poniedziałek, 22 czerwca 2015

Spencer to Bethany - szalona teoria z tumblra

Witajcie! 
Znalazłam bardzo ciekawą, ale też szaloną teorię dotyczącą tego, że Spencer to tak naprawdę Bethany Young. Początek jest trochę chaotyczny, dużo myśli, mało odpowiedzi, ale nie zniechęcajcie się.
Zdecydowanie warto przeczytać! :)
W pokoju Spencer w Dollhouse na jednej ze ścian wisiał obraz białego konia. Kto posiadał białego konia imieniem Custard? Bethany Young. Veronica powiedziała kiedyś, że niewiedza Spencer jest błogosławieństwem. BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. 
Spencer jest Bethany i to ona była dzieckiem, które trzymała Pani D., a nie Alison. Peter Hastings, Melissa i Wren próbowali ochronić Spencer przed wydarzeniami z przeszłości i nie chcieli dopuścić do tego, żeby się o tym dowiedziała. Melissa powiedziała, że chroni Spencer ZANIM to wszystko się zaczęło. 
Pamiętacie, jak Pani D. zabrała Bethany do stadniny koni? Emily i Spencer pojechały tam później i odkryły inicjały Melissy na jednej z czapek. Czy to możliwe, aby Spencer była tam kiedyś z Melissą? Chłopak, który tam wtedy był powiedział, że nie wyglądały jak rodzina. Podobnie, jak Spencer, Melissa i Pani D. nie przypominają rodziny. 
Wracając do Wren'a nie przez przypadek pokazali nam, że potrafi ładnie rysować. To on mógł narysować rysunki, które uważamy, że należą do Bethany. W Rosewood nie ma przypadków, nie bez powodów pokazali nam jego rysunki. Pani D miała romans z ojcem Bethany, tak? Kto jest tym słynnym tatuśkiem, z którym miała jeszcze romans? Peter Hastings. Może Peter i ojciec Bethany to jedna i ta sama osoba?
 Spencer uderzyła łopatą/kamieniem Alison, ponieważ bała się, że Alison ujawni jej tajemnicę. Pamiętamy, jak po wszystkim wróciła do stodoły bez niej i wydawało się jej, że usłyszała czyjś krzyk, jednak w retrospekcjach nie słychać nikogo, kto by krzyczał. Poszła ponownie skonfrontować się z Alison, żeby upewnić się, że nikomu nie powie o jej problemach z narkotykami. Pani D. była tego świadkiem, ale postanowiła chronić Spencer, ponieważ jest ona również jej dzieckiem. I to dlatego Peter nie chciał, żeby Spencer odkryła, co stało się z Marion, ponieważ cała historia prowadzi w końcu do nich. Kiedy Jessica wysyłała maila mówiącego "Nie mogę cię dłużej chronić" Spencer borykała się wtedy z wydarzeniami z Tamtej Nocy, bała się i była pewna, że to ona stoi za uderzeniem Alison. To by wyjaśniało również złość i pretensje Pani D. w kierunku Spencer.

Spencer posiada również sweter zdobiony końmi.
Spencer została odesłana do Radley, gdy była bardzo młoda, ponieważ już wtedy zaczęła zdradzać jakieś objawy choroby psychicznej. Pamiętacie, jak Alison była świadkiem kłótni pomiędzy Spencer a Melissą? Brzmiało to tak psychopatycznie, że mogłoby wskazywać u niej na jakieś zaburzenia. Spencer powiedziała, że jej ulubioną zabawą była zabawa w chowanego, ponieważ zawsze w niej wygrywała. Do dzisiaj byłaby dobra w ukrywaniu się, co świadczyłoby o tym, że nikt nie zna jej prawdziwej tożsamości. A kiedy była w Radley pamiętacie, jak szybko dostała się na oddział dziecięcy? Może to nie dzięki mapie ani żadnym wskazówkom tylko dlatego, że leczyła się tam kiedyś i pamiętała podświadomie drogę do dawnej "sypialni".
W którymś z odcinków Pani D. lunatykując podchodzi do okna i wpatruje się w Spencer. Podobną scenę widzimy w retrospekcjach, kiedy Pani D. wpatruje się w osobę, która uderzyła Tamtej Nocy Alison. To nie może być przypadek, że zmontowano dwie takie same sceny. Może ta scena odzwierciedla dokładnie to co wtedy się stało? Jest jej odbiciem lustrzanym. W końcu, w PLL nic nie dzieje się bez przyczyny.
Logo na farmie Campbellów przedstawia pawia. W pokoju Spencer również znajduje się zdjęcie pióra pawia. 
Żółte sukienki, które szykowała Pani D. mogły być dla Alison i dla Spencer (Bethany). Spencer urodziła się w 1994, a Alison w 1995, co miałoby sens, ponieważ sukienki były mniej więcej tych samym rozmiarów. Zresztą nie bez powodu były to sukienki, gdyby chodziło o chłopców to raczej nie kupiłaby dwóch takich samych sukienek. Tam musiało chodzić o drugą dziewczynkę. Ponadto, Spencer ma na sobie żółtą sukienkę na balu maskowym, tym samym podczas którego Mona została zdemaskowana jako A i Charles przejął całą grę. Czyżby to była wskazówka? Początek nowej ery?
A teraz przejdźmy do nagrań, które są bardzo interesujące.
Spencer została odesłana do Radley między innymi dlatego, że znów zaczęła brać oraz dlatego, że myślała, że zabiła Alison. Na dodatek nie potrafiła przypomnieć sobie swojej przeszłości. 
Bethany powiedziała w nagraniach: "Myślałam, że naprawdę mnie lubi, lecz wszystko co mówiła było zwykłym kłamstwem. Każde słowo, każda wizyta. Zastanawiam się czy mogę ufać komukolwiek w tej rodzinie?". Spencer mówiła o Jessice, ponieważ myślała, że Jessica naprawdę ją lubi, ponieważ chroniła ją przed policją. Potem dodała: "Prawdziwa z niej suka. Nie chcę być niegrzeczna bądź wredna, ale to chodzący diabeł bez sumienia. Potrafi być najmilszą osobą na świecie i zmusić wszystkich do tego, aby postępowali tak jak chce! Po 5 minutach z nią jesteś jak ujarzmiony kociak, mężczyznom potrzeba tylko dwóch. To samoobrona, a nie atak. Albo ona albo ja! Nie tylko ona ma swój plan". Wyobraźcie sobie najpierw, że Spencer mówi to wszystko o Alison. Idealny opis ich relacji, prawda? Chodziło o samoobronę, kiedy Spencer uderzyła Alison, ponieważ nie chciała, żeby ktokolwiek dowiedział się o jej uzależnieniu od narkotyków. Alison zawsze rozkazywała Spencer, szantażowała ją chłopakami Melissy. Spencer nie chciała, żeby miała kolejny powód do tego, żeby ją szantażować. Alison była okrutną suką bez sumienia. A nagrania należały do Spencer i pochodziły z czasów jej pobycia w Radley. Ona sama albo o tym nie pamiętała albo nie chciała, żeby ktokolwiek się o tym dowiedział.
 Wiemy teraz, że Alison nie umarła. Producenci wmówili nam, że to Bethany była w grobie. W intro serialu, dziewczyna która leży w trumnie ma takką samą sukienkę jak Spencer. Skoro Spencer ma taką samą sukienkę, a w grobie miała leżeć Bethany, która może symbolizować dziewczynę w trumnie, ponieważ jako jedyna znajduje się teraz w grobie, to można przypuszczać, że Spencer to Bethany.
Alison nie ma pojęcia kim jest Bethany. List Bethany okazał się fałszywką, a Sara nie bez powodu została włączona do obsady PLL i nie bez powodu zaginęła tej samej nocy co Alison. Melissa przyznała, że myślała, iż zabiła Alison, lecz potem dowiedziała się, że była to zupełnie obca osoba. Wiemy, że Wren jest lekarzem, Peter ma bardzo wielu wpływowych znajomych, Veronica jest adwokatem. Z łatwością mogliby sfałszować raport z autopsji i naprowadzić policję na trop Bethany Young i tego, że to ona znajduje się w grobie. Poza tym, jak to możliwe, że rodzice Bethany wycofali sprawę?
Spencer przebrała się za Marię - Królową Szkocji. 
Nie wiemy jakie życia prowadziły wcześniej Kłamczuchy, zanim do Rosewood wrócili DiLaurentisowie i zanim znalazły się w paczce Alison. Wiemy tylko tyle, że Hanna miała nadwagę, a Spencer była ambitna i zawsze we wszystkim wygrywała, we wszystkim przodowała.
Kiedy Alison stanęła na szczycie paczki, Spencer musiała usunąć się na bok i straciła swoje przywództwo. Wciąż wygrywała najróżniejsze konkursy, ale nie czuła się już królową. Alison odebrała jej całą kontrolę. Spencer zaczęła mieć tego dość i groziła Alison w noc jej zaginięcia. Alison odkryła, że Spencer znowu coś wzięła i skończyło się na tym, że Spencer wróciła z płaczem do stodoły, taszcząc za sobą łopatę. Wg notatek z książki Ezry, ktoś śledził wtedy Spencer. Rozmawiali przez chwilę i Spencer mogła powiedzieć temu komuś, że chciałaby aby Alison zniknęła raz na zawsze. W końcu wykrzyczała kiedyś Alison, że dla niej jest już martwa.
"To samoobrona, a nie atak. Albo ona albo ja! Nie tylko ona ma swój plan."
To zaproszenie zostało znalezione w kryjówce Ezry. Na zdjęciu widzimy również przebrania dziewczyn z Halloweenowego balu. Spencer wyglądała tak samo, jak kobieta na zaproszeniu. Widnieją na nim również dwie dziewczynki. Spencer i Alison? Jeśli się dobrze przyjrzycie, to zobaczycie, że kobieta na zaproszeniu ma lekko purpurowy płaszcz. Podobnie jak Spencer, a więc to na pewno nie jest przypadek!
* * * * * 
Ze swojej strony dodam jeszcze tylko tyle, że niedługo mamy zobaczyć retrospekcje z Radley. Wg tej teorii Spencer przebywała w Radley, gdy była mała, a w retrospekcjach ma zagrać Maddie Ziegler, która również ma się wcielić w rolę jakiejś młodej dziewczynki. 
Przypadek?
Co sądzicie o tej teorii? Dla mnie ma ona swoje plusy i minusy, jest trochę niedopracowana i pozostawia niektóre pytania bez odpowiedzi, ale jest bardzo ciekawa, dlatego postanowiłam ją tutaj przetłumaczyć.
Uważacie, że jest za bardzo naciągana?  

20 komentarzy:

 1. https://instagram.com/p/4ICpGgMET4/?taken-by=thetheoryofa

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdaje mi się, że dziewczyny poznały by głos Spencer na tych taśmach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi to przyszło do głowy

   Usuń
  2. Ale mówiła to jak była młodsza

   Usuń
 3. Bardzo mi sie podoba ten pomysł, ale naprawdę kolejny raz policja się pomyliła i uznała inną osobę za martwa? Jednak gdyby dodatkowo się okazało, że charles to wren nie byłabym zawiedziona. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Teoria jest bezsensu, ponieważ wiemy, że Bethany jest blondynką i słyszeliśmy jej głos, so...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie to jeszcze Spencer z Moną były w radley i kradły nagrania, to byłoby wszystko bezsensu lol

   Usuń
  2. chodzi o to, że postać Bethany jest tak naprawę zmyślona, żeby upozorować obłęd i problemy psychiczne Spencer i to ona jest Bethany tylko zmyślili jej drugą tożsamość bo się jej wstydzili

   Usuń
  3. to kto jest w grobie? Sara? a jeśli Sara, to kim jest dziewczyna z domku dla lalek? może tego dnia co Ali poł blondynek z Ameryki zaginęło. mi sie nie klei ta teoria.

   Usuń
 5. Przecież dziewczyny poznałyby głos Spencer na taśmach. Btw. teoria wyprowadzona z tego, że w Dollhouse w pokoju Spencer na ścianie wisiał obraz konia a Bethany miała konia? Rozumiem, że są teorie mniej lub bardziej prawdopodobne, ale ta jest moim zdaniem kompletnie pozbawiona sensu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bethany jest ponoć powiązana z rodziną Montgomery a nie Hastings.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo co? Pewnie gdzieś tak przeczytalas, nie? XD

   Usuń
 7. Dokładnie tak jak mówią wyżej... zobaczcie sobie odcinek gdzie słychać głos bethany na nagraniach i odcinek kiedy znaleziona zostaje "sara harvey". Moim zdaniem sara jest bethany bo to właśnie jej głos jest na taśmach a dziewczyny przecież mogły nie zapamiętać głosu z taśmy dlatego nie mają porównania...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głos z tasmy podklada inna aktorka, ktora specjalizuje sie w uzyczaniu glosu do takich nagran.

   Usuń
 8. Moim zdaniem teoria jest ciekawa i oparta na faktach. Nie jest to nic wyciąganego z palca jak niektóre. Choć jednak jest trochę niedopracowana ma w sobie to coś.

  OdpowiedzUsuń
 9. Spencer na pewno nie jest Bethany,ale i tak z tymi trzema blondynkami jest nie tak.Alison,Bethany i Sara,wszystkie są związane z nocą zaginięcia Alison.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze CeCe. I też miała żółty top ;)

   Usuń
 10. + Maddie grała tylko z Troian. Wychodziłoby że albo Spencer będzie mieć sceny z jkaś małą dziewczynką, albo będzie to mała Spencer.
  Ciekawa teoria, chociaż w takim razie skoro ona jest Bethany, to kim do cholery jest Charles dla niej? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. I jeszcze niektore spoilery mowia że Spencer jest adoptowana ;) to by sie zgadzalo

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa teoria, ale nie sądzę by okazała się prawdziwa. To jest zbyt nierealne. Ten serial i tak już odtwarza historie nie z tego świata, ale jednak nie wydaje mi się żeby to było aż tak zagmatwane.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia