środa, 29 czerwca 2016

Spencer jako Uber A

Hej. Dziś przychodzę do Was z teorią, którą to Wy chcieliście, abym przetłumaczyła. Jest dość długa, więc bez większego wstępu zapraszam do rozwinięcia. 
Dodatkowo przypominam o nie spoilerowaniu na czacie od razu po nowym odcinku.

Tak jak w tytule teoria zakłada, że Spencer jest Uber A i to ona zabiła Cece. Jak pamiętacie S. długo przed Cece zakłada czarną bluzę. Według mnie pracowała solo i zawsze była jeden krok przed A. Najpierw musimy spojrzeć kim może być nasz prześladowco, po pierwsze zawsze co do zasady, czy jest to A, Uber A, czy jak inaczej go nazwiemy, zawsze jest to bardzo inteligentna osoba.  A nie może być grane przez jakąkolwiek osobę z obsady. Postać, która odpowiada za nękanie i groźby musi mieć wszystko pod kontrolą. Są tylko cztery osoby, które mogą się tym zajmować: Spencer, Mona, Wren i Lucas. Wiele osób mówi, że żadna z Kłamczuch nie może być A, bo zawsze obrywały od niego/niej. Co jest kłamstwem, ponieważ w sezonie drugim Mona będąc A wysyłała do siebie wiadomości. Poza tym w 4 sezonie, Cece w przebraniu red coat pomagała Alison ocalić Emily, chociaż sama za tym wszystkim stała. Nigdy przenigdy nie ufaj nikomu w tym show. Ten serial jest o kłamstwach. 
Marlene opisuje Uber A jako najmądrzejsze i najbardziej zmotywowane ze wszystkich. Spencer jest jedną z najinteligentniejszych w serialu wraz z Moną. Mówimy tutaj o geniuszu. Obecnie istnieją trzy czarne charaktery:
A.D / Uber A = zabójca Cece
Amoji = Elliott Rollins & Mary Drake
Uber A jest rzeczywiści najmądrzejsze ze wszystkich, ponieważ jest zabójcą, ale udaje, że go szuka. Oto dlaczego uważam, że Uber A jest zabójcą Cece:
Marry i Elliot pracują dla Uber A (myślę, że nie wiedzą kim on/ona jest, a ich motywem jest tylko to aby pomścić śmierć Cece). Każde A jest anonimową postacią. Wróćmy do Cece. Nikt kto należała do jej zespołu i z nią współpracował nie wiedział, że to ona za tym stoi poza Sarą, która pomagała jej w dollhouse.  
Innymi słowy Uber A jest zabójcą i próbuje znaleźć kogoś na kogo będzie mógł zrzucić całą winę. 
Spencer posiada wszystko co ma Uber A. Genialny umysł, środki, pieniądze plus zaufanie kłamczuch. Traktują ją jak rodzinę, dlatego nie dopuszczają do siebie żadnych podejrzeń co do jej osoby. Poza tym nawet Peter wierzył, że to Spencer zabiła Alison i dlatego chciał ją chronić. Ona ma wszystko, żeby prowadzić tą grę. 
W 3x01 "It happend that night" 5 miesięcy od ujawnienia Mony jako A oraz od śmierci Mai, odcinek ten jest nam przedstawiany jako powrót Uber A. Oto osoby, które zagrały w tym odcinku:
Alison, Spencer, Hanna, Emily, Aria, Mona, Ezra, Caleb, Toby, Wren, Lucas, Ella, Ashley, Veronica, i Garrett. 
Kłamczuchy mają piżama party w domu Spencer i jest to noc w której Emily zostaje odurzona lekami i trafia na cmentarz przed rozkopany grób Ali. Jeśli ponownie obejrzycie tą scenę zauważycie, że jest to niemożliwe, aby ktoś oprócz Spencer mógł wrzucić coś do napoju Em. Nikogo więcej nie było w domu. Po obudzeniu się dziewczyn to ponownie Spencer (jak w 1x01) mówi: Nigdzie jej nie ma, szukałam wszędzie. Kiedy odnajdują Emily na cmentarzu to Spencer "odkrywa", że ktoś dzwonił do Em z jej numeru. Oczywiste jest połączenie tych dwóch odcinków- 1x01 i 1x03.

To co zwróciło moją uwagę to to jak zachowywała się Spencer w odcinku 3x12. Nawiązuje ona do filmu Nagi Instynkt. Widziałam ten odcinek wiele razy i zignorowałam to odniesienie...ale to na prawdę interesujące, bo łączy się z czyjąś śmiercią. 

Spencer: Narkotyki są najlepszym alibi. Klasyczny film Sharon Stone. 
Pamiętacie ten film Nagi Instynkt? Jeśli nie, to chodzi o to, że bohaterka napisała nowele o tajemniczym morderstwie, co miało zatuszować to, którego sama się dopuściła. To faktycznie rodzaj geniuszu. Jest to erotyczny film o podłożu kryminalnym i portrecie psychologicznym kobiety, która zabija, a jako alibi używa swojej noweli. Jednym z najbardziej znanych cytatów jest: "Pisanie książki o morderstwie daje Ci alibi, że nikogo nie zabiłaś". Główna bohaterka filmu jest morderczynią i manipulatorką. Odcinek 3x12 PLL jest swoistym nawiązaniem do 6x12. "The Lady Killer" zapowiadała śmierć kobiety trzy sezony później i to była Cece i w tym odcinku każdy szuka alibi. Spencer przyznaje się Caleb'owi, że Cece zostaje  zamordowana w podobny sposób, jak przedstawiony w jej uczelnianym eseju. Esej=alibi. Relacja pomiędzy Spencer i Caleb'em jest podobna jak ta, która ma miejsce we wspomnianym filmie. W filmie postać męska jest detektywem i bada zabójstwa, a w naszym serialu to Caleb szuka Hanny i zabójcy Cece.

Wróćmy teraz to pilotowego odcinka w którym Spencer twierdzi, że słyszy krzyk Alison. Zawsze uważała, że ma niewyraźny obraz tamtej nocy, a to dlatego, że na prawdę chciała zabić Alison tej nocy, jednak ktoś ją ubiegł. Cece uderzyła Alison w głowę, a Pani D, zakopała córkę. Dlatego Spencer opuściła stodołę i szukała Ali, ale jej nie znalazła. To ona najbardziej nienawidziła Alison i nawet, gdy okazało się, że żyje trzymała dystans. Rzeczywiście, dziewczyny walczą ostrzej niż chłopacy. Miała zamiar zabić Ali tej nocy i użyć znanego już alibi, że po prostu była naćpana i nic nie pamięta i to nie jej wina. 
Spencer jest osobą, której wszyscy ufają. W pierwszym odcinku halloween'owym przebrała się za królową Szkocji. Jak wiadomo z historii, królową uznano za winną spisku zabójstwa na Elżbiecie I, która panowała w tym czasie. Mary chciała zostać królową, a jedynym sposobem było zabicie Elżbiety. To doskonale odwzorowuje to co działo się między Spencer, Alison i Cece. Mary chciała władzy, podobnie jak Spencer, która także posłużyła się obcą osobą - Cece, aby tego dokonać. 
I to wszystko sprowadza nas do Radley. Każda osoba, która okazała się być zła lub być A przebywała w Radley. Jest to swoisty wzór. Ten szpital posiada wszystkie odpowiedzi. 
Mona = Orginalne A 
CeCe = Big A
Mary Drake = Zła bliźniaczka
Spencer = członek A-team'u
Jest coś co łączy rodzinę Hastingów i DiLaurentis to Radley i sprawa Jessici i Peter'a. Hastingowie mają tajemnice w Radley i to dlatego Peter miał umowę z Jessicą i chciał pomóc Toby'em zamknąć szpital. Oto według mnie prawdziwa historia:
Spencer przebywała w Radley, ale została adoptowana przez Veronice i Peter'a. Veronica chciała kolejnego dziecka jednak ze względu na jej chorobę było to niemożliwe, więc zdecydowali się na adopcję. Spencer była w Radley jako dziecko stąd jej przebłyski z tego miejsca. Troian potwierdziła, że jej postać coś ukrywa, ale dowiemy się tego w następnym sezonie. Jak wiemy w książkach Spencer została adoptowana, a Marlene często wzoruje się na oryginale. Tak więc, istnieje duże prawdopodobieństwo, że może stać się to także na ekranie. To wyjaśnia dlaczego Spencer czuła związek z Charles'em w dollhouse. Poznała go gdy była bardzo mała, a to dlatego, że oboje byli w dzieciństwie pacjentami Radley. Wiele osób powie, że poczuła więź, ponieważ jako dzieci razem zbierali owoce. Co jest prawdą, ale nigdzie nie jest powiedziane, że obie rodziny wybrały się tam razem. Plus Charles, który przebywał tam, kiedy miał 5 lat przed wysłaniem do Radley. Spencer była wówczas niemowlęciem. Zbyt młoda, żeby coś pamiętać i utworzyć jakąś więź. Dowodem na to, że Spencer była w psychiatryku jest scena z tańczącą dziewczynką w Radley (Maddie Ziegler). Ta scena nie jest bez znaczenia. Chociaż producenci próbują nam wmówić, że powstała ona dlatego, że Maddie jest wielką fanką serialu i chciała w nim wystąpić. Jeśli tak to mogła zagrać scenę w The Brew czy gdziekolwiek indziej.  Spencer była niestabilna psychicznie, dlatego przebywała w Radley i to dlatego Peter sądził, że może być zdolna do zamordowania Alison. Veronica wspomniała kiedyś, że nie chce aby Spencer zadawała się z rodziną DiLaurentis i że powinna trzymać się od nich z daleka. 
Innym dowodem na to, że została adoptowana jest fakt, że uważa iż jej i Mel ulubioną grą z dzieciństwa jest Hide & Seek, ponieważ zawsze wygrywała. Jednak Mel przyznała, że tego nie pamięta. Po prostu Spencer musiała w to grac z kimś w Radley. 
Kolejnym filmem, który wskazuje na winę Spencer jest “Hide in Plain Sight”, w którym jeden z bohaterów wypowiada słowa: “I don’t lurk in the shadows, I hide in plain sight”, nie czaję się w cieniu, masz mnie na widoku. Podobny sms został wysłany przez A w serialu. Poza tym scenarzysta filmu ma na imię Spencer. Przypadek?

Istnieje wiele rozbieżności przy wysyłanych wiadomościach. Mary i Elliot wysyłają wiadomości z emotikonami. Uber A podpisuje się jako A.D., a ostatnia wiadomość jaką widzimy nie zawiera emotek. 
SHAKESPEARE! SHAKESPEARE! to za nim w serialu szaleje Spencer.
Colin: Melissa opowiadała, że lubisz Shakespeare'a.
Spencer: Nie lubię go, ja go kocham.
Colin: Grają Hamleta w RSC.
Spencer: Serio? Zobaczenie tej sztuki jest na szczycie mojej listy.
Colin: Osiemnastolatki mają listy? Tak jest w Ameryce? 
Spencer: Nie, tylko u Hastingów. Mam swoją od kiedy skończyłam 6 lat. I Hamlet jest moim ulubieńcem. 
That’sWhatAsaid należy do scenarzysty (myślę, że Joseph Dougherty), który często dodaje wskazówki. 
Jest jedna scena z sezonu 4, która wciąż mnie dręczy, a nie została wyjaśniona. Działa ona oczywiście na niekorzyść Spencer.  Zakończenie 4x09 "Into the Deep" kończy się na pokazaniu dwóch "A", jedna osoba jest w czarnym kapturze i gry na fortepianie, a druga ma czerwony płaszcz i zakrada się do domu DiLaurentis- to Red Coat zostało to potwierdzone przez ThatsWhatASaid i Marlene sama to potwiedziła, że Cece zakradała się do "swojej rodziny". Więc kto jest w czarnym kapturze i gra na pianinie?
Jest tylko pięć osób w tym serialu, które potrafią grać na pianinie: Alison, Spencer, Mona, Aria i Melissa. Wiemy, że Mel chodziła na lekcje razem ze Spencer. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o Cece, ale nigdy nie było wspomniane, że potrafi grać. Osobą na zdjęciu jest z pewnością Spencer, a oto dowód. To A wysłało Toby'emu nuty, dlatego, że jego matko lubiła grać na pianinie. Co dowodzi, że Spenc będąc w Radley zdobyła te nuty i przekazała je chłopakowi. Przypadkowo po odcinku “Will The Circle be Unbroken” (3x22), kiedy to Spencer dowiaduje się od T. Lamb'a, że Marion przebywała w tym szpitalu, A zaczyna pomagać Toby'emu i wysyła mu różne osobiste rzeczy matki. Jak Spenc dowiedziała się o tych rzeczach?
Jeśli nie pamiętacie to była taka gra "Voyage" i według Lamb'a, Mona grywała w nią gdy przebywała w Radley. Na grze narysowane były wszystkie pokoje i wyjścia znajdujące się w szpitalu. Dzięki temu odnalazła miejsce, gdzie znajdowały się rzeczy Marion. Scena z dwoma osobami w bluzach dowodzi, że Cece nie pracowała solo. 
W 5x08 Spencer i Emily odwiedzają stajnię, gdzie Jessica zabierała Bethany. W tym odcinku jest koń, który wpada w szał i Spencer obrywa w oko. Później wydaje jej się, że widzi dwie Jenny, następnie okazuje się, że była to Jenna i Sydney. W końcu tego odcinka widzimy A u okulisty. To nie może być Cece, bo o ile wiemy nie miała powodu, żeby iść do lekarza. Jedynymi osobami są Jenna i Spencer. Jenna wtedy była ślepa, więc nie miała powodu, aby udać się na badanie, co innego Spencer!!!
Ostatnia rzecz. Wiemy, że ktoś szantażował Melisse w związku ze śmiercią Bethany. Okazało się, że Wren zerwał z Mel, bo dowiedział się od Cece, że M. zakopała Beth. Cece nie miała żadnego dowodu na potwierdzenie swoich oskarżeń, co innego Spencer, która posiadała nagranie z przyznaniem się do winy Melissy. Nikt inny nie miał dostępu do taśmy.
Wiemy, że show jest pełne powiązań, ale musi być jakiś powód czemu Spoby nie kończy gry (endgame).
Ona ma wszystko, żeby być Uber A. Nie ma żadnych podstaw, aby tak się nie stało. Chce wielkiej zdrady!
Nigdy nie ufaj pięknym dziewczynom z brzydkimi sekretami.
Co sądzicie o takiej teorii?

28 komentarzy:

 1. Marzę o takim obrocie sprawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także, ale wiem że to mało prawdopodobne :(

   Usuń
 2. przetłumaczyłaś czy wzięłaś żywcem z pll fan site?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha nawet bawią mnie takie komentarze. Serio ludzie nie wchodzę na inne blogi, bo nie mam na to czasu, ale widać Ty tak, więc wejdź tam i sprawdź tekst na pewno się różni, bo sama nad nim siedziałam.

   Usuń
  2. Trochę tak wygląda. Bo jak się kopiuje to robię się zaznaczenia. I to widać tutaj.

   Usuń
  3. Kopiowałam tekst angielski, żeby łatwiej mi się tłumaczyło no ale wiadomo ktoś zawsze wie lepiej :)

   Usuń
 3. tu jest lepiej przetłumaczone niż na pll fansite

  OdpowiedzUsuń
 4. pllfansite się tylko ośmieszyło swoim tłumaczeniem tej teorii:)
  Dziękuje za przetłumaczenie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też bym chciala żeby tak było, niezły twist :D
  Może nawet byłoby można wpleść wytłumaczenie Spencer z grzywką we śnie Hanny i bez grzywki normalnie- pamiętacie zdjęcie z planu z dwiema Spencer? Wszyscy myśleli, że to dublerka scen, którą każda Kłamczucha ma, a co jeśli teoria bliźniaczek też jest jakoś z tym powiązana?
  To dopiero by było :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna teoria:) ale nie chciałabym, żeby okazało się, że któraś z Kłamczuch jest A. Poza wszytskimi absurdami w tym serialu tylko ich przyjaźń jest ciągle niezmienna i trwała. Ale nie ma już takiej fajnej postaci, która mogłaby być tym Uber A. Przecież nie wezmą znowu kogoś, kto grał w 5 odcinkach na krzyż.

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna teoria! z jednej strony chciałabym, żeby tak było, bo to jest wieeelki sekret i na pewno wiele osob zadziwi, ale z drugiej jednak wole, żeby to nie był nikt z grona kłamczuch....

  OdpowiedzUsuń
 8. chłopacy...orginalne... niby takie małe błędy, a tak rażą w oczy

  OdpowiedzUsuń
 9. teoria jest przetłumaczona poprawienie i brawa, ze tak szybko Ci się udało ją przetlum,aczyc. Mam nadzieję, że sie nie obrazisz uwagą, którą kieruje w stronę tego tłumaczenia, mianowicie, chodzi o to, ze tłumacząc skladnię jezyka angielskiego na jezyk polski nie trzeba kazdego zdania tlumaczyc w punkt. najlepiej takie zdania porozbijac albo zupelnie zrezygnowac z tlumaczenia slowo w slowo i po prostu je opisac. jezyk polski i angielski maja kompletnie inna skladnie i gramatyke i takie tlumaczenia sa troche meczace, Np to zdanie: Innym dowodem na to, że została adoptowana jest fakt, że uważa iż jej i Mel ulubioną grą z dzieciństwa jest Hide & Seek, ponieważ zawsze wygrywała - nie lepiej po prostu napisac "kolejnym dowodem potwierdzajacy tezę o adpotowaniu Spencer, jest jej ulubiona gra Hide & Seek, którą zawsze wygrywala z Mel. Sens ten sam a przynajmniej o kilka czasowników mniej.
  jako tlumaczka tego typu teorie masz pelne prawo ingerowania w oryginalny teskt, dokladajac od razu swoja interpretacje :)
  ale naprawdę dobrzer Ci idzie!!
  ps. sorry, ze bledy ale pisze na klawiaturze ekranowej i nie mam myszki :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spoko nie gniewam się :) staram się poprawnie tłumaczyć na polski i zdaję sobie sprawę, żeby nie tłumaczyć dosłownie, ale czasami po prostu ciężko to przełożyć na nasz język zwłaszcza gdy chcę to zrobić w miarę szybko. Ale postaram się zwracać jeszcze większą uwagę na składnie :)

   Usuń
 10. Jest ciekawa, ale momentami naciągana. Ale myślę, że w tej teorii jest ziarno prawdy.

  OdpowiedzUsuń
 11. I tak nie wierzę w to ,że to Spencer będzie Uber A ,ale teoria bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 12. A Ja z kolei mam wciąż cień nadziei że Aria ma rozdwojenie jaźni i to ona by była UberA <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już niemożliwe :( ja też zawsze chciałam żeby Aria była UberA <3

   Usuń
  2. ARIA! oj tak, a na drugim miejscu Wren (:

   Usuń
  3. Czyli nie tylko ja chcę żeby Aria była UberA :P

   Usuń
 13. A nie było tak, że w książce Spencer "powstała" przez invitro xD ? Dlatego nie otrzymała spadku po babci ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. A co jeśli to Sara chce się zemścić za śmierć Cece? W końcu była z nią w domku dla lalek, nikt nie zna jej prawdziwych zamiarów ani intencji + jej wątek jak wszystkie inne został zapomniany.

  OdpowiedzUsuń
 15. czemu pll fan site nie ma juz??????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie, wie ktoś coś może tak z ciekawości ? :)

   Usuń
  2. Zobacz w komentarzach w ostatnim poście (:

   Usuń
 16. Wydaje mi się, że to Mona jest Uber A. Jest super inteligentna i pragnie zemsty za wszystkie czasy - te przed zniknięciem Ali oraz obecne, kiedy nadal jest ignorowana. Bycie A było albo testem albo w pewnym sensie alibi (to nieco abstrakcyjne być dwa razy A, więc wszyscy poza Spenc dają jej spokój). To podejrzany element. ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak wszystko tutaj wskazuje na Spencer, ale jaki miałaby powod, aby dręczyc dziewczyny? Okey nie lubiła Ali, ale dlaczego reszta?

  OdpowiedzUsuń
 18. najlepiej byłoby gdyby Uber A okazała się Emily, jej to chyba nikt nie podejrzewa! ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia