piątek, 5 czerwca 2015

Sara Harvey- krótko i na temat

Sara Harvey to największe zaskoczenie pierwszego odcinka szóstego sezonu. Pomimo, że odcinek wyszedł zaledwie 3 dni temu to już powstało naprawdę wiele teorii odnośnie tożsamości, historii tajemniczej blondynki. Na dzisiejszy wieczór mam dla Was myślę, że najprostsze rozwiązanie jakie może istnieć. Jednak pomimo prostoty jest realne, dlatego mam nadzieję, że się Wam spodoba:)

Sara została porwana przez Charlesa dzień po zaginięciu Alison. Wiem od jej przyjaciółki, że jej druga przyjaciółka Avery widziała ją dzień po zaginięciu Ali, więc to musiał być ten dzień w którym A. ją porwało. Prawdziwa Alison ukrywała się, ktoś inny był w jej grobie, więc Charles znalazł podobną dziewczynę do niej i ją zabrał. Ubrał ją w żółty top żeby jeszcze bardziej przypominała Ali i zamknął w domu dla lalek. Poprzez kreślone przez nią dni na ścianie dowiedzieliśmy się, że była tam naprawdę bardzo długo, cały czas.  Wiemy też, że Varjak (prawdopodobnie Charles) miał numer telefonu, który oznaczał "Sara Harvey", dlatego też dziewczyna musi być ważna dla całej historii A.
Charles to DiLaurentis, a nawiązując do wywiadu z Sashą Pieterse wiemy, że Ali nie wie kim on tak naprawdę jest, więc możemy założyć że Charles dorastał z dala od swojej prawdziwej rodziny, może w Radley jak wiele osób przypuszcza, ale może został oddany innej rodzinie? Może to była rodzina Harvey'ów? Jeśli Sara jest jego przybraną siostrą to może wyjaśniać skąd ją zna i dlaczego wybrał ją do bycia jego Ali. Dziewczyna podobno była bardzo podobna do Alison- nie tylko z wyglądu, ale też z charakteru. Może Charles z tęsknoty za swoją siostrą wybrał Sarę bo mu przypominała dawną rodzinę, która była dla niego ważna? Może to Alison była jego wzorem i to za nią tak tęsknił?

Post ten ma nam służyć do "dyskusji". Bardzo chciałabym żebyście napisali jakieś swoje konkretne teorie, takie pełne, a potem ja je złączę i wstawię w jednej notce :) Mam nadzieję, że uda się :D

18 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że Sara może mieć jakieś znaczenie dla całej fabuły, ale nie jakieś duże. Zapewne okaże się, że na jej punkcie też miał bzika, bo była podobna do Alison itp. tak jak o tym piszecie w notce xd ale zobaczymy co przyniesie drugi odcinek :)
  Swoją drogą, we wcześniejszych spoilerach pisaliście, że prawdziwe imię Paige to Katherine DiLaurentis. Przyszło mi do głowy, że to może ona jest Charlsem (wiem, absurdalne, bo przecież Charles to facet), ale pomyślcie. Tak nie znosiła Alison, że mogła się zemścić w ten sposób.

  Patrcyja xx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I Paige wyjechała parę odcinków temu. Może by to przygotowac? W sensie Dollhouse

   Usuń
  2. Oraz ona ma bogatą rodzine jak dobrze pamiętam :D

   Usuń
 2. Moim zdaniem Charles po prostu wiedział , że Sara jest podobna do Ali i porwał ją , lecz dziewczyna nie zachowywała się tak jak on chciał i skończyła w dużo gorszych warunkach niż dziewczyny ( mam na myśli jej cele ). Oprócz tego , było pokazane jak dziewczyna roznosi jedzenie , więc może Charles zmuszał ją do wykonywania różnych prac. Myślę , że przed przyjazdem dziewczyn Sara była także torturowana , ponieważ kiedy zobaczyła dziewczyny to nawet nie spróbowała uciec . Pewnie dlatego , że próbowała już uciekać , lecz skończyło się to torturami , które wybiły jej pomysł ucieczki z głowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak! + Charles mógł się nią znudzić i to dlatego Mona musiała udawać Alison. może wcześniej Sara ją udawała - paulina

   Usuń
  2. + mogła ona pomagać mu być wszędzie ;D wykonywać te prace i pomagać być A!

   Usuń
  3. Czyli Charles to dobry treser ludzi :x

   Usuń
 3. ta cała sara harvey ma przerażający wyraz twarzy na gifie o.o robi krwiożerczą minę

  OdpowiedzUsuń
 4. to nie sarah, to Bethany, wystarczy zobaczyć zdjęcie tej strony internetowej o niej. Zupełnie inna twarz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcie jak juz wspomniano wcześniej zostało KUPIONE na którejś stronie internetowej ze zdjęciami w sezonie, w którym Marlene widać nie pomyślała, że może kontynuować ten wątek.

   Usuń
 5. Zgadzam się z teoriami z komentarzy oprócz tego, że wkurza mnie mówienie, że to Bethany.
  1) Rodzina od razu by ją zidentyfikowała.
  2) Policja zidentyfikowała ciało w grobie jako Beth - wiem, że policjanci w Rosewood nie są zbyt inteligentni, ale litości, bez przesady.
  3) Charles kazał jej udawać Alison co widać po stroju.
  4) Odnośnie punktu trzeciego - największa głupota jaką ostatnio przeczytałam - Charles wmówił jej, że nazywa się Sarah Harvey tak jak wmówił Monie, że jest Ali. Bzdury. Była ubrana jak Ali, więc raczej wmawiał jej to samo. Dennym argumentem jest tutaj, że zawahała się przy mówieniu policjantce jak się nazywa - zwróćcie proszę uwagę jeszcze raz na pierwsze sekundy odcinka, kreski na ścianie. Dużo ich, nie? Charles nie jest zbyt rozmowy, wiec nawet nie wiemy kiedy ostatnio z kimś rozmawiała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z głośnikiem mogła sobie porozmawiać.... a raczej prowadzić monolog :)

   zgadzam się z Tobą w 100000%, ale uważam, że Charles jej zrobił pranie mózgu tymi torturami i ze strachu będzie robiła wszystko co będzie chciał, to było widać już w Dollhouse- to, że nie próbowała uciec z dziewczynami jest dla mnie dowodem na to jak bardzo boi się Charlesa i jego kar ;)

   Usuń
 6. Moim zdaniem idealnie pasowałoby to do zachowania Sary: Syndrom sztokholmski – stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w ucieczce przed policją.

  Syndrom ten jest skutkiem psychologicznych reakcji na silny stres oraz rezultatem podejmowanych przez porwanych prób zwrócenia się do prześladowców i wywołania u nich współczucia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja teoria:
  Sara to tak naprawdę Bethany podała się za Sare, bo łatwiej jej by było na wolności tzn. Bethany przecież uciekła z radley więc od razu by ja tam wsadzono najlepiej w kaftan, zeby na 100% procent już nie uciekła. Charles i bethany poznali sie w Radley, mieli bardzo podobna historię nad nim zjechała się Ali nad nią Sara. I tu pojawia się pani D poznała beth jak dowiedziała Charlesa zrobiła jej się jej szkoda bo przypominała jej Ali z ktora nie miała nigdy dobrego kontaktu, ale z historii wynikało ze to tak jakby się znecala nad nią Ali.charls i beth postanowili uciec (lub Charles wyszedł) to on uderzył kamieniem Ali (skoro był z rodziny to dlatego Jessica go kryła). Dowiedział sie ze Ali uciekła (mona cierpi nie dlatego ze poznała A tylko dlatego ze pomogła jej uciec gdy chciał ja zabić) bethany i Charles się zakochują w sobie zaczynają współpracować (nie wiem czy jest Black veil czy umber A)itd. Wiemy że bethany była walnieta( nazwę to po imieniu xd) dlatego jej pokój w domku dla lalek tak wyglądał te dni jak odliczala to może kiedy stamtąd będzie mogła wyjść ( przecież nie dość ze leżała w grobie to uciekła ze szpitala). W kolejnych odcinkach pewnie zobaczymy jak ucieka do charlesa. No I to na tyle zaraz wstawię alternatywna wersję. - Doniaczek :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Druga wersja jest podobna do pierwszej, ale to sara rzeczywiście jest w domku dla lalek i cierpi za to ze znecala się nad jego ukochana bethany. W tym wypadku nie mam pojęcia kto uderzył łopata beth, może ona podeszła do domu pani D żeby ja zobaczyć (w końcu była dla niej bardzo dobra) i wtedy Charles myślał ze to Ali przeżyła i ja uderzyl, dlatego jeszcze bardziej mu odwalilo. - Doniaczek :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja mam wrażenie, że to nie Sara tylko Bethany. Nawet nie umiem tego wytłumaczyć, ale tak mi się wydaję. To trochę tak jak z Moną. Może Charles wmówił jej, że jest Sarą, a ona w końcu się poddała przez swoją chorobę psychiczną.

  OdpowiedzUsuń
 10. Teorie o tym, że Charles ma/miał rodzinę i Sara /Beatny/Ali jest jego siostrą może są dobre, ale ja pójdę w inną stronę. Zwróciłam uwagę na kilka rzeczy, skoro dziewczyna (Sara) jest tam tak długo to przecież urosła, dlatego nie przypomina dziecka z zdjęć jakie są pokazywanie kiedy rozpoczął się wątek o niej. Może ma to też dać nam do myślenia, wszyscy (większość) widziała w Sarze słodką dziewczynkę i tak widać ją na zdjęciu, ile ona może tam mieć lat 12? A teraz dorosła pannica. Czyli rozbieżność pomiędzy tym co widzimy (miłą, słodką) a tym co jest (zepsuta, zła, stara). Była tam tyle czasu, że może faktycznie nie wie jak rozmawiać z ludźmi, albo…
  A musi mieś wspólnika, a co jeśli to Sara, młoda dziewczyna, która zakochuje się w starszym chłopaku, który nią manipuluje. Miłość + trochę fanu, to kogoś podręczymy tam komuś zrobimy psikusa staje się nie tylko kochanką A ale i wspólniczką. To moja teoria, dodatkowo skoro A ma bzika na punkcie Ali i jakby wchodzi w jej życie może to mieć ręce i nogi. Skoro Ali miała romans ze starszym (niby była z nim w ciąży) to A poszukał sobie odpowiednika Ali do spania i zbrodni. Kiedy wszystko idzie za daleko i Sara chce się uwolnić trafi do Dollyhouse, zna Charlsa i wie jaki on jest i boi się go, albo boi się samej siebie i o samą siebie. Ktoś zabiła Iana/Gareta/Maye/ matkę Ali i albo wszyscy żyją, albo A jest winny i jego świta, kto chce iść do więzienia, w sumie to jest ona już w nim, gorzej być nie może ale A ma łapy wszędzie, więc lepiej nie wyściubiać nosa. Dlatego Sara jest tak przerażona, że boi się pomóc dziewczynom. Druga sprawa to to, że w noc kiedy Ali znikła kilka blondynek jest ubranych tak samo, kto z kim trzyma nie wiemy, może faktycznie Betany i Ali to siostry (Ali przypomina sobie jak matka kupiła 2 sukienki) i to Sara uderza Ali a Jesica to widzi, jest przekonana że to Beth i zaczyna jeździć do Radley, szukać czegoś, drążyć a na tym zależy A.
  Uważam, że Sara to wspólniczka, pomogła A nie raz i zabawa w maltretowanie zmieniła się w to, że sama została zwierzyną. Swoją drogą, rozdaje dziewczynom jedzenie, to Monie też usługiwała ta tak inteligenta, obliczyła kroki, czas przestoju generatora a nie zauważyła, że jest tam ktoś poza A?
  Dodam, że w sneka peak wiemy , że Ali nie zna Charlasa pyta o to ojca, może on sam przybrał takie imię, tak się przedstawia. Może to Ian, albo Wren, ma do rodziny DiLarenti żal i udaje kogoś z ich grona.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi się za to wydaje, że Sara wcale nie była torturowana tylko bardzo dobrze zna Charles'a i mu pomaga.. Tak na prawde Charle's nie robił jej krzywdy a cała ta akcja jest ustawiona po to, żeby dziewczyna zbliżyła się do kłamczuch i zyskała ich zaufanie (jak widać udało jej się skoro pomieszkuje u Emily). W ten sposób może z bliska kontrolować sytuacje i przekazywać najważniejsze sytuacje Charles'owi.. Wydaje mi się, że Sara i Charles są sobie bliscy i może uratował ją i siedziała w dollhouse żeby była bezpieczna, a nie żeby ją skrzywdzić?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia