niedziela, 12 lipca 2015

Po czyjej stronie jest Mona? Moja teoria

Ostatni odcinek był wielkim comebackiem Lesli, która pokazała się z bardziej walecznej i mrocznej strony. Już w poprzednich odcinkach nie polubiłam Lesli, a 6x05 jeszcze bardziej utwierdził mnie w tym przekonaniu. 
Na początku chciałabym przytoczyć Wam spostrzeżenie jednej z dziewczyn na tumblrze, które odnosi się do opisu 6x05, który został dodany zaraz po odcinku 4. 

Opis odcinka 6x05 "She's No Angel".
Mona powraca do Rosewood i jest bardzo skruszona, gdy policja przesłuchuje ją w sprawie upozorowania własnej śmierci. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy musi stawić czoła siostrze Lesli, która oskarża ją o wrobienie w całą sprawę Lesli. Hanna próbuje jej pomóc, nie tylko poprzez przekonanie jej, że nic jej nie grozi ze strony Alison, ale również poprzez naprawienie jej przyjaźni z Lesli (....).

W oficjalnym opisie 6x05 jest mowa o siostrze Lesli, która ma pretensje do Mony o to co spotkało Lesli. Jednak w odcinku 6x06 widzieliśmy tylko Lesli, a przynajmniej tak nam wmówiono.
Czy to możliwe, aby dziewczyna, którą wzięliśmy początkowo za Lesli była tak naprawdę jej siostrą bliźniaczką, która próbuje odegrać się na Monie za to co ją spotkało? A może to kolejne przeoczenie producentów lub wskazówka?

W kolejnej części opiszę dziwną relację jaka panowała pomiędzy Lesli a Moną w ostatnim odcinku. Zapraszam do rozwinięcia!

W pierwszej części odcinka widzieliśmy Mone jako tą przestraszoną, wycofaną i uległą. Była przerażona i wystraszona, kiedy Lesli napadła na nią w kawiarni Ezry. Skojarzyła mi się z dawną Moną, która chciałaby zapaść się pod ziemię, stać się niezauważoną i która wszystkich za wszystko przepraszała - wcześniej Alison, teraz Lesli.
Mona, którą widzieliśmy w tej scenie była Moną zastraszaną, pełną wyrzutów sumienia, którą musiała bronić Hanna, ponieważ sama nie potrafiła się na to zdobyć.
 
W ostatniej scenie odcinka, Mona przeszła jakby transformację. Zmieniła się o 180 stopni. 
Już nie była przestraszoną i uległą Moną, lecz Moną opanowaną, zimną, wyrachowaną, pełną premedytacji, która wie czego chce i dąży do tego wszelkimi środkami.
Oto scena o której mówię:
Mona: Zrobiłam wszystko, co mogłam, Lesli. Przysięgam.
Lesli: Co próbujesz mi powiedzieć, Mona?!
Mona: One wiedzą.
Lesli: Że co?! Chyba żartujesz!! Niech to szlag! Cholera! Prosiłam cię o jedną rzecz, Mona! Jedną pieprzoną rzecz, a ty nawaliłaś! Wszystko zepsułaś. Zawsze wszystko psujesz!

Spójrzcie na twarz Mony. Widzicie jak bardzo jest opanowana i pozbawiona emocji? Jakby to co mówi Lesli albo to, że "w czymś nawaliła" nie robiło na niej najmniejszego wrażenia. Jakby zrobiła to z premedytacją.
Wydaje mi się, że Mona grała przed Hanną. Udawała przestraszoną, ponieważ obok stała Hanna i nie chciała, żeby zaczęła coś podejrzewać. A gdy była już sama (pewnie we własnym domu) to znów mogła być sobą i pokazała, że ma nad wszystkim kontrolę. Hanna wie, jak zimna potrafi być Mona, ponieważ sama przeszła przez nią piekło, więc nie zdziwiłaby się, gdyby Mona w pierwszej rozmowie z Lesli zachowała spokój i zripostowała ją w swoim własnym stylu. Dlatego uważam, że Monie chodziło o coś więcej.
A jaką korzyść by z tego miała?
Pamiętacie jak Hanna i Spencer nakryły Mone w Radley?
Uważam, że to również było zaplanowane przez Mone. Ile razy Mona gdzieś się włamywała, śledziła Kłamczuchy i pozostawała niezauważona? Aż do ujawnienia pierwszego A, kiedy to sama zdecydowała o tym, że czas się ujawnić!
Gdyby Mona chciałaby zostać niezauważona to z pewnością zdobyłaby te dokumenty bez robienia rabanu w całym Radley. Albo poszłaby tam wcześniej, żeby nie trafić na Kłamczuchy, ponieważ z tego co mówiła Hanna, to Mona miała im towarzyszyć i wiedziała, że dziewczyny tam będą. Skoro udało jej się umknąć niezauważoną z domu, to tym bardziej zdążyłaby umknąć przed Hanną i Spencer.
Mona musiała mieć w tym jakiś cel. Moim zdaniem ona chciała, żeby Kłamczuchy znalazły dokumenty Lesli i dowiedziały się o tym, że przebywała w Radley razem z Bethany Young. Dzięki temu zgarnęła podwójną nagrodę: dała Kłamczuchom wskazówkę (być może specjalnie fałszywą, żeby odciągnąć je od Charles'a) + sprawiła, że Kłamczuchy o nic jej nie podejrzewały, ponieważ z góry założyły, że martwi się o swoją przyjaciółkę.
 Mona zapewne wie dużo więcej niż myślimy i być może sama najpierw chce odnaleźć Charles'a. Pytanie tylko brzmi czy aby się na nim zemścić za Dollhouse czy z czystej ciekawości?
Jak już wspomniałam wyżej, spójrzcie na twarz Mony i jej minę pełną premedytacji.
Czy tak zachowuje się przyjaciółka, która podobno ma wyrzuty sumienia z powodu tego co spotkało Lesli?
NIE. Tak zachowuje się osoba, która wie, że ma nad kimś władzę i nie poniesie za to żadnych konsekwencji.
Może ten błąd w opisie 6x05 i pobyt Lesli w Radley jakoś się ze sobą łączą?
Co o tym myślicie?

37 komentarzy:

 1. Zawsze podejrzewałam że Mona wie dużo więcej niż mówi .

  OdpowiedzUsuń
 2. Mona specjalnie dała się nakryć dziewczynom w Radley bo teraz kłamczuchy będa sądzić że Lesli jest A jak i też że znała Charlesa i Beth , a Mona będzie na własną ręke szukać kto jest Charlesem .

  OdpowiedzUsuń
 3. A może dziewczyna w kawiarni rzeczywiście była siostrą Lesli, a ta rozmawiająca z Moną przez telefon była już prawdziwą Lesli? Może stąd całkiem inny stosunek Mony do niej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i tak, bo zauważyłyście jak w trakcie tej rozmowy nie pokazywano twarzy Lesli? Jedynie zarys włosów, ale twarz była schowana w cieniu. Tylko po co skoro już widzieliśmy Lesli?

   Usuń
  2. No to się okaże że Lesli ma siostrę bliżniaczkę i obie są ważne dla fabuły serialu.

   Usuń
 4. Tylko jakby w tej kawiarni była siostra Lesli i jak Mona do niej powiedziała Lesli to by od razu powiedziala nie jestem Lesli tylko jej siostra .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogła specjalnie ją udawać

   Usuń
  2. No też tak może być no ale jeśli policja podejrzewała Lesli że pomogła Monie w sfingowaniu śmierci to niby jakim cudem chodzi o ten flashback co Mona rozmawiała z Lesli przez telefon i spuszczała se krew i nakrył ją Mike?????????.

   Usuń
 5. Denerwuje mnie troche ta postać Lesli zagrała w 2 ,3 odcinkach i od razu kluczowa postać serialu.

  OdpowiedzUsuń
 6. uważam tak samo jak ty. mona w coś gra. pytanie tylko w co - paulina

  OdpowiedzUsuń
 7. Pewnie chce sie sama dowiedzieć kto jest Charlesem i wyjść na bohaterkę , jak to planowała wrobić Ali w swoją śmierć i zbliżyć się do A.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi się wydaje, że Mona wie kim jest Charles, wydała Lesli-chciała zmylić trop dziewczyn, bo są już bardzo bliskie odkrycia kim naprawdę jest Charles. Już w dollhouse dziwnie się zachowywała( gdy były na osobności), nic nie powiedziała gdy Spencer spytała czy naprawdę nie wie kto je porwał, potem gdy rozmawiała ze Spencer przed domem Ali- najpierw była milutka a potem tak podejrzanie się uśmiechnęła. Widać,że gra na dwa fronty.
  B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziewczyny też by mogły ją trochę nacisnąć żeby coś powiedziała, przecież tyle wiedziała. wrobiła Ali we własną śmierć i teraz nikt jej o nic nie pyta???

   Usuń
  2. No a co jeśli Mona mówi prawdę i nie wie kim jest Charles ,przecież jak ją porywał mógł mieć maskę.

   Usuń
  3. A na pewno miało maskę. Ale nie jestem pewna na 100% Mona chyba dowiedziałą się kto to jest. To już jest tak pokręcone, może myślała, ze wie

   Usuń
 9. Wiem, że to trochę nie w temacie ;) ale właśnie wróciłam do teorii Creepy Harold, którą macie na blogu i jest jeszcze jeden trop, który został pominięty. Być może nie az tak istotny jak większość tam ujęta, ale na zdjęciu które widać tutaj->http://www.plltheories.com/harold-crane-theory/ pojawiają się również te słynne dropsy czy jak tam nazwać landrynki, które A często podjadało w swoich fragmentach ;)
  Nie było tego więc wspominam :D

  Co do Mony to nie zdziwiłabym się gdyby prowadziła własne śledztwo, wszystko na to wskazuje, to odciąganie uwagi Kłamczuch zwłaszcza ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że pisałam o tych cukierkach w tamtej teorii, ale jeśli nie to faktycznie są wskazówką

   Usuń
 10. Nie wierzę w "skruszoną" Monę. Wiemy, że tak naprawdę jest podłą, bezlitosną żmiją i potrafi to ukryć. Albo kryje Charlsa, albo ma inny powód. Na pewno się nie zmieniła

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie rozumiem, skoro wiedziała kim jest A, to czemu nie powie o tym nikomu? niby zostawiała dziewczynom te anagramy a teraz co? nic? one też jej nie pytają o nic

   Usuń
 11. Mona mnie denerwuje :> Jestem jedną z nielicznych osób, które jej nie lubią. ;-; Znowu miesza..

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiadomo że Mona wie więcej niż myślimy. Wystarczy spojrzeć na sytuacje ze Spencer kiedy opowiadała jej swój sen i pytała czy wie coś o tym pomieszczeniu...Mona zaprzeczyła a kiedy Spencer odchodzi widzimy zbliżenie na nią i jej dziwny wyraz twarzy jakby bardzo dobrze wiedziała o czym mówiła Spencer....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie się wydaje że Mona specjalnie zaprzeczyła wtedy i powiedziała Spencer że to tylko sen by dziewczyny nie poszły węszyć do Radley a one i tak poszły.A mnie nie daje spokoju po co Lesli się tak zdenerwowała jak Mona powiedziała jej że one wiedzą , czy to chodzi o fakt że się wyda że była pacjentką Radley i jej kariera legnie w gruzach czy fakt że znała Beth i Charlesa i dziewczyny się będą chciały dowiedzieć co wie na ich temat.

   Usuń
 13. Skoro Mona wie kim jest Charles i on też wie że ona wie to jak Mona planowała sfingować swoją śmierć i wrobić w to Ali , ale Charles ją porwał to mógł ją naprawdę zabić.By niewydała kim on jest a ten se ją porwał i kazał udawać Ali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie rozumiem, skoro Chrles zabił Mone, to czemu ona żyje?

   Usuń
  2. Charles nie zabił Mony tylko wstrzyknął jej coś by wyglądała na martwą i porwał ją i uwięzil w dollhause i kazał udawać Ali.

   Usuń
  3. Może Mona wcale nie wie kim jest Charles, ale nadal wypełnia jego polecenia albo próbuje się dowiedzieć kim jest

   Usuń
 14. Ale Mona już mnie wkurza.. Zamiast pomóc dziewczyną, pracować z nimi to ta ma swoje tajemnice, nic im nie mówi i jeszcze coś spiskuje z Lesli, a dziewczynom nawet o tym nie raczy powiedzieć :) Jest jedną z moich ulubinych bohaterek serialu ale znowu zaczyna cos mieszać zamiast współpracować z kłamczuchami.
  A co tam być może po raz kolejny narażę się na śmierć! Co mi tam!
  No serio w ostatnim odcinku mnie mega zdenerwowała, a szkoda bo uwielbiam Mone :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie Mona mnie też trochę wkurza powinna współpracować z dziewczynami i razem się dowiedzieć kim jest Charles, a nie się zaś naraża na niebezpieczeństwo.

   Usuń
  2. tym bardziej, że sporo informacji już zebrała. Razem na pewno byłby im łątwiej dojść do tego kim jest A.

   Usuń
  3. Właśnie razem by szybko doszły do tego kim jest A , ale nie lepiej działać na własną rękę-sarita.

   Usuń
  4. W kupie siła jak to mówią :D Z resztą troche bezpieczniej jak masz przy sobie przyjaciółki, które borykają się z tym samym problemem... kurde szkoda no :/ szło by to dziewczynom zapewne szybciej bo Mona wie pewniej więcej niż myślimy.

   Usuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia