piątek, 27 marca 2015

Wywiad z Oliverem Goldstick'em

Tym razem zapraszam Was Kochani na wywiad Enterteinment Weekly ze scenarzystą PLL - Oliverem Goldstick'em, który podesłała nam w komentarzu jakaś cudowna osoba za co dziękuję!:) 
Wywiad porusza bardzo ciekawe kwestie odnośnie tego co działo się w odcinku finałowym 5 sezonu, a także czego możemy się spodziewać w kolejnych epizodach. 
Chętnych zapraszam do rozwinięcia.
EW: Mógłbyś nam zdradzić czy Charles jest bliźniakiem czy może jest w jakiś inny sposób powiązany z rodziną DiLaurentis?
O: Mogę jedynie zdradzić, że to drugie jest w tej chwili dużo ważniejsze.
EW: Widzieliśmy go już wcześniej?
O: Tak, ta postać pojawiła się już w serialu. 
EW: Jestem bardzo ciekawa/y postaci Charles'a. Opisz go trzema słowami.
O: Po pierwsze i chyba najważniejsze, nie zakładajcie z góry, że jego imię to Charles, ponieważ tak właśnie wskazał anagram. Oczywiście jak najbardziej jest on ogromną wskazówką, ale wiedzcie, że Charles jest niesamowicie inteligentny. Opisałbym go jako przebiegłego i rozgniewanego. Zwróćcie uwagę na to, że nie powiedziałem obelżywy/potępiający/złośliwy lecz groźny. Mógłbym go tak nazwać, ale nie mam zamiaru tego robić.
EW: Myślisz, że kiedy usłyszymy cała historię to widzowie polubią Charles'a?
  O: Nie chciałbym tego wykluczać, ponieważ od początku taki właśnie jest serial. Spójrzcie na to jaka była Alison 120 odcinków temu. Czy ktoś w ogóle pomyślałby o lubieniu tej dziewczyny? Mam nadzieję, że z końcem serialu, powiecie: "Wiecie co? Wszystko jest zupełnie inne niż się wydawało". Takie właśnie jest to miasteczko. Tak więc uważam, że Alison jest żywym dowodem na to, że możemy sympatyzować z osobą, która na początku była nielubiana.
EW: W ostatnim odcinku pojawił się rodzinny film. Czy widzieliśmy na nim Charles'a?
O: Nie przykładamy już takiej wagi do retrospekcji. W sezonie szóstym pojawi się trochę więcej wskazówek i rzeczy, które rozświetlą wam nieco całą sprawę.
EW: Ostatnio sporo osób mówi o zasobach/środkach Charles'a. W końcu zbudował własny dom dla lalek. Co mógłbyś nam o tym powiedzieć? Jak wiele osiągnął własnymi rękoma, czy potrzebował pomocy...
O: (śmiech)  Ma się wrażenie, że wszechmocni, prawda? Zwracam ponownie uwagę na inteligencję i przebiegłość, ponieważ dzięki temu jest w stanie osiągnąć - nie chcę powiedzieć "arsenał" bo to zabrzmiałoby strasznie, ale w pewnym sensie jest to arsenał, ponieważ te osoby muszą na własną rękę ułożyć i przeprowadzić taki spisek, który uderzy we wszystkie dziewczyny. Powiedziałbym, że ta osoba jest bardzo pomysłowa, ale to ich inteligencja odgrywa największą rolę. Ich inteligencja i zdolności wykorzystania tego, co można osiągnąć za pośrednictwem technologii.
EW: Wiem, że sezon szósty rozpocznie się w miejscu, w którym zakończono sezon piąty a Kłamczuchom uda się uciec. Jak to doświadczenie na nie wpłynie?
O: Ogromnie. W części letniej sezonu szóstego wszystko się zagęści. Akcja będzie się odbywała na trzy tygodnie przed ukończeniem szkoły, a więc trauma nieco już opadnie.
EW: W takim razie cały sezon letni będzie odbywał się w ciągu trzech tygodni?
O: Tak. Aż do balu i ukończenia szkoły. Musieliśmy sprężyć się z bardzo specyficznych powodów. Zobaczycie co wydarzyło się w domku dla lalek, a czego nie pokazaliśmy w ostatnim odcinku. Będą również pokazane konsekwencje spędzonych tam trzech tygodni.
EW: Przeskok w czasie o cztery lata nastąpi pod koniec sezonu letniego?
O: Tak.
EW: Marlene King powiedziała, że to początek końca historii A, że macie już wszystkie odpowiedzi. Chciałabym zapytać zatem, co za tym idzie?
O: Tak dużo traumy, cierpienia i intryg nie może zniknąć ot tak. Wszystko stanie się pokręcone. Wciąż będą wychodzić na jaw pewne sprawy mimo, że będziecie znać już tożsamość A. Zobaczycie przykre następstwa, które nie ominą dziewczyn.
EW: W serialu ma się pojawić kolejna zaginiona dziewczyna...
O: Nie chcę za wiele zdradzać, ale zobaczycie. Pytasz mnie o to, czy to ktoś kogo znamy? Jest to pewna znajoma osoba, ale nie mogę powiedzieć nic więcej. Akurat w tej kwestii nie będziecie zaskoczeni.
EW: Przejdźmy dalej, wiedząc, że dostarczysz nam wszystkich odpowiedzi, czy istnieje jakaś nadzwyczajna tajemnica, która podekscytuje wszystkie te osoby czekające na odpowiedzi?
O: Jesteśmy w pierwszej połowie sezonu szóstego (6A), który jest satysfakcjonujący. Odkrywanie wszystkiego po trochu jest bardzo ekscytujące. Widzowie nie raz pytają siebie: "Dlaczego mamy czekać na to tak długo?", "Co nas obchodzi jakaś Bethany Young?", "Dlaczego to ona leżała w grobie Alison?". Kiedy poznacie wszystkie odpowiedzi, będziecie naprawdę usatysfakcjonowani
EW: Czy to znaczy, że dowiemy się nieco więcej o rodzinie Campbell?
O: Tak.
EW: Jak byś ich opisał?
O: O mój Boże, mieszkają w Rosewood, a więc są nienormalni! Każdy kto nie ucieka z tego miasteczka po tym, co przydarzyło się dziewczynom, jest nienormalny; teraz to będzie prawdziwy news - wszyscy rodzice będą wiedzieć po ostatniej nocy i każdy kto ma paszport a nie ucieknie z tego miasteczka musi być obłąkany. Zdecydowanie coś jest na rzeczy. Miasteczko ma wiele pokręconych tajemnic, ale dowiecie się więcej wraz z pojawieniem się sezonu szóstego.  

* * * * * 
Moim zdaniem wywiad jest super. O wiele lepszy niż wszystkie z Marlene razem wzięte.
Nie rozumiem kompletnie zdania:  "Będą również pokazane konsekwencje spędzonych tam trzech tygodni". Jakich trzech tygodni? Mowa o domku dla lalek czy może już tych tygodni po ucieczce i przed ukończeniem szkoły?
W pytaniu o to czy Charles działa sam, scenarzysta PLL ciągle odpowiadał liczbą mnogą, co by oznaczało, że ktoś jeszcze z nim działa. Bardzo zastanawiające i możliwe, że wszystkie teorie, które o nim tworzymy są kompletnie nietrafione i błędne.
 A może nie chodzi o Charles'a tylko o kogoś innego?

15 komentarzy:

 1. Super wywiad! Masz racje, Marlene może się schować ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. na pytanie czy na filmiku jest Charles odpowiedział wymijająco. hm.. może na filmiku nie widzimy wcale Charlesa, może to wcale nie jest zły bart bliźniak jak myśli 90% fanów pll, a może ten filmik to po prostu bardzo duża wskazówka do motywu A i może Spenc widziała ten filmik wcześniej lub poznała te dzieciaki i domyśliła się motywu i tego, kim jest Charles, nie przez to, że poznała jego, a przez to, że poznała jego motyw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to samo ostatnio pisałam, tam wcale nie musi być Charlesa, Spence jak wiadomo jest geniuszem, więc wskazówki, które dziewczyny dostały wcześniej ona poskładała w tamtym momencie w całość i wie jaki jest motyw A. a nie to kto nim jest. Druga sprawa, być może ten motyw zbyt mocno uderza w nią i jej rodzinę, że na początku nie będzie chciała zdradzić tego co wie?
   Druga sprawa, jeżeli ten scenarzysta mówi, o A. w niektórych momentach w liczbie mnogiej, więc może istnieć współpraca między A. i osobami które znamy?
   Myślę, że ten wywiad jest o niebo lepszy niż ten z Marlene, ten powoduje u mnie przeogromną chęć czekania na 6 sezon :D

   Usuń
  2. Trzecia sprawa* hahaha zapędziłam się.

   Usuń
 3. W głowie mam tylko jedno : CHCĘ JUŻ CZERWIEC!

  OdpowiedzUsuń
 4. czy z imienia Charles da się zrobić jeszcze jakieś imię albo coś z tych liter? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rachel, ale wtedy nie wiem co z S :D

   Usuń
 5. w końcu ktoś nie próbuje zrobić z nas głupków i obiecywać Bóg wie czego - paulina

  OdpowiedzUsuń
 6. A mi z kolei jest mega smutno i wyję, że będzie taki przeskok czasowy. :( To nie będzie dawne PLL............... WYJĘ :(((

  OdpowiedzUsuń
 7. Trochę tego nie ogarniam: najpierw mówi, że 6 sezon zacznie się, gdy skończy się 5, a potem, że 3 tygodnie później. Czyli w końcu jak?

  OdpowiedzUsuń
 8. najpierw kontynuacja a potem przeskok chyba

  OdpowiedzUsuń
 9. Możliwe, że one spędziły w domku dla lalek 3 tygodnie...przecież to byłoby dziwne gdyby uciekły po1 dniu. Mówił, że dowiemy się co się działo w czasie ich pobytu tam

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli chodzi o mówienie w liczbie mnogiej, to wcale nie musi to być wskazówka. Na lekcji j. angielskiego pani mi mówiła, że w tym języku jest przyjęte, że jeśli mówi się o jakiejś osobie, której płeć nie jest określona to w późniejszych zdaniach po he/she nie powtarza się już tego he/she ale mówi się o tej osobie jako "they" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście może w tym przypadku mogło mu też chodzić o to, że ktoś mu pomaga, ale to w cale nie musi być pewne i na coś wskazywać ;)

   Usuń
  2. No i mógł też mówić ogólnie o "A" a jak wiemy w A-teamie było kilka osób nie jedna ;)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia