poniedziałek, 13 lipca 2015

Wren to Charles- teoria

Cześć Wam :) Wiem, że teorie obciążające Wrena były już na inlove, ale dziś są to inne wskazówki niż były dotychczas, w większości oparte na nowych odcinkach i są naprawdę mega ciekawe!
Dlatego polecam Wam przejść do rozwinięcia :)

Zaczynamy od odcinka 6x01- Kłamczuchy w jednej scenie budzą się w pokoju przypominającym kostnicę, oczywiście nią nie był ale był to pokój przygotowany szczegółowo tak aby wyglądał jak najbardziej realistycznie. Wren pracując jako doktor pewnie wiedział doskonale jak wygląda kostnica i mógł taką odtworzyć. 
Kiedy dziewczyny się budzą, są nagie i w końcówce z A. w odcinku 6x04 dowiadujemy się czemu. A. wszczepiło im urządzenia namierzające! Okej- A. jest zdolne pod wieloma względami, ale nie sądzę żeby ktoś bez doświadczenia mógł otworzyć sobie człowieka i włożyć mu do wnętrza jakieś urządzenie. Wren to lekarz, a więc mógłby to zrobić.
W 3x10 Wren zszywa nogę Hanny, więc jeśli umiał to zrobić to uważam, że włożyć taki nadajnik też bez problemu by umiał. Narzędzia, których wtedy używał były też bardzo podobne do tych, które Charles miał w swojej kostnicy. 
Narzędzia używane przez Charlesa:
I te, których używał Wren przy zszywaniu rany Hanny:
Porównajcie sami:
W kostnicy widzieliśmy Monę jako Ali, przebraną w strój pielęgniarki. Wren pracując w szpitalu mógł dosyć łatwo zdobyć takie ubranie. W 5x10 widzimy, że A. trzyma identyczny uniform i pakuje go.
W 2x21 Wren mówi Spencer, że ma OCD- jest to zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, nerwica natręctw. Dziwny przypadek, że A. za pewne też to ma?
W 6x01 Spencer powiedziała, że poczuła jakby Charles był dla niej kimś znajomym. Wren patrząc na ich dziwną przeszłość, jest dla niej kimś znajomym, to logiczne. 

Przejdźmy do eksperymentu Milgrama.
W skład tego eksperymentu wchodzą 3 osoby- eksperymentator (Charles), nauczyciel (Kłamczuchy) i uczniowie (znów Kłamczuchy). Dziewczyny musiały wybrać jedną, która będzie cierpieć- przynajmniej tak myślały. Wszystko oczywiście było ustawione tak żeby przyjaciółki myślały, że zadają sobie ból choć rzeczywiście żadnej się nic nie stało- jak w oryginalnym eksperymencie, przeprowadzonym w 1961. Czemu to nawiązuje do Wrena? Pomyślałam, że może to być wskazówką ze względu na komentarz Spencer w 3x19- dziewczyna mówi mu, że potrzebuje terapii szokowej, a ...Charles jej ją daje. 

Wren to nie tylko imię, ale też rodzaj ptaka- w 6x06 będzie scena kiedy Kenneth dostaje kartę (najprawdopodobniej do Charlesa) i wtedy słyszymy w tle ptaka, wiadomo to ze sneak peeku. Może być to zwykły przypadek, ale uważam to za interesującą ciekawostkę :)
Inna wskazówka związana z ptakiem jest w 6x04- po przyjeździe do domu ciotki Alison Carol Spencer widzi pomnik ptaka i zaczyna panikować, bo przypomina jej to o kamerach w domu dla lalek i o Charlesie. 
Kolejny ptak pojawił się w 6x05 jako tatuaż na plecach Sary, razem z klatką. Wygląda to tak samo jak to w pokoju Spencer.
W 6x04 Alison, Jason, Spencer i Hanna odnajdują grób Charlesa i uznają go za prawdziwy, ze względu na korzenie rosnące w okół niego. To, że nagrobek jest prawdziwy nie znaczy, że w grobie faktycznie jest jakieś ciało. Moim zdaniem symbolizują on niejednoznaczną stratę (o której przy okazji Wren mówił Hannie w 3 sezonie). Charles DiLaurentis odszedł, ponieważ stał się Wrenem Kingstonem, grób reprezentuje zmianę tożsamości. Od tamtej pory nie widzieliśmy go. 
Dodatkowo Marlene niejednokrotnie przyrzekała, że Charles to A. a więc musi żyć.

W 6x04 dowiadujemy się, że Charles popełnił samobójstwo biorąc tabletki. W 6x05 Hanna i Spencer znalazły w Radley papiery, które mówiły że organy Charlesa zostały oddane. Chciałabym powiedzieć, że biorąc tabletki nie mógł oddać komuś swoich uszkodzonych przez nie organów. 
Jak mógł je komuś oddać skoro miał ich niewydolność po tabletkach? Niemożliwe.

Alison powiedziała, że kiedy Charles się zabił ich ojciec był poza krajem. Jessica mogła go okłamać.Dlatego też Wren "jest z Londynu".
W
 Irlandii i kilku innych państwach jest uroczystość, która się nazywa "Wren Day". Tradycja polega na "polowaniu" nieprawdziwego ptaka (wrena) i umieszczeniu go na tej wskazówce co pokazuje kierunki świata (nie wiem jak to się nazywa xd)
W Hiszpani odbywa się pościg króla Charlesa. "Dzień Wrena" może przynieść kilka wskazówek.Po 1 polowanie fałszywego wrena- oznacza to, że Wren to fałszywe imię?
Po 1 ściganie króla Charlesa może nawiązywać do tego jak Charlesa (króla balu) ścigały Kłamczuchy. To święto jest obchodzone 26 grudnia, więc jeśli to zapiszemy to wychodzi 12/26
1+2+2+6=11
Przed 5 sezonem widzimy promo z klockami, które układają się w napis "I am A". Nie mam możliwości wstawienia Wam tego filmiku, ale Wam opowiem. 
Na klocku M jest liczba 3, a na klocku z literą A. 8.
3+8=11
Znów 11 podobnie jak data Day Wren. To taka kolejna ciekawostka ;)

Marlene powiedziała, że drugie imię Alison to wskazówka, a więc Lauren. Imię to pojawia się dwa razy- jako jej drugie imię a także część nazwiska. 
Alison Lauren DiLaurentis
Poszperałam i dowiedziałam się, że to imię jest wariantem od imienia Lawrence.
Lawrence!

Marlene powiedziała także, że Wielki Charlemagne jest wskazówką do Charlesa, bo Charles to skrót od Charlemagne. Charlemagne pojawia się w 4x12, podczas przedstawienia tego mima/clowna widzimy maszyny do popcornu i ludzi jedzących go.
W tym samym odcinku Spencer idzie do Wrena i kiedy zagląda przez okno widzimy obrazek z popcornem.
Dodam też, że w pokoju Charlesa w domu dla lalek też była maszyna do popcornu. 

Charlemagne= Charles the Great
Charles the Great był władcą Europy, a imię Wren oznacza władca. To przypomina mi o anagramie w domu Mony, ostatnia linijka to:
"A ruler's list chained"

W 2x21 Spencer jest u Wrena i widać na ścianie 3 kościotrupy. Obrazek jest podobny do tego, który wisiał na ścianie w domu dla lalek. 
Marlene powiedziała, że Mona i Charles grali razem w grę dopóki Charles nie zabrał jej tej gry. Przypomnijcie sobie rozmowę Mony i Wrena z 4x10. Wren pytał się czemu już mu nie ufa, a ona zarzuciła mu brak lojalność a także powiedział, że była wobec niego szczera, ale teraz nie ma już do niego zaufania bo miał przed nią tajemnice. Brzmi jakby ze sobą pracowali! 

Jest konto na twitterze, o którym za pewne większość z Was już słyszała, nazywa się "ThatsWhatASaid" i prowadzi je osoba pracująca na planie PLL. Oto kilka tweetów z tego konta, które moim zdaniem nawiązują do Wrena:
1. "Był nieostrożny, clueless(?) i bezwzględnym oficerem...Wilden i ja mamy niewiele wspólnego- A."
Niewiele wspólnego, hm. Wiemy, że jak Mona była w Radley Wilden przyszedł się z nią zobaczyć. Nie wydawało się żeby Wren i Wilden się dogadywali w odcinku 3x04. A. nie dogaduje się z Wildenem, Wren również.
2."Wszystkie drogi prowadzą do Radley-A."
Wren był wolontariuszem w Radley, ale czemu? Wiemy, że Charles był na oddziale dla dzieci. Jeśli uporządkujesz litery "children's ward" to wyjdzie "Dr. Wren is a child". Przypadek?

3. "Poranny ptaszek może złapać robaka, ale najmniejsza iskra może zacząć ogień. Wstawajcie Kłamczuchy- A"
Mona często mówiła różne rymowanki, znamy te najbardziej popularne ponieważ często pojawiają się w różnych teoriach. Ale Mona nie tylko powiedziała "MAYA KNEW" czy "NOT SAFE", powiedziała też "I miss my dolls"- IMMD.
IMMD=doktor medyczny

W 6x05 widzimy A. jak wkłada do ciemnych włosów lalki Arii pofarbowane pasemka. W czym rzecz? W tym, że głowa tej laleczki jest zrobiona z piłki, którą się gra w tennisie. W 1x02 po tym jak Wren został wywalony przez Hastingsów widzimy go trzymającego pudło z rakietą tennisową. 
Też w 1x02 Spencer pochwaliła go za zdolności projektanta, a dom dla lalek był dobrze zaprojektowany.

Ostatnia wskazówka: ktoś, kto potem napisał o tym na facebooku widział Juliana Morissa wychodzącego z planu PLL!
Dodatkowo ta osoba go zobaczyła tego samego dnia co Marlene napisała tego tweeta:
Mam nadzieję, że wskazówki Wam się spodobały i nie słyszeliście o nich do tej pory :) Mi osobiście w większości się naprawdę podobają i nie sądzę żeby były naciągane. Życzę miłego wieczoru <3

37 komentarzy:

 1. Świetny post! Coraz bardziej wierzę w to, ze Wren to Charles!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. od początku myślałam że a to wren ! świetny post ")

  OdpowiedzUsuń
 3. Sorka ze nie na temat ale w sneek peaku #3 Caleb pyta sie Hanny co ma z tylu głowy. Może zauważył jakąś blizne po wszczepieniu nadajnika przez A?

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsza teoria! :D jestem na 90 pewna, że A to Wren :D Pozostałe 10% dzieli się między Toby'm a Moną :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nadajnik może być mikroskopijny, dzięki czemu można go podać w płynie przez strzykawkę, np. z wodą i solą, zero rozcinania, ale mogło też być inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A poza tym, skoro Charles to brat Ali, a załóżmy, że bratem Ali jest Wren, Spencer też jest w jakimś stopniu z nim spokrewniona. Z tego wniosek; Spencer+Wren= Rodzina= Spencer całowała się z bratem. Fuj.

   Usuń
  2. z tym że Spencer całowała się z bratem to tak nie do końva. Jason był jej bratem, ale Ali nie jest jej siostrą już. Mają tylko tego samego brata. Ot co, zalezy kto jak interpretuje. Może Charles/Wren nie był synem Kennetha. :) kto to ogarnia.

   Usuń
  3. Charles - Kenneth i Jessica
   Alison - Kenneth i Jessica

   Jason - Peter i Jessica
   Spencer - Peter i Veronica

   nie ma żadnego pokrewieństwa między Spencer a Charlesem.

   Usuń
  4. Jason jest spokrewniony ze Spencer, czyli mimo woli Spencer jest też spokrewniona z Ali, w bardzo małym stopniu, ale jest.

   Usuń
  5. nie jest, nie ma zadnych wiezow krwi miedzy nimi.

   Usuń
 6. Fajnie by bylo gdyby Charles=Wren,ale ja ciagle mialam nadzieje,ze Wren kocha Spencer;_;
  I tak sie zastanawiam, bo miedzy Spence a Wrenem byla chemia (wieksza ze strony doktorka) to czemu on ją i reszte klamczuch uwiezil?;_; udawal wtedy tą chemie do Spencer?;_; miesza mi sie wszystko��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ukarał ją za to, że wybrała Toby'ego? Nie mam pojęcia :/

   Usuń
 7. Chciałabym mieć taki mózg. I teoria moim skromnym zdaniem jak najbardziej trafna...

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo bym chciała by Wren był Charlesem, ale też kocham go razem z Spencer. Nie lubię Tobiego, a Wrena KOCHAM <3

  OdpowiedzUsuń
 9. W sieci pojawił się zwiastun Hand of God, serialu, w którym gra Julian i mówi bez brytyjskiego akcentu :) Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie chcę, żeby Wren okazał się Charlesem/A, ale wow, to wszystko trzyma się kupy i ma sens. Kupuję to :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Okej oglądam jakieś filmiki i...czy pamiętacie jak do domu Mony wszedł ktoś i ją porwał? Wszyscy myśleli że to Ali ale co jeśli to była Sara lub Bethany? Mona była przerażona.
  A być może Bethany zrobiła lub próbowała zrobić coś Monie podczas pobytu w Radley?
  Ale Sara miała wtedy takie same włosy jak ta osoba...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mona była w Radley PO ucieczce Bethany. Dodatkowo jeśli wierzyć, że Melissa ją zakopała, to kiedy Mona była w psychiatryku Bethany od dawna nie żyła.

   Usuń
  2. Ale to nadal mogła być Sara, nie wiemy o niej wszystkiego

   Usuń
  3. ale Mona widziała tą osobę, która weszłą do niej do pokoju. Gdyby to była Sara to chyba jednak pwoiedziałaby dziewczynom

   Usuń
  4. Przecież A zawsze używało maski. A Sara mogła zostać zmuszona przez Charlesa.

   Usuń
  5. ciekawe też czemu dziewczyny nie zapytały się Mony kim była dziewczyna z filmiku? denerwuje mnie czasem taka ich bezmyslność

   Usuń
 12. Urządzenia lokalizujace to maleństwa, robi się to za pomocą zastrzyku. Reszta poszlak jest bardzo interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 13. słyszeliście jego głos bez brytyjskiego akcentu przewińcie do 1:14 https://www.youtube.com/watch?v=HBlGbDSkLyc

  OdpowiedzUsuń
 14. Chcialabzm, yebz Wren był A, ale w innym wariancie, niz ten, ktory zdradzila nasza domniemana Daisy... Przede wszystkim... Wren mógłby być Ch. ale istnieje jeden dowód, przez który cała teoria traci na logice i wydaję sie absurdalna, chociaż w Pll abusrdów nie brakuje i chyba wszyscy je uwielbiamy :) Ale.. Jesli Wren jest Charlsem i jako dziecko i nastolatek przebywał w Radley, to dlaczego, po jego ponowym poworocie do R. gdzie jako pacjent teraupeutycznie udawał doktora, nikt go nie zidentyfikował jako domniemanego samobójcę? Musiał by przebyć operacje plastyczną i całkowitą zmiane tożsamości, ale wtedy nie musiłaby przebyac w R. jako pacjent, ale bez problemu mógłby wykupić sobie falszywa tozsamosci brytyjskiego lekarza.. Głównie daltego uwazam, ze spoilery Daisy są fałszywe, bo zawierają włąsnie ten błąd logiczny. Wren może być Charlsem, ale nie mógł udawac doktora jako pacjent, bo to po prostu byloby z jego strony glupie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie, cos tu nie gra. Z resztą to chyba też nie jest takie proste zrobić operację, zmienić tożsamość, podrobić dyplom skończenia studiów medycznych. To by było już przegięcie :]

   Usuń
 15. clueless oznacza chyba zagubiony ;) Bardzo fajna notatka, podobają mi się te tropy

  OdpowiedzUsuń
 16. A co jeśli 'A' porwał Sarę, przebrał ją za Ali i to ją zakopano? , a Bethany więził w Dollhouse, zrobił pranie mózgu i teraz wierzy że jest Sarą Harvey? Byli razem w Radley.. Dlaczego chciałby śmierci Bethany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może o chciał śmierci Bethanty, tylko myśli, że dziewczyny ją zabiły i się mści.

   Usuń
  2. No to skoro A porwał Sarę przebrał ją za Ali i to ją zakopano to dlaczego było pokazane że Ali musiała uciekać bo ktoś ją próbował zabić .I było przecież pokazane że ktoś uderzył Ali i Jessica ją zakopała Ali chyba by tak nie udawała jak dziewczyny się jej pytały czy widziała do kogo Jessica mówiła i Ali płakała to mówiąc wątpie by była w stanie tak udawać-sarita.

   Usuń
 17. Teoria fajna i chciałabym by się okazało że Wren to Charles bo dużo końcówek z A się dotyczyło właśnie medycyny , no ale jedno się nie zgadza właśnie skoro Wren był pacjentem Radley to potem pozwoliliby mu udawać lekarza że to nie wiem forma terapi.Przecież on był niezrównoważony psychicznie i dodatkowo jako lekarz pracował w szpitalu i miał styczność z pacjentami i im zagrażał a oni jakby nigdy nic mu na to pozwalali -sarita.

  OdpowiedzUsuń
 18. Może i jest to dobra( czyt. Świetna) teoria , ale zastanawia mnie jedna rzecz. Ten magik z 4 sezonu to Charles, Charles to Wren. W takim razie, co takiego miał Wren do Arii, Ze uklęknął przed nią i pokazał jej bijące serce. Mam na myśli, że ułożył dłonie w na sercu i poruszał nimi tak jakby chciał przekazać, że jego serce biło dla niej (?) chwile przed tym pokiwał palcem przecząco na Spencer i wskazał ponownie na naszą biedną Arie. Może to chodziło o to, że Wren już nic nie czuje do Spenc, albo, że Aria jest jego ulubioną kłamczuchą. Nie wiem, to jest tak poplątane Xd
  A jeśli okazałoby się , że to Wren jest Charlsem , to byłabym zadowolona, bo jego podejrzewam od czasu kiedy A prowadziło samochód w masce Emily.Było widać oczko A. Oczy naszego Wrena są jedyne w swoim rodzaju *U*

  OdpowiedzUsuń
 19. W ogóle to Radley jest oddziałem zamkniętym tak? No to jakim cudem Wren mógłby mieszkać sobie we własnym domu, pracować w szpitalu i jednocześnie bawić sie w doktorka w Radley jako pacjent? Nie ogarniam :D Jeśli takie rozwiązanie okazałoby sie prawdziwe to byłabym zawiedziona, nawet bardzo. Chce żeby to był Wren bo podejrzewam go od 1 sezonu ale chciałabym żeby rozwiązanie na prawde było logiczne.. I też nie wierzę w to, że Charles torturuje dziewczyny za to, że przez Ali został odesłany do Radley bo co one mają do tego? Przecież one nie mają z tym nic wspólnego, a nawet Ali nic o tym nie wiedziała..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To PLL nie ogarniesz tego Mona też se wychodziła i wchodziła do Radley jakby mieszkała w hotelu a też tam była pacjentką-sarita.

   Usuń
  2. Ale Mona się wtedy ukrywała, a nie, jak Wren chodziła po całym mieście i nie pracowała w miejskim szpitalu, a Wren pracował.

   Usuń
 20. To co piszesz jest tak niesamowicie naciągane, że aż nie mogę uwierzyć, że ktoś to wymyślił i ze komuś tak się chciało wyszukiwać jakichś pierdół. Ludzie, Marlene nie spędza połowy tego czasu, co Wy, nad analizą scenariusza, a Wy szukacie jakichś średniowiecznych królów, którzy mieli takie samo nazwisko, jak ktoś tam.
  Moim faworytem w tym poście jest tekst:
  Po 1 ściganie króla Charlesa może nawiązywać do tego jak Charlesa (króla balu) ścigały Kłamczuchy. To święto jest obchodzone 26 grudnia, więc jeśli to zapiszemy to wychodzi 12/26
  1+2+2+6=11
  Przed 5 sezonem widzimy promo z klockami, które układają się w napis "I am A". Nie mam możliwości wstawienia Wam tego filmiku, ale Wam opowiem.
  Na klocku M jest liczba 3, a na klocku z literą A. 8.
  3+8=11
  Znów 11 podobnie jak data Day Wren. To taka kolejna ciekawostka ;)
  No padłam, jak to przeczytałam. Może jeszcze postawcie tarota XD
  Co do kostnicy, to każdy, kto tam kilka razy w życiu był, potrafiłby odwzorować takie pomieszczenie. Może i nie co do każdego szczegółu, ale skąd wiesz, że jest idealne?
  Czy ktoś bez doświadczenia potrafiłby umieścić w czyimś ciele chip. Oczywiście, ze tak! Chip psom np. aplikuje się za pomocą zwykłej strzykawki, nie trzeba do tego żadnej wiedzy, ani umiejętności medycznych!
  A to, ze narzędzia chirurgiczne były takie same, jak te Wrena? Heloł?! To są ZWYKŁE narzędzia chirurgiczne, wszystkie są takie same, nie istnieją różne warianty kolorystyczne, ani indywidualne wzory z ulubionymi postaciami z seriali.
  Do szpitalnych uniformów też każdy miałby dostęp. Nawet Kłamczuchy takie miały, jak udawały wolontariuszki, czyli to nic trudnego je zdobyć.
  Sens eksperymentu Milgrama tak przeinaczyłaś, ze masakra! Jak Kłamczuchy miałyby być jednocześnie uczniem i nauczycielem? Chyba w ogóle nie zrozumiałaś tego eksperymentu. Tam chodziło o zbadanie wpływu autorytetu na ludzi. Kiedy ktoś, kto Twoim zdaniem zna się na czymś i każe Ci coś zrobić, to robisz to nawet, jeśli uważasz, ze to złe. W tym eksperymencie ludzie porażali prądem z WŁASNEJ WOLI, a tu je A do tego zmuszało, nie dawało im wyjścia, nie było dla nich autorytetem, którego słuchały, bo jest lekarzem, tylko musiały go słuchać, boje do tego zmuszało!
  Z tą głową lalki z piłki tenisowej też przegięłaś. Bo piłeczka tenisowa, to taki deficytowy nabytek i tylko wybrani mają do nich dostęp. W pierwszym sezonie Specner chodziła z chłopakiem, który podawał piłki na korcie, to na pewno on jest A!

  OdpowiedzUsuń
 21. WREN NIE JEST A WIEC ZLUZUJCIE

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia