel czy Mona żyje, ta odpowiedziała "Mona jest oficjalnie martwa". Ludzie pracujący przy serialu chcą nas zrobić w konia. Jednak w ich wypowiedziach trzeba doszukiwać się czegoś co jest dwuznaczne. Np. Mona jest martwa, mogło oznaczać, że Mona udaje Alison, a ona już nie istnieje.

   Usuń
 8. Dobra teoria,ale nie chce mi się wierzyć,że Mona znowu jest przeciwko dziewczynom :c

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie ufam Monie :) i pasuje mi ta teoria

  OdpowiedzUsuń
 10. ta maska gazowa skojarzyła mi się z hallowenowym odcinkiem z sezonu 4, w Ravanswood, w kryjówce A byl kostium z taką maską, i później było zbliżenie na jakąś postać w tej masce, która chyba śledziła dziewczyny :D to było mniej więcej w czasie kiedy wszyscy myśleli że Ezra jest A

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja ciągle myślę, że Ezra jest w to wszystko bardzo uwikłany, w ostatnim odcinku aż za bardzo się denerwował, bał się o Arię? czy bał, się że Caleb znajdzie vana? nie wiem już co o tym wszystkim myśleć..

  OdpowiedzUsuń
 12. Endrew podsłuchiwał Caleba i resztę, co on kombinuje? O co mu chodzi? Ta postać też ostatnio jest bardzo tajemnicza.
  Zachowuje się jakby miał coś do ukrycia, śledzi dziewczyny, niby im pomaga a tak naprawdę to mam wrażenie, że chce mieć wszystko pod kontrolą...

  OdpowiedzUsuń
 13. świetne, ale należy dodać też scenę, kiedy Spencer odczytała anagram a Mona w ogóle nie zareagowała, jakby jej to nie obchodziło. torchę dziwne

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia