poniedziałek, 29 lutego 2016

Teoria o bliźniaczkach - Jessica

Wydaje mi się, że ostatnio większą furorę robią teorie o tym, która z postaci ma bliźniaka/bliźniaczkę niż teorie o tożsamości Big Bada. Nie dziwię się, ponieważ ostatnio wypłynęło kilka spoilerów, a i Marlene ciągle podsyca naszą ciekawość na portalach społecznościowych. Z tego co powiedziała, bliźniaki/bliźniaczki mają być identyczne, więc wiemy już przynajmniej, że para będzie grana przez jednego aktora/jedną aktorkę.
Poniższa teoria wychodzi z założenia, że oczekiwaną przez nasz bliźniaczką, jest bliźniaczka Jessicy. Z tego co wiem, Pani D. ma wrócić do serialu już w 6x19.

Bliźniaczki pojawiły się po raz pierwszy w 2x13 w historii, którą opowiadała Ali. Opowieść mówiła o rywalizujących ze sobą bliźniaczkach, które walczyły o lalkę aż w końcu jedna z nich zadźgała nożem drugą.
Przyjrzyjcie się ubraniom i temu jak wyglądają pomieszczenia. Cała sceneria wyjęta jest żywcem z lat 70. To znaczy, że bliźniaczkami z historii nie może być nikt należący do młodego pokolenia (zakładając oczywiście, że historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami). Siostry byłyby teraz w średnim wieku.

Sezon później, w 3x13, pojawia się jedna z bliźniaczek. Widzicie jej ubranie? Po raz kolejny wygląda, jak dziecko z lat 70.

Osobą, która opowiadała historię bliźniaczek jest nie bez powodu Alison. Oczywiście najpierw musiała ją usłyszeć od kogoś. Która z postaci urodzona mniej więcej w latach siedemdziesiątych była najbliższa Ali? Jej własna matka, Pani D.

Pod koniec 6B Alison ma zacząć doznawać halucynacji i wątpić w swoją poczytalność. To znaczy, że musi widzieć kogoś, kto powinien być martwy. Inaczej nie zaczęłaby mieć wątpliwości odnośnie swojego stanu zdrowia. Kto jako ostatni ją "nawiedzał"? I pojawienie się kogo wywołałoby u niej największy szok?
Jessicy.

Z instagrama aktorki grającej Jessice, wiemy, że ma wrócić do PLL w 6x19. 

Przyjrzyjcie się bluzce i apaszce. Bardzo podobno strój, jak nie ten sam, miała podczas słynnej sceny ze Spencer (4x21), gdy najpierw wpatrywała się w nią przez okno a chwilę potem stała tuż za nią. 


Koszule różnią się jedynie kolorem, ale to najprawdopodobniej  kwestia światła. 
Bliźniaczka Jessicy może odgrywać w PLL dużo większą rolę niż nam się początkowo wydaje. Nigdy nie zastanawiało Was, dlaczego Sara tak po prostu postanowiła pomóc Charlotte, skoro się nie znały? Albo dlaczego Bethany tak bardzo przypominała Ali, że Charlotte dopiero po czasie zorientowała się, że uderzyła niewłaściwą osobę? 
Rozwiązaniem mogą być geny, pokrewieństwo.
Bliźniaczka Jessicy (ta okrutniejsza wersja rodzeństwa) miała dwójkę dzieci. Bethany i Sare. Obie zostały później adoptowane. Bethany przez rodzinę Young, natomiast Sara przez rodzinę Harvey.
To by wyjaśniało, dlaczego Bethany w tak młodym wieku została odesłana do Radley. Wszystko przez to, że odziedziczyła geny po siostrze Jessicy, która również była niespełna rozumu.

To by wyjaśniało również, dlaczego matka Sary nigdy nie została nam pokazana i dlaczego tak bardzo unikała córki. Jak to się mówi, miłość matki jest bezwarunkowa, lecz jak jest w przypadku, gdy adoptuje się dziecko w nadziei na szczęśliwą rodzinę, a okazuje się, że ma się pod dachem wcielonego diabła?

Z tego co mówiła, Sara posiada rodzinę w Cortland. Jej mama nie miała pojęcia o tym co knuje z Charlotte, ani o Dollhouse ani o porwaniu. Sara nigdy się z nią nie kontaktowała, do momentu aż zamieszkała u Emily. Oczywiście nie kłamała w kwestii domu. Miała problemy z rodzicami, lecz czy aby na pewno z ich winy?

Wracając do Bethany, Jessica wdała się w romans z jej ojcem. Kiedy zabrała Bethany na wycieczkę poprosiła ją o to, aby mówiła do niej "ciociu". Wcześniej nie miało to dla nas żadnego sensu, ponieważ z jakiego powodu miałaby robić coś tak niedorzecznego? Wątek z bliźniaczką wiele by wyjaśniał, bo to oznaczałoby, że Jessica była jej prawdziwą ciotką, więc taka prośba byłaby jak najbardziej uzasadniona.
Jeżeli chodzi o kolejne wskazówki, Sara nie była pierwszą ujawnioną Black Widow. Była nią Jessica w 5x13.

Black Widow była duchem Jessicy. Ale czy na pewno była tylko duchem? Czy zapowiedzią prawdziwej BW? Co jeżeli w 5x13 pod postacią BW kryła się siostra Jessicy, a prawdziwa Black Widow została ujawniona sezon później pod postacią jej córki? 
Mówią, że jaki ojciec taki syn, a więc....
 jaka matka taka córka?

W 5x06 Black Widow (Sara) przynosi kwiaty rodzicom Bethany.

Dlaczego Sara miałaby to robić skoro nie znała Bethany? Gdyby jednak Bethany była jej starszą siostrą to pojawienie się na pogrzebie byłoby jak najbardziej uzasadnione.
Sara wciąż może utrzymywać kontakt ze swoją biologiczną matką. W jednym z ostatnich odcinków, Ashley pytała czy Sara życzy sobie śniadanie dla dwóch osób.

Ashley nie pytałaby o to, gdyby nie fakt, że Sara musiała zamawiać taki posiłek już niejednokrotnie, a więc takie polecenie nie było dla niej żadną nowością, lecz czymś systematycznych co wdało się w nałóg. Możliwe, że to swoją matkę próbowała ukryć i to jej wielki powrót jest szykowany w "Did you miss me?".

* * * * * 
Co sądzicie o powyższej teorii?
Jeżeli chodzi o to, że to Pani D. miałaby mieć bliźniaczkę to, jak najbardziej się zgadzam. Nie wydaje mi się aby chodziło o pierwszoplanową postać, bo to byłoby już przegięciem.
Moje wątpliwości dotyczą jedynie tego, iż Bethany i Sara miałaby być jej córkami, ale z drugiej strony, to takie w stylu Marlene, że nic by mnie nie zdziwiło. Poza tym, ich motyw byłby bardzo silny: dwie siostry odrzucone przez najbliższą rodzinę. Nic dziwnego, że postanowiły działać razem. Zapewne jedna napędzałaby drugą w swojej nienawiści.
Podczas pisania notki wpadłam jeszcze na coś innego. Zakładając, że Pani D. miała bliźniaczkę, to w grobie może nie leżeć Jessica lecz jej siostra, która jest podobna do niej, jak dwie krople wody. 
Jakbyście widzieli taki obrót sprawy?


22 komentarze:

 1. Karolina jest najlepsza! Uwielbiam ją :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi sie ta teoria i wszystko się zgadza, wiec zostaje mi tylko czekać co się wydarzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. mi też bardzo podoba się ta teoria. już dawno temu ktoś wspominał o tym że to właśnie pani Di ma mieć siostrę bliźniaczkę, jestem ciekawa jak to się wyjaśni i czy faktycznie teoria się sprawdzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoja teoria jest genialna, lecz PLL na bank tego tak dobrze by nie wyjasnioło :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie moja. Źródło jest podane pod spodem :)

   Usuń
 5. Super teoria! Oby tak więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wpis :) Właśnie takich teorii mi tutaj brakowało.
  A co do samego tekstu, to też uważam, że to Jessica ma bliźniaczkę. Mogła być ona właśnie psychiczna i zamknięta w jakimś ośrodku, dlatego jej nie poznaliśmy, mogła też mieć wcześniej dzieci, dlatego Beth i Sara były adoptowane, chociaż nie wiem czy scenarzyści są aż tak genialni :D Poza tym choroby psychiczne są dziedziczne dlatego Cece miała nie po kolei w głowie i może dlatego Jessica się tak o nią troszczyła, bo nie mogła pomóc własnej siostrze, więc chciała jak najlepiej dla własnej córki/syna? W końcu była tam jakaś krwawa historyjka o tych bliźniaczkach :p ~PLL

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta teoria jest super, wszystko jest dobrze wyjaśnione i brzmi logicznie, tylko czy w historii opowiedzianej przez Alison nie było tak, że jedna z bliźniaczek zabiła drugą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałam to w notce :)

   Usuń
  2. Teoria genialna tylko no właśnie w tej historii jedna z bliżniaczek ginie więc trudno będzie to wyjaśnić bo co nagle się okaże że przeżyła i była zamknięta w psychiatryku.

   Usuń
  3. A może tak śmierć za życia dorosłego? Jessica zamordowana przez swoją siostrę?

   Usuń
  4. No chyba że wtedy ta bliżniaczka przeżyła faktycznie była zamknieta w psychiatryku i postanowiła się zemścić na Jessice i ją zabiła.

   Usuń
  5. Jak już napisałam wcześniej teoria genialna i jeśli jest prawdą to nie podoba mi się że zaś dotyczy wątku Dilaurentisów i kolejnej zaginionej zapomnianej osoby.

   Usuń
 8. Mam nadzieję, że teoria się potwierdzi bo uwielbiam panią D. Dziękuję Karolino za jej przetłumaczenie :D <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i teoria się potwierdzi ale wyjaśnienie jej zapewne nie będzie takie jak Karoliny.

   Usuń
 9. Ja wciąż liczę na to, że matka Alison i matka Toby'ego to bliźniaczki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co by to wprowadziło do serialu? Matka Toby'ego która pojawila sie raptem w 2 flashbackach i nie żyje od roku od zaginięcia Ali i Mrs. D. która nie żyje od 4x24? Nie wiem co ludzi jara w tej teorii o Marion i Jessice jak dla mnie to denne.

   Usuń
 10. To jedna z niewielu teorii która się trzyma kupy! Jest świetna:) Gdyby choć raz sie jakas teoria okazała [prawdą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Marlenka nie umie myśleć logicznie. Powinna czytać teorie fanów i brać z nich przykład. Fani są mądrzejsi od niej.

   Usuń
 11. Całkiem ciekawa teoria, choć trochę kłóci się z moją, ale na szczęście jest sensowna.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia