piątek, 5 czerwca 2015

Notka z pamiętnika Andrew

Ostatnio sporo szumu robi w Internecie notka z pamiętnika Andrew. W poprzednim odcinku dostaliśmy na  nią zbliżenie. Oto całe zamieszanie poprzedniego odcinka:
"Ludzie tacy jak one, Aria ze swoimi, oziębłymi, sarnimi oczyma, przesadnie ambitna Spencer, która uważa, że pozjadała wszystkie rozumy i Hanna wraz z Emily, są źródłem wszelkiego zła w tym świecie. Lubią gry? Ja też je lubię. Fantazjowałem o tym, jak obserwuję, gdy krzyczą, jak obserwuję, gdy zwracają się przeciwko sobie. To nie tak, że je nienawidzę , nie. One nie są złe. Tylko bawią się wszystkimi, jakby bawiły się pionkami. Ja nie jestem żadnym pionkiem i nie pozwolę sobą manipulować."

No dobra... Moim zdaniem Andrew został wrobiony. To nie on napisał tę notkę tylko A, żeby odciągnąć od siebie uwagę, skierować podejrzenia na kogoś innego i mieć wolną rękę do działania. Jakoś nie pasują mi te słowa do Andrew. Poza tym, myśląc racjonalnie: który chłopak prowadzi pamiętnik? Na dodatek chłopak w liceum? Dodatkowo pismo nie wygląda na chłopięce, raczej dziewczęce. 
Pisząc tego posta przez cały czas miałam wrażenie, że gdzieś już widziałam podobne pismo/ podobny motyw.

I znalazłam notkę Bethany:
Pismo jest bardzo podobne, nie sądzicie? Dlatego uważam, że "notkę Andrew" napisał ktoś inny.
A podłożyło dowód policji, ponieważ wiedziało, że to jeszcze bardziej obciąży Andrew. Andrew, który nie ma innego wyjścia, ucieka przed policją, ponieważ wie, że i tak jest już na straconej pozycji i nikt mu nie uwierzy. Może planuje wrócić, gdy wszystko przycichnie albo gdy znajdą prawdziwego winnego. A może sam szuka dowodów, dzięki którym zostanie oczyszczony z zarzutów. 
Pomyślcie: w serialu nigdy nie występowało A, które uciekałoby przed policją, a tym bardziej przed dziewczynami. A zawsze atakuje, ono się nie ukrywa. A już na pewno nie pozwala sobie na tak trywialny błąd, który może dopuścić do jego zdemaskowania. Poza tym, za każdym razem, gdy scenarzyści wskazywali nam osobę, która ich zdaniem jest A, ta okazywała się kompletnie niewinna, a czasami nawet stała po tej dobrej stronie i próbowała na swój sposób pomóc.
Nie wierzę w całe te teorie mówiące o tym, że Andrew jest A. Wierzę, że na pewno pełni jakąś większą rolę, której jeszcze nie znamy, ale na pewno nie jest A.
Jakie jest Wasze zdanie?

35 komentarzy:

 1. http://prettylittleliarsbiga.tumblr.com/post/113314425500/bethany-mona
  Porównanie pisma Mony i Bethany

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie sie bardziej kojarzy z pismem Ezry w jego ksiazce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! O tym samym pomyślałam :)

   Usuń
 3. "Hes going to kill me M" Może ten napis nie napisała Mona tylko Charles jak był(-a) mały i ktoś się znęcała nad nim. M jak np.Maya?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maya znęcała się nad Charlesem? Przepraszam ale to najgłupsza rzecz jaką czytałam XD

   Usuń
  2. chodziło o to że Charles to napisała jak był mały

   Usuń
  3. Możliwe

   Usuń
  4. Tyle że tam jest He, a to rodzaj męski, a z tego co się orientuję to Maya była dziewczyną ;) po za tym skończcie z tymi 'rzeczami które zdarzyły się w dzieciństwie' bo akcja dzieje się teraz i któryś z głównych bohaterów jest A, więc szukajcie szczegółów a nie wymyślajcie teorie o rzeczach które MOGŁY się zdarzyć pierdyliard lat temu :)

   Usuń
 4. Przecież takie samo pismo ma Ezra. Albo scenarzyści coś pokręcili i Ezra, A i Bethany mają takie samo pisma, albo ja jestem głupia i widzę podobieństwa tam gdzie ich nie ma...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może to Marlene pisze wszystko ręcznie xd - paulina

   Usuń
  2. ^hahaha XDD

   Usuń
 5. moim zdaniem nie warto kierować się charterem pisma ponieważ prawdopodobnie te wszystkie notki, pamiętniki, liściki itp piszą scenarzyści lub statyści

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna i realna teoria ;) ale zróbcie o tym ,że Charles jest synem Petera Hastinga ;) to dlatego Jessica w 4x24 mowi " nie odwracaj się plecami do Hastingów" , " wiem pewne rzeczy o tej rodzinie o których nie masz pojęcia" , " widziałam do czego są zdolni" ..to by tłumaczyło bardzo wiele gdyby Charles był powiązany z rodziną Hastingów bo on jest zdolny do wszystkiego i chory , dlatego zamkneli go w Radley moze juz probowal zabic kogoś z rodziny dlatego był zamknięty w Radley a Peter o tym wiedział i dlatego bardzo chciał żeby Radley zostało zamknięte - żeby wszystkie dowody o Charlesie zniknęły ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Charles nie może być jego synem, ponieważ ewidentnie jest powiązany z DiLaurentisami :)

   Usuń
  2. Peter chciał zamknąć Radley ze względu na nieścisłości i złą renomę + dowiedział się o mamie Tobiego i chciał mu pomóc.

   Usuń
  3. Moim zdaniem, skoro Charles jest prawdopodobnie bratem bliźniakiem Jasona (bliźniacy dwujajowi), to w takim razie faktycznie jest powiązany z Hastingsami, bo jego biologicznym ojcem jest Peter.
   ~Emms

   Usuń
 7. Ciekawe dlaczego Hanna i Emily są źródłem wszelkiego zła na tym świecie? Czyżby spoiler o tym, że One pamiętają więcej z ,,Tamtej Nocy,, się spełni?

  Swoją drogą ciekawe kim jest drugie A... Ja stawiam na Charlesa i jakąś kobietę (porównajcie ich sylwetki)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chodziło o to, że one wszystkie-cztery Kłamczuchy- są źródłem wszelkiego zła na świecie.. -,-

   Usuń
 8. Moim zdaniem on został zmanipulowany, bo inaczej mielibyśmy wszystko podane na tacy i byłoby to za proste. Wg mnie A zauważyło, że Andrew zbliżył się do Arii i wykorzystało to przeciwko niemu, może "zakolegował" się z nim pod prawdziwą postacią (bez maski, bluzy itd.), wyciągnął informacje i potem wrobił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to. Andrew był łatwym celem po tym, jak znaleziono siedzibę A na jego farmie

   Usuń
 9. Juz wiele razy bylo mowione, ze nie nalezy sugerowac sie charakterem pisma, poniewaz wszystko pisza statysci/scenarzyści :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czemu wy myślicie, że autorem tego jest Andrew badz, ze ktoś podaje, ze to jego? Jest to tylko błąd policji w rosewood. Gdy w 5x25 znaleziono kryjówkę Charlesa, okazalo się, że to jest farma Campbellów. Nie wiemy w jakim była stanie, czy opuszczona czy nie ale wiadomo, że sygnowana ich nazwiskiem. I na tym konczy się to połączenie. Gdy Toby wszedł powiedział "kryjówka A". Jak wiadomo czyli wszystko co tam było nie należało do Andrewa tylko do Charlesa. Czy pamiętnik jest "A" nie Andrewa a to, że przypisują mu jego imię to tylko sprawa tej nieszczęsnej farmy. Andrew pewnie nie ma z tym pamiętnikiem nic wspolnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest jasno napisane, że właśnie tak nie myślą i uważają że jest niewinny

   Usuń
  2. Dokładnie. Chodzi o to, że tak NIE MYŚLIMY

   Usuń
  3. Ale zastanówcie się, chłopcy klamczuch wierzą w to że Andrew jest A więc muszą znać więcej argumentów.

   Usuń
 11. Tak uczy się pisać dzieci w USA. Porównajcie jakiekolwiek pisma z PLL - wszystkie wyglądają bardzo podobnie, bo taki tam jest charakter pisma. Serio, moja babcia była nauczycielką w USA i też tak teraz pisze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na tym blogu http://all-about-pretty-little-liars.blogspot.com/ jest dalsza część pamiętnika przetłumaczona i przeanalizowana.

  OdpowiedzUsuń
 13. Moim zdaniem rodzina Andrew od długiego czasu nie używali swojej farmy, nie jeździli tam, więc Charles, pamiętając ją z dzieciństwa (o ile to on jest na filmie z Dollhouse, a raczej to on, skoro ten pokój jest jego wspomnieniem), postanowił ją wykorzystać, robiąc z niej swoją kryjówkę, w której śledził ruchy dziewczyn itp. Dlatego też jego pamiętnik się tam znalazł i w żadnym wypadku nie jest on związany z Andrew. Myślę, że Andrew któregoś razu wrócił na farmę i odkrył kryjówkę A. Nie wiedząc, o co chodzi, postanowił się bardziej przyjrzeć sprawie, o czym świadczyłby fakt, że podejrzanie zachowywał się w ostatnich odcinkach. Jednak zorientował się/dowiedział z mediów, że policja odkryła to miejsce i wiedział, że skoro jest to na farmie jego rodziny, to on będzie podejrzany i oskarżony, wobec czego po prostu uciekł, bojąc się, że nikt mu nie uwierzy. Charles natomiast nie miał na celu wrobienie go. Wiemy z ostatnich odcinków, że Charles ma sentyment do przedmiotów/miejsc z dzieciństwa, dlatego postanowił wykorzystać farmę, na której bywał w dzieciństwie, a która nie jest w ogóle użytkowana przez rodzinę Campbellów.

  ~ zuzka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo bardzo możliwe. Andrew na pewno jest niewinny, a motywacji Charles'a i tak pewnie nie poznamy

   Usuń
 14. Hej Wszystkim. :) właśnie powtarzam serial i jestem na odcinku 2x02 ii gdy uczniowie żegnają Fitza, on cytuję Josepha Cambella... Przypadek? Nie sądzę. Więc weszłam na google zobaczyć kto to i co się okazuje? Cyt. " Dzieciństwo

  Joseph Campbell urodził się i dorastał w Nowym Jorku w rzymskokatolickiej rodzinie należącej do klasy średniej. Był pierwszym dzieckiem Charlesa i Josephine Campbellów. Gdy miał siedem lat, ojciec zabrał go i jego młodszego brata, Charliego, na przedstawienie Buffalo Bill’s Wild West (Dziki Zachód Buffalo Billa). Ten wieczór zaważył na całym późniejszym życiu Josepha, zafascynowanego od owej chwili amerykańskimi Indianami.

  Do dwunastego roku życia czynnie uczestniczył w praktykach religijnych, poznając równocześnie kulturę rdzennych Amerykanów (Indian). Jego pogląd na świat został uformowany poprzez dynamiczne relacje między tymi dwoma perspektywami mitologicznymi. Z jednej strony oddziaływały na niego rytuały, symbole i bogata tradycja jego katolicko-irlandzkiego dziedzictwa; z drugiej zaś - fascynacja prostymi doświadczeniami prymitywnych ludów. Gdy miał 10 lat, przeczytał wszystkie książki na temat amerykańskich Indian, które były dostępne w sekcji dziecięcej lokalnej biblioteki. Został dopuszczony do księgozbioru dla dorosłych, gdzie w końcu przeczytał wielotomowy Reports of the Bureau of American Ethnology. Często odwiedzał Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej, obserwując totemowe pale i maski - w ten sposób rozpoczęło się trwające całe życie badanie rozległej kolekcji muzeum."

  Charles. Maski. Wieczór zaważył nad jego życiem. Katolicko-Irlandzkie dziedzictwo.
  Do tego jeszcze to: "Szkolne lata Josepha Campbella były pomyślne i bogate w nagrody, choć naznaczone również wielką tragedią: w 1919 roku w pożarze domu Campbellów zginęła babka Josepha, a zniszczeniu uległa cała rodzinna posiadłość."

  Jego książka to Bohater o tysiącu twarzy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o ja ciee....

   Usuń
  2. Dziewczyny są lepsze w teoriach niż ja i z tego też by mogły zrobić notkę :P do tego dodały by jeszcze książkę :) Kinga :P

   Usuń
 15. Dlaczego wszyscy odrzucamy, że Andrew jest Charlesem bo to za bardzo oczywiste. Może tym razem własnie w tej prostocie tkwi prawda. Dale nie wiemy co kierowało Charlsem i co się wydarzyło w jego dzieciństwie.
  Andrew miał największy kontakt ze Spencer i Arią i w pamiętniku one są wymienione na pierwszym miejscu.
  "Wojna jest grą. Musisz grać z uśmiechem" Winston Churchill. - to słowa Andrew do Spencer.
  Był sekretarzem drużyny dziesięcioboistów(co wyrzucili z niej Spencer), a więc mógł mieć inteligentny A-Team.
  Mona wygryzła Spencer z kapitana drużyny, a w pamiętniku jasno napisane było, że Mona próbowała nim manipulować.

  Nie wierzę, że matką Charlesa i Bethany jest Jessica (ile można mieć dzieci w jednym wieku). Mogła być zamieszana, że dzieci oddzielili od matki i mając wyrzuty dbała o nie i odwiedzała. Charles była starszy i wszystko pamiętał, Bethany dowiedziała się dopiero w Radley.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia