środa, 22 czerwca 2016

Podsumowanie 7x01

Hej. Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do rozwinięcia na podsumowanie nowego odcinka.

1. Czyj to grób? 
Na początku odcinka widzimy scenę, która była nam także pokazana w promo. Dziewczyny kopią (komuś?) grób. Emily powiedziała: "Jak możemy pogrzebać....". Z tego co zrozumiałam to akcja ta toczy się obecnie, zaś gdy wszyscy szukają Hanny są to swego rodzaju retrospekcje, co działo się 4 dni wcześniej. Nadal jednak nie wiemy o kogo chodzi.
2. Mary Drake.
Nie myślałam, że nastąpi to tak szybko, ale już w pierwszym odcinku wszyscy dowiadują się o istnieniu Mary Drake. Trochę to dziwne, że od razu się przedstawiła i powiedziała gdzie mieszka. Jak zwykle jest to The Lost Woods, w końcu wszystkie drogi prześladowców tam prowadzą. Mary odwiedziła także Spencer, skąd dowiedzieliśmy się, że znała jej rodzinę. Można także wywnioskować, że Mary ma złe relacje ze swoimi byłymi facetami. Przyszedł mi tu na myśl ojciec Spencer. W sumie to dziwne, że nikt nie mówił nigdy o siostrze Jessici. Osobiście uważam, że Hastingowie mogą mieć wiele wspólnego z Mary. Wiemy też, że Drake dużo podróżowała po Europie. Przyszła mi tu na myśl ucieczka Cece do Paryża. Może tam się spotkały? Poza tym Mary wróciła do Rosewood przed zabójstwem Cece. Co też zapewne nie jest bez znaczenia.
3. Kukła na wieży kościoła.
Tak jak podejrzewaliśmy na linach nie wisiała Hanna tylko jej kukła. Dostajemy wiadomość, że zostały 24 h, aby uratować kłamczuchę. Na ekranie pokazany mamy licznik upływającego czasu. Jak widać A nadal lubi lalki. Chociaż miałam nadzieję, że na linach będzie wisieć Sara :)
4. Poszukiwania i gra z czasem.
Co było fajne w tym odcinku to to, że w końcu widzimy współpracę wszystkich osób zamieszanych w rozgrywkę z A.D. Cieszę się z powrotu Mony do gry. Jako, że obie ze Spencer są "najmądrzejsze" z całej ekipy to wzajemnie kierują na siebie podejrzenia. Reszta o zabójstwo Cece obwinia Alison. Emily oczywiście pozostaje bez zdania :)
5. Czy Alison na prawdę zabiła Cece?
Nie wiem skąd nagle takie przekierowanie podejrzeń na Ali. Niedawno wszyscy twierdzili, że Ali bardzo cierpi po utracie siostry i że szuka ona winnego jej śmierci, a teraz nagłe objawienie, że mogła ją zabić. Myślę, że scena w szpitalu między Em, a Alison to zbieg okoliczności. Dziewczyna dostała silne leki, stąd takie słowa. Myślę, też, że niedługo (nawet jeśli tego nie zrobiła) wmówi sobie, że skoro jej odbiło to mogła zabić swoją siostrę. Akcja ze znalezieniem czerwonej kurtki, nadal świadczy o tym, że niczego się nie nauczyli. Czy gdyby Alison zabiła Cece trzymała by taki dowód? Nie sądzę. Chociaż osobiście nie mam nic przeciwko tej złej Ali.
6. Aria i Ezra.
Mieliśmy w tym odcinku kilka scen z tą parą. Widać, że nadal coś do siebie czują. Aria próbuje rozgryźć na czym stoi, czy są razem, czy to tylko przyjaźń. Widzimy też, że nie odbiera telefonów od Liama. Tak na prawdę nie było czasu analizować sytuacji między tą trójką. Mam jednak nadzieję, że akcja się rozkręci i poznamy trochę bliżej chłopaka Arii, skoro już umieścili go w tym serialu. I jeszcze tak a propo ich poszukiwań. Czy Wy też uważacie, że podejrzewają Elliota? Jeśli nie, to czemu mieliby się przed nim chować?
7. Spencer i Caleb. 
W tym odcinku było mi szkoda Spencer. Było widać, że przejmuje się ona zniknięciem Hanny, a Caleb zachowywał się tak, jakby to jego świat się zawalił i nic i nikt się już nie liczył poza poszukiwaniami. Widzieliśmy jak zbywał Spencer. Zdecydowanie nie podobało mi się jego zachowanie. Niestety obawiam się, że spoilery dotyczące końca przyjaźni jednej z par dotyczą właśnie ich. Poza tym Troian w wywiadzie powiedziała, że płakała podczas kręcenia pewnej sceny i że nie wie, jak zniosą to widzowie. 
8. Emily i Alison.
Doskonale było widać w tym odcinku, że Em nadal coś czuje do Ali. Niestety uważam, że będzie to uczucie nieodwzajemnione. Czy tylko ja sądzę, że one do siebie nie pasują? 
9. Toby i Spencer.
Widać, że świetnie się razem dogadują. Byli dla siebie bardzo mili, razem współpracowali, troszczyli się o siebie. Jednak nie widać było już tej dawnej iskry między nimi. 
10. Hanna.
Kłamczucha została porwana przez A i zamknięta w jakiejś stodole, pośrodku lasu. Swoją drogą dużo w tym Rosewood mają takich kryjówek. Dziewczyna jest półnago, oblewana jest wodą, jest cała w siniakach, poza tym nie wiem czy nie jest rażona prądem. Ma halucynacje, że widzi Spencer. Kiedy się budzi udaje jej się uciec. I na kogo oczywiście wpada pośrodku tego pustkowia? Oczywiście na Mary. Może jednak Drake ma coś wspólnego z tym porwaniem, skoro znalazła się akurat na tej drodze. Hanna jest torturowana, bo nie chce wyjawić zabójcy Cece. Co oznacza, że A.D. na prawdę nie wiem, kto jest winny jej śmierci. 
11. Alison i Elliot.
Końcówka odcinka należy do moich ulubionych. Wiemy już, że Elliot ma jakiś kontakt z A.D. skoro jest pewien, że to Ali zabiła Cece. Też jakoś szybko odkrył on swoje karty przed Ali, że jest tym złym. Ciekawe co takiego jej cały czas wstrzykuje....Mam tylko nadzieję, że nie okaże się Uber A. W końcu dopiero niedawno dowiedzieliśmy się o jego istnieniu.
***************************************************************
Podsumowując odcinek oceniam na całkiem dobry, jednak dla mnie miejscami wydawał się nudny. Myślę, że to dlatego, że większość najważniejszych scen widzieliśmy w promo. Co dziwne, jak dla PLL, to to, że w miarę szybko wszystkiego się dowiadujemy, np. o tym co robiła Mary, gdzie mieszka i kim ona jest. Poza tym Elliot pokazał się przed Ali jako ten zły, myślałam, że minie trochę więcej czasu, aż dziewczyna się na nim pozna. 
Ogólna ocena odcinka: 7,5/10
A jakie są wasze odczucia co do odcinka?

145 komentarzy:

 1. A ja uważam ,że dobrze ,że tak od razu Mary się ujawniła a nie ,że kłamczuchy po paru odcinkach by to odkryły.Coś mi się nie widzi jakby się okazało ,że Mary jest biologiczną matką Spencer nie wiem ,ale miałam takie wrażenie jak Mary wychodziła od Spencer i wspomniała o drzwiach tak jakby jej groziła.Z tym grobem to chyba było ,że dziewczyny popełnią jakiś błąd i A to wykorzysta , ale ,że kogoś zabiją , no ale zobaczymy może ktoś przez nie zginie.Nie podoba mi się zachowanie Caleba zachowuje się tak jakby to była wina Spencer,że Hanna została porwana no sorry,ale to przecież on montował ten cały sprzęt więc mógł sprawdzić ten pokój w motelu czy nie ma jakiś zakamarków którymi A by się mogło przedostać .Zrobili se głosowanie kto mógł zabić Charlotte i wszyscy wytypowali Alison i są zgodni ,że to ona to zrobiła jeszcze Em znalazła u niej czerwoną kurtkę no właśnie czy oni się niczego nie nauczyli przecież jakby Ali faktycznie zabiła Charlotte to nie trzymałaby takiego dowodu w swoich rzeczach.No Elliot zbyt szybko pokazał Ali swe prawdziwe oblicze i co z tego jak ona i tak była pod wpływem silnych leków.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja cały czas jednak sądze,że Ali faktycznie kogoś zabiła może nie Charlotte obstawiam,że Wildena w końcu nie bez powodu w 6x20 krzyczała ,że to nie jest jej wina .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że nie zabiła nikogo. Teraz nafaszerowana nie wiadomo czym będzie myślała, że (tak jak Spencer ostatnio)zabiła Cece.

   Swoją drogą, wydaje mi się, że chłopak na tyle mądry jak Caleb wie, że gdyby Ali zabiła Cece - ukryłaby dowód zbrodni. Możliwe, że Caleb liczy na to, że nowe A "połknie haczyk" :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. A ja jednak uważam,że w 6x20 dostaliśmy wskazówkę ,że Ali zabiła Jessicę bądź Wildena bo po co akurat oni się jej ukazali.Może zabiła w samoobronie , ale jednak zabiła kogoś z tej dwójki.

   Usuń
  3. A może prawdopodobne jest to, że Elliot już wcześniej ją czymś nafaszerował? Dlatego tak dziwnie się zachowywała, stany lękowe i ciągle halucynacje, płacz. Wydaje mi się, że on bardzo chciał ją wpakować do tego szpitala, ale jeszcze nie wiem czemu.

   Nie za bardzo widzę motyw jeżeli chodzi o śmierć Jessici. Co do Wildena, musiałabym się zastanowić, ale może istotne jest to, że Wilden mógł chcieć jej śmierci? Przede wszystkim - po wydarzeniach na Camp May myślała, że jest z nim w ciąży (tak podejrzewamy). A potem zauważ, że jakoś całkiem nieźle zniósł układ z Jessicą. Kasa za zatuszowanie morderstwa? Wiadomo, że chodziło o chronienie Cece, ale nie jestem pewna, czy Wilden nie miał własnych pobudek. Sądzę, że wiedział o tej sytuacji i nawet jeżeli zawarł układ z Jessicą i Cece (co teraz troszkę się komplikuje, przez wiadomość o bliźniaczce)to miał z tego inne korzyści, poza materialnymi.
   Jeżeli ta teoria chociaż w części okazałaby się prawdziwa, ciekawe co takiego się stało, że Ali i Wilden nienawidzą się tak bardzo, że jedno chce śmierci drugiego (a w lepszym przypadku - nie ma nic przeciwko śmierci drugiego).

   Usuń
  4. Mi też się wydaje,ze celowo było to nawiązanie do Spencer i Mary, może na serio M. jest Matką Spencer, a może scenarzyści zrobili to wszystko celowo, żeby nam namącić w głowach. Jedno jest pewne - rodzice Spencer mają dżo sekretówxD

   Usuń
  5. Gdyby Mary była matką Spencer to byłaby siostrą Cece i kuzynką Ali... o matko!

   Usuń
  6. Mina Spencer wtedy byłaby bezcenna.

   Usuń
  7. Ale z drugiej strony przecież Veronica od zawsze nienawidziła Jessici za romans z Peterem i ,że owocem tej zdrady był Jason.Tak więc dlaczego miałaby wychować Spencer jako swoją córkę wiedząc,że jej matką jest siostra Jessici .

   Usuń
 3. To chyba logiczne że Aria z Ezrą chowali się przed Elliotem bo byli w domu jego żony bez niczyjej wiedzy? XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo pomyślałam :D Możliwe, że zaczną go podejrzewać po tym co zobaczyli gdy byli schowani w szafie.

   Usuń
  2. Chodziło mi o to, że wyglądali jakby się go bali. Podobnie Em. Nie rozumiem czemu nie poszli do niego i nie powiedzieli, że szukają zabójcy Cece i może jest tu jakiś ślad w jej rzeczach, który by doprowadził do niego.

   Usuń
  3. Oni nie wyglądali jakby się go bali , tylko się obawiali,że mogliby zostać aresztowani za włamanie jakby ich przyłapał.A tak to wiedzą ,że coś on ukrywa i nie jest taki święty na jakiego wygląda a jakby zostali przyłapani przez niego to wtedy te różne dziwne rzeczy mógłby gdzieś ukryć.

   Usuń
  4. Nie zrobili tego, ponieważ mu nie ufają. W ostatnim sezonie zastanawiali się skąd taki szybki ślub i byli dosyć podejrzliwi, prawda?
   Zresztą, trudno by było komuś tak szybko zaufać, szczególnie w Rosewood :)

   Proszę sprawdźcie maila, wysłałam Wam swoją mini-teorie i wskazówki.

   Usuń
  5. Myślę, że nie poszli do niego, aby powiedzieć, że szukają zabójcy Cece gdyż większość z nich podejrzewa o to jego żonę.

   Usuń
 4. Najbardziej jednak interesuje mnie to, co ma do ukrycia rodzina Spencer.
  Ale pamiętajcie, że nie znamy Mary, równie dobrze ona mogła okłamać Spencer. W ogóle ta scena była strasznie dziwna, tak jakby Mary doskonale wiedziała z kim na przyjemność rozmawiać. Zresztą, wydaje mi się, że wcale nie szukała rodziców Spenc.

  OdpowiedzUsuń
 5. W pewnej scenie w tym klubie czy co to było, chłopak wcisnął B26, to może być jakaś podpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślałam, ale z drugiej strony ten motyw ciągle się przewija, a nic z tego nie wynika. W końcu nie znamy chłopaka, ale zauważ że jest w rękawiczkach. Nie czarnych, ale sądzę że scenarzyści chcieli żebyśmy pomyśleli, że jest A (albo powiązany) a tak naprawdę chodziło o to, żeby obudzić w Arii uczucia do Ezry.

   Usuń
  2. No aż taka ,że w 1x01 ta piosenka leciała przy poznaniu się Arii i Ezry w tym barze.

   Usuń
  3. Ja jeszcze pomyślałam, skoro nowe A jest takie mądre, może zakładało, że Caleb znajdzie sygnał i że wyślą Arie do tego baru? To mogło być ustawione.
   Tylko po co komuś miałoby zależeć, żeby ściągnąć Arie do baru i jeszcze puścić jej tą piosenkę?

   Usuń
  4. To nawiązanie do piosenki, która leciała w barze w pierwszym odcinku, gdy Ezra i Aria po raz pierwszy się spotkali. Stąd też zachowanie Arii. ;)

   Usuń
 6. Dla mnie odc 10/10, nie rozumiem czemu zawsze dajesz takie surowe oceny ;p
  I też nie wiem co cię tak zdziwiło, że się schowali? Przecież oni się tam włamali bez niczyjej zgody i wiedzy i przeszukiwali szuflady nieobecnej Alison.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza tym może chcieli zobaczyć co zrobi mąż Ali, dowiedzieć się czegoś, w końcu nie przyszedł do pokoju żony, która jest w psychiatryku poczytać książkę fantasy

   Usuń
  2. Chyba zapomniales/as o fakcie, ze skoro to jej maz to nie jest pokoj jego zony, ale ich wspolny wiec uzasadnione dlaczego tam wchodzi. Po prostu to tez jego sypialnia.
   Ale sadze, ze schowali sie dlatego, ze nie chcieli mu wszystkiego mowic. W koncu mimo wszystko nie jest ich przyjacielem. Nie ufaja nikomu procz ich paczki. Zreszta podejrzewali, ze to Ali mogla zabic Cece wiec tez dlatego sie schowali. Przeciez to jego zona. Zreszta mogli pomyslec, ze skoro to Ali to moze on o tym wie?

   Usuń
 7. Czy tylko mi się wydaje dziwne,że Aria nagle nie jest pewna czy w tę noc widziała wchodzącą do kościoła Charlotte bądź Alison.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ona się zastanawia. Jest powiedziane, że widziała samochód Ali (ale wiemy kto mieszkał u Alison) i jej kurtkę + blond włosy. Widzimy postać od tyłu, Aria jakby z góry założyła, że to Cece bo przecież potem zginęła w tej okolicy. Teraz zaczynają się zastanawiać kogo naprawdę widzieli.

   Usuń
 8. Genialny odcinek! Czuję ,że sezon 7 rzeczywiście będzie jednym z lepszych.(oczywiście nic nie pobije 3) Caleb mnie strasznie irytował. Cieszę się, że Mona pracuję z resztą :D Popłakałam się na scenie kiedy Spence i Hanna rozmawiały (w sensie w tym śnie). To było mega urocze i kochane. Czy tylko ja uważam, że Troian o wiele lepiej wygląda bez grzywki?? T ma 30 lat.. W grzywce rzeczywiście wygląda na 30.. A bez daje jej max. 25. Ta grzywka nie wychodzi jej na korzyść.
  Hanna to zdecydowanie kłamczucha którą lubię najmniej, ale wygrała ten odcinek razem ze Spencer. Mimo że miały mało scen.. Były wspaniałe. Niestety Shay jak zawsze nie popisała się umiejętnościami aktorskimi. Ezra, Toby i Aria byli bardzo uroczy! Kocham całą trójkę! Elliot był przerażający.
  Co do zakończenia.. Uważam, że Mary odwiezie Hanne do Rosewood. Pomoże jej i zamydli oczy ekipie, że jest jednak dobra ;)) -jm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz racje. W promo 7x02 jest pokazane jak razem jadą samochodem. Wydaje mi się, że ich rozmowa będzie nie mniej przerażająca niż pogaduszki Spencer - Mary. To było mega dziwne...

   Usuń
  2. Tak rozmowa Spencer-Mary była bardzo dziwna i czemu zaprzeczyła,że nie miała dziecka .

   Usuń
  3. o dokładnie! Nie wiem o co z tym chodzi, ale mam nadzieję, że rozwiną ten wątek. Nie zdziwiłabym się gdyby się nagle okazało, że Cece nie jest córką Mary, albo coś równie absurdalnego. Warto podkreślić, że Mary mówiła o śmierci siostry - nie córki. Tralalala, swoją drogą też dobry powód, "wracam bo zła siostra nie żyje". Coś mi tu bardzo nie pasuje :D

   Usuń
  4. Myśle ze tak szybko jej nie odwiezie do Rosewood, bo w opisie 3 odcinka nadal wszyscy próbują odnaleźć Hannę

   Usuń
  5. Chyba ,że nie chciała powiedzieć na dzień dobry tak jestem siostrą Jessici i matką Charlotte którą zamordowano i szukam jej zabójcy.Charlotte musi być córką Mary bo w 6x20 ewidentnie nam pokazali jak zwracała się do Elliotta byłeś jedyną miłością mojej córki wątpię by teraz wprowadzili wątek,że jednak Charlotte nie była jej córką.

   Usuń
  6. Wiesz, jak ją widzimy to myślimy "Jessica?". Można by pomyśleć, że ona mówi o Ali. W końcu Ali była taka szalenie zakochana :P
   Ale masz racje, oczywiście chodzi o Mary i Cece, jednak nie wydaje mi się, żeby to o Alison było przez przypadek. Zarówno Cece jak i Alison miały kilku chłopaków, więc nie chodzi o to, kto był dosłownie jedynym tylko tym najważniejszym. Potem jest jeszcze wzmianka o ślubie...
   To może być cenna wskazówka :)

   Usuń
 9. Odcinek nawet fajny, momentami siedziałam zapatrzona w ekran czekając na jakiś zwrot akcji. Fajnie by było jakby okazało się, że Ali ma kogoś na sumieniu, ale również jakby okazało się że Mona/Spencer są w coś zamieszane. To całe szukanie Hanny było troche śmieszne. Mamy 24h, dobra pójdźmy do baru, pochodźmy po mieście i w międzyczasie wypijmy kawe lub piwo... Ciekawe co wiąże się z Mary i Rollinsem. Myślę, że kłamczuchy zakopywały Monę (jestem prawie pewna że nie uśmiercili Hanny). Ciekawie się zaczeło. Jeszcze Rollins mówiący do Ali 'Just like you Alison karma can be such a bitch.' najlepszy moment.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego sądzisz,że to akurat Monę zakopywały kłamczuchy może to też być Alison którą wydali A , a okaże się ,że była niewinna.

   Usuń
  2. Bo czytałam opisy dalszych odcinków i Ali się pojawia potem i jest zazdrosna o Emily, więc ją wykluczyłam. O Monie nie jest nic wspomniane, poza tym prawdopodobne że będzie ona chciała ratować Hannę.

   Usuń
  3. Może akurat Janel nie występuje w tych odcinkach.

   Usuń
 10. Czytałyście opis 3 odcinka? Dalej będą próbować odbić Hannę, więc co zrobi z nią Drake?

  Alison wyjdzie z psychiatryka w 5 odcinku, więc jej też nie będą zakopywać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a może shower Harvey zakopują i nie jest powiedziane,że kogoś zabiją tylko może znajdą czyjeś ciało liczę że to Sara i ją zakopują a A wykombinuje to tak by one były winne.

   Usuń
  2. To dosyć możliwe, że nikogo nie zabiły, ale A kazało im kogoś pochować. Umieram z ciekawości!

   Usuń
 11. Ahaha swoją drogą Em też dobra widzi,że Ali jest pod wpływem bardzo silnych leków ,ale co tam musi poznać prawdę czy Ali faktycznie to zrobiła .I gdy Ali się budzi i mówi Boże pomóż mi , wybacz mi już jest pewna ,że to zrobiła.I z tą kurtką jak byk była to ustawka by sądzili,że Ali zabiła Charlotte.

  OdpowiedzUsuń
 12. super odcinek i bardzo irytujący Caleb... może zakopywały lub odkopywały osobę którą Spencer zabiła w Dollhouse? Chodzi mi o ten moment jak sie budzi i jest cała we krwi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wątpię by Spencer zabiła kogoś w dollhouse zważywszy ,że przez caly czas były pod obserwacją A.

   Usuń
 13. Nie rozumiem tylko dlaczego Aria i Ezra nikomu nie powiedzieli o tym, że Elliot imał ukryty klucz do zamkniętego pudła, wyciągał z niego dziwne rzeczy, przecież to nie jest normalne. Swoją drogą, ciekawa jestem kto wytypował Spencer jako winną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi się wydawało była to Mona, a Spencer wytypowała Monę. Wywnioskowałam to po spojrzeniach, ale mogę się mylić.

   Usuń
  2. przecież jest tyle odcinków wszystko się nie może wydać w jednym.

   Usuń
 14. Hej :) Wiem, że to nie na temat postu, ale ostatnio ogladałam polską wikię serialu i jest na niej bardzo mało opisów odcinków. Może moglibyśmy napisać kilka takich opisów, żeby wikia była dla nas lepszym źródłem informacji.

  OdpowiedzUsuń
 15. No dobrze, ale to logiczne, że trzeba powiedzieć im o tym, że mąż i ch koleżanki w psychiatryku ma w domu tajemniczą skrzynkę, strój A i dziwne ostre narzędzia, dla mnine to nienormalne. Ale to jest Rosewood...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No masz rację,ale znając Arię to pewnie minie z parę odcinków nim se o tym przypomni.

   Usuń
  2. Byli tak przejęci Hanną i oskarżaniem Ali, że zapomnieli o takich szczegółach :)

   Usuń
  3. Szczegółach?

   Usuń
  4. spokojnie jak nie powiedzieli w tym to powiedzą w kolejnym .

   Usuń
  5. A może powiedzieli, ale nie zostało to pokazane. Pewnie zajmą się tym w kolejnych odcinkach.

   Usuń
 16. A skąd niby Caleb wiedział gdzie ma zostawić tę czerwoną kurtkę .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze niby wrócił nad ranem.

   Usuń
  2. Moze dlatego Bo była 4-5 nad ranem?

   Usuń
  3. Nie miał zostawić, sam na to wpadł. Zostawił w widocznym miejscu i napisał A smsa, że dowód znajduje się w Lost Woods.

   Usuń
 17. Nie wydaje się wam to dziwne ,że w 6x20 gdy Hanna pisze do A ,że to ona zabiła Charlotte A odpisuje ,że oby to była prawda bo inaczej zabije kłamczuchy.A teraz wysyła do kłamczuch wiadomości ,że mają 24h na wydanie zabójcy Charlotte bo inaczej Hanna zginie.O co kaman po co porywał Hannę skoro doskonale wiedział,że to nie ona zabiła Charlotte.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że nie wiedział. Dopiero potem się zorientował. Zresztą tak, napisał w końcu "kłamstwo za kłamstwo"

   Usuń
 18. A ja myślę, że to z tą herbatą i kofeiną może być jakąś wskazówką. Wszyscy wiemy, że Spenc jest uzależniona od kofeiny, ale również to że często w końcówkach widzieliśmy A pijącego drinka albo herbatę (poprawcie mnie jeśli się mylę?). W temacie herbaty - to nie przypadkiem Emily zawsze proponowała Spence herbate w The Brew? Ona chyba pija zieloną, a proponowała Spencer, bo jej odwalało po kilku kawach dziennie.
  Marlene lubi takie wskazówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli wychodzi na to, że Mary aż za dobrze zna Spencer. Dobrze mi się wydawało, że ta rozmowa była bardzo podejrzliwa. Mary może znac pozostałe kłamczuchy

   Usuń
  2. Skoro zamieniała się miejscami z Jessicą to musiała poznać kłamczuchy by się nie zdradzić.

   Usuń
 19. A ja tak sobie myślę, czy to nie dziwne, że ojciec Ali po tylu szczerych momentach nigdy jej nie wyznał że Charles to nie jej brat/siostra? Czy może nie zauważył, że nie była w ciąży. Do tego Mary nie jest wgl podobna do Cece. Więc może te jej dziecko to Melissa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może uznał ,że po co jej będzie to mówić skoro był przekonany ,że Charles nie żyje.

   Usuń
  2. Do Mary nie jest podobna a do Jesici juz jest? Przeciez one sa identyczne. Dlaczego wszyscy oceniaja podobienstwo na podstawie koloru wlosow?

   Usuń
 20. Uważam ,że zarówno Jessica jak i Mary miały nie równo pod sufitem tylko jestem ciekawa dlaczego Jessica nigdy nie wspomniała o Mary.

  OdpowiedzUsuń
 21. Gdzieś w piątej minucie Spencer wysyła do kogoś wiadomość "Skąd masz pewność że Hanna żyje" czy jakoś tak. Moje pytanie brzmi "Do kogo wysłała wiadomość o takiej treści??"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to zastanowiło zważywszy ,że wszyscy byli w jej domu.Tak samo mnie zastanawia,że kolejne A je torturuje porwało Hannę nie wiedzieli czy wogóle żyje i nikomu z nich nie przyszło do głowy powiadomić policję , mamę Hanny i Jordana.

   Usuń
  2. Dokładnie, może wyjaśnią to w następnych odcinkach. No ale do kogo mogła coś takiego napisać, to wygląda trochę dziwnie,tak jakby z kimś współpracowała czy coś w tyms stylu. Jest to lekko podejrzane, ponieważ tak jak napisałaś wszyscy z przyjaciół znajdowali się w tym momencie w domu.A nie sądze aby był to błąd coś to musi znaczyć skoro nie pokazali odbiorcy sms-a. Niby drobnostka a daje do myślenia.

   Usuń
  3. Mi się wydaję, że Spencer napisała sms do A.D, a chwile później kłamczuchy otrzymały zdjęcie przestraszonej Hanny.

   Usuń
  4. Tak masz rację Spencer napisała tę wiadomość do A było pokazane odbiorca nieznany i po chwili otrzymali zdjęcie przestraszonej Hanny.

   Usuń
  5. Na instagramie marlene king (@imarleneking )jest ta scena. Dopiero dziś zauważyłam ze gdy Spencer wysyła smsa Tobi trzyma w ręce telefon. Juz nie pamietam czy z kimś rozmawiał czy nie (musze to zweryfikować) ale to i tak ciekawe

   Usuń
 22. A dla mnie szczerze nuda ;) to ciągle to samo. Jedyny fajny moment to ten w dzwonnicy z lalką na sznurach i maską Hanny. Bieganina wlamywanie sie do domow, sledzenie itp tyle razy to bylo. Kłamczuchy pewnie same sobie kopią groby a Hanna Alison i Mona juz lezą w trumnach bo jak narazie to moim zdaniem mogli zakończyć serial na etapie gdzie dziewczyny rozpoczynały dorosłe życie. Dorosłe są a ciągle błędy jak nastolatki, serio?
  Jedyne co mnie trzyma w tym sezonie to powrot Jenny, Noela oraz sukowatej Alison tak to bym sobie dał spokoj.
  Nie trzeba czekac na dalsze odcinki zeby wiedzieć ze uratuja Hanne, Mary i Eliot nie są A.D. a Alison nie zabiła Charlotte. (brawa dla Emily za dedukcje przyznania się Alison do morderstwa śmiechu warte po prostu to co oni wyprawiają - jedna przyznaje się i podklada się za morderce a potem placze ze jest wieziona a inna stwierdza ze to Alison jest mordercą bo naćpana lekami cos wymemrała o Bogu, widac ten brak szkoły jak siedziały w dollhouse bo inteligencja spadła). I to nie hejt tylko szczera prawda o tym serialu co oni zrobili z nim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i uratują Hanne ale skąd wiemy że przeżyje? Chodzą plotki, że jedna z kłamczuch umrze. Pytanie tylko - czy umrze na serio czy "umrze" jak to w pll. Poza tym fajnie by było gdybym znalazła linka do tego (wyczytałam to gdzieś ostatnio), ale niestety nie mogę sobie przypomnieć. Nie wiem sama czy w to wierzyć czy nie.

   Usuń
  2. Najprawdopodobniej chodzi pewnie o Mone lub Alison (to pewnie ktorejs z nich dziewczyny kopały grób). Hanna Emily Aria i Spencer to pewniaki że przezyją, a że nie widać Hanny jak dziewczyny kopią grób to w celu wybudowania napięcia. Poza tym gdyby to padło na Alison to mogłoby być takie zatoczenie koła, od je grobu się zaczeło i na grobie zakonczy :)

   Usuń
  3. Jeśli już któraś z kłamczuch ma umrzeć to stawiam na Alison w końcu serial się zaczął od jej śmierci i może się skończyć na jej śmierci wtedy historia zatoczyłaby koło.

   Usuń
  4. Hanna musi przeżyć bo pojawi się w scenie w szkole z rozpoczynającą sezon 6.
   W jakimś wywiadzie Lucy powiedziałaś (wspominają o tym dziewczyny z After show) ze to ostatni raz kiedy cała obsada jest razem. Wiec możliwe ze jeśli serial zostanie przedłużony (patrząc na oglądalność to raczej pewne) KTOŚ zginie. Ja stawiałabym na Torian - ma dużo propozycji i PLL ja tylko ogranicza

   Usuń
  5. Tylko,że Spencer nie zginie bo scena w której kogoś zakopują to przecież Spencer też kopie .Ja dalej obstawiam,że to Ali zakopują tak jakby historia zatoczy koło.

   Usuń
 23. Wydaje mi się, że halucynacja Hanny ze Spencer... mogła nie być snem. Już tak przecież było, kiedy to Ali odwiedzała dziewczyny, duch okazał się żywą istotą. Jeśli byłby to sen, dlaczego Hanna pomyślała o Spencer z inną fryzurą ? a może to jednak celowy zabieg, żebyśmy mogli rozróżnić kolejne bliźniaczki w serialu. Kiedy ta druga Spence rozmawiała z Hanną, wypytywała ją delikatnie, aż Hanna przyznała, że naprawdę nie wie kto zabił Charlotte, potem dała jej nagle złotą radę jak stamtąd uciec... przypadek ?
  Mary wyraźnie sugerowała swoim zachowaniem, że ma wiele wspólnego z rodziną Hastingsów. Wpatrywała się w zdjęcie Melissy i Spencer sugerując, że są bliźniaczkami. Ogólnie była w tym jakaś taka melancholia i to jak patrzyła na Spencer. Być może Mary Drake urodziła także bliźniaczki i tak samo jak oddała Charlotte DiLauentisom, tak musiała oddać jedną ze swoich córek Hastingsom, a historia tej drugiej Spencer zostanie nam ujawniona. Przyszło mi na myśl, że to właśnie dziećmi rodziny Hastings zajmowała się Mary Drake i podczas bycia nianią jedna z dziewczynek umarła, dlatego Hastingsowie, żeby zatuszować sprawę przygarnęli jedną z córek Drake, gdy ta trafiła do szpitala psychiatrycznego. Nikt nie powiedział, że w serialu bd tylko jedna para bliźniaczek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogłoby tak być jeśli ta bliźniaczka wtedy naprawdę zmarła a nie ,że zaś jakimś cudem przeżyła i pojawi się w serialu.

   Usuń
  2. Tylko po co druga para bliźniaków? Się okaże że Rosewood jest pełne sobowtór, no bez przesady i tak te miasto to dno. To prędzej był ktoś w przebraniu i masce z podobizną Spencer. Np. A.D. ktory chcial w ten sposob wyciągnąć kto jest mordercą a skoro wyznała że to nie ona i nie wie kto jest mordercą to chcial ją jakoś naprowadzić w sposob by uciekła (przecież jej nie powie jesteś wolna drzwi otwarte kisses A.D.). Zauważmy że gdy Hannah znika, nie idzie za nią tylko idzie w miejsce umowione z Calebem.

   Błagam nie snujmy że "Druga" Spencer to córka Mary Drake. Cała ta rodzina jest poprana wystarczająco.. poza tym co by ona robiła w kryjówce A.D.?

   Usuń
  3. Nie twierdzę tak jak napisał anonim wyżej ,że bliźniaczka Spencer to A.D tylko,że Spencer miała bliźniaczkę którą właśnie opiekowała się Mary i przez nią zmarła.

   Usuń
  4. Nie napisałem że bliźniaczka ta jest A.D. tylko zapytałem co by ona robiła w kryjówce A.D.?
   Dla mnie cała ta bliźniaczka to po prostu wyobrażenie Hanny postaci Spencer z liceum ktora byla troskliwa o swoich przyjaciol w najtrudniejszych momentach. Cos w stylu zeby mozg Hanny mogl na chwile odpocząć od tortur i pomyslec racjonalnie.

   Usuń
  5. Też tak sądzę btw którakolwiek z kłamczuch mogła się jej wtedy ukazać ,ale dali Spencer bo ona jest inteligęntna z nich wszystkich.

   Usuń
 24. Kochane możecie wytłumaczyć mi, dlaczego ta czerwona kurtka była takim stuprocentowym dowodem winy Ali, bo chyba nie nadążam? ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie była tak do końca, po prostu Aria widziała kogoś w blond włosach i w czerwonej kurtce w noc śmierci Charlotte i przyjęła, że była to właśnie ona. Jednak widziała jedynie jej tył głowy więc zaczęła się zastanawiać czy przypadkiem nie była to Alison, a później jak Emily znalazła tą kurtkę w rzeczach Ali stwierdziły, że to dowód na to, że ona jest morderczynią, bo niby się przyznała do tego.

   Usuń
  2. Bo tę kurtkę miała na sobie osoba która zabiła Charlotte i jakimś cudem znalazła się w rzeczach Ali.

   Usuń
  3. Trochę głupota z tą kurtką. Miała być takim dowodem, że Aria i Ezra widzieli jakąś blondynkę wchodzącą do koscioła w noc kiedy zginęła Charlotte. Tylko skąd A.D. wie, że chodzi o taką sytuację? Skąd wie, że Ali wtedy była w tej kurtce? to jest nielogiczne. A poza tym kurde skąd po ciemku widać, ż to była akurat kurtka a nie bluza? i Bez przesady miliony osób mają czerwone kurtki, marynarki itd.

   Usuń
  4. No przecież A.D nie wiedziało,że to Alison dopiero Caleb gdy przyjechał do tego motelu i zostawił tę kurtkę wysłał sms A ,że to Alison zabiła Charlotte.

   Usuń
  5. Oni stwierdzili ze jak Ali zabiła Charlotte to będą ślady krwi na tej kurtce

   Usuń
  6. Wogóle dla mnie głupotą jest ,że czemu niby w tym głosowaniu wytypowali właśnie Alison jako morderczynię Charlotte i do tego potem podali powód ,że zrobiła to bo dowiedziała się o jej romansie z Rollinsem.A i dodam jeszcze ,że Em uważa,że Ali to zrobiła bo pod wływem leków wymamrotała Boże wybacz mi i potem znalazła w jej rzeczach tę czerwoną kurtkę.Przecież na kilometr widać,że ktoś wrabia Ali ok wiemy jaka była wcześniej Ali no ,ale przecież nie czekałaby 5-ciu lat jak Charlotte wyszła ze szpitala i w przypływie gniewu ją zabiła .

   Usuń
  7. No i wyjdzie,że to nie Ali zabiła albo ktoś podłożył krew Ali na tę kurtkę .

   Usuń
  8. No na pewno będą tam ślady krwi. Jasne Ali brudną od krwi kurtkę bez prania odda do jakiegoś ośrodka czy gdzieś. No raczej głupota. Mogli przecież dać ciuch kogoś innego, kto nie jest ich przyjacielem i powiedzieć, że osoba w tym ubraniu zabiła Charlotte.

   Usuń
  9. Bo Aria i Ezra widziały w noc zabójstwa Charlotte blondynkę w czerwonej kurtce, która przyjechała do kościoła samochodem Alison. Aria twierdziła, że to Alison, Ezra stawiał na Charlotte, ale ona nie miała na sobie kurtki, gdy ją znaleźli, więc teraz są pewni, że widzieli Alison.

   Usuń
  10. Napisałam ,że ktoś pewnie podłoży krew Ali na tę kurtkę by wyszło,że to ona zabiła Charlotte .

   Usuń
  11. To teraz pozostaje kogo tak naprawdę w tę noc widzieli Aria i Ezra bo widzieli jakąś blondynkę w czerwonej kurtce .Tylko,że ta osoba mogła mieć blond perukę tylko dlaczego przyjechała samochodem Alison , ja stawiam,że to była Mary Drake która zabiła swoją córkę i teraz wrabia w te zabójstwo Alison.

   Usuń
  12. pytanie sorki.

   Usuń
  13. Ale przecież jeszcze Em gołymi łapami dotkneła tę zakrwiawioną kurtkę więc jeszcze może tak być ,że Em zostanie w to wrobiona,że ona zabiła Charlotte.

   Usuń
  14. Po tylu latach oni się nigdy nie nauczą. Głupota za głupotą. Ale wygląd po 36 godz bez snu 10/10 XD

   Usuń
  15. Są tacy inteligęntni,że nawet nie zorientowali się ,że na tej dzwonnicy nie wisiała Hanna tylko kukła.

   Usuń
 25. Czy tylko mnie denerwują te rozmowy Sabriny i Em po co wciskają nam tę postać czy jest jakoś z tym wszystkim powiązana czy jest ,żeby Em się miała iść komuś wyżalić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od jakiegoś czasu myśle ze Sabrina jest związana z innym wątkiem PLL. Najbardziej pasuje mi to ze jest związana z zaginiona dziewczyna Ezry. Moze jest jej siostra?

   A.G

   Usuń
 26. A i gdzie się podziała shower Harvey przez cały zeszły sezon była dość ważną postacią a teraz co zagineła w akcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, może niedługo się pojawi? Albo się ukrywa, albo coś, w każdym razie niedługo może nam zrobić niespodzianke i się pojawić tak jak nagle Cece, chociaż nie wiem czy jest sens ją dalej podejrzewać o cokolwiek.
   Może coś ją łączy z Elliotem?

   Usuń
 27. Hej, cały czas myślałam, że to, że Spencer ma bliźniaczkę jest prawdopodobne, bo ten niby sen i była bez grzywki, a teraz tak pomyślałam, że może dlatego byla bez grzywki, żeby właśnie pokazać, że to sen, że to nie jest prawdziwa Spencer, w snach przecież nie zawsze śnią nam się osoby wyglądające identycznie, czasami mają inne fryzury czy coś, to tylko sen Hanny, mogła jej się śnić nawet Spencer w stroju Indianki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i ile jeszcze tych bliźniakow? Nagle wszyscy zjeżdżają? W drugim odcinku poznamy kolejnego i kolejnego a wszyscy bedą spokrewnieni z rodziną Dilaurentisów a napłodziły je Mary i Jessica zmieniając im płcie... pomysł z bliźniaczką Spencer jest dla mnie słaby!!

   Usuń
 28. Wydaje mi się ze Hanna snila o Spence bo scenarzyści chcieli nam pokazać ze pomimo tego że kochają tego samego chłopaka i było trochę między nimi napięć, nadal sa najlepszymi przyjaciółkami

  OdpowiedzUsuń
 29. przeciez Aria i Ezra nie widzieli tych narzedzi, widzieli tylko stroj i skrzynke, bo on te pily noze nozyczki itd. przeniosl do salonu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie więc nie rozumiem całej tej nagonki czemu nie powiedzieli ,że widzieli Elliota wyciągającego coś ze skrzynki .Co mieli powiedzieć hej widzieliśmy Elliota wyciągającego coś ze skrzynki chowającego coś do plecaka ,ale nie widzieliśmy co takiego bo musieliśmy zwiewać by nas nie nakrył.

   Usuń
 30. Widzę, że po tym odcinku każdy wiesza psy na Calebie. Natomiast mnie strasznie irytowała Spencer. Chwilami wydawało mi się, jakby nie rozumiała powagi sytuacji i cały czas najważniejsze dla niej było kręcić się wokół Caleba i ściągać na siebie jego uwagę. A później obrażona, że ważniejsze dla niego jest uratowanie Hanny, zamiast zjedzenie jej śniadania, czy co to tam było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale rozumiała, jest inteligentną osobą, ale chyba tym bardziej w takich chwilach powinni się wspierać. A nie tak jak Caleb nara i go nie ma, albo rzuca telefonem i ma gdzieś Spencer.

   Usuń
  2. Zgadzam sie z Anoninem, mnie tez Spencer irytowała, jakos nie widziałam jej specjalnego zaangażowania w ratowanie Hanny

   Usuń
  3. Sorry ,ale po części winę za porwanie Hanny ponosi Caleb bo przecież on miał wszystko sprawdzić i on przecież montował cały sprzęt.Tak więc mógł dokładniej sprawdzić ten pokój w motelu czy nie ma żadnych zakamarków gdzie mógłby się przedostać A , skoro mieli już takie jazdy z poprzednimi A, a teraz niech się nie wyżywa na Spencer ,że jej nie zależy na znalezieniu Hanny .

   Usuń
  4. Go nie buła wina Caleba, wszyscy zawalili bo nie przewidzieli, ze A jest tak bystre. Dajcie w końcu spokój Calebowi i "biednej" Spencer

   Usuń
  5. No sorry nie przewidzieli ,że A jest tak bystre przecież to nie pierwsza ich taka akcja z udziałem A.Ok ,ale niech teraz nie wyżywa się na Spencer ,że jej niby nie obchodzi porwanie Hanny bo serio przegina teraz.

   Usuń
 31. czy tylko ja ciągle uparcie wierzę, że głową tego wszystkiego w końcu okaże się Wren? nie wiem, może zbyt długo siedzę w tej teorii, ale kiedy wczoraj powiedzieli, że Mary Drake rozmawia z kimś z "brytyjskim" akcentem, już tylko czekałam na moment, w którym zobaczymy naszego doktorka. wiem, jest Rollins, ale przecież rozpoznaliby jego głos, prawda? jestem pewna, że Wren jest związany z tym wszystkim. dodatkowo -> bilety, paszporty Mary Drake. wszystkie drogi prowadzą do Londynu, co? co myślicie? w końcu w tym sezonie, ma podobno wrócić wiele postaci. Melissa też nie wydaje się niewinną osobą. w tym odcinku znowu ją "wspominaliśmy". mam wrażenie, że Wren jest bardzo blisko, powiązany z każdym wątkiem. mam nadzieję, że nie mam obsesji, a przynajmniej nie ja jedyna haha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lotnisko Heathrow jest w Londynie, zbieg okoliczności?

   Usuń
  2. Nie rozpoznaliby głosu nawet Tobiego ponieważ Mona powiedziała że jest bardzo słaby sygnał i tylko akcent rozpoznaje. To oczywiste że Mary rozmawiała z Rollinsem (aktor chyba pochodzi z Australii) i wiemy że z nim wspolpracuje, wiec nie ma co snuć domysłów że nagle z d*py pojawia się Wren pod postacią A.D. Gdyby nim był pojawiłby się w 6 sezonie że jest przejazdem itp itd.
   Nastepna rzecz jak byłby powiązany z Mery? Co syn jej? a Charlotte jego siostra? a zatem kuzyn Alison i Jasona? No ludzie, temat Wrena jest zamknięty tak jak Mayi czy Iana. Mimo ze postac jego nie umarła to nie pokazuje się od kilku sezonów. Odpuscie wreszcie ze Wren nie ma nic z tym wspolnego, jakby miał cos wspolnego byłby od groma przecieków ze aktor grajacy Wrena pojawił się na planie zdjec.
   Co do Melissy jej wina została wydana że zakopała Bethany i nic wiecej (pewnie cos miala za uszami zwiazanego z klubem N.A.T. ale tego sie nie dowiemy juz) poza tym, wspomnieć o niej nie można? Wlasnie dobrze ze jest mowione bo tak wiem ze nie zapomnieli o niej scenarzysci czy cos oraz wspomnienie o Melissie jest porwonaniem, ze ona i Spencer sa bardzo podobne jak Mary i Jessica.
   Ps. tak masz obsesje bo to nie realne zeby nagle Wren sie okazał A.D. to predzej Jason co jest czesciej na ekranie niż Wren ktorego nie widzielismy od wielu sezonów.

   Usuń
  3. Przypomnę tylko, że zanim Cece się ujawniła, też jej nie widzieliśmy.
   A Wren się ciągle przewija moim zdaniem, może nie osobiście, ale mnóstwo jest na niego wskazówek i wydaje mi się że ciągle wracamy do jego tematu.

   Usuń
  4. Przecież aktor grający Wrena ma się pojawić i w końcu mają być wyjaśnione wszystkie wątki z jego udziałem.Tak więc może Wren nie jest A.D ,ale jest z tym wszystkim powiązany.

   Usuń
 32. Moim zdaniem coś musi być w tym, że Mona i Spencer wytypowały siebie nawzajem. Są mózgami tej całej bandy, która z niczego, spontanicznie wytypowała Alison... One obie musiały mieć jakieś przeczucia czy wskazówki. Mogę jeszcze uwierzyc, ze Mona domyśliła się, iż Spencer ją wskaże dlatego właśnie postanowiła się odegrać, ale to nie przypadek, że Spencer wytypowała Monę..

  Swoją drogą to wszystko miałoby jeszcze sens gdyby UBER A okazała się Mona bądź Alison (choć, że Alison to byłoby nadzbyt naciagane po ostatnich sezonach), jeszcze przeszedłby Wren, Lucas bądź Melissa, ale pewnie scenarzyści wymyślą jakieś trzecioplanowego bohatera, który z d*** wyciągnie roszczenia względem kłamczuch..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Melissa nie będzie A bo przecież przez Cece Wren ją rzucił gdy ta zadzwoniła do niego i mu powiedziała ,że Melissa zakopała żywcem Beth . Do tej pory nie mogę tego pojąć jak można kogoś zakopać żywcem przecież widziała,że to nie Alison .Nie wiem ,ale czuje ,że zrobią z Sary A w końcu przez cały zeszły sezon pokazywali nam ją ,że jest dość ważną postacią i dużo wiedziała o Cece a teraz się zapadła pod ziemię.

   Usuń
  2. Skoro już jesteśmy przy Melissie i Cece to skąd niby Cece wiedziała,że Melissa zakopała żywcem Beth .

   Usuń
  3. To o Wrenie o niczym przecież nie świadczyxD scenarzyści mogliby jakoś nagiąć fabułę, że Melissa specjalnie sobie to wymyśliła czy coś... Tak samo było z Moną w drugim sezonie, przecież też była "prześladowana" przez A (Monę)..

   Usuń
  4. Jeśliby sobie to wymyśliła to czemu pijana przy Hannie dzwoniła do szpitala w którym przebywała Cece.

   Usuń
  5. No właśnie dlatego, że to sobie wymyśliła -_- i chciała przekonać do tego Hanne.

   Usuń
 33. Wydaje mi się, że Hannę torturowała kobieta - te wąskie ramiona i dość delikatne ruchy na to by wskazywały. Czy Prąd mógłby być nawiązaniem do wypadku Harvey? Poza tym czytam, że nie widać sensu rozmowy Em z barmanką, a może to ona przekazała psychopatycznemu mężowi Ali wyznanie Emily? Gdzieś czytałam też, że zakończy się przyjaźń w PLL, być może to Toby oskarży Caleba za zranienie Spence... Mam nadzieję, że rzeczywiście ten sezon przyniesie nam mnóstwo odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co są pytania.

   Usuń
  2. Tez mi sie wydaje ze osoba która torturowała Hannę to kobieta ale w PLL nie ma co kierować sie takimi rzeczami bo w takich scenach grają dublerzy

   Usuń
 34. Wiem, że pojawiło się wiele teorii o tym, że Spencer może mieć bliźniaczkę, ale tak jak ktoś wyżej napisał, chyba już trochę za dużo tych zaginionych osób. Było powiedziane, że w serialu wykorzystano dużo masek. Moja teoria jest taka, że ktoś (obstawiam Mel) założył maskę Spencer, aby dowiedzieć się czy Hanna wie kto zabił Cece, dlatego padło to pytanie. I dlatego Mary powiedziała w domu Hastingów, że Mel i Spencer wyglądają jak bliźniaczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądze lub to że było to wyobrażenie żeby mózg Hanny mogl zajac sie czyms innym niz strach czy ból na chwile. Poza tym to by było mocno naciągane kolejna bliźniaczka jeszcze urodzona przez Mary czy ze Mary opiekowała się nimi no bez przesady. Teorie że Spencer ma bliźniaczke są błędne w 100%.

   Usuń
  2. Tylko ,że Melissa jakoś nie pasuje na A mszczącą się za śmierć Charlotte jak przez nią rzucił ją Wren jak ta zadzwoniła do niego mówiąc mu ,że Melissa zakopała żywcem Bethany.

   Usuń
  3. Nie twierdzę, że Mel jest A. Chociaż moim zdaniem jest we wszystko zamieszana. Zresztą pomagała już A. Chociażby na balu maskowym. Podobno była szantażowana, ale jednak.

   Usuń
  4. A kto tam nie pomagał A będąc szantażowanym.

   Usuń
  5. Te maski to w ogóle są tak oderwane od rzeczywistościxD

   Usuń
  6. Ahahaha racja.

   Usuń
  7. Jedno to te doskonałe maski, a drugie, że na tej linie była kukła i nie poczuli, że to nie Hanna...

   Usuń
  8. Można to interpretować ,że byli w szoku w końcu no widzieli Hannę ,a dopiero potem się zorientowali,że to kukła.

   Usuń
  9. Nie zorientowali się, że to kukła bo pewnie była czymś tak wypchana, że warzyła tyle co człowiek.

   Usuń
  10. Wystarczy ze to był jaki fantom człowieka. Kukla mogła ważyć nawet więcej niz Hanna

   Usuń
 35. Ej, to w sumie zabawne. Wszyscy krytykujecie grę aktorską Shay Mitchell, a ja tego nie pojmuję. Przecież ona gra właśnie BARDZO DOBRZE. Genialnie wręcz. Biorąc pod uwagę wszystkie jej codzienne posty na profilach na potrtalach społecznościowych, filmiki, zdjęcia, snapy, należy docenić jej zdolności! To musi być naprawdę gigantyczne wyzwanie, aby choć na planie przestać być w centrum uwagi, wyciszyć się, zaprzestać śpeiwania, tańczenia i innych czynności, które w życiu codziennym towarzyszą jej 24/7 i zagrać tę spokojną, cichą i potulną Emily... Brawa, panno Mitchell!

  OdpowiedzUsuń
 36. Mam pewną teorię związaną z Wren'em. Kiedy Mary Drake rozmawiała z kimś przez telefon, Mona stwierdziła, że osoba po drugiej stronie ma męski głos z brytyjskim akcentem. Myślę, że nie bez powodu:) Wren'a już dawno nie było w serialu, ale mam wrażenie, że niedługo się pojawi. Co myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 37. Strasznie nie podobał mi się odcinek. Hanna przez cały czas miała przed sobą drabinę, dlaczego od razu nie wpadła, że może dzięki niej uda jej się wydostać? Aria miała tylko jedną rzecz do zrobienia. Miała wypatrzeć jakiegoś gościa w klubie. Ale nie! Ktoś puścił jej ulubioną piosenkę i dziewczyna porzuciła daną jej robotę, bo po co się wysilać ;) Reszta też nie wykazała się zbytnią inteligencją, nie raz podrzucano którejś z kłamczuch jakiś dowód zbrodni. Po 7 sezonach nadal się nie nauczyły podchodzenia z rezerwą do każdej sprawy? Ponadto, pożal się Boże, scena w domu Ali. Ezra i Aria widzieli, że Elliot coś ukrywa. Może nie zauważyli jego ostrych ,,zabawek", ale z pewnością musieli zauważyć skrzętnie ukrywany klucz do skrzyni przy łóżku Alison. Na serio, dziwne zachowanie męża Ali nie wzbudziło jakiegokolwiek podejrzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie jeszcze chórkiem, że to Ali zabiła CC, jak widzą, że ten coś kręci i Aria i Erza i Em widziała jego minę jak jej coś podawał z jaką to radością... nic się nie uczą, nic a nic. Co do dublerów to fakt, nigdy ktoś ubrany za A nie przypominał CC, ale czy ten doktorek nie chował czarnej bluzy do plecaka.

   Usuń
 38. To raczej streszczenie odcinka, a nie podsumowanie. Liczyłam, że przeczytam coś lepszego. ;>
  PS: Skoro włamali się do czyjegoś domu, to chyba logiczne że bez wiedzy właściciela i lepiej mu się nie pokazywać ;>
  ~I.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia