poniedziałek, 14 marca 2016

To Sara mści się za śmierć Charlotte

Marlene już niejednokrotnie wspominała, że The Lady in The Black/ Black Widow jest zakończeniem całej gry. 


Wielu z nas odniosło to oczywiście do Sary Harvey i to jak najbardziej słusznie, lecz wiele osób zapomniało o tym, że gra jeszcze nie dobiegła końca.
Tak naprawdę nic nie wiemy o Sarze - ani o jej powiązaniach z Cece, ani o motywie ani o tym czy naprawdę została porwana.
Sara jest w tej chwili jedną z najbardziej tajemniczych postaci w PLL. Wiele osób przywiązuje uwagę tylko do jej fatalnej gry/aktorstwa i nie zauważa jej charakteru. Kompletnie nieznana nam dziewczyna (która na dodatek jest spoza Rosewood) przykłada rękę do torturowania Kłamczuch.
Oczywistym jest, że to Sara odpowiada za mszczenie się za śmierć Charlotte. Brzmi zbyt prosto, prawda? Nie w przypadku PLL skoro Cece została ujawniona jako A trzy razy, a widzowie i tak tego nie zauważyli. Ujawniono ją jako Red Coat, kiedy Aria zrzuciła z niej maskę, nosiła czarną bluzę pod mieszkaniem Ezry i ujawniła się na balu świątecznym. 
Oto wskazówki, które świadczą o tym, że to Sara mści się za śmierć Charlotte.
Po pierwsze, scena na cmentarzu, w której tajemnicza osoba kładzie kwiaty na grobie Charlotte.

Grób Charlotte znajduje się tuż obok nagrobka Jessicy (ten z rózowo-białymi kwiatami), który Sara wcześniej odwiedziła:

Kolejna wskazówka: rękawiczki. Osoba przebrana za starszego człowieka opuszcza hotel i wsiada do limuzyny. Kamera kładzie nacisk na okulary i rękawiczki.

Odcinek później, Aria i Spencer włamują się do pokoju hotelowego Sary. Pamiętacie co Spencer znalazła pod łóżkiem? Te same, białe rękawiczki, które nosił starszy człowiek w limuzynie.

Również w rozmowie Ali z Sarą, gdy ta przyszła do szkoły, można znaleźć kilka wskazówek. Sara powiedziała wtedy:
"Obie wiemy, jakie to uczucie być blisko Charlotte. Czułam jakbyśmy były siostrami. Jakby poza mną nikogo nie miała, ja... nigdy tak naprawdę jej nie znałyśmy, ale mam nadzieję, iż mogłybyśmy wspólnie poskładać elementy układanki i zrozumieć ją nieco lepiej... jesteśmy wszystkim co miała".

Sara powiedziała również jedną ważną rzecz: "Przykro mi Alison... Przykro mi z powodu twojej straty."
Użyła dokładnie tych samych słów, których użył szofer w scenie na cmentarzu.

Sara była z Charlotte bliżej niż sądziliśmy. Postanowiła zostać w Rosewood aby dowiedzieć się o niej więcej i aby zemścić się za jej śmierć.
To oczywiste, że osoba mszcząca się za śmierć Charlotte musiała pozostawać z nią w bliskich relacjach. A znamy tylko dwie takie osoby: Alison i Sare. Sara z pewnością planuje coś przeciwko Ali, o czym mogliśmy się przekonać po jej sarkastycznym uśmiechu.

Dziwne było również to, że Sara najpierw okłamała Alison, a później otwarcie się do tego przyznała:
"Nie wiedziałam, że tutaj pracujesz. Szukam sali nr 19...
 wiedziałam, że tutaj pracujesz. Nawet nie wiem dlaczego skłamałam...". 
Wiemy już, że Sara jest wspaniałą manipulatorką i nie boi się kłamać aby przechylić szalę na swoją korzyść. Okłamała nawet sędziego aby uchronić się przed pójściem do więzienia. Pamiętacie kto jeszcze tak płynnie kłamał? Charlotte. Jedna z najbardziej oczywistych scen: Cece rozmawiała z Aria przez telefon mówiąc, że odholowano jej auto, a tak naprawdę to z niego dzwoniła.

A słynęło z tego, że zawsze wykorzystywało przeciwko dziewczynom ich osobiste brudy. Podobno fakt, iż mogliśmy cofnąć się w czasie i sprawdzić, które osoby posiadały największą wiedzę na temat sekretów dziewczyn, miał być kolejną wskazówką prowadzącą do ujawnienia A, czyli najpierw Mony, a potem Cece.
O taśmie, na której była Aria z Ezrą wiedziały początkowo tylko Kłamczuchy. Po jakimś czasie zaangażowały się w to kolejne osoby, a więc zanim A zaczęło wysyłać dziewczynom wiadomości z pogróżkami, wiedzieli o tym: Kłamczuchy, policja, mama Hanny i Sara.
Skąd Sara miałaby wiedzieć? Kłamczuchy jak zwykle nie uczą się na swoich błędach i kiedy znajdowały się w spa, dyskutowały o tych taśmach na cały głos. Kto znajdował się w pokoju obok i mógł podsłuchać całą rozmowę?

Sara Harvey, która z pewnością nauczyła się tego i owego u boku Charlotte.
A wysłało dziewczynom zdjęcie kija golfowego:

Dowiedzieliśmy się później od Hanny, że zdjęcie jest zrobione na tle dywanu hotelowego.

Chwilę później okazało się, że kij nie jest narzędziem zbrodni. Zauważyliście rękawiczki Sary z 6x15? Nie zdziwiło was dlaczego były tak grube? Ponieważ są to rękawice golfowe.

Wszyscy dobrze wiemy, że wskazówki Marlene bywają dość infantylne. Tak infantylne, że widzowie nie raz zastanawiali się czy Marlene traktuje nas poważnie. Nie tylko wizualnie ujawniła Cece jako A, lecz również w wywiadach. Wspomniała kiedyś, że już nie raz w wywiadach nakierowywała uwagę na Cece, lecz o dziwo nikt nie połączył faktów.
Dlatego być może, scena w szpitalu z Emily i Sarą jest tak ważna. Sara ewidentnie zrobiła coś Em, lecz duża część osób uznała to jako omamy/halucynacje spowodowane wcześniej przyjmowanymi lekami. Mimo to, w późniejszej scenie widzimy jak A nosi te same rękawiczki co Sara.

To jest tak infantylne i oczywiste, że aż trudno w to uwierzyć. Marlene jak zwykle liczy na to, że widzowie przejdą obok tego obojętnie, a nawet tego nie zauważą. Nie zapomnijmy o tym, że w sezonie 4 Kłamczuchy nazwały kiedyś Cece A i to ona była w gronie ich podejrzanych. Teraz historia się powtarza i jaką osobę dziewczyny nazywają swoim nowym prześladowcą? Sare Harvey.

Kolejną interesującą wskazówką jest folder, który znajdował się na laptopie A, a który zawirusował Caleb. Nazywał się on "Archiwum Sztuki".

Od razu na myśl przychodzą postacie, które mają artystyczną duszę. I tutaj możemy jedynie spekulować, ale obraz, który Charlotte dostała mógł być prezentem od Sary - jej jedynego sprzymierzeńca.

To by znaczyło, że Charlotte ufała Sarze na tyle aby powiedzieć jej o swojej przeszłości - o tym, że kiedyś była chłopcem. Dla Charlotte ten obraz musiał mieć ogromne znaczenie skoro położyła go w swoim pokoju w Radley.

Przejdźmy teraz do dziury, którą Kłamczuchy znalazły w pokoju Sary. Sara musiała mieć prawdziwą obsesję na punkcie Charlotte, skoro postanowiła zrobić w jej starym pokoju dziurę. W końcu kto normalny robi dziurę w ścianie, na dodatek w hotelu? Wiemy już przynajmniej dlaczego nie chciała pozwolić sprzątaczce na wchodzenie do jej pokoju i jakim sposobem wykradała się niezauważona z hotelu.

Widzicie to powiązanie? Cece również wykradała się z Radley, aby odwalić swoją brudną robotę. Marlene dosłownie rzuca nam wskazówką w twarz. Pozostał tylko jeden sezon do ujawnienia tożsamości prześladowcy i mordercy Charlotte. Scenarzyści nie mają już czasu na zbywanie nas kolejnymi nic nie znaczącymi wskazówkami czy odwracaniem naszej uwagi. Sara musi być naprawdę znaczącą postacią, a jej historia nie dobiegła jeszcze końca.

W jednej ze scen końcowych, pokazano nam, że A majstruje przy urządzeniu do elektrowstrząsów, które znajdowało się w dziurze, którą zrobiła Sara. Z tego co wiemy, tylko kilka osób o niej wiedziało: Kłamczuchy, Alison i Sara.

Istnieje jeszcze jedno nawiązanie. Wiemy, że Charlotte kazała przebierać się Sarze jako Red Coat, gdy jej potrzebowała. Skoro Sara była RC, to ona musiała towarzyszyć jej w pokoju z monitoringiem w 6B. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejsza jest scena, która jest analogią sceny z Charlotte, która wpatruje się przez okno w rodzinę DiLaurentis. Tylko, że wtedy Sara wpatrywała się w rodzinę Marin.

Nasuwa się tylko jedno pytanie. Dlaczego Ashley postanowiła wykupić Radley? Dlaczego akurat ona a nie inny rodzic? Przypomina to nieco sytuację z Jessicą, która zatrudniła się w Radley aby być blisko swojego dziecka.
Idąc tym tropem i łącząc to z duchem bliźniaczki, które pokazały się tylko Ashley, możemy przypuszczać iż Sara wpatruje się w dom Hanny, ponieważ należy on również do niej.
To brzmi nieco niedorzecznie, ale po PLL można spodziewać się wiele i skoro Sarze przydzielono już tak ogromną rolę, to dlaczego nie posunąć się dalej? To by wyjaśniało wszelkie motywy jej działania, rozwiałoby nieco lukę, lecz stworzyłoby zapewne kolejną.

W każdym razie, Sara musi odgrywać dużo większą rolę, a jej historia nie dobiegła jeszcze końca. Większość osób załamuje się po stracie ukochanej osoby, ale nie Sara. Sara walczy o to aby winowajcy zostali należycie ukarani albo co lepsze, aby ona mogła ich surowo ukarać. Jedno jest pewne: Sara na pewno nie pracuje sama. Ktoś musi jej w tym pomagać.
Pytanie tylko brzmi, kto?

* * * * *
Co sądzicie o powyższej teorii?
Zgadzam się odnośnie kwestii, iż to ona może stać za pogróżkami wysyłanymi w stronę dziewczyn. Nie przemawia do mnie jedynie część z bliźniaczką. Nie chciałabym takiego obrotu sprawy, a zresztą sądzę, że to Jessica ma bliźniaczkę.
 Część pierwsza natomiast jest dla mnie wysoce wiarygodna i prawdopodobna.


19 komentarzy:

 1. Teoria dobra , ale nurtuje mnie wciąż jedno i to samo pytanie w jakich okolicznościach Sara i Cece się spotkały i dlaczego ona zgodziła się pomagać Cece w torturowaniu kłamczuch.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno mają nam to wyjaśnić

   Usuń
  2. No mam nadzieję .

   Usuń
 2. A co do tej sceny Em i Sary w klinice no na bank musiała tam być Sara i Ali o tym wiedziała.Bo nie mogła przejść tak nie zauważona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli Sara tam była to nie ma opcji aby Ali jej nie widziała

   Usuń
  2. Pewnie wyjaśnią to w ten sposób ,że faktycznie była tam Sara a to ,że była w stroju pięlęgniarki to Ali nie zauważyła ,że była to ona.

   Usuń
 3. To może ten bliżniak co ma się pojawić jej pomaga i to on jest BB.Sara nie może być BB no bo jak to była RC,BV a teraz by była BB.

  OdpowiedzUsuń
 4. troche to zagmatwane. ale dobra teoria, takie zawroty to tylko w głowie Marlene

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze w tym wszystkim powinien być Ian, na którego ostatnio jest bardzo dużo wskazówek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My sądzimy,że to będzie Ian a pewnie będzie to Wilden albo Garret ewentualnie Wren skoro ma wrócić.

   Usuń
 6. Myślę, że te wszystkie teorie tworzone przez fanów są świetne, ale właśnie, każdy szuka czegoś tak niesamowitego, że kiedy pokazują nam Cece w kapturze to wszyscy myślą "to niemożliwe, za proste". A tu była skomplikowana tylko jej historia. Ja uważam, że Sara jest osobą, która chce dorwać zabójcę Charlotte i byłby to logiczne bo były blisko. Ta teoria jest moim zdaniem bardzo możliwa i nie zdziwiłabym się gdyby się okazała prawdziwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację w końcu w sezonie 4 było dużo wskazówek na to że Cece jest A .Ale wtedy każdy mówił,że to pewnie kolejna podpucha Marlene a okazało , się inaczej.Też sądzę,że Sara chce dorwać zabójcę Charlotte bo były blisko a BB może , się okazać bliżniak którejś z postaci.

   Usuń
 7. Dobra teoria , ale nie znoszę Sary i mam nadzieje , ze nie jest aż tak ważna .

  OdpowiedzUsuń
 8. Teoria ciekawa i dobrze napisana, ale to już wolałabym żeby to Alison torturowała dziewczyny.

  OdpowiedzUsuń
 9. Skoro A lub też to nowe BB wie o każdych sekretach dziewczyn, brudach z przeszłości, ma wszędzie kamery, podsłuchy i tak dalej to przecież powinien też wiedzieć że one nie wiedzą kto zabił Charlotte. No chociażby wie o tym że Emily oddała swoje jajeczka a czemu z góry zakłada że dziewczyny kryją zabójcę? No ja rozumiem że one jej nienawidziły ale mając takie możliwości bez problemu może ogarnąć że to nie one stoją za tym morderstwem. Więc po co je torturuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może dlatego ,że faktycznie morderca Charlotte jest blisko dziewczyn i zakłada, że na mur beton one wiedzą kto to jest.

   Usuń
 10. A może to pani D. Widzieliśmy ze teoretycznie żyje, była czarna wdowa no i kochała charlotte

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja tylko nie rozumiem tego... Jezeli to Sara wysyla te pogrozki i chce loznac morderce, to dlaczego jednoczesnie wyslala dziewczynom zdjecie kija golfowego, ktory nie byl narzedziem zbrodni i naprowadzil dziewczyny na zly trop?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ileż to razy w przeszłości A naprowadzało dziewczyny na fałszywe tropy.Może chciała,się upewnić czy dziewczyny faktycznie wezmą to za pewnik.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia