czwartek, 10 marca 2016

Podsumowanie 6x19

Dzień dobry :)
Zapraszam na podsumowanie, jeżeli obejrzeliście już najnowszy odcinek.

 
 

*HANNA*

Uważam, że Hanna pokazała się w tym odcinku z dobrej strony. W końcu oprzytomniała i zaczęła chociażby próbować zrobić coś w sprawie prześladowcy. Impulsem był wypadek Ali i gdyby nie on, to wydaje mi się, że nie podjęłaby inicjatywy. Dopiero po tym incydencie Hanna zrozumiała, jak poważna robi się sytuacja. Jej przyjaciółki zaczynają miewać wypadki, a więc przyszedłby czas na nią i Spencer.


Cieszę się, że w końcu przestała tułać się smętnie w trakcie odcinka i znów jest starą Hanną, która nie boi się podejmować wyzwań. Wymyśliła genialny, lecz bardzo ryzykowny i nieco naiwny plan (pamiętajmy, że mamy do czynienia z osobą, która posunie się do wszystkiego aby zdobyć to czego chce), a skoro nawet Spencer na niego nie wpadła, to musiał być też nieco szalony. Mimo wszystko, jako jedyna z Kłamczuch miała odwagę tak bardzo narazić się Big Badowi i przyznać do morderstwa, którego nie popełniła. I była przy tym ogromnie przekonywująca.


Przez cały ten czas był przy niej Caleb i chociaż Hanna zachowywała się przy nim przyzwoicie i nie wpatrywała się w niego maślanymi oczami, to wydaje mi się że ta sytuacja może być iskierką, która uzewnętrzni dawne uczucia. Szczerze sobie tego nie wyobrażam skoro Caleb jest teraz ze Spencer. To byłoby dziwne, niezręczne i przesadzone. A za każdym razem, gdybym oglądała wspólne sceny Hanny ze Spencer, Hanny z Calebem czy Spencer z Calebem, pamiętałabym tylko o tym, że obie dzieliły z nim łóżko.


*ARIA*
Aria w końcu spełniła swoje marzenia i została pisarką. Mam dziwne przeczucie, że jej fragmenty spodobają się Jillian dużo bardziej niż fragmenty napisane przez Ezre. A skoro jesteśmy już przy książce, dziwię się, że Aria tak szybko zgodziła się na odsunięcie Liama od niej i Ezry. Gdyby zależało mi na chłopaku, to na jej miejscu walczyłabym o to, aby to on prowadził moją książkę. Poza tym, to trochę nie w porządku wobec niego skoro przez cały ten czas to on zajmował się tą sprawą, a Aria jedynie mu pomagała. Aria nawet nie zająknęła się aby stanąć w jego obronie mimo, że krył ją wcześniej przed Jillian i są przede wszystkim parą. A argument, który podała Jillian nie jest dla mnie żadnym argumentem, którego nie dałoby się obalić. W końcu to Ezra a nie Liam jest dla Arii rozproszeniem.

 

Aria odkryła w końcu kawałek historii związku Ezry z Nicole. Nie wiem czy tylko mnie, czy również Wam nie udało się wtedy niczego wyczytać z jej twarzy. Widziałam, że była poruszona i współczuła Ezrze, ale trudno jest mi określić co względem niego czuje. Chwilami mam wrażenie, że nadal się w nim podkochuje, a sekundę później wydaje mi się już, że traktuje go jak zwykłego znajomego. 

 

Nie rozumiem też dlaczego dziewczyny postanowiły powiedzieć mu o Big Badzie. Nie wiem czy było to wyjaśnione w odcinku, a mnie to umknęło, czy padł jedynie taki rozkaz i Aria od razu go posłuchała. Być może chodzi o to aby Ezra był wtedy bezpieczniejszy? Aby rozumiał powagę sytuacji i w razie potrzeby był gotów nastawić się na najgorsze?


*ALISON*

Ali niestety znów została pozbawiona szans na szczęście. Od razu gdy zobaczyłam promo i jej upadek ze schodów, pomyślałam tak samo jak Kłamczuchy - to na pewno nie był wypadek, lecz celowe działanie. Ktoś mógł majstrować przy jej butach i przepiłować obcas. Taka była moja pierwsza myśl, gdy zobaczyłam scenę, w której upada ze schodów. Na dodatek kartka, którą przysłano jej do szpitala mówi sama za siebie. To sprawka Big Bada lub kogoś innego.


Cieszę się, że Hanna odwiedziła ją w szpitalu. Ali z pewnością potrzebowała wsparcia przyjaciółek, a nie tylko męża. A propos jej męża, nie wydaje się Wam on zbyt idealny? Tak bardzo idealny, że na pewno musi być z nim coś nie tak? PLL przyzwyczaiło nas do tego, że każda z postaci ma coś za uszami, nie ma tam niewinnych i założę się, że z naszym doktorkiem może być podobnie. Oczywiście nie życzę tego Ali. Z jednej strony chciałabym aby Elliott okazał się tym jedynym, ale nie oszukujmy się, PLL rządzi się swoimi własnymi prawami i każdy w tym serialu jest w coś zaangażowany.
Najbardziej w tym odcinku czekałam na sceny z Alison, ponieważ z zapowiedzi i z opisu oficjalnego wiemy, że miała mieć w nim halucynacje/widzieć kogoś kogo nie powinna widzieć. Ogromnie się cieszę, że padło na Panią D. Scena, w której pojawiła się przy łóżku szpitalnym Ali była trochę przerażająca, ale wydaje mi się, że nie było to żadnym snem czy przewidzeniem, lecz Jessica naprawdę tam była. Na dodatek mam dziwne wrażenie, że Elliott o wszystkim wie i może pomagać Jessice w ukryciu się, dlatego tak bardzo go wychwalała i mówiła, że porządny z niego człowiek.


Jestem ciekawa, jak ten wątek rozwinie się dalej. Cieszę się, że mimo przeciwności losu, Ali nie straciła poczucia humoru.

 *SPENCER I EMILY*

Dawno nie widzieliśmy scen Spemily, dlatego tym bardziej się cieszę, iż mogliśmy oglądać wspólną akcję dziewczyn. Bardzo uwielbiam Sparie, ale ten duet również przypadł mi do gustu. Dziewczyny spisały się na medal. Emily miała swój udział w zagadaniu szofera Sary, natomiast Spencer wykorzystała to aby powęszyć i zebrać kilka przydatnych informacji. Cała sytuacja wyszła trochę komicznie. Nie mogłam przestać się uśmiechać, gdy dziewczyny tak usilnie próbowały namówić faceta aby pociągnął je do odpowiedzialności. Dziwne, że się nie zorientował kim są ani że coś kombinują.

 
 

Rola Em w odcinku ograniczyła się jedynie do spiskowania ze Spencer i rozmowy z Moną, z której dowiedzieliśmy się, że to ona dzwoniła do Charlotte w dniu jej zabójstwa. Czy tylko ja zauważyłam, że Em przeinaczyła jej słowa? Musiałam kilka razy cofnąć odcinek, ponieważ myślałam, że to ja coś pomyliłam albo nieuważnie oglądałam, ale Mona wyraźnie powiedziała, że chciała z nią tylko porozmawiać, a Em przekazała dziewczynom informację, że chciała zamordować Charlotte tylko nie udało się jej, bo nie stawiła się na spotkanie. Sprawa jest poważna, więc taka wpadka tym bardziej mnie dziwi.

Spencer z kolei zmagała się z jeszcze kolejnym problemem - zazdrością. Chyba nie było osoby, która nie zauważyłaby, jak patrzy wilkiem na Hanne i Caleba, gdy przebywali blisko siebie lub koncentrowali rozmowę wyłącznie na sobie, a ona pozostawała na uboczu. Zresztą, jak sama Spencer to określiła: "co mam zrobić? wcisnąć się pomiędzy nich na kanapie?". Jej zazdrość świadczy tylko o jednym, a mianowicie, że Caleb jest dla niej naprawdę ważny. Gdyby tak nie było, to nie byłaby o niego zazdrosna.

 

A propos, Caleba i Spencer. W końcu zobaczyliśmy retrospekcję z ich pobytu w Madrycie. Dużo osób zarzuca im brak chemii, ale moim zdaniem na tym flashbacku chemia pomiędzy nimi jest wręcz namacalna. Oboje zaczęli czuć do siebie pociąg, pragnęli się pocałować, lecz wstrzymali się zapewne ze względu na stare czasy.32 komentarze:

 1. Wiem, że byłby to za proste, ale wydaje mi się, że osoba, która chce znaleźć morderce Charlotte jest Sara. Wydaje mi się tak po rozmowie z Moną. Mona powiedziała, żeby Sara zostawiła dziewczyny w spokoju, tzn, że coś kombinuje. Poza tym groziła Monie, że zostanie sama, więc pewnie uknuje coś, żeby dziewczyny podejrzewały ją o coś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to odebrałam tak że Sara raczej chce się zemścić na dziewczynach za ten wypadek w którym se poparzyła dłonie.

   Usuń
  2. Ja początkowo też pomyślałam, że to ona stoi za smsami, ale faktycznie to byłoby zbyt proste. Na pewno musi stać za tym ktoś ważniejszy

   Usuń
 2. " A za każdym razem, gdybym oglądała wspólne sceny Hanny ze Spencer, Hanny z Calebem czy Spencer z Calebem, pamiętałabym tylko o tym, że obie dzieliły z nim łóżko."
  HALO, przecież już tak jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale sytuacja wtedy jeszcze bardziej by się skomplikowała

   Usuń
 3. ktoś mi wytłumaczy dlaczego hanna złapała caleba za rękę na kanapie?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba zapomniała, że ma narzeczonego i datę ślubu, a tera Spencer jest z Calebem. Uważam, że było to bardzo nie na miejscu, nie tylko ze względu na Spenc, ale też Jordana.

   Usuń
  2. zdania są podzielone,nie będę się kłócić,po prostu nie zrozumiałam o co w tym chodzi:)

   Usuń
  3. mi się wydaje, że złapała go za rękę na znak solidarności, bo akurat mówiła, że jak nikt im nie pomoże to zrobią swój plan tak czy siak sami, a zostało nam to przedstawione jako coś złego, bo co chwilę mogliśmy oglądać żałosny popis zazdrości Spencer. (nie mam nic do Spenc, ale no kurde, to jest dorosła kobieta, która przyjaźni się z Hanną, co znaczy, że powinna jej ufać, tym bardziej, że ma ona niedługo wziąć ślub. swojemu facetowi też powinna ufać. rozumiem, że to dla niej dziwne może, że Hanna i Caleb byli kiedyś parą, ale wiedziała w co się pakuje wiążąc się z nim i wiedziała, że ani Han, ani Caleb nie odizolują się teraz od znajomych ani od siebie, skoro mają dobre relacje, tylko ze względu na zazdrosną Spenc, która najwyraźniej albo ma kompleksy, skoro nie może pojąć, że chłopak ją kocha, albo wie, że lepiej by wrócił do Hanny.) przecież inne dziewczyny też nieraz robiły jakieś rzeczy w stosunku do innych chłopaków, np. przytuliły ich w geście wdzięczności albo ze szczęścia czy w jeszcze innych sytuacjach, to nie jest NIC złego.

   Usuń
  4. Rozpieszczona Specer i jej pokazy zazdrości haha może lepiej niech pomyśli jak się musiała czuć Melissa, gdy kochana Spenc obracała jej facetów

   Usuń
  5. Zgadzam się! Spenc ma za swoje

   Usuń
  6. Ostatnim razem stałam za Spencer ale przyznam, że trochę mnie irytowala w tym odcinku swoimi minami

   Usuń
  7. Nie rozumiem tych pokazów zazdrości Spencer przecież Hanna przyszła do Caleba z prośbą o pomoc bo jako jedyny się zna na komputerach , a ta zazdrosna jakby no nie wiem zdradzali ją na jej oczach.

   Usuń
  8. No tak dziwne, że Spencer się tak parzyła na Hanne, skoro ta robiłą najpierw wielkie scny zazdrości i zachowywała się jak rozpieszczony bachor, kóry nie umie wybrać pomiędzy jednym a drugim. Skoro rzekomo KOCHA JORDANA, niech zacznie mu to okaywać, bo ja tego nie widzę. Albo go kocha i bierze z nim ten ślub, albo niech da mu żyć szczęśliwie bez niej, bo chłopak straci swój czas na prawdziwą miłość. A zalecaie się Hanny do Caleba "tu złapanie o za rączę, tam uśmieze, tam coś" było cholernie nie na miejscu i to ona zachowywała się jakby bła dalej w liceum a nie jakby była dorosłą kobietą, która za niedługo bierze ślub. Myślała, że Caleb zostanie sam do końca życia, bo ona go rzuciła dla kariery? Powinna się cieszyć jego szczęściem i szczęściem swojej przyjaciółki a nie ładować się teraz pomiędzy nich, miałą swoją szansę, mogła powiedzieć, że będzie jej to nie na rękę, ż ni będzie czuła się z tym w porządku. Nie powiedziała, więc niech zajmie się Jordanem i nie robi takich akcji, bo to już naet nie jest na miejscu dla Spaleba, ale dla samego Jordana.

   Usuń
 4. Czy tylko mnie wydaje się to dziwne że Lucas kupil jakąś fabrykę i jeszcze zaproponował interes Hannie i chce zeby ona została w Rosewood.Btw w tym odcinku mieliśmy poznać bliżniaczkę więc to Jessica ma bliżniaczkę czy też żyje i się ukrywa a 5 lat temu zamordowano jej bliżniaczkę bo już się pogubiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko Tobie. W ogóle ta fabryka wygląda trochę dziwnie

   Usuń
 5. Czy tylko ja uważam że plan Hanny jest zbyt naiwny skoro myślą że przechytrzą BB.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może BB o to chodzi. Tylko Hana i Spencer nie dostały po tyłku od BB, więc teraz Hana się przyzna do zabójstwa Charlotte, i będzie mieć przerąbane, a w miedzy czasie zbliży się do Caleba i rozwali związek Caleba i Spencer, więc upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu ;)

   Usuń
  2. Nie sądze by Caleba nagle olśniło że nadal kocha Hanne i zostawia dla niej Spencer.

   Usuń
  3. Skoro przez tyle lat nie dały se rady z Cece to wątpię by dały radę BB.

   Usuń
  4. Nie mówię, że Caleba olśni, że kocha Hane, ale przez to że jej pomaga i dużo czasu mogą spędzać razem, może to denerwować Spenecer i będzie się kłócić z Calebem i będzie o niego zazdrosna. Przez to ich związek może się rozpaść.

   Usuń
  5. To by tylko oznaczało że karma wraca i Spencer nie musiała się brać za byłego swojej przyjaciółki.

   Usuń
 6. A ja się cieszę, że Hanna w końcu robi coś w kierunku Caleba, szczerze nienawidze teraz Spencer jak mogła się z nim związać... Nawet jeżeli rozstali się dawno temu, a ja nie wyobrażam sobie żebym mogła być z byłym chłopakiem mojej przyjaciółki wiedząc jak bardzo się kochali i ile razem przeszli. Dlatego trzymam kciuki za haleba <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłość nie wybiera, ale ja też nie mogę sobie wyobrazić takiej sytuacji. Zresztą nie chciałabym, żeby moja przyjaciółka związała się z moim byłym. Zwłaszcza, że rozstanie nie było spowodowane brakiem uczuć. Nawet idąc do przodu z kim innym, uczucia do kogoś kto był ważny w twoim życiu nie znikają ot tak :) I dużo osób hejtuje Hannę, ale póki co nie podjęła żadnego kroku w stronę Caleba i nie zdradziła Jordana. Na razie ma tylko problemy ze sprecyzowaniem swoich uczuć. Hanna bywa głupiutka i naiwna, ale niczego nie udaje. Natomiast Spencer to dla mnie wielki fałszywiec. Czy w ogóle żałowała, że zraniła siostrę zadając się z Wrenem i Ianem? Bo według mnie nigdy. Albo czy żałowała, że za każdym razem, gdy było jej źle z Tobym leciała w ślinę z Deanem, Brytyjczykiem i Johnnym? Nie sądzę. Spencer to taka cichociemna ;/ Nie chciałabym mieć takiej przyjaciółki, bo jak człowiek zrobił coś takiego raz (a u niej to nie był pierwszy raz) to może i drugi. Jak mogła siostrze odbijać faceta to nic dziwnego, że kolejnym obiektem jej westchnień został były przyjaciółki.

   Usuń
  2. to nie jest tylko wina Spencer ale i Caleba;) nie lubie Hanny i denerwuje mnie jej naiwne zachowanie i prowokowanie Spencer

   Usuń
  3. Zgadzam się

   Usuń
  4. Zgadzam się!! nikt nie chciałby być w takiej sytuacji, a Spencer zawsze kleiła się do nie swoich chłopaków. Nie mówcie, że to nie tylko jej wina, bo dam sobie ręke uciąć że nieźle go uwiodła, a on po rozstaniu z Hanną szukal swojego miejsca w zyciu i pewnie sam siebie oszukuje że coś czuje do spencer. W ogóle to masakra nie mogę tego ogarnąć co sie dzieje w tym serialu, dobrze mówisz spencer to taki fałszywiec, szczególnie teraz jest taka dziwna, tak strasznie się trzyma tego Caleba.. Oby wrócił Haleb

   Usuń
 7. Haleb Halebem, ale mnie jakoś tak naszło, że chciałabym żeby Hanna była z Lucasem. On jest taki kochany wobec niej, zawsze tak było

  OdpowiedzUsuń
 8. a moją pierwszą myślą kiedy Lucas pokazał projekt przebudowanej fabryki było "ciekawe czy są tam takie same schody jak z kartki Ali ze szpitala" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czarny Kapturek11 marca 2016 14:16

  A ja tak sobie myślę,że w przyszłym odcinku zobaczymy retrospekcje w których okaże się,że Hanna była w ciąży.Możliwe,że dowiedziała się o tym już po tym jak Caleb z nią zerwał i zabrał 4 litery do Europy,a ona nie miała się z nim jak skontaktować. Wyczuwam poronienie/adopcję. Hanna patrząca w samolocie na dziecko z czułością, Hanna dopingująca Em w oddaniu jajeczek dla jakiejś pary. Marlena nie bawi się w subtelności, więc uczuwam Haleb baby.
  A Lucas jest dla mnie creepy od czasu kiedy chciał utopić Hankę w jeziorze.

  OdpowiedzUsuń
 10. czy tylko mi wydawało się podejrzane to kiedy Lucas zapalił automatycznie kominek? XD

  OdpowiedzUsuń
 11. Bliźniak Lucasa, Caleba czy ... ? :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia