piątek, 1 lipca 2016

Wypunktowanie 7x02

Dobry wieczór :)
Zapraszam na pierwsze podsumowanie najnowszego odcinka. Jeśli jeszcze go nie widzieliśmy, a nie chcecie psuć sobie zabawy, to lepiej nie rozwijajcie postu.

1. Para odcinka.
Emison.
Tak naprawdę to głównie wokół nich skupiał się odcinek. Podoba mi się przyjaźń, która łączy dziewczyny, ale pod warunkiem, że jest to tylko i wyłącznie czysta przyjaźń. Widać, że są sobie bardzo bliskie i wiedzą, że mogą na sobie polegać.
2. Ironia odcinka.
Spięcie pomiędzy Elliottem a Mary. 
W ostatnim sezonie byliśmy przekonani, że to Mary za wszystkim stoi i to ona zwerbowała Rollinsa. Chciała odegrać się na rodzinie Alison, a teraz straciła kontrolę i sytuacja wymknęła jej się spod kontroli.

3. Najdziwniejszy moment.
Może nie moment lecz najdziwniejsza w tym odcinku była dla mnie postać Mary i to jak w tym odcinku została ukazana. Wcześniej przedstawiano nam ją jako tą złą, a w tym odcinku dostrzegliśmy również jej wrażliwą stronę. Zastanawiam się tylko czy na pokaz czy może to wcześniej próbowano nas wprowadzić w błąd.

4. Najbardziej niezręczna scena.
Sceny z udziałem Spencer, Hanny i Caleba.

5. Najsmutniejsza scena.
Opowieść Mary. Nie wiem czy była szczera, ale było mi jej żal, gdy opowiadała o tym, jak trudne miała dzieciństwo. 
Czy tylko mi przypomniała się historia Charlotte?

6. Kłamczucha odcinka.
Emily. 
Mimo jej ogromnej naiwności to uważam, że pokazała się z dobrej strony w tym odcinku. Pokazała, że zależy jej na przyjaciółce i była zdeterminowana aby poznać prawdę (choć jej pomysły wołają chwilami o pomstę do nieba). 

7. Najbardziej wzruszająca scena.
Oczywiście opowieść Mary.

8. Rozwiązana zagadka.
Poznaliśmy przeszłość Mary oraz łączące ją z Jessica relacje.
 

9. Zaniechany wątek.
Związek Hanny i Jordana. Wiem, że wszystko wskazuje na to, że ze sobą zerwali, lecz widzieliśmy również jak rozmawiali. Dźwięk był wyciszony, więc równie dobrze mogli się pogodzić, a Hanna z zupełnie innego powodu nie nosiła pierścionka przy Lucasie.
Drugi wątek to rozmowa Spaleba. Jak potoczy się ich relacja?

 10. Najlepsza postać drugoplanowa.
Elliott. Jak dla mnie jest bezkonkurencyjny.

11. Postać odcinka.
Mimo, że uwielbiam Elliotta, to należy docenić również Mary. Wydaje mi się, że dopiero teraz zaczniemy przekonywać się, jak bardzo złożoną jest postacią.

12. Najbardziej intrygująca postać.
Mary. Po której w końcu stronie stoi?

13. Najbardziej urocza scena.
Poznanie się Hanny i Jordana.

14. Postać, której było mi najbardziej żal.
Wiem, że to Hanna w ostatnim czasie przeszła najwięcej, ale bardziej szkoda mi było Spencer.
Martwiła się o swój związek, a na jej twarzy była wypisana tykająca bomba czekająca tylko na to kiedy Caleb ją rzuci.
 
 

15. Ulubiona scena.
Mówcie co chcecie, ale mnie najbardziej podobało się to, jak Hanna postawiła do pionu Caleba.
 

16. Najbardziej irytująca postać.
Caleb. 
Przez cały odcinek miałam wrażenie, że wykorzystuje Spencer, ponieważ Hanna go odrzuciła i gdyby ta znów wyznałaby mu miłość to od razu rzuciłby dla niej Spencer.
 

17. Pytanie odcinka.
Co się stanie ze Spalebem? Jaka przyszłość czeka Hanne i Jordana? Czy Mary stanie po stronie Alison?

18. Najbardziej przerażająca scena.
Scena ostatnia, w której Alison jest gdzieś przewożona. Sądząc po promo kolejnego odcinka będzie to izolatka, która uniemożliwi jej dalsze kontaktowanie się z Kłamczuchami.
 

19. Najlepsza stylizacja.
Hanna.
Suknia była przepiękna, a Hanna wyglądała w niej zjawiskowo. Cudownie podkreśliła jej kobiece walory, a czerwona szminka dodała całej kreacji jeszcze więcej pikanterii.

20. Najgorsza stylizacja.
Tutaj również Hanna.
Wiem, że przeżyła ciężkie chwile, gdy była więziona i dlatego nie była wystrojona, ale oceniam sam strój, a ten niestety kompletnie nie przypadł mi do gustu.

23. MVP odcinka otrzymuje...
Hanna.
Za to, że po raz kolejny pokazała iż potrafi radzić sobie z przeciwnościami losu i nie popadła w kompletną rozsypkę. Uważam również, że to co powiedziała Calebowi było kłamstwem i nadal go kocha, lecz odrzuciła go ze względu na Spencer. Tym bardziej należą się brawa, ponieważ dla przyjaciółki była gotowa zrezygnować z miłości.

Ogólna ocena odcinka:
4,5/10.
To nie był jakoś wyjątkowo dobry odcinek. Nie był szczególnie ciekawy i tak naprawdę to sceny z Mary i Rollinsem jedynie go uratowały. 


21 komentarzy:

 1. A mnie najbardziej w tym odcinku denerwowały Em i Hanna.Em ze względu ,że co chwila zmienia zdanie jeszcze odcinek temu była pewna ,że to Ali zabiła Charlotte , a teraz,że nie jest już tego taka pewna i Ali jest w niebezpieczeństwie lećmy ją ratować.Hanna ze względu no ja rozumiem porwanie , trauma no ale nie zawiadamiać policji i nie pójść do lekarza bo będą zadawać pytania i będę musiała zaś kłamać.Skoro policja im uwierzyła 5 lat temu to czemu ma nie uwierzyć teraz.A co do Jordana to bardzo nie ładnie się zachowała w stosunku do niego widać ,że on naprawdę ją kocha a ona z nim zrywa tylko dlatego ,że nie ma już baru w którym się poznali , skoro chcieli zakończyć ich relacje to mogli wymyśleć coś lepszego.Co do Mary to mam mieszane uczucia i nie wiem po której stronie stoi i czego tak naprawdę chce .Od razu ta historia z Jessicą i dzieckiem nasuneła mi historię Charlotte i teraz czy Charlotte w 6x10 opowiedziała historię swojej matki czy jest to tylko czysty przypadek,że te dwie historie są do siebie bardzo podobne.Szkoda mi Alison Elliot to naprawdę psychopata i czy tylko mnie się wydaje to dziwne ,że skontaktował się z Jasonem skoro policja go szuka by powiedzieć mu o Mary Drake.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Rollins wspomniał o Jasonie po to, żeby mieć jakiś argument w garści i po to żeby dziewczyny przestały być podejrzliwe

   Usuń
  2. Z promo kolejnego odcinka i tak jasno wynika ,że będą podejrzewać Rollinsa.

   Usuń
  3. No tak, ale on jeszcze o tym nie wie, więc chce wyjść na wiarygodnego i nie wzbudzać podejrzeń

   Usuń
  4. Jeżeli chodzi o historię Cece, że trafiła do Radley po tym jak prawie utopiła Ali jest prawdziwa. Przecież o tej historii mówił też ojciec Ali

   Usuń
 2. Nudy Nudy i jeszcze raz nudy! odcinek zasluguje na co najwyżej 2 za sceny z Alison.
  W 4 odcinku pewnie bedzie wiadomo dlaczego dziewczyny kopały dół (tak by wynikało z kalkulacji z pierwszego odcinka gdzie akcja zaczynala się 4 dni przed ta sytuacja)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A właśnie się zastanawiałam kiedy zobaczymy tę scenę :)

   Usuń
 3. A czy mnie tylko dziwi brak Sary? Tak to pelno jej było a teraz co? Wakacje? Za duzo tych postaci i wątków, jeszcze powroty nas czekaja to już wgl impreza na 102.
  Jeszcze się okaże że UberA to nie jedna osoba a kilka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za kilka odcinków wróci ;) Czytałam też opis jednego z odcinków i Jenna ma rozmawiać z jakimś wrogiem kłamczuch, przez co zaczną ją podejrzewać o bycie A.D. A kto jest obecnie wrogiem kłamczuch poza Rollinsem? Shower Harvey :D

   Usuń
  2. Nie tylko Ciebie a z tą drugą częścią zdania to wcale bym się nie zdziwiła

   Usuń
 4. Cały 6 sezon skupiał się na tym, że to Sara jest A, a teraz jakoś magicznie wszyscy o niej zapomnieli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie jeszcze nawet nie powiedzieli co ją łączy z Cece, oraz dlaczego była pomocnikiem A

   Usuń
 5. Hanna nie popadła w rozsypkę? Przecież zerwała z narzeczonym, bo nie było w NY baru w którym się poznali..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam na myśli to, że nie zamknęła się w domu, łóżku lecz próbowała w miarę normalnie funkcjonować

   Usuń
 6. Wszyscy od razu zakładają, że wprowadzano nas w błąd i że Mary może być dobra, itd. A mi się wydaje, że ona odwróciła role w tej historii. To Mary była opiekunką, zabiła dziecko, poszła na randkę i próbowała wrobić w to Jessicę. Ale jej się nie udało, więc i tak trafiła do Radley.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem możliwe w końcu z akt wynikało,że była niestabilna psychicznie.

   Usuń
  2. Dokładnie, dlatego tak jak pisałam wcześniej - Mary może specjalnie robić z siebie ofiarę po to, żeby nie wzbudzać podejrzeń i zbliżyć się do Kłamczuch

   Usuń
  3. No tak może specjalnie robić z siebie ofiarę no ,ale też tak może być ,że jak została niesłusznie posłana do Radley to tam mogła zwiariować.

   Usuń
 7. A mnie jedno ciekawi dlaczego nikt nie zapytał Hanny o A.D no nie wiem o sylwetkę o głos no o cokolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 8. A co do ostatniej sceny z Alison nie wydaje się wam,że to nie Rollins coś wstrzyknął Ali i ją gdzieś wiezie tylko właśnie A.D.W końcu jakby to był Rollins to by nam go przecież pokazali a specjalnie zakryli sylwetkę tego kogoś ,a A.D wcześniej wysłał kłamczuchom wiadomość ,że teraz Ali jest jego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez tak myślę po częsci.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia