poniedziałek, 16 marca 2015

Byron jest Big A!

Dzień dobry kochani! :))
Zapraszam Was dziś na może i szaloną, ale świetnie napisaną, logiczną teorie obwiniającą tatę Arii- którą podesłał mi czytelnik.
Zainteresowani rozwijają :))


Okej! Zaczynamy od znaczenia imienia Byron, którym jest stodoła dla krów.KROWA:
Zdjęcie przedstawia scenę z 5x24, jak Aria znajduje krowi język w pudełku- prawdopodobnie jest to wiadomość od A.

STODOŁA:
Marlene dodała to zdjęcie na instagrama 4 miesiące temu z podpisem "To znak A".
Oto rysunek Wrena. Przedstawia on rodzinę przed stodołą, w skład której wchodzi matka, ojciec, mała dziewczynka i mały chłopiec. Możemy więc założyć, że rysunek przedstawia rodzinę Montgomery- Ellę, Byrona, Arię i Mike'a. Na rysunku widzimy też krowę.

Lecimy dalej z teorią!
Velkomnir to "witamy" po islandzku, ale co to ma do rzeczy? Posłuchajcie początku filmiku:
Kto spontanicznie zadecydował o umieszczeniu swojej rodziny w Islandii na rok po tym jak Alison zaginęła? 

BYRON JEST BIG A!
Bethany Young to nieślubna córka Byrona, a Aria kompletnie nic o tym nie wie. Alison odkryła, że jej matka miała romans z Byronem, a Jessica nie mając idealnych relacji z córką (Ali) postanowiła pracować nad więzią z Beth, chciała uzyskać więź której nie potrafiła stworzyć z Alison. Ali po pewnym czasie rozszyfrowała o co chodzi mamie, a co za tym poszło- dowiedziała się kim naprawdę jest Bethany. Potem panienka DiLaurentis grozi Byronowi, że zadzwoni do Arii jeśli on jej nie da pieniędzy o które prosiła. "Wiesz jak to bardzo będzie bolało Arię jak zadzwonię?"- powiedziała wówczas. Scenarzyści tak rozegrali wszystko, że scena wyglądała jakby dotyczyła Meredith, ale w tedy Aria już wiedziała o Meredith! Tak samo jak Pan Montgomery wiedział, że Aria widziała go z kochanką w samochodzie jak się całowali. Romans z Meredith już się wydarzył i nawet został rozwiązany przed "tamtą" nocą. 
Byron zdawał sobie sprawę z tego, że nawet jakby zapłacił Alison to ona nie pozostawiłaby informacji dla siebie, a ponieważ Ella zaczęła już dostrzegać że coś jest nie tak, kiedy Ali powiedziała mu, że to jego ostatnia szansa na uratowanie siebie po prostu odszedł. (Wówczas Melissa wychodziła z domu z telefonem)
Większość z nas uważa, że to był już koniec (kiedy Mel uderzyła Beth), ale ja myślę, że Byron wrócił jeszcze potem żeby dać temu kres. I żeby nie zmarnować tej ostatniej szansy na uratowanie siebie uderzył "Alison"- czyli tak naprawdę Bethany. Jednak kiedy zobaczył, że tak naprawdę to była Beth, jego własna córka całkowicie stracił rozum. Zostawił martwą dziewczynę i poszedł szukać Alison. 

Alison znajdowała się na podwórku kiedy przyszedł Pan Montgomery i uderzył ją kamieniem w głowę. Przerażona Pani DiLaurentis wybiegła i zaczęła oskarżać mężczyznę, ale on powiedział że to wszystko to była wina Ali, a potem że chyba zabił Bethany. Byron zmusił Jessicę do zakopania Alison, a ponieważ kobieta była w ogromnym szoku i strachu zrobiła to. Alison obudziła się, ale jedyne co mogła widzieć to jej własna matka zakopująca ją- przez to doszła do błędnych wniosków, że Jessica ukrywała kogoś zbrodnie. JESSICA NIKOGO NIE UKRYWAŁA TYLKO ZOSTAŁA DO TEGO ZMUSZONA PRZEZ A! (BYRONA). A. nawet raz napisało do Alison: " Pochowałem twoją matkę tak samo jak patrzyłem jak ona pochowała Ciebie", oznacza to, że A. było obecne podczas tego wydarzenia "tamtej" nocy.

Po tym wydarzeniu Byron zdecydował żeby wyprowadzić się na rok do Islandii z rodziną. Czemu? Żeby pomóc Arii pogodzić się ze stratą Alison? Aby uciec od Meredith? Romans wówczas jeszcze nieodkryty przed Ellą i Mikiem? Słabe motywy...
Ale za to przeprowadzka do innego kraju z powodu przypadkowego morderstwa? Tak, to ma teraz sens!
Dopiero kiedy rodzina Montgomery wróciła rozpoczęły się morderstwa i wcale nie były one przypadkowe! 
Po udawanej śmierci Ian Thomas uciekł z dzwonnicy i został zabity później. Jego zabójca "wykonał swoją pracę" tak żeby śmierć Iana wyglądała na samobójstwo- nawet zostawił za niego list pożegnalny (napisany podobnym stylem pisania do Byrona).
Zachowanie Byrona na pogrzebie Iana była dosyć dziwne. Kiedy wszyscy patrzyli na trumnę on patrzył w jakiś inny punkt po drugiej stronie. Winny?
Garrett powiedział Spencer, że widział tatę Arii podczas emocjonalnej konwersacji z Alison w noc kiedy ona zaginęła. Spence mówi mu, że pójdzie po Arię żeby ten mógł jej sam powiedzieć co widział. Kiedy Spencer wychodzi Garrett zostaje zabity, tuż przed powiedzeniem Arii prawdy o jej ojcu. Oczywiście Aria potem dowiaduje się o tym od Spencer, ale myślę że Garrett widział więcej niż zdążył powiedzieć! Pamiętacie- we flash backu nie odszedł tylko obserwował, ukrył się za drzewem żeby dalej słuchać. Melissa powiedziała, że Wilden został wysłany do pociągu Halloweenowego żeby na czyjeś zlecenie zabić Garretta, Ktokolwiek był jego szefem- musiał mieć dużą moc no i być od Wildena starszy- to byłoby dziwne gdyby detektyw wykonywał polecenia jakiegoś nastolatka prawda?

Detektyw Wilden zginął zaraz po pożarze, który według słów Melissy sam spowodował. Red Coat wyciągnęła wówczas wszystkich z ognia i uratowała ich. Alison powiedziała, że pomogła jedynie Hannie bo reszta już była bezpieczna. Więc skoro ten ogień był planem A. to czemu RC wszystkich wyciągnęła? Osobiście myślę, że Wilden wykonał swoją robotę trochę inaczej i chciał wszystkich narazić na bardzo duże niebezpieczeństwo- Byron zabił go za umieszczenie Arii w niebezpieczeństwie. 

WSKAZÓWKI:
Fan spytał Marlene o wskazówkę na temat tożsamości A, a ona będąc świadoma jak genialni i spostrzegawczy są fani PLL odpisała "#BigA". Przez to wiele osób uważa Arię za A. (Mona powiedziała raz do niej Big A), ale myślę że to byłoby za proste i scenarzyści nie doprowadzili by nas tak blisko rozwiązania, a więc A. może być ktoś z otoczenia Arii.

Na koniec 3x14 przypadkowy uczeń szkoły w Rosewood trzymał podręcznik w ręku z napisem "Eastern Pennsylvania. Jakie miasto jest położone tam?
MONTGOMERY! 

A, jest zawsze łaskawe dla Arii. Np. w tedy kiedy A. grało w butelkę i butelka wypadła na Arię on ją przekręcił na Spencer. Można powiedzieć, że prześladowca unika zranienia Arii pomimo ranienia Kłamczuch stale. 

We flashbacku (odcinek 3x14) kiedy Alison jest w biurze Byrona mówi do niego "Jesteś potężnym człowiekiem Panie Montgomery". 
W każdej scenie z tą dwójką panuje napięcie a atmosfera jest dosyć intensywna. Byron posunął się nawet do mocnego złapania Ali za rękę i wyrwania jej telefonu gdy groziła mu wykonaniem telefonu do Arii. 

Zwróćmy uwagę jak podczas tej sceny Pani Grunwald podkreśliła słowo "Jedna", mówiąc że jedna z 3 Kłamczuch została dotknięta przez tego którego Alison obawia się najbardziej, nieco sugerując że A. to ktoś kto jest połączony z jedną z nich. Wszyscy wówczas myśleli, że jest mowa o Ezrze, ale okazało się że on wcale nie jest A. Byron nie miał kontaktu z Emily, Hanną czy Spencer, ale jako ojciec Arii wiele razy ją przytulał etc. 

W odcinku pilotażowym (Byron był obecny)Pigtunia (ta świnka Arii się tak nazywała prawda?) sprawiała wrażenie jakby to był jej pierwszy "występ". Ella wspomniała wówczas, że Aria bardzo ją kocha ponieważ dostała ją od ojca. Temat świń się przewijał po parę razy podczas trwania serialu.

Kiedy Aria i Alison się włamały do biura Byrona, Aria napisała na ścianie "WHO'S LEAVING WHO YOU PIG",

W odcinku 3x17 Aria i Byron rozmawiali. W 1:14 Byron zaczyna otwierać się przed Arią. Zwróćcie uwagę na to co do niej mówi i jaki przy tym kładzie nacisk na kominek. Mówi, że jak Aria była mała to on i Ella mieli paranoje że jak się raz odwrócą to Aria zrobi sobie krzywdę przez kominek. Potem mówi: "Wiedziałem, że moją jedyną pracą na Ziemi jest zapewnienie Ci bezpieczeństwa. I wykonałem dobrą robotę- a nie?".

W tym filmiku zwróćcie uwagę na reakcję Byrona na pytanie Arii w 56 sekundzie. 

I ostatni: w tym filmiku Aria i Byron rozmawiają o tym kto wrobił Meredith. Spójrzcie na reakcje Byrona po komentarzu Arii w 2:59. 

W 3x22 Byron rozmawiał z Ezrą o innej pracy dla niego. Podczas tej rozmowy Byron powiedział "Jestem teraz w takim punkcie życia kiedy spędzam wiele czasu próbując zrobić zadośćuczynienie dla kogoś".

Ezra przeciwstawia się Byronowi i odmawia wzięcia pracy. W 1:17 Ezra mówi do Byrona "Nie chcę żebyś miał nade mną moc", a Byron się wkurza i pyta jak może mieć czelność żeby tak do niego mówić. Tutaj widać jak bardzo Byron lubi mieć wszystko pod kontrolą- zastrasza ludzi żeby wykonali jego rozkazy. Kiedy Ezra mówi, że się go nie boi Byron zarzuca mu problemy z ego. Według tych tweetów Ezra pomimo zazdrości nie umieścił noży w worku treningowym Jake'a, ale kto jest jeszcze zazdrosny o Arię? Oczywiście BYRON!

I ostatnia sprawa: Keegen powiedział "Możesz wrócić do sezonu 3, albo sezonu 1 oglądać i wpaść na to! Nie wiele ludzi będzie zaniepokojonych kim jest A, bo to nie chodzi o to kim jest tylko dlaczego jest. I to tak bolesne, tragiczne, smutne, piękne i szalone! To wyjaśnia wszystko i ludzie będą wstrząśnięci tym że fabuła jest o wiele większa niż się wydaje!"

To już wszystko :) Myślę, że teoria jest niesamowita! Naprawdę! Pomysł rodzica jako A. jest dziwna, ale to nie zmienia faktu że teoria jest świetna! 
Co o niej sądzicie? :) Podoba się Wam?
X

16 komentarzy:

 1. Jak dla mnie to nie trzyma się kupy. Owszem argumenty są mocne ale Byrona nie było w ogóle w 5 i chyba w 4 sezonie. To dość dziwne że on jako A zniknął ostatnio z ekranu. Mnie natomiast zdziwiło zachowanie Arii w ostatnim odcinku o czym zresztą już pisaliście. Ale ten moment kiedy varjack do niej dzwoni..skąd ona wiedziała że jest to jego numer? Albo nauczyła się go na pamięć w co wątpię albo miała zapisany jego numer w telefonie. Ale to też trochę dziwne bo raczej nie miała zamiaru się z nim kontaktować. Ostatnia możliwość jest taka że ona sama jest A- teamie stąd znała jego numer gdy zadzwonił. Pytanie tylko czy to wskazówka czy zwykłe, nic nieznaczące niedociągnięcie scenarzystów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a może gapiły się na ten numer tyle czasu, że skojarzyła go skojarzyła. ja też w pracy kojarzę numery telefonów klientów na zasadzie "ooo, to ten pan, który zawsze zamawia x", ale jakbym miała podać teraz ten numer to nie pamiętam.

   Usuń
  2. Pomysł z Islandią jest bardzo trafiony to musi mieć związek ze zniknięciem Ali.Ale skoro Byron miałby być A dlaczego starałby się skrzywdzić Mike'a? Pamiętacie sztangi w jego pokoju? Aria w pociągu też została uwięziona z Garretem.Jestem zdania ,że ta sprawa musi mieć związek z rodziną Arii,no bo po co pierwszy odcinek miałby być praktycznie o nich ?!

   Usuń
 2. Teoria ma sens Gdyby jeszcze był do tego jakiś ciekawy motyw to myślę, że nikt nie byłby zawiedziony takim obrotem spraw :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 3 albo 1 sezon ? Czyli lista bohaterów, którzy mogą być A jest ograniczona. Osoba ta musiała być obecna w obu sezonach....
  Lista możliwych osób:
  1. Spencer (team A), Melissa, Veronica, Peter HASTINGS
  2. Aria, Mike, Ella, Byron MONTGOMERY
  3. Hann, Ashley MARIN
  4. Emily, Pam FIELDS
  5. Jason DiLaurentis
  6. Alison DiLaurentis (retrospekcje i "wizje/sny" dziewczyn"- sezon 1, RedCoat- sezon 3 ???)
  7. Jessica i Kenneth DiLaurentis (w pierwszym sezonie ich prawie nie ma)
  8. Jenna Cavanaugh
  9. Toby Cavanaugh (team A)
  10. Caleb Rivers
  11. Mona Vanderwall (team A)- dead, sezon 5
  12. Ezra Fitz
  13. Lucas Gottesman (team A)
  14. Wren Kingston
  15. Paige McCullers
  16. Noel Khan
  17. Garret Reynolds - dead, sezon 3
  18. Darren Wilden - dead, sezon 3

  W pierwszym sezonie:
  1. Ian Thomas
  2. Maya

  W trzecim sezonie:
  1. Cece Drake
  2. Shana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dodatkowo:
   a miało wrócić w 3x01 - wtedy wraca Wren
   A to 7 liter- na filmwebie jest Wren Kim/ Wren Kingston
   w końcówkach do 3x04 i 3x05 A pije takiego drinka jakiego Wren zamówił w pierszym sezonie na kolacji z Hastingami

   Wiem, że PODOBNO mamy już nie zobaczyć Wrena w serialu, ale czy nie uważacie, że to idealna przykrywka żeby odsunąć od niego podejrzenia- ogłosić, że aktor się już nie pojawi w serialu ????

   Dodatkowo to dziwne, że jak Spencer była w Londynie nie zastała Wrena, najpierw Colin powiedział, że wyjechali gdzieś z Melissą, ale później Mel wróciła sama.

   Dodatkowo RedCoats to historyczny termin określający żołnieży Brytyjskiej Armi :D http://en.wikipedia.org/wiki/Red_coat_(British_army)

   Usuń
  2. ++++++
   Hanna zaczyna rozmawiać z Wrenem o Monie, widać że mu się podoba.
   Caleb idzie z Hanną do Radley, spotyka Wrena mówi, że jest chłopakiem Hanny.
   Caleb i Hanna się nie dogadują - Hanna ukrywa wiadomości o A.
   Chce powiedzieć o tym chłopakowi, ale dostaje wiadomość ze A potrącilo mamę Caleba.
   Nie mówi mu o A i zrywają. Wren nie ma konkurencji.
   Końcówka z 3x04, lotnisko Montecito, A zmienia możliwość odwiedzin Mony, a kto może mieć dostęp do danych Radley jak nie pracownik - Wren :D

   Usuń
  3. wiele ludzi postrzega Wrena jako A, bo pije to samo whishy, ale może on jest tylko w A teamie kiedy Byron jest A, jak są końcówki odcinków, to niekoniecznie prawdziwe A musi to być, ale ludzie z A teamu, moim zdaniem Aria i Wren są w A teamie a Byron jest Big A

   Usuń
 4. Jeeeny ta teoria jest genialna :O

  OdpowiedzUsuń
 5. przecież big A ma być kobieta

  OdpowiedzUsuń
 6. Można jeszcze dodać, że A często był(a) pokazywana w miejscu publicznym pijąc alkohol. Kto jak kto, ale Byron, w tym wieku, że nie maił by z tym problemu....
  ~K

  OdpowiedzUsuń
 7. jeżeli chodzi o tą stodołę to kiedyś tata Caleba w podobnej pracował i chyba nawet Ian został w podobnej zabity - paulina

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy to prawda że nie dowiemy sie kim jest A tylko otrzymamy dużą wskazówkę ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Maskotka Arii nazywała się świnula

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna! Nigdy nie lubiłam Byrona i od zawsze wydawał się dziwny.. Np. czemu miałby wyjeżdżać z rodzinom za pracą, skoro miał dobrą w Rosewood.. ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Szalona i szokująca teoria. Właściwie podobnie jest z całym serialem i nie zdziwiłabym sie, jakby to była prawda. Cóż, podobno dowiemy sie w przyszłym tygodniu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia