wtorek, 22 marca 2016

Zbiór wszystkich "A"

Dzień dobry :)
Wiele osób prosiło o notkę z uporządkowaniem dotychczasowych A. Prześladowcy co rusz się zmieniają, więc nie dziwię się, że duża część z Was się pogubiła. Mam nadzieję, że ten post będzie dla Was fajną ściągawką i rozjaśni nieco różnicę pomiędzy poszczególnymi A.

1. Pierwsze/oryginalne A = Mona

Okres działalności - Mona rozpoczęła swoją grę jeszcze przed rozpoczęciem serialu o czym możemy się dowiedzieć z flashbacków z 2x13. Działała do momentu, gdy Shana chciała ją zabić w pożarze. Później w 3x24 Big A dodało lalkę Mony do mankiety Dollhouse.
Motyw - prześladowanie ze strony Alison, chęć zatrzymania przy sobie Hanny oraz zemsta na Kłamczuchach za to, że te nigdy nie stanęły po jej stronie.
Pomocnicy - Wilden (pociąg Halloweenowy), Garrett i Melissa (pociąg Halloweenowy), Toby, Spencer. Większość osób szantażowała i dlatego jej pomagali.


Działania za które odpowiedzialna była Mona:

- groziła Alison śmiercią zanim zaczęła prześladować Kłamczuchy
- Tamtej Nocy uderzyła Bethany myśląc, że to Alison. Melissa znalazła jej ciało i pochowała ją żywcem, sądząc, że w ten sposób chroni Spencer
- przyłożyła rękę do zniknięcia Alison
- groziła ujawnieniem tajemnic: związku Ezrii, pocałunków Spencer, kradzieży Hanny, pocałunku Em z Ali i Maya
- potrąciła samochodem Hanne, ponieważ myślała, że Hanna odkryła fakt, iż to Mona była A
- ostrzegła Emily przed Natem. Mona wiedziała, że to Nate prześladował Maye. Nie chciała aby Emily coś się stało, więc próbowała ją ostrzec
- próbowała wrobić Paige w morderstwo Mayi
- zwerbowała Toby'ego do A-Teamu, wymusiła na nim upozorowanie własnej śmierci wskutek czego Spencer kompletnie się załamała

Niewyjaśnione wydarzenia dziejąca się w czasie, gdy Mona była A:

- N.A.T.
- śmierć Iana. Nadal nie wiemy dlaczego podłożono na miejscu fałszywy list pożegnalny skoro Marlene przyznała w wywiadzie, że Ian popełnił samobójstwo
- pożar w którym ucierpiała Jenna, a Hanna ją uratowałaBig A = Charlotte

Okres działalności - (od 2x25 do sezonu 6) odebrała grę Monie, gdy przebywała w Radley i jeżeli ostatnie wyznanie Melissy o telefonach jest prawdziwe, to najwidoczniej nawet po tak długiej terapii pozostała podstępną intrygantką.
Motyw - zemsta na rodzinie DiLaurentisów. Po finałowym odcinku możemy śmiało założyć, że Charlotte nie mściła się tylko za odesłanie jej do Radley, ale również za odesłanie jej matki - Mary Drake. Charlotte musiała wiedzieć o Mary, skoro nosiła jej nazwisko. Jak dotąd myśleliśmy, że było fałszywe, ale tak nie jest. Może Charlotte była skora przebaczyć DiLaurentisom, ale to Mary cały czas napędzała jej nienawiść? Charlotte przejęła grę od Mony, gdy ta była w Radley. Prześladowała Kłamczuchy, ponieważ nie tęskniły wystarczająco za Alison i zdaniem Charlotte cieszyły się z jej zniknięcia. Chciała się na nich zemścić, sprawić aby cierpiały ale nie umarły. Do tego wszystkiego pragnęła zjednoczyć rodzinę.
Pomocnicy - Sara Harvey, Mona (nie wiedziała komu pomaga).


Działania za które odpowiedzialna była Charlotte:

- zmusiła Mone i Emily do odkopania grobu Alison aby sprawdzić czy jej siostra naprawdę nie żyje
- omal nie zabiła Kłamczuch
- podłożyła ogień pod dom, w którym znajdowały się Kłamczuchy i Mona
- zabiła Wildena
- próbowała wrobić Ashley w zabójstwo Wildena
- przekazała Toby'emu informacje na temat Marion
- rzuciła podejrzenia na Ezre
- szukała Alison i pomagała jej się ukryć
- zainicjowała wydarzenia w Nowym Jorku aby Ali mogła wrócić do domu
- Charlotte stała za wybuchem domu Toby'ego i Jenny

Niewyjaśnione wydarzenia dziejące się w czasie, gdy Charlotte była A:

- Cape May. Wiemy, że Charlotte udawała Cece aby spędzić trochę czasu ze swoją rodziną, lecz na zdjęciu z tego pobytu widnieli Melissa i Wilden. Co ich łączyło?
- pociąg Halloweenowy.  Czy to ona wydała rozkaz o zabiciu Garretta?
- kości w sukience Spencer. Czy to ona czy Mary chciała aby Spencer uwierzyła, iż to ona jest odpowiedzialna za śmierć  Bethany?
- Dollhouse - skoro Charlotte zawsze chciała być dziewczyną a nie chłopcem, to dlaczego w Dollhouse przebrała się za mężczyznę? Przyznała, że źle się czuła w skórze mężczyzny, więc po co miałaby się tak torturować?


Uber A = Big Bad = A.D.

Póki co niewiele wiemy o Big Badzie, dlatego nie ma co gdybać i zastanawiać się za co był odpowiedzialny. Z potwierdzonych informacji wiemy, że Big Bad chce zemścić się za śmierć Charlotte, ale sami już wiecie, że pojęcie Uber A pojawia się niemal od samego początku serialu, więc możemy zakładać, że już wtedy działał. Kolejną potwierdzoną informacją jest fakt, iż Mary Drake i Elliot nie są Uber A, a tylko mu pomagają.

Mam nadzieję, że dzięki tej notce rozjaśni się Wam nieco sprawa A, Big A i Big Bada.
Szczerze mówiąc, po tym jak to wszystko przeanalizowałam to muszę przyznać, że tylko Mona była jedynym sensownym A i moim zdaniem nic jej nie przebije. Uważam, że ona była najstraszniejsza a kolejni A nie dorastają jej do pięt. 

17 komentarzy:

 1. Też uważam,że Mona była jedynym sensownym A i właściwie miała dobry motyw.Co do Cece może i faktycznie, nie czuła aż takiej nienawiści do Dilaurentisów tylko Mary napędzała tę nienawiść .A co do Uber A narazie oprócz smsów z emotkami nie wydaje,się zły,ale przed nami jeszcze 7 sezon więc może ,się jeszcze okazać ,że jest straszniejszy od Mony i Cece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie Mona była najlepszym A. Miała motyw i jej szpiegowanie nie było naciągane tzn. Mona była często przy dziewczynach, więc stąd mogła wiedzieć o wielu sprawach a Charlotte nie. I to było już takie jakby miała jakieś super moce:/ Mona była najlepsza :)

   Usuń
 2. Świetna notka. Już od dawna chciałam sobie wszystko poukładać i przypomnieć. Też uważam że Moja była najlepszym. Charlotte jest zbyt zmyślona. <3 Mona

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa notka. :) Dająca dużo do myślenia. Również uważam, ze najlepszym przesladowca była Mona. Pamiętam gdy podczas tych dwóch pierwszych sezonów bałam się A i nie mogłam się doczekać kiedy poznam jego tożsamość, a teraz ten nowy Uber A to niezbyt mnie interesuje. W serialu jest co bardzo mało, a miał być taki przerażający groźny, a jedyne co potrafi to wysyłać sms-y z emotikonami. No i do tego Mona miała najlepszy motyw do przesladowania Alison i klamczuch, bo teraz to ja nie rozumiem co dziewczyny mają wspólnego z tą przedziwna rodzina Alison. Prześladuje je chyba tak dla zasady co mnie bardzo irytuje, bo naprawdę nie widzę powodów, dla których miałby to robić, a z kolei historia Charlotte wydaje się być zbyt skomplikowana i rowniez zbyt malo powodów do utrudniania życia takiej przykładowo Arii, która jak wiadomo z każdej strony obrywala i tak najmniej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Źródło zawiera błąd:
  -podłożyła ogień pod dom, w którym znajdowały się Kłamczuchy i Mona.
  CeCe nie powiedziała, że to zrobiła. Ze słów Shany można się domyślić, że ona to zrobiła:
  "Myślałam, że zamknęłam was wszystkie w domku letniskowym"
  Plus słowa Cece:
  "To był idealny plan, ale potem Shana pojawiła się i rozpętała piekło".
  Więc Cece nie była za to odpowiedzialna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *Dodając do tego słowa Cece

   Usuń
  2. Co za różnica czy napisane jest ,,plus słowa CeCe" czy ,,dodając do tego słowa CeCe"? Kontekst jest ten sam, a ,,plus" wcale nie jest błędem.

   Usuń
 5. Dziękuję! Nareszcie wszystko rozumiem. Też uważam, że Mona była najlepszym ,,A'' Nie jestem przekonana, co do Cece, nic mi się nie zgadza. Nie wiedziała, tego, że jej prawdziwa matka żyje? Przecież jeśli znała prawdę musiała wiedzieć, że Alison nie jest jej siostrą. Do tego dochodzi jej śmierć, związek z Rollinsem....

  OdpowiedzUsuń
 6. Motyw Charlotte jeśli chodzi o Kłamczuchy jest teraz bez sensu. Jeżeli to rozegrają tak, że Charlotte wiedziała o swojej matce (a raczej wiedziała) i o tym, że Ali nie jest jej siostrą to co ją to obchodziło, że dziewczyny niewystarczająco za nią tęsknią? To był powód do takiego strasznego niszczenia komuś życia?

  OdpowiedzUsuń
 7. U Cece nic się nie zgadza, skoro wiedziała, że DiLaurentisowie nie są jej prawdziwą rodziną i jeszcze oddali ją do psychiatryka to czemu tak jej zależało na spędzaniu z nimi czasu? U Mony ma to sens, a tu kombinują i to nie ma sensu :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i co z tego,że Cece wiedziała kto jest jej prawdziwą matką ,może tylko wykorzystała nazwisko matki by zbliżyć,się do Jasona i Ali ,bo mimo wszystko to ich uważała za swoją rodzinę.

   Usuń
 8. Super post, rozjaśniło się co nieco i przypomniałam sobie pewne fakty ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. - pożar w którym ucierpiała Jenna, a Hanna ją uratowała
  o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jenna wtedy powiedziała,że dostała telefon z domu Dilaurentisów ktoś chciał,się z nią spotkać.I w momencie jak Hanna szła oddać torbę Jasonowi z rzeczami Ali to w ich domu wybuchł pożar i Hanna wtedy uratowała Jennę.

   Usuń
 10. A tak w ogóle gdzie podziała się Jenna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktorka była w ciązy, więc odsuneli jej wątek

   Usuń
 11. - zmusiła Mone i Emily do odkopania grobu Alison aby sprawdzić czy jej siostra naprawdę nie żyje - Emily nie odkopywała grobu, poza tym Charlotte nie chciała sprawdzić czy Ali żyje tylko ukraść jej ciało, o tym że Ali żyje dowiedziała się w finale 3 sezonu.

  - podłożyła ogień pod dom, w którym znajdowały się Kłamczuchy i Mona - nie podłożyła ognia, tylko Shana to zrobiła


  - zainicjowała wydarzenia w Nowym Jorku aby Ali mogła wrócić do domu- nie zainicjowała tych wydarzeń to był plan Shany która na własną rękę chciała zemścić się za Jennę. Charlotte jedynie wykorzystała to że kłamczuchy uważały Shanę za A. żeby zakończyć grę, ale potem i tak wróciła by dalej być A.


  A co do zdjęcia z Cape May Melissa na nim nie widniala. Byli tam tylko CeCe, Ali i Wilden, a to CeCe powiedziała, że zdjęcie zostało zrobione przez Melissę. Moim zdaniem kłamała.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia