niedziela, 1 marca 2015

Wspomnienia z pilotażowego odcinka

Witam wszystkich! 

Jako, że dzisiaj mamy urodziny bloga i jest to w pewien sposób dzień podsumowań, postanowiłam raz jeszcze przyjrzeć się odcinkowi pilotażowemu i wypisać wszystkie swoje spostrzeżenia. Niektóre są mniej ważne, niektóre bardziej. Niektóre nic nie wnoszą, niektóre okazały się potem kluczowe. O niektórych rzeczach już w ogóle nie pamiętamy, a niektórzy może nie do końca nawet zauważyli pewne zmiany. Dlatego ten post będzie, jakby taką wędrówką wstecz i przypomnieniem sobie, jak było kiedyś. 
Wszystkich chętnych zapraszam do rozwinięcia. Życzę miłego czytania! :)


 

 Przyjaźń Mony i Hanny 

Jak wszyscy wiemy ich przyjaźń zaczęła się praktycznie z chwilą zniknięcia Ali. To dzięki Monie, Hanna stała się pewniejsza siebie, zaczęła doceniać nie tylko swój wygląd, ale również charakter. Mona obudziła w niej, to czego wcześniej jej brakowało - charyzmę. Wcześniej, przed zniknięciem Ali, możemy zauważyć w retrospekcjach, że Hanna jest nieco wycofana, chwilami boi się odezwać, nie chcąc narażać się na ośmieszenie ze strony Alison. Przy Monie, Hanna wyraźnie rozkwitła i zajęła miejsce Ali. Moim zdaniem, Hannie podobała się wtedy pozycja jaką zajmowała w szkole i nie tylko - zmieniła się i w końcu stała się zauważana, nie była już w cieniu innych, jak przedtem. Oczywiście, później sama przyznała, że była w błędzie i tak naprawdę na siłę próbowała być taka sama, jak Alison, zapominając często o tym co najważniejsze, a przede wszystkim o tym aby być sobą.


Mona vs Aria

Pamiętam, jak przy oglądaniu odcinka pilotażowego zauważyłam, jak Mona wywraca na Hanne oczami, gdy ta pomachała do Arii. Zastanowiło mnie to wtedy, ale zignorowałam ten fakt, tłumacząc go sobie tym, że Mona pewnie boi się stracić przyjaciółkę. Jednak teraz, kiedy wiemy już, że Mona była A, wiemy również, że w jej interesie leżało utrzymanie Hanny z dala od przyjaciółek. Gdybyśmy już wtedy zaczęli zastanawiać się głębiej nad prawdziwą tożsamością A, być może już na samym początku moglibyśmy dodać ją do kręgu podejrzanych. Zresztą, Hanna również nie ma jakoś szczególnie zadowolonej miny.


To Mona wysłała Arii SMSa?W scenie, w której Aria dostaje pierwszą wiadomość od A, możemy zobaczyć, jak jedna ręka Mony jest schowana pod ławką. Moim zdaniem to ona ją wtedy wysłała. Już wtedy była A i ponadto, mogła kierować się zazdrością o Hanne.


Pani DiLaurentis wyglądała kiedyś inaczej

W odcinku pilotażowym Panią D. grała Anna Marie DeLeuise. Dopiero później została zastąpiona przez Andrea Parker. Swoją drogą przypomina mi trochę Panią Grunwald.


Podobnie jest w przypadku Toby'egoJak nie znoszę Keegana Allena, tak muszę przyznać, że zmiana wyszła serialowi na dobre. Ten aktor (James Neate) kompletnie nie pasuje do roli Toby'ego. Nie wyobrażam sobie ani jednej sceny z nim, w której miałby wcielać się w A. Keegan moim zdaniem poradził sobie świetnie, jako pomocnik A i szczerze mówiąc, wolę go bardziej jako tego "złego", niż gdy gra te swoje ciepłe kluchy ze Spencer.

A teraz Ian

Zanim do obsady dołączył Ryan Merriman, Ian był grany przez Carlo Marks'a. Kolejna zmiana, która moim zdaniem wyszła serialowi na dobre. Podobnie, jak Jamesa Neate'a, nie wyobrażam sobie tego aktora grającego jakąś mroczną scenę, a późniejszego Iana wręcz uwielbiałam i do tej pory ubolewam nad tym, że scenarzyści postanowili go uśmiercić. 


Przemiana Hanny

Uważam, że scenarzyści wykonali kawał świetnej roboty, jeżeli chodzi o zmianę wizerunku Hanny, a dokładniej jej wyglądu. W ukazujących się retrospekcjach (jeszcze z czasów przyjaźni z Alison), Hanna borykała się ze sporą nadwagą. Co prawda, jedynym sposobem na dodanie kilogramów Hannie było ubieranie jej w luźniejsze ubrania, często za duże o kilka rozmiarów, ale wydaje mi się, że osiągnęli zamierzony efekt i faktycznie dodały jej co nieco. 


Wygląd Spencer

Czy tylko ja odnosiłam wrażenie, że Spencer wygląda starzej niż jej własna matka? Rozumiem to, że miała wyglądać poważnie, bo taka na początku była, ale wydaje mi się, że scenarzyści nieco przesadzili. Nie wiedziałam jeszcze kim jest i pomyślałam sobie wtedy: ooo, a to pewnie będzie czyjaś ciotka albo starsza siostra lub matka.Gdy pierwszy raz zobaczyłam ją na ekranie, nie mogłam uwierzyć, że gra nastolatkę z liceum. Byłam zszokowana, jak mogli ją tak bardzo postarzeć. Na szczęście, z czasem jej wygląd zaczął coraz bardziej przypominać nastolatkę, a mniej panią księgową po przejściach z czwórką dzieci.


Fryzura Ezry

Nie wiem czy mam odwagę nazywać to coś (przypominającego mopa na głowie) jakąkolwiek fryzurą. Spójrzcie tylko na te zabłąkane loki! Istny koszmar. Teraz, gdy na to patrzę, chce mi się śmiać, ale wtedy wcale nie było mi do śmiechu!


A teraz w ramach porównania spójrzmy na to zdjęcie:


Yes, you did! Dokonałeś niemożliwego. Prawda, jak jedno uczesanie może zmienić człowieka? Akurat temu Panu wyszło to jak najbardziej na zdrowie!

 Skoro już jesteśmy przy Ezrze. Kolejny punkt to jego CIEKAWOŚĆ względem ARII. Kiedy po raz pierwszy obejrzałam odcinek pilotażowy, pomyślałam sobie, że Ezra najzwyczajniej w świecie próbuje adorować Arie i jest po prostu miły. Kibicowałam im od samego początku (pomimo tej fatalnej fryzury). Nie obchodziło mnie czy jest nauczycielem czy nim nie jest, i tak chciałam aby byli razem. Ale potem... kiedy wyszło na jaw, że wie o niej niemal wszystko, a poznanie jej było przez niego zaaranżowane... no cóż, nadal mu tego nie wybaczyłam i zaczęłam dostrzegać pewnie niedociągnięcia. A gdy dowiedzieliśmy się ile lat miała Alison, gdy się umawiali, dla mnie został raz na zawsze skreślony. Oczywiście, można go bronić tym, że został przez nią zmanipulowany, ale niesmak u mnie i tak pozostał.


Telefony Kłamczuch

Niby nic szczególnego, ale chyba tylko na samym początku serialu telefony Kłamczuch odzwierciedlały te, których używają obecne nastolatki. Nie chodzi mi tutaj o to, że nie każda gimnazjalistka/licealistka ma wypasiony telefon, bo teraz nawet takie łatwo jest dostać, ale bardziej o to, że nie każda zmienia go prawie co kilka tygodni, a Kłamczuchy słyną również z tego. Sama Aria, ile miała już telefonów... Każdy kolejny model wyglądał na coraz droższy sprawiając tym samym, że każda fanka serialu chciała go mieć. Znałam kiedyś osoby, które zamawiały komórki za granicą, ponieważ te konkretne modele nie weszły jeszcze na rynek polski i tłumaczyły to nie przydatnością albo samym faktem, że im się akurat podobały, ale tym oto zdaniem: przecież taki telefon ma Spencer/Aria/Hanna/Emily!


Mike Montgomery


Nie wiem ile Mike może mieć lat na powyższym zdjęciu, ale zobaczcie tylko jaki młodziutki był. A teraz porównajmy to zdjęcie z tym:

 

Wyprzystojniał i zmężniał, prawda? Już nic nie pozostało z tego młodziutkiego chłopca. Na dodatek zadbał o swoje ciało, czego efekty mogliśmy oglądać ostatnio. 

Ezra na pogrzebie Ali

Jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że Ezra znał Alison. Ponadto od samego początku skradł nasze serca, więc nikt się nie zastanawiał, dlaczego na pogrzebie Alison pojawił się nauczyciel, który nie miał z nią nic wspólnego i nawet jej nie znał, a który dopiero wprowadził się do miasta. Później oczywiście wszystko wyszła na jaw, ale już wtedy powinniśmy pomyśleć, że coś jest nie tak.


A teraz porównajmy, jak zmienili się aktorzy. Pierwsze zdjęcie pochodzi z sezonu pierwszego lub początków grania w serialu, drugie z sezonu piątego

Ezra:


Aria:

      

Emily:

Hanna:

Spencer:


Mona:

Alison:

Ashley Marin:

Toby:

Caleb:

Paige:
To wszystkie wspomnienia/wskazówki, które udało mi się wyłapać z odcinka pilotażowego. Jak już wspomniałam, niektóre mogły być istotne, inne w ogóle. Uważam jednak, że fajnie jest czasami cofnąć się do starych odcinków i zobaczyć, jak było kiedyś i jak to wszystko wyglądało. Dzięki temu widzimy, jak bardzo zmienił się serial, jego bohaterowie i grający ich aktorzy. 
Osobiście tęsknię za starym, dobrym PLL, gdzie wszystko nie było jeszcze tak poplątane i trzymało się kupy. Pozostaje mi mieć nadzieję, że serial znów będzie tak samo dobry, jak kiedyś i będzie wywoływał więcej przyjemności i mniej frustracji ciągle przybywającymi pytaniami i brakiem na nie odpowiedzi.
  


  

30 komentarzy:

 1. ezra jak ezra ale emily: masakra xD narobiłaś mi chrapki na pierwszy sezon - paulina

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też uwielbiam czasem coś sobie przypomnieć. Niektórzy naprawdę bardzo się zmienili np.Emily czy Spencer, której na początku nie lubiłam. Może zrobisz coś takiego z innymi pierwszymi odcinkami kolejnych sezonów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... to byłoby ciekawe, ale wydaje mi się, że trochę też nie miałoby sensu, ponieważ większość została już opisana przez dziewczyny

   Usuń
 3. Z dziewczyn to Emily najlepsza przemiana a Alison najgorsza bo kiedyś była ładniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *była chudsza

   Usuń
  2. podobno przygotowuje się do udziału w jakimś filmie, gdzie ma grać nastolatkę w ciązy i dlatego przytyła - paulina

   Usuń
 4. czy tylko ja zauważyłam, że podczas sceny w kościele na pogrzebie ali, obok ezry stoi maggie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie na to samo zwróciłem uwagę!

   Usuń
  2. to nie pogrzeb Ali, jak ktoś już to tutaj słusznie zauważył :)

   Usuń
 5. Czy tam obok Ezry nie stoi ta kobieta ( nie pamiętam imienia ), z którą podobno miał dziecko ( Malcolma) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maggie. Tak, to ona. W tym czasie chyba mieszkali razem, czy coś takiego. W każdym razie byli blisko :)

   Usuń
 6. A ja wlaśnie uwielbiałam Ezre w tym fryzuro-podobnym czymś haha:D wydawal się w niej jakiś tako niewinny, więc mimo, że był nauczycielem bardzo pasował mi do Arii ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez ja uwielbiam! Jest taka sexy hihi

   Usuń
 7. Notka jak najbardziej na tak, ale te przecinki... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ;d Wiem! Mam problem ze swoimi przecinkami, bo często ich nadużywam. ale uwierzcie mi, że połowa z nich jest w dobrym miejscu :)

   Usuń
 8. DO ADMINEK BLOGA: Nie wyrzucajcie nowych redaktorek! W końcu coś na blogu dzięki nim się dzieje! Post przyjemny do czytania :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten gif nie jest z pogrzebu Alison -,-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a niby skąd?

   Usuń
  2. Owszem, jest. Szukałam go ponad pół godziny

   Usuń
  3. To jest z pogrzebu Wildena

   Usuń
  4. Ten gif, na którym jest Maggie i Ezra na pewno nie jest z pogrzebu Alison. Popatrzmy chociażby na fryzure Ezry :)

   Usuń
  5. faktycznie, Anonim ma rację. na początku myślałam, że chodzi o ten pierwszy gif i chciałam się już zbulwersować :D

   Usuń
  6. Faktycznie, nie jest. Nie zmienia to faktu, że Ezra był na pogrzebie Alison

   Usuń
 10. Toby/Caleb/Paige/Ashley/Ezra przemiana na lepsze
  Ali przemiana na gorsze
  Co do reszty to nie mam opinii :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Noo Ali okropnie teraz wygląda, jak w pierwszym sezonie ją zobaczyłam to pomyślałam "jaka piękna", a teraz to nie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ali okropnie wygląda, wcześniej była śliczna.Aria też wyglądała lepiej ;) reszta na +!

  OdpowiedzUsuń
 13. Powiem Wam. Wszystkie przemiany, moim zdaniem, są pozytywne. Mają w sobie to coś. Mam jednak OGROMNĄ nadzieję, że finał ukaże nam WSZYSTKIE odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 14. Przypomnę, że Sasha zamienia się z nastolatki w młodą kobietę i pewnie to dodało jej krągłości: ) Nie zawsze będzie wyglądała jak czternastolatka z pierwszego sezonu. A co do Arii, jej twarz zrobiła się troszeczkę pulchniejsza, jednak mimo tego dalej jest prześliczna: )

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla mnie najlepsza scena odcinka, Ezra widzi Arię i mówi "Cholera.."

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia