wtorek, 26 marca 2013

Aria jest A.

Aria w A-teamie? To mogłoby być dziwne, przecież jest główną bohaterką i A też ją dręczy. Lecz przeglądając np. Youtube można się natknąć na dużo teorii, że to właśnie ona jest w A-teamie. Oto niektóre wskazówki/dowody do bycia Arii w A-teamie:
W 2x25 na balu Aria miała czerwono-czarną sukienkę. Gdy pewien fan zapytał na Twitterze Marlene King, dlaczego Aria ma taką brzydką sukienkę, ona odpowiedziała mu: Przyjrzyj się dobrze (czy coś takiego).

Okazuje się, że to sukienka z jednej z wersji Black Swan.
Mały chłopiec ze sklepu z lalkami zapytany o to, kto był w sklepie po Ali powiedział: ktoś z długimi, ciemnymi włosami. Długie, ciemne włosy? Jenna, Melissa, Vivian lub... Aria. 
Kłamczuchy powiedziały, że to Aria jest najlepszą kłamczuchą. Dlaczego nie mogłaby kłamać, że jest A?
Mona powiedziała do Arii: Hey Big A! Przecież one nie są sobie bliskie na tyle, by dawać sobie ksywki, prawda? To może wskazywać na to, że Aria jest głównym "A".


W momencie z "A" jest pokazany domek dla lalek, gdzie siedzą cztery lalki. Widać, że jest to Aria, Hanna, Emily i Spencer. Każda z lalek jest ładnie ubrana, ale tylko lalka przedstawiająca Arię ma na sobie czarną bluzę i czarne buty. Wiadomo, że czarna bluza kojarzy nam się z A, czyż nie?


 W 2x25 czyli odcinku o tytule "UnmAsked", w którym ujawnia się Mona tylko Aria zdjęła maskę, podczas gdy wszyscy mieli je założone.


Mona miała błyszczyk o nazwie "Toffee Tango", a Aria jadła lody o smaku toffee .Dodatkowo Aria, gdy założyła konto swojej mamie na portalu randkowym napisała: "HotMamma loves tango". Zbieg okoliczności?

Ella powiedziała do Arii: "People aren't dolls, you can't just play with them and put them back into the box". Później "A" zaczyna wysyłać do dziewczyn lalki.
I teraz chyba jeden z najczęstszych "punktów" w teoriach. Dlaczego tylko Aria w czołówce robi "ćśś"? Może właśnie ona kryje największy sekret?


  Pamiętacie,  co Mona powiedziała do Arii w 3x07? "Miss Aria you're a killer,not Ezra's wife." To zdanie było kodem: MAYA KNEW - "Maya wiedziała". Wiedziała co? Może to, kto jest członkiem A-teamu i może chodziło o Arię? 
Ezra miał maszynę do pisania. Jak wiadomo, Aria spędzała u niego dużo czasu. Niektóre karteczki od A były napisane na maszynie do pisania. 

W słynnym SMSie z końcówki odcinka pierwszego A napisało, że wraca. Aria przecież wtedy co dopiero wróciła z Islandii.


Popatrzcie na to zdjęcie:

Widzicie tę kartę?To as. A z kim kojarzy Nam się as? Oczywiście z A!

Gdy Maggie spytała się Arii o jej imię ta odpowiedziała: A--my (Amy). Zabrzmiało to tak, jakby Aria powiedziała: A me. Co oznacza, że jest "A".

W 2x25 gdy Spencer mówiła o "A" Aria powiedziała: We need to look at this with a fresh pair of eyes ("Musimy spojrzeć na to 'świeżym okiem'"). A pamiętacie scenę Ezrii w deszczu? Piosenka, która wtedy leciała miała nazwę "Fresh pair of eyes". Dziwne...

W 2x01 Aria gdy była z kłamczuchami (gdzieś na mieście) kiwnęła do kogoś głową i wtedy wszystkie otrzymały SMSa od A. Czy to nie jest dziwne?


Oto zdjęcie dot. kostiumu Arii w 3x13:

Mamy tam lalkę w przebraniu Arii. Lalka ma czerwone wargi, a Marlene King opublikowała na Twitterze zdjęcie czerwonych ust jako wskazówkę.
Jesteśmy dalej przy 3x13... pamiętacie scenę, kiedy Adam Lambert podchodzi do Arii i pyta o jej imię? Jest bardzo głośno, więc Aria pisze swoje imię na szybie pociągu.


Ostatnia litera przypomina podpis A!

W którymś z odcinków Jenna i Aria siedziały w domu Jenny i grały jakiś utwór. Aria na pianinie, a Jenna na flecie. W końcówce z A w tle leciała ta sama kompozycja, tyle, że był to jedynie "wkład" Arii. Dziwne...

Popatrzcie na Arię... ma kajdanki na kostkach. Czyżby powinna iść do więzienia? Tylko za co?
I ostatnia już rzecz, odpowiedź Marlene King na pytanie:

Fanka PLL zapytała się Marlene: Czy to możliwe, że Aria jest A?
 Marlene odpowiedziała jej: W Rosewood wszystko jest możliwe.

Jednak - pomimo tych wszystkich wskazówek - fakt bycia Arii w A-Teamie wydaje Nam się dziwny i nieprawdopodobny. W końcu ona sama też dostaje wiadomości od A, to byłoby głupie, gdyby wysyłała je sama sobie, a potem udawała zdziwienie.
Dlatego większość fanów jest zdania, że Aria może mieć rozdwojenie jaźni. Ma dwie osobowości - tą, która jest dręczona i tą, która dręczy.
Wskazywać może na to jej częste zaglądanie w lustra, tak jakby ona i jej odbicie miałoby odzwierciedlać jej chorobę.


Oprócz tego, w jej podpisie na szybie litery A są zupełnie różne, tak jakby każda z jej jaźni miała osobny charakter pisma.

Więc - czy Aria naprawdę może być w A-teamie?
Najdziwniejsze jest to, że przecież w 3x13 dwóch członków A-teamu próbowało ją zabić, przecież nie zabiliby Arii gdyby była w A-teamie, prawda? Chociaż z drugiej strony... A może mieć wielu wrogów. Teorii jest dużo, ale to byłoby dziwne, że Aria jest "A". Ja nie wierzę w to, że ona jest A, ale przedstawiłam Wam te teorie/wskazówki, ponieważ uważam, iż są ciekawe.

A Wy co sądzicie na temat pobytu Arii w A-teamie? Czy kierujecie się zdaniem Marlene: "W Rosewood wszystko jest możliwe" i sądzicie, że Aria jest A?
Swoje opinie piszcie w komentarzach. :)
                                                                                                                                              
                                                                                                                                             

88 komentarzy:

 1. hahhahaha omg się usmiałam XD
  ludzie to serio potrafią wymyśleć :D Aria i rozdwojenie jaźni? :D
  pomysłowe,ale z drugiej strony prześmieszne.
  Nie uważam,żeby Aria byłaby A i tak nią nie jest ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No.. Jestem ciekawa czy byś na to wpadła.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Moim zdaniem teoria z rozdwojeniem jaźni Arii jest taka... jakby ktoś szukał na siłę potwierdzenia teorii, że jest ona A, że dlatego pisze smsy i prześladuje samą siebie. Chociaż nie uważam, że bycie Arii w A-teamie jest złą teorią

   Usuń
  4. W koncu ktos o tym napisal :) Teoria o tym, ze Aria ma rozdwojenie jazni jest prawdziwa. Aria nigdy nie byla na Islandii, była w Radley, gdzie leczyla sie na MSD- czyli wielokrotną osobowosc. (Dziwne- smsy zaczęły przychodzic po jej rzekomym powrocie z Islandii). Wiec dlaczego Eddie Lamb powiedział do niej " Czy my sie skąds znamy?" kiedy ta byla wolontariuszką w Radley? No wlasnie. A tak poza tym Aria ponownie wroci do Radley w 6 sezonie :)

   Usuń
  5. A co jeśli A to brat Arii-Charles.Aria podobno miała kiedyś blond włosy, eksperymentowala z włosami już wcześniej. Według mnie powinni zrobic part 4. Z 5sezonu.

   Usuń
 2. Cóż, teoria ciekawa i wydaje się naprawdę prawdopodobna, ale wskazówka o czołówce? Bez sensu. Albo to o Toffee Tango. To absurd! Sama bardzo lubię lody toffee, i co, oznacza to że jestem A? Kiedyś widziałam filmik na yt, i jednym z punktów teorii było to, że w którymś z odcinków Aria założyła czerwony płaszcz. To też absurd. Ale, czego to fani nie wymyślą xD mi osobiście pomysł z rozdwojeniem jaźni wydaje się naprawdę ciekawy ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. akurat co do czołowki to tutaj nie ma nic bez sensu , moze toffe tango tak , ale czołówka moze cos znaczyc ; d

   Usuń
  2. Aria robi "ćśśś" ponieważ znajduje się najbliżej kamery. Znajduje się najbliżej kamery bo jest najniższa. I to wszystko. Żadna wskazówka... :/ Po prostu tak musiało być, inaczej by to źle wyglądało. Na kogoś zbliżenie być musiało i padło na najniższą.

   Usuń
  3. Zresztą, widziałam zdj. jak "ćśśś" robią wszystkie Kłamczuchy (nawet Ali/Sasha) i Arii najlepiej to wychodzi. Proste? Proste! /May

   Usuń
 3. tak, te rozdwojenie jaźni jest dobre, nie pomyślałam o tym ;)
  a Marlene King tak napisała tylko po to, aby namieszać nam jeszcze bardziej w głowach. gdybym była na jej miejscu też bym tak napisała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się;) pewnie chce żebyśmy się tak zakręciły, że o prawidłowym rozwiązaniu byśmy nie pomyślały.

   Usuń
 4. Mi również ten pomysł z rozdwojeniem jaźni wydaje się prawdopodobny.

  lyme pamiętaj, że w Rosewood nic nie dzieje się przypadkiem te takie małe sprawy mogą być wskazówkami, chociaż również uważam, że z tym błyszczykiem i lodami to przesada . ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "I teraz chyba jeden z najczęstszych "punktów" w teoriach. Dlaczego tylko Aria w czołówce robi "ćśś"? Może właśnie ona kryje największy sekret? "

  Aria robi cśśś bo jest najniższa z dziewczyn .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aria robi "ćśś" ponieważ ukrywa związek z Ezrą.

   Usuń
  2. A może po prostu Aria robi "ćśś", ponieważ jak same dziewczyny stwierdziły- jest najlepszą kłamczuchą?

   Usuń
  3. A może Aria robi ćśśś tak po prostu ? równie dobrze mogły to zrobić inne kłamczuchy :DD

   Usuń
  4. Czyli twoim zdaniem, Aria ukrywa swój wzrost?? Sądzę, wzrost nie ma tu nic do rzeczy.

   Usuń
  5. Raczej chodzi o to, że Lucy jest najniższa z dziewczyn, dlatego zawsze na zdjęciach do serialu stoi z przodu.

   Usuń
  6. No wlasnie tez mi zdaje ze tu jednak chodzi o wzrost Lucy, bo przeciez nawet trudneij byloby zrobic ujecie Shay czy Troian..

   Usuń
 6. Daria, nie rozumiem, jaki związek ma jej wzrost z tym gestem ;d tak, w Rosewood nic nie dzieje się przypadkiem, ale Marlene chce tylko namieszać. Pamiętacie, jak w którymś odcinku mieliśmy wiele wskazówek dotyczących Paige? Że niby była w A teamie? I nagle BACH! Toby jest A. Specjalnie to robią, żeby potem się okazało coś innego, czego całkowicie byśmy się nie spodziewali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego właśnie myślę, że cała afera z Ezrą też może by przykrywką, myślę, że to możliwe, że Aria jest A. Jedna z osób zamieszanych w produkcję serialu powiedziała, że Ezra nie będzie chronił Arii i motyw będzie inny niż ten ze Spence i Tobym... Więc możliwe jest, że Enie będzie musiał jej bronic, bo ona też jest w to wszystko zamieszana.

   Usuń
 7. Fakt faktem Aria wydaje mi się podejrzana, ale sama do końca nie wiem czy to możliwe. Tak, śmieszne by było,że sama sobie wysyłałaby sms-y, no ale czy tak samo przypadkiem nie robiła Mona by zmylić dziewczyny? Po tym wpisie coraz bardziej zaczynam się zastanawiać czy faktycznie Aria nie jest A. Na dodatek ten napis na szybie, ostatnie "A" identyczne jak to z podpisów :o
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest to ciekawe...ale wiele sprzecznosci w tym. np kto by ja zamknał w tej "trumnie"? No chyba,ze istnieja te 2 a-teamy. Z tym rozdwojeniem jazni to tworczy pomysł:)

  Jeszcze jedno mi przychodzi do głowy...Moze Alison miała romans z ojcem Arii i ona się msci. Moze jest tym głownym A. No ale dlaczego miałaby sie mscic na dziewczynach. .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego że nie zauważyły zmian? Myślały że to Ali' , gdy to Cortney?

   Usuń
 9. No właśnie.. Co ma wzrost Arii do jej gestu? Myślę, że to raczej nie ma tutaj znaczenia. A co do rozdwojenia jaźni.. Tak, to chyba jest możliwe i najbardziej prawdopodobne. Nigdy bym na to nie wpadła.. ;)
  Niedawno na jakimś fan page'u pojawił się ciekawy napis: A - TEAM: A- Alison, T- Toby, E-Ezra, A-Aria, M-Mona... Co o tym sądzicie? Może faktycznie tak jest...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już bardzo dawno widziałam tą teorię, że A-team: A-Alison, T-Toby, E-Ezra, A-Aria, M-Mona. Nie wiem co o niej sądzić. W sumie dwie osoby się sprawdziły (Toby i Mona), zobaczymy co będzie dalej. :)

   Usuń
  2. ale przecież spencer też była w A-teamie, krótko ale była. więc to raczej niemożliwe. poza tym gdzieś na necie jest artykuł kto na pewno nie jest A, tzn marlene podała te osoby i A na pewno nie jest Caleb, Toby, Mona, Kłamczuchy,rodzice Arii, matka Hanny, Ezra, reszty nie pamiętam. chodzi o głównego A. więc Aria nim nie może być i wasza teoria A-aria T toby itp nie sprawdzi się ;)

   Usuń
  3. Szczerze? Ja już nie wierzę w żadne słowo Marlene. W końcu kiedyś mówiła, że Mona nie będzie A, jak to się stało w książkach. A jednak nim była.

   Usuń
  4. Przecież Mona nie jest A, była w A-teamie, tylko po to bo chciała się dowiedzieć, kto nim jest... ;/

   Usuń
  5. "Ezra na pewno nie jest". Powiesz to znowu po ostatnim odcinku? No chyba nie

   Usuń
 10. No właśnie.. 2 osoby się sprawdziły.. Myślę, że to ma jakiś sens i wydaje się być bardzo prawdopodobne...

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie te teorie "kto jest A" są prawdopodobne ale zapewne żadna nie jest prawdziwa... Oglądam ten serial na tyle długo że potrafię stwierdzić iż jest on tak nakręcony żeby ciągle trzymał w napięciu i nie zdziwię się jeśli rozwiązanie będzie tak banalne aby każdy mógł stwierdzić banalność tej zagadki oraz to że sam mógł na to wpaść... Według mnie najzabawniejszym rozwiązaniem mogłoby być takie: w pierwszym odcinku pierwszego sezonu dziewczyny kładom się spać i którejś z nich to wszystko po prostu się śni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może właśnie jest tak, że twórcy specjalnie nakazują nam myśleć w taki sposób jak ty: "pewnie to celowy zabieg, zakończenie będzie banalne itd." a tu CIACH i jednak nasze teorie okazują się być prawdziwe!:)

   Usuń
  2. wydaje mi się, ze twoja teoria jest bardzo prawdopodobna. Ten serial jest na tyle pokręcony, że może sami reżyserzy stwierdzili, że skończą go bez zakończenia. I nie dowiemy się kto był 'A'. Wszystko okaze się znem, albo ktoś zemdlał, że to wszystko to tylko 'zwida' a zakończenia nie ma. Nie wiemy kto jest A:)

   Usuń
 12. Tak, bardzo ciekawe. Z tą czołówką to mogła być każda dziewczyna. Jeśli byłaby to Emily to na nią by było że jest "A".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moglabyc kazda, ale nie jest... jest to aria ;) z jakiegos powodu zapewne.

   Usuń
 13. w odcinku 2x25 nie tylko aria zdejmuje maskę. jenna tez. przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 14. Tu jest filmik. Wszystko się pokrywa z teoriami powyżej, ale mnie zainteresowała ostatnia scena. http://www.youtube.com/watch?v=Sq90VZvHQO8

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnia scena pochodzi z innego filmu, w którym grała Lucy, więc nie widzę tutaj żadnego powiązania z tym iż może być w A-teamie. :)

   Usuń
 15. To znalazłam na innym forum, ale ja nie pamietam tej sceny. Naprawdę mogło to tak wyglądać?"W 2x01, gdy dziewczyny są w szklarni, twórcy wyraźnie dają nam do zrozumienia, że oprócz nich znajduje się tam także ktoś inny. Kiedy Spencer wysyła sms do rzekomego Iana z komórki Melissy, "Ian" pisze, by spytała go o cokolwiek, by dowieść, że to naprawdę on. Spencer postanawia wysłać: "Jak nazwiemy nasze dziecko?". Wtedy Aria na głos pyta, jak brzmi to imię. Tak, jak gdyby chciała, by ktoś - zapewne osoba, która je obserwowała - to usłyszał i nadal mógł udawać Iana."

  OdpowiedzUsuń
 16. Dziś zauważyłam, że w 1 odcinku 2 sezonu w 35 min i 7 s. Aria mruga, a dr. Sylivian jej odmruguje!!! Może mi się zdaje, ale to było mega dziwne o.O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ło, faktycznie :o

   Usuń
  2. Acha! o.O

   Usuń
  3. no! jezu, ale o co w tym chodzi? co to za wskazowka

   Usuń
 17. Odpowiedzi
  1. Gdzieś było zdjęcie, na którym tata Arii ogląda jakiś album z fotografiami, w którym znajdowało się zdjęcie... dwóch blondynek - bliźniaczek:o Może to Aria miała bliźniaczkę o której wspominała Ali w halloweenowym odcinku? Przecież kolor włosów dziecka może się zmienić:)

   Usuń
 18. Też myślę że to Aria jest -A, i zgadzam się z tą całą teorią . :)

  OdpowiedzUsuń
 19. interesujące choć zarazem nieprawdopodobne ;o Ale te kajdanki i "cii" najbardziej wzbudziły u mnie podejrzliwość :O

  OdpowiedzUsuń
 20. "Najdziwniejsze jest to, że przecież w 3x13 dwóch członków A-teamu próbowało ją zabić, przecież nie zabiliby Arii gdyby była w A-teamie, prawda?"

  W ostatnich odcinkach wyszło, że te dwie osoby to Melissa i Wilden. Później Melissa mówiła do Spencer, że od początku ją chroniła... Dziwne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nigdy nie chciał dziewczyn zabić. On je tylko szantażuje.
   To,że ktoś chciał zabić Arie jest to dla mnie następna wskazówka, że Aria jest A. Wiadomo, że A szantażuję sporo osób i sporo osób się jej boi. Ostatnio coraz częściej pojawia się teoria o drugim A-teamie. Może właśnie członkowie tego "drugiego A-teamu" (zakładam, że drugi A-team składa się osób szantażowanych przez A) wiedzą kto to jest dlatego próbowali się pozbyć A.

   Usuń
 21. http://25.media.tumblr.com/a7f69669b69e249b0b33c3bc137a6d91/tumblr_mouxcoNA731rclrd8o2_r1_500.gif

  ciekawe zdjęcie. Jak Aria jest A Ezra o tym wie...

  OdpowiedzUsuń
 22. A zwróćcie uwagę na oczy w czołówce serialu (http://images5.fanpop.com/image/photos/31300000/Pretty-little-liars-pretty-little-liars-tv-show-31378061-1131-707.jpg). Są bardzo podobne do oczu Arii, nieprawdaż (http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6-JTuxaniu2tjZRPpm_bnkiNcuR5grXSU_3K-pYj-SAQa19JZaA). Kolor oczu w tym przypadku nie jest problemem, A robi takie rzeczy a nie potrafiłoby kupić soczewek.? Tylko kolor włosów jest problemem, bo przecież A ma być blondynką

  OdpowiedzUsuń
 23. Moim zdaniem Aria nie może być w A.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ciekawa teoria, jednakże dla mnie to kompletny absurd :) wysłała swojej mamie list o tym, ze jej tata ją zdradza? Zaprosiła kogoś do domu Alison gdy Emily tam mieszkała i poprosiła, żeby ktoś próbował wybić jej oko(najnowszy odcinek)? Według mnie jest coraz mnie dowodów, ze którakolwiek z dziewczyn jest "A" :)
  Ale blog ciekawy, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwróciłam takze uwage na ten list... Jeśli ma rozdwojenie jaźni może sama to wysłała. Przeciez chciala by wreszcie się dowiedzieli żeby nie musiała żyć z sumieniem że nie powiedziała mamie!

   Usuń
 25. Aria raczej nie jest "A" gdybym miala o to posadzac ktora kolwiek z klamczuch bylaby to Spence.

  OdpowiedzUsuń
 26. Co do "UnmAsked" to nie tylko Aria była niezamaskowana... Po przejrzeniu filmików z teoriami na yt obejrzałam ten odcinek jeszcze raz, żeby się upewnić i oto niezamaskowane osoby:
  1. Aria
  2. Ezra
  3. Emilly
  4. Paige
  5. Jenna
  Dziwię się, że nikt inny tego nie zauważył:o :)

  OdpowiedzUsuń
 27. + Marlene King wspomiała, że "A" ujrzymy w 1 odc 1 sezonu i w 1 odc 3 sezonu i co widzieliśmy w obu odcinkach? Scenę, w której Aria stała przed lustrem w tej samej sukience:)

  OdpowiedzUsuń
 28. W Rosewood wszystko jest możliwe!!!

  OdpowiedzUsuń
 29. a co jeśli to właśnie aria ma siostrę bliźniaczkę, i czasami to aria jest z dziewczynami jako aria a czasami jej siostra czyli A wiem że to bez sensu ale mogłoby być ciekawie gdyby to okazało się prawdą :D

  OdpowiedzUsuń
 30. A nie sądzicie, że to całe rozdwojenie jaźni pojawia się w zbyt wielu filmach? Moim zdaniem to trochę zbyt płytkie...nie ma co wymyśleć to się wymyśla chorobę. Osobiście mam nadzieję, że Aria nie jest A, bo wtedy wszystko straci sens.

  OdpowiedzUsuń
 31. Dla mnie Aria wcale nie jest "A". Każdy kto czytał książkę wie, że to nie ona. Lecz ja nie mieszam się do serialu. W niektórych momentach jest zupełnie inny niż książka! W książce natomiast pierwszym "A" jest Mona. Takie jest moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 32. jestem dopiero w polowie serii 2 ale tez sadze ze to mozliwe....rozdwojenie jazni...poza tym wiadomo na etapie mojego wdrazania sie w historie ze w rodzinie arii wystepowac moga jakies dziedziczne choroby psychiczne...brat jej ojca mial jakies problemy...

  OdpowiedzUsuń
 33. Zależy jak wielką uwagę przykłada się do fabuły... kto oglądał Gossip Girl wie, że gdy fabuła mocno się zakręca tajemniczą postacią okazuje się główny bohater. Nie zdziwiło by mnie gdyby to była jedna z nich. Bo jak nie to kto? Nadnaturalny wątek został puszczony spin-offem, a jaka inna istota poza nimi samymi dzielącymi się ze sobą wszystkim mogłaby tyle wiedzieć o nich o tym co robią. Myślę że pokazywanie "postaci" która je niby obserwuje przez okno czy podsłuchuje z krzaków jest zmyłką a te zakapturzone postacie pomagają jednej z nich osiągnąć cel. I nie z powodu choroby psychicznej a jakieś pokręconej chęci zemsty...

  OdpowiedzUsuń
 34. W 2x01 Aria miała spódniczke w czerwono-czrne paski-jak ta sukienka
  Wie ktoś może w którym odc Mona mówi do Ari "Hey big A" ?

  OdpowiedzUsuń
 35. Dobra teoria.. ale Aria? :( Niby dlaczego miałaby się mścić na swoich przyjaciółkach?
  Równie dobrze mogłaby to być Spencer, bo to w końcu ona szukała Ali i Em jak zaginęły w nocy, ale to pewnie też nie jest ona. Za bardzo szuka odpowiedzi.. Kurde.. sama nie wiem co o tym myśleć xd dobrze byłoby gdyby to była jednak ta bliźniaczka Ali ;) Co do tego, ze te sms-y i listy zaczęły się jak Aria wróciła z Islandii no to może po prostu -A chciało żeby wszystkie były razem? Moim zdaniem Ezra na pewno nie jest -A tylko może po prostu szuka odpowiedzi na własną rękę tak jak Caleb. Teoria fajna ale mam nadzieję, że nieprawdziwa :)

  OdpowiedzUsuń
 36. A może A jest ten brat Ali? W sumie on jest taki podejrzany też i matka Ali kryje A. Kogo innego by kryła? Ze Aria jest A nie chce tego dopuszczać do myśli bo jest chyba naj fajniejsza z tych wszystkich klamczuch :)

  OdpowiedzUsuń
 37. W książce była taka wskazówka. Jesem A ale mam wiecej liter A w swoim imieniu- AriA!

  OdpowiedzUsuń
 38. ARIA nie może być A, bo w 23x4 EZRA zostaje postrzelony przez A i ARIA stoi obok niego, po za tym musiała by nieźle się nakłopotać, żeby najpierw być z Ezrą, a potem przez siebie (A) wszystko zaprzepaścić, nie wydaje się być na tyle sprytna...

  OdpowiedzUsuń
 39. z tą czołówką to super hipoteza,ponieważ na przykład w serialu "plotkara" już w czołówce pokazują jakby sprawcę co okazuje się na końcu serialu :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Hahahha niezła teoria. !!!
  Ale nasuwa się pytanie czy w odcinku 3x13 sama zleciła sobie dosypanie do picia środka nasennego i zamknięcie się w skrzyni z martwym człowiekiem.? i niby kto strzelał do Ezry w ostatnim odcinku 4 serii? raczej nie ona. Wydaje mi się że niektóre rzeczy jak czołówka i A na szybie są na potrzeby zachowania atmosfery w serialu.

  OdpowiedzUsuń
 41. fajna teoria:)
  nie wiem czy prawdziwa. Dlaczego Aria chciała zabić Ezre w ostatnim odcinku 4 serii? Przecież długo o niego walczyła. W 3x13 sama sobie nie dosypała środka usypiającego do picia i nie zamkneła się w skrzyni z martwym człowiekiem. To absurd. Ale teoria ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 42. hahhah ale teoria

  OdpowiedzUsuń
 43. Bardzo dobra teoria chodź trochę naciągana. Moim zdaniem Aria może być Big A i przekonuje mnie najbardziej przy tym odcinek "Unmasked" (zdemaskowany/a) w której siąga maskę i przebrana jest za czarnego łabędzia. Mona została zdemaskowana ale przecież nie jest powiedziane ze chodziło głównie o nią .
  Z drugiej strony dlaczego w jednym z odcinków Halloween Aria wylądowałaby w trumnie ? I nie wyjdaje mi się (jak niektórzy twierdzą) że to "Alison tam była i Aria potraktowała ją gwoździem i przez to ma bliznę na udzie" . Alison nie jest A . Mona nie była A tylko prześladowcą Ali , czy zastanawialiście się że dopiero gdy Mona poznała się z Jenną wiadomości były podpisywane -A , a kiedy jeszcze jej nie znała to były zupełnie anonimowe ? . Mona jak wiadomo dołączyła do Team A i założe się że Jason też w jest ,bo w jednym z odcinków kiedy (wracając) Aria przebiła kogoś gwoździem to własnie Mona opatruje Jasona na jego ganku i wyglądało to jakby Aria potraktowała jego właśnie tym gwoździem. Mona twierdziła że nie wie kto jest Red Coach jednak rozmawia z nią w Radley ...bez sensu .Red Coach jak wiemy to Big A bo było powiedziane że (ona tu rządzi) ale osoba która usiłowała zabić Ali to ktoś zupełnie inny.

  Ciekawi mnie teoria że Pani D. i matka Tobiego są bliźniaczkami. w końcu rysunki z 7 odcinka sezonu 5 nie są przypadkowe .

  Poza tym nie wiemy jeszcze kim była Benethy Young i co ona ma wspólnego z tą sprawą , wiem że ona leży w grobie zamiast Alison ale nie wiemy kto ją zabił , wiemy natomiast że ona uciekła z Radley i że (w Halloweenowym odcinku kiedy Ali opowiada o bliźniaczkach że jedna z nich zabiła drugą i trafiła do Radley) kiedy dziewczyny stały pod starym opuszczonym domem którego się bały był samochód właśnie z podpisem z tego właśnie zakładu psychiatrycznego, czyli osobą która (udawała) że chciała zabić Ali by nastraszyć reszczę kłamczuch nie był Noel tylko właśnie "jakaś" osoba z Radley , myślicie że to była Benethy ? Kiedy Jessica w noc zaginięcia Ali rozmawiała przez telefon chciała żeby Alison została w domu bo ktoś uciekł z Radley i to zapewne ta sama osoba która potraktowała kamieniem Alison. Myślę że Benethy to bliźniaczka Cece Drake i to ją Jason widział po pijaku ubraną jak Alison a Melissa zabiła właśnie tą ją (bliźniaczkę Cece) gdyż myślała że to Alison jednak nie wiedziała co zrobić kiedy okazało się inaczej i ją po prostu zakopała.
  Jednak to Ali upozorowała swoją śmierć więc też musiała mieć jakiś udział w tym że Benethy leży w grobie zamiast niej. Tyle pytań .... :)

  Co do CeCe Drake : Ashley znalazła u pani D. nowy sweter który miała komuś wysłać i właśnie taki sam miała na sobie CeCe kiedy zeznawała w sprawie zabójstwa detektywa Wildena . Jeśli Pani D. była siostrą matki Tobiego (niekoniecznie bliźniaczką) to właśnie matka Tobiego mogła mieć córki bliźniaczki (o czym Tobie nie wiedział) czyli Benethy i Cece ... a Jessica wysyłała ubrania Cece gdyż jest jej siostrzenicą .

  Może słaba teoria ale wszystko jest możliwe ,bo nic nie jest przypadkowe. Ale Melissa nie rozmawiała by bez powodu z " Cece " (mi się wydaje że to i tak była Benethy jeśli byłaby bliźniaczką Cece) . :)

  Co sądzicie ?

  OdpowiedzUsuń
 44. Bardzo dobra teoria chodź trochę naciągana. Moim zdaniem Aria może być Big A i przekonuje mnie najbardziej przy tym odcinek "Unmasked" (zdemaskowany/a) w której siąga maskę i przebrana jest za czarnego łabędzia. Mona została zdemaskowana ale przecież nie jest powiedziane ze chodziło głównie o nią .
  Z drugiej strony dlaczego w jednym z odcinków Halloween Aria wylądowałaby w trumnie ? I nie wyjdaje mi się (jak niektórzy twierdzą) że to "Alison tam była i Aria potraktowała ją gwoździem i przez to ma bliznę na udzie" . Alison nie jest A . Mona nie była A tylko prześladowcą Ali , czy zastanawialiście się że dopiero gdy Mona poznała się z Jenną wiadomości były podpisywane -A , a kiedy jeszcze jej nie znała to były zupełnie anonimowe ? . Mona jak wiadomo dołączyła do Team A i założe się że Jason też w jest ,bo w jednym z odcinków kiedy (wracając) Aria przebiła kogoś gwoździem to własnie Mona opatruje Jasona na jego ganku i wyglądało to jakby Aria potraktowała jego właśnie tym gwoździem. Mona twierdziła że nie wie kto jest Red Coach jednak rozmawia z nią w Radley ...bez sensu .Red Coach jak wiemy to Big A bo było powiedziane że (ona tu rządzi) ale osoba która usiłowała zabić Ali to ktoś zupełnie inny.

  Ciekawi mnie teoria że Pani D. i matka Tobiego są bliźniaczkami. w końcu rysunki z 7 odcinka sezonu 5 nie są przypadkowe .

  Poza tym nie wiemy jeszcze kim była Benethy Young i co ona ma wspólnego z tą sprawą , wiem że ona leży w grobie zamiast Alison ale nie wiemy kto ją zabił , wiemy natomiast że ona uciekła z Radley i że (w Halloweenowym odcinku kiedy Ali opowiada o bliźniaczkach że jedna z nich zabiła drugą i trafiła do Radley) kiedy dziewczyny stały pod starym opuszczonym domem którego się bały był samochód właśnie z podpisem z tego właśnie zakładu psychiatrycznego, czyli osobą która (udawała) że chciała zabić Ali by nastraszyć reszczę kłamczuch nie był Noel tylko właśnie "jakaś" osoba z Radley , myślicie że to była Benethy ? Kiedy Jessica w noc zaginięcia Ali rozmawiała przez telefon chciała żeby Alison została w domu bo ktoś uciekł z Radley i to zapewne ta sama osoba która potraktowała kamieniem Alison. Myślę że Benethy to bliźniaczka Cece Drake i to ją Jason widział po pijaku ubraną jak Alison a Melissa zabiła właśnie tą ją (bliźniaczkę Cece) gdyż myślała że to Alison jednak nie wiedziała co zrobić kiedy okazało się inaczej i ją po prostu zakopała.
  Jednak to Ali upozorowała swoją śmierć więc też musiała mieć jakiś udział w tym że Benethy leży w grobie zamiast niej. Tyle pytań .... :)

  Co do CeCe Drake : Ashley znalazła u pani D. nowy sweter który miała komuś wysłać i właśnie taki sam miała na sobie CeCe kiedy zeznawała w sprawie zabójstwa detektywa Wildena . Jeśli Pani D. była siostrą matki Tobiego (niekoniecznie bliźniaczką) to właśnie matka Tobiego mogła mieć córki bliźniaczki (o czym Tobie nie wiedział) czyli Benethy i Cece ... a Jessica wysyłała ubrania Cece gdyż jest jej siostrzenicą .

  Może słaba teoria ale wszystko jest możliwe ,bo nic nie jest przypadkowe. Ale Melissa nie rozmawiała by bez powodu z " Cece " (mi się wydaje że to i tak była Benethy jeśli byłaby bliźniaczką Cece) . :)

  Co sądzicie ?

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja uważam że Aria nie może być A ,dosła widomość od A.Jak Ella była w samochodzie w płenej os lub pszczoł .Lub jak mama Arii dosła widomość od A i powiedziła/ł że jej maż ją zdradził .Ale z drugiej strony Aria mogła być w drużynie A żeby móć się zemscić na Ali , przcieeż Ali i Aria widziały jak ojecic zadradził matkę Arii ze Meratih.

  OdpowiedzUsuń
 46. Ej może dlatego ma te kajdanki bo już wtedy wiedzieli, że zabije Shanę?

  OdpowiedzUsuń
 47. http://killerariaisa.tumblr.com/image/66331869157

  OdpowiedzUsuń
 48. Nie wydaje mi sie aby Aria była A. Może zacznę od czołówki-to proste producenci i pisarka chciała aby w czołówce był znak uciszający i wybrali Arię. Wyobrażacie sobie że Emily albo inna kłamczucha robiła ten znak? Ja nie! Jej sukienka to może być po prostu pomysł producentów aby nas zmylić.Reszta to już bezsensowny bełkot. Może oni próbują nas zmylić?! Jest tyle dowodów na Arię ale to dziwne żeby producenci tak po prostu dawali nam odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 49. hahahahahaha śmiechłam. rozdwojenie jaźni serio? równie dobrze można se wymyślić że np Melissa ma autyzm. niektóre wątki tu przedstawione może i faktycznie dają do myslenia, ale większość jest po prostu naciągana i na siłę ma popierać jakąś z dupy wyjętą teorię. Owszem seriale tego typu jak ten mają dawać do myślenia i sprawiać że chce sie pokojarzyć fakty i dojść do rozwiązania ale przecież scenarzyści nie wymyśleliby czegoś takiego żeby dawać jakieś zaszyfrowane podpowiedzi.....

  OdpowiedzUsuń
 50. osobiście jestem fanką Arii i jak dla mn ta teoria że ona jest A jest lekko szurnięta. owszem wszystko jest tu możliwe jak sie wszyscy przekonali na przykładzie rzekomej śmierci alison, ale jak ktoś chce to moge spróbować w inny sposób wyjaśnić podane wyżej kwestie i tym samym pokazć że nie muszą one być dowodem bycia Arii w a-temie:
  1.sukienka: zbieg okoliczności, zmyłka lub przypadek
  2. laska ze sklepu z zabawkami miała długie ciemne włosy...hmmmm SHANA, ta cała sidney co doszła w 5 sezonie, maja (dziewczyna emily, umarłą jakby ktoś nie pamiętał) mona, pejdż też mają długie ciemne + jak ten dzeciek ze sklepu gadał tym dziewczynom (w tym arii) o tej co była w sklepie to gdyby chodziło o arię to by po prostu wskazał na nią
  3.wiemy że Mona lubi docinać innym i pewnie ta ksywa BIG A miała wkurzyć arie (A - bo 1 litera imienia ARIA, BIG - może według mony aria była gruba xd skoro a mony taka chudoba xd
  4.lalki - ta lalka - aria ma też granatową bluzkę a A jest całe czarne więc pozdro
  5.z tym zdjęciem maski przez arię to jest tak bez sensu że omg I CO Z TEGO ŻE ZDJĘŁA?
  6. ZBIEG OKOLICZNOŚCI. ale swoją drogą to spostrzegawczy/a jesteś bo ja w serialu w ogóle nie zwróciłam uwagi na te toffy tango itp czyli myślę że to NIE MA ZNACZENIA :)
  7.to "people aren't dolls..." to matka arii powiedziała w 1 sezonie jakoś na początku a z tym wysyłaniem lalek było pod koniec 2 sezonu wiec jedno z drugim się nie łączy
  8.te "csiiiii"w czołówce to może i jest przekonujące no ale ten serial jest o KŁAMCZUCHACH a aria ma taką tajemnicza twarz że najlepiej sie nadaje do tego całego"csiiii"
  9.MAYA KNEW - sorry ale nie pamiętam tego za dobrze, ale wiem że było coś takiego że Mona gadając do tych lalek dała kod do tej stronki o Maji więc to chyba tylko o to chodziło
  10.niektóre karteczki były napisane na maszynie do pisanie. RÓWNIE DOBRZE EZRA MOGŁ JE PISAĆ SKORO TO JEGO MASZYNA xd więc słaba teoria
  11.z tym sms że A wraca jest bez sensu że niby to aria napisała która już WRÓCIŁA z islandii
  12.z tą kartą AS to już totalnie bez sensu i naciągane LOL
  13.ok Aria powiedziała Meggi że sie nazywa AMY, ale na tych jakichś warsztatach garnacarskich jak dżennie sie rozsypały garnki i poprosiła arię (nie wiedziała że to aria) o pomoc, to aria powiedziała że się nazywa ANITA, więc z ta AMY to przypadek, raczej małe szanse że w serialu takie zaszyfrowane podpowiedzi
  14.oo jezu po prostu taką piosenkę podstawili xd bez przesady żeby się czepiać
  15.Aria do nikogo głową nie kiwnęła tylko wtedy któras z lasek (spencer itp) gadała coś i Aria przytaknęła
  16.no może i ostatnia litera podpisu Arii na zybie przyomina bez kitu podpis A. ta teoria nawet mn przekonuje xd ale myślę że to czysty przypadek z ta literką i podpis A jest trooszku inny
  17.sorry nie przypominam tego z tym graniem ariii na pianinie i jenny na flecie xd sorry :P
  18.te "kajdanki" na nogach Arii to moim zdaniem jakieś bransolatki xd a jesli kajdanki to jak któś wyżej mądrze napisał; MOŻE JUŻ WIEDZIELI ZE ARIA ZABIJE SHANĘ xd
  19.hahaha wiadomo że ta Khing nie powie kto jest A
  20. ROZDWOJENIE JAŹNI SERIO? yyy żal xd mój brat studiuje medycynę i mi mówił o tej chorobie i ona sie nie objawia patrzeniem w lustro, chory nie wie że ma rozdwojenie, a z tym lustrem to tak jakby Aria się domyślała choroby i szukała drugiego "ja" a tak nie robią ci z rozdwojeniem
  21.heh w moim piśmie też każda literka jest inna....O NIE! MAM ROZDWOJENIE?! xd
  NIE WIEM CZY KOMUŚ SIĘ CHCIAŁO TO CZYTAĆ XD ALE Z GÓRY DZIĘKI ZA UWAGĘ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O.o zamiast marnować czas na pisanie takich rozprawek wykorzystaj entuzjazm i naucz sie czytać ze zrozumieniem ;)

   Usuń
 51. Chciałam tylko dodać, że rozdwojenie jaźni jest prawdopodobne. Ponoć niedługo Aria ma wylądować w Radley. Ciekawe czemu...? :D

  OdpowiedzUsuń
 52. heh aria pracuje w radley :)

  OdpowiedzUsuń
 53. za tydzień i tak sie wszystkiego dowiemy ale jest ona na mojej liście podejrzanych xd

  OdpowiedzUsuń
 54. Trochę mi ta teoria nie pasuje, ponieważ była taka scena jak Aria pojechała po swojego brata do tego baru Ezry (chyba?) i tam "A" ją napadło, owinęło w folię i przyszpiliło do ściany:P Nawet jakby Aria z kimś współpracowała i uknuła z pomocnikiem taką intrygę żeby nie ściągać na siebie podejrzeń, to przecież wtedy była tam całkiem sama, żadna z dziewczyn nie widziała tej sytuacji, więc bezsensu byłoby takie szopki odstawiać ;p Ogólnie oglądam ten serial tylko dlatego, że jestem ciekawa jak twórcy serialu wybrną z tej sytuacji obarczenia kogoś byciem nieszczęsnym "A". Pierwsza i druga seria były jeszcze dość ciekawe, ale teraz to już serial jak dla mnie jest pełen absurdów;p Czasami śmieję się w głos jak "A" im funduje coś okropniastego, a one mają te zdziwione miny;p No i śmieszy mnie też, że "A" jest dosłownie wszechmogące. Wie wszystko o wszystkich. Jest zawsze i wszędzie. Łazi sobie po domach czyich chce i kiedy chce zostawia kamerki, podsłuchy itd;p Ja wiem, że to serial, fikcja ble ble ble, ale już moim zdaniem twórcy serialu przegięli z brakiem logiki.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia