wtorek, 12 lipca 2016

Eliza - córka Alison?

Witajcie :)
Znalazłam bardzo ciekawą teorię odnośnie Elizy, Ali i Rollinsa. Widzę, że Kasia przetłumaczyła już teorię o podobnej tematyce, ale ta pozwala spojrzeć na wioskę amiszów z zupełnie innego punktu widzenia. Trochę szalonego, lecz moim zdaniem bardzo ciekawego. 

Ali i Rollins zniknęli zaraz po swoim ślubie. Oczywiście nikogo to nie zdziwiło, ponieważ pojechali w podróż poślubną - do B&B. Czy to przypadek, że wioska amiszów nosi nazwę Bed & Breakfast - B&B?


Nie wiemy co dokładnie działo się podczas ich podróży. Każdemu jednak zapadł w pamięć upadek Alison ze schodów. Teraz, gdy już wiemy, że Elliott okazał się tym złym, możemy być pewni iż to on stał za tym incydentem. Wiemy również, że był bardzo blisko z Charlotte, więc mogła mu opowiedzieć o tym, jak Alison zepchnęła ze schodów dziewczynę w akademiku, a to ona została obarczona winą i wyleciała za to ze studiów. Elliott mógł potraktować to jako zemstę za tamtą sytuację.Jak już wspominałam, podobne nazwy nie mogę być zbiegiem okoliczności. Aria i Hanna wylądowały zapewne w tym samym miejscu, które odwiedzali Ali i Rollins. Na miejscu spotkały Elize, która dostała od Charlotte lalki z ich podobiznami. I w tym miejscu przechodzimy do sedna teorii.
To nie Charlotte przyjeżdżała z Rollinsem do wioski amiszów lecz Alison. To nie Charlotte podarowała Elizie lalki lecz Alison.
Spytacie zapewne dlaczego miałaby to robić.
Dlatego, że Eliza to jej córka.

Pamiętacie zapewne, jak Ali chwaliła się Cece ciążową blizną. To było latem, tuż przed jej zniknięciem. Czy to możliwe aby mówiła wtedy prawdę, a jej zniknięcie było bardziej spowodowane desperacją i strachem? Alison bała się ojca dziecka, którym jest osoba o przezwisku Board Shorts. Kłamczuchy odkryły, że Board Shorts jest Ezra, ale wiemy, że Ezria nie spał z Alison, a więc nie może być ojcem jej dziecka. Dziewczyny od razu zaniechały dalszych poszukiwań, gdy dowiedziały się, że Ezra był związany z Ali. Założyły, że to on musi być Board Short. Czy słusznie?
 Pod Board Shorts mógł kryć się zupełnie ktoś inny. Serial znajdował się wtedy w takim momencie, iż to Ezra był głównym podejrzanym do bycia A, więc przeinaczenie wskazówek tak aby wskazywały na niego, były na rękę scenarzystom. My widzowie zostaliśmy natomiast zmanipulowani. Mieliśmy podejrzanego, więc czego chcieć więcej? A prawda jest taka, że Board Shorts mógł być każdy. Kimkolwiek była ta osoba, Alison bardzo się jej bała i uciekła.
To dlatego Alison we wczesnych flashbackach (tych z Tamtej Nocy) postanowiła wszystkich szantażować i zdobyć pieniądze. Była w ciąży, groziło jej niebezpieczeństwo i musiała uciekać. 

Obmyśliła plan, dzięki któremu mogła uciec zarówno A, jak i ojcu dziecka. Nie wiemy dokładnie co działo się z Ali, gdy się ukrywała. Widzieliśmy jedynie flashbacki z udziałem Cyrusa i Pani Grunwald, która jej pomagała. Alison w końcu uciekła, ukryła się i urodziła córkę. Nazwała ją Eliza, lecz bojąc się o jej bezpieczeństwo, oddała ją do wioski amiszów, a sama dalej uciekała.
Dlatego też Ali została w Rosewood przed przeskokiem czasowym. Nie zrobiła tego po to, żeby być bliżej Charlotte, lecz żeby być bliżej swojej córki. Podjęła się pracy z dziećmi i próbowała się dla niej zmienić. Przez cały czas odwiedzała swoją córkę i na jednej z wizyt podarowała jej lalki. W wiosce amiszów panują surowe zasady, więc chciała w ten sposób umilić jej czas i sprawić radość. Eliza jest córką Alison, więc nic dziwnego, że to jej lalkę lubiła najbardziej. Przypominała jej w ten sposób o mamie, z którą nie mogła być.
Alison (po ślubie lub jeszcze wcześniej) zabrała Elliotta do wioski i przedstawiła mu swoją córkę. Jak już wspominałam, podobne nazwy nie mogą być przypadkiem. Alison chciała w ten sposób spędzić więcej czasu z córką, a Rollins poprzez małżeństwo z Ali, stał się ojczymem Elizy.
To wyjaśnia również dlaczego Rollins nie zabił Alison aby przejąć jej pieniądze tylko doprowadził do tego, że wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. Alison posiadała 51% udziałów w Carissimi Group. Zgodnie z prawem, udziały, jak i wszelki majątek przeszłyby po jej śmierci w ręce córki, czyli Elizy, a  dopiero później to Rollins miałby do nich prawo. Jeśli Alison nie miałaby córki, wtedy pieniądze przejąłby Rollins. Elliott mógł upozorować nieszczęśliwy wypadek i zabić Alison lecz doskonale wiedział, że w ten sposób nic nie ugra. Postanowił zatem doprowadzić do jej szaleństwa, sprawić, że stanie się niespełna rozumu, nikt nie będzie brał jej na poważnie i wszyscy wokół zaczną ją uważać za niepoczytalną. Tylko w ten sposób mógł przejąć jej pieniądze.
W serialu mieliśmy już kilka odniesień do ciąży, jak np. skradzione jajeczka Emily czy podejrzenie o ciąży Spencer. Być może są to delikatne wskazówki, które sugerują, że coś jest na rzeczy, a wątek ciąży wcale nie jest nieistotny?
Eliza jest zatem największą tajemnicą Ali.

* * * * * 
Co sądzicie o teorii?
Jak napisałam wyżej, teoria należy do tych szalonych, ale właśnie to sprawia, że tak bardzo mi się podoba. Chciałabym aby okazała się prawdziwa. Jedyne co mi się nie zgadza to wiek Elizy lecz wszyscy wiemy, jak to jest w PLL z linią czasową. Ona po prostu niekiedy nie istnieje.

18 komentarzy:

 1. Świetna teoria <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna teoria :D Nie pamiętam niestety momentu, w którym Ali pokazywała bliznę ciążową Cece, albo mi umknęło albo nie wiem sama ;)
  W ogóle stwierdzam czytając blog i te wszystkie teorie, wskazówki, że naprawdę musiałabym przypomnieć sobie serial od 3 sezonu czyli nowego A bo mam duże luki, mimo iż oglądam wszystkie odcinki, bez żadnego przewijania itd. Może za dużo gmatwają ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie kiedy był wątek z tą blizną? Ja pamiętam tylko flaskback jak na jakiejś imprezie Alison powiedziała Cece, że pidejrzewa, że jest w ciąży.

   Usuń
 3. Przecież Ali podejrzewala że jest w ciąży z Wildenem. I Eliza wygląda na jakieś 10 lat, Ali ma teraz jakoś 25 lub 26, a Camp May był jak Ali miała jakieś 16 lat. Więc wszystko może układać się się całość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Camp0 May ie było wcześniej? Jakoś jak miała 14-15 lat? Bo z tego co pamiętam, to w pierwszym odcinku był jakiś wycinek z gazety, plakat czy coś i było tam zdjęcie Ali z podpisem, że zaginęła rok temu i teraz miałaby 16 lat? Więc w ciążę musiałaby zajść mając 14-15. Ale mogę oczywiście się mylić ;)

   Usuń
  2. Możliwe też nie pamiętam dokładnie jak było z tym wiekiem.

   Usuń
  3. Alison ma 23 lata.

   Usuń
 4. Lubię teorie i cieszę się, że ja przetłumaczyłaś, ale na pewno nie jestem jej zwolenniczką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna teoria, logiczna i w ogóle nie z kosmosu. Tylko dlaczego Ali przedstawiała się Elizie jako Charlotte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiesz trudno się zjawić po 10 góra 11-stu latach bo chyba tyle ma Eliza i nagle oznajmić jestem twoją matką.I też zapewne boi się o jej bezpieczeństwo bo pewnie Uber A mogłoby coś jej zrobić by zranić Ali .A tak podszywając się pod Charlotte może z nią spędzać czas i nie martwić się ,że coś się jej może stać.

   Usuń
  2. Wtedy nie było jeszcze Uber A!

   Usuń
  3. Chodziło mi o teraz jakby Uber A się dowiedziało ,że Eliza to córka Ali to mogłoby jej coś zrobić by zranić Ali.

   Usuń
 6. Ale przecież Alison nie chwaliła się Cece blizną ciążową tylko , no właśnie na jednej z imprez przyszła do niej zapłakana ,że jej się okres spóźnia i podejrzewa ,że jest w ciąży.Wtedy Cece się jej spytała czy powiedziała mu o tym ,a Ali na to ,że nie może bo ją zabije jak się o tym dowie.A potem Cece powiedziała dziewczynom ,że Ali jednak nie była w ciąży ,że to był fałszywy alarm , ale nie wiadomo czy mówiła prawdę.Może jednak Ali faktycznie była w ciąży i oddala dziecko do wioski amiszów , a jeździła do niej i się przedstawiała jako Charlotte bo może nie chce by się dowiedziała ,że jest jej matką , albo właśnie boi się o jej bezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ali nie chwalila sie blizna
  To po pierwsze
  Po drugie eliza jak na 10-latke jest bardzo duza ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. No ale Alison nie wiedziala o swojej siostrze wiec jak mogla przetztawiac sie jako Charlotte?

  OdpowiedzUsuń
 9. Byłoby idealnie gdyby ta teoria okazała się prawdziwa! Wtedy liczyłabym na retrospekcje z ciąży Ali. Myślicie że dowiemy się czegokolwiek o okresie w którym jej nie było?
  Zawsze mówiłam, że to lekko podejrzane że nic o tym nie wiemy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ojcem dziecka mógłby być Wilden! W końcu w książce pochodzi on z rodziny amiszów!

  OdpowiedzUsuń
 11. Skoro Alison ma teraz 23 lata, a Eliza wygląda na jakieś 10-12 to Alison musiałaby ją urodzić mając ok. 12 lat czyli zajść w ciąże mając 11 a to nijak zgrywa się w czasie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia