sobota, 27 lutego 2016

Czy Rollins naćpał Alison?

W jednej z ostatnich notek opublikowałam brazylijskie spoilery odnośnie motywu bliźniaka/bliźniaczki. W opisie odcinka 19 możemy przeczytać, że Ali grozi nagłe niebezpieczeństwo oraz że ma niespodziewanego gościa. Troian na swoim instagramie opublikowała zdjęcie Sashy ze szpitala, w którym Ali ma się znaleźć w 6x19.


Nie wygląda na zranioną czy osłabioną, dlatego jednym z powodów dla których mogła znaleźć się w szpitalu jest to, że została naćpana. W ostatnim odcinku, kiedy prosiła Arie o udzieleniu ślubu wyglądała jak pijana (co zresztą sami zauważyliście), ale może przyczyną nie był alkohol lecz środki odurzające?
W opisie 6x20, który dodałam w ostatniej notce, możemy przeczytać, iż Alison wątpi w swoją poczytalność. Powód może być tylko jeden: Alison widzi podwójnie, widzi bliźniaka/bliźniaczkę osoby, którą uważa za zmarłą. Ona oczywiście nie wie, że jest to bliźniak/bliźniaczka, myśli, że widzi tę konkretną osobę i  dlatego zaczyna się zastanawiać czy nie postradała zmysłów. 
Odcinek 6x19 nosi tytuł "Did you miss me?" i jest początkiem "przewidzeń Alison" - tego, że zaczyna widzieć podwójnie - bliźniaka zmarłej osoby lub kogoś kogo uważamy za zmarłego, lecz Alison myśli, że są to jedynie halucynacje, które mogą być wywołane narkotykami. Kto miałby najłatwiejszy dostęp do narkotyków? Oczywiście Rollins. 

Jak pisałam wyżej, wiele osób uważa, że w ostatnim odcinku Ali była pijana, gdy prosiła Arie o udzielenie jej ślubu. Równie dobrze mogła zostać naćpana przez Rollinsa. Jeśli Rollins jest Big Badem lub w jakiś sposób jemu/jej pomaga, to jego pierwszym celem będzie sprawienie aby Alison wyszła na niepoczytalną, obłąkaną, niespełna rozumu (stąd jej własne wątpliwości w 6x20), a następnie będzie próbował ją sobie podporządkować, przejąć nad nią całkowitą kontrolę. Oczywiście będzie myślała, że osoba którą widzi jest tylko halucynacją, tak jak sądziły Kłamczuchy, gdy widziały ją "pośmiertnie". Dopiero z czasem rozkręcenia fabuły 6x20, Alison i pozostałe dziewczyny zorientują się, że to żaden wymysł, lecz ta osoba istnieje naprawdę. 
Tytuł 6x20 brzmi "Hush hush sweet Charlotte" i jest to nawiązanie do filmu, w którym Charlotte zostaje naćpana przez swoją kuzynkę oraz jej męża, który jest lekarzem. Wszystko to w celu przejęcia jej majątku. Marlene często nawiązuje do różnych filmów, z tymże nie kopiuje całkowicie ich treści lecz zmienia je po swojemu. 
Wracając do Rollinsa, to on jest tym, który idzie po nią w promo, które widzieliśmy po przeskoku czasowym. W 6x16 Rollins obawiał się, że ktoś dowie się o ich związku, natomiast odcinek później, gdy Alison go odpychała z powodu wyrzutów sumienia, jego wszelkie wątpliwości znikają. Tak jakby chciał wykorzystać jej słabość, stan w jakim się znalazła, chwilowy smutek, dzięki któremu łatwiej przystała na propozycję małżeństwa. Trudno powiedzieć czy była naćpana, pijana czy odurzona, gdy prosiła Arie o udzielenie im ślubu, lecz na pewno nie wyglądała na trzeźwą. Może Rollins wiedział, że tylko w tym stanie podejmie tak pochopną decyzję?

Podobno Alison ma być nieobecna w 6x18. Być może dlatego, że scenarzyści nie będą chcieli abyśmy zobaczyli ją pod wpływem jakiś środków, ponieważ od razu zorientujemy się, że we wszystkim maczał palce Rollins. W 6x19 i 6x20, w których zacznie miewać już "przewidzenia" Ali trafi do niekoniecznie psychiatryka, lecz jakiegoś ośrodka, który leczy tego typu dolegliwości i w którym opiekę nad nią będzie sprawował jej mąż,  mający nad nią wszelką kontrolę. Będzie próbował zatrzymać ją w ośrodku aż do sezonu 7 i prawdopodobnie nie będzie chciał się zgodzić na odwiedziny pozostałych dziewczyn. Jako jej mąż, będzie miał dostęp do całego majątku Ali, co będzie głównym powodem jego poczynań. Oczywiście we wszystko będzie zaangażowany również nowy prześladowca/zabójca. Być może scena zakończenia 6x16, w którym nowy prześladowca ma na sobie szpitalne rękawiczki i majstruje przy elektrowstrząsach jest zapowiedzią tego, iż Ali trafi do szpitala i będzie poddawana temu zabiegowi, wszystko to w ramach tortur. 
* * * * *
Co sądzicie o powyższej teorii?
Mnie od razu przypadła do gustu i uważam, że jest bardzo prawdopodobna.

18 komentarzy:

 1. Tylko nie to. Chcę w końcu zobaczyć szczęśliwą Alison w związku z jakimś fajnym facetem.

  OdpowiedzUsuń
 2. W "plotkarze" był motyw że Blair i Chuck wzięli ślub po to aby Blair nie musiała zeznawać przeciwko niemu w sprawie sądowej. takie jest prawo w USA. że jeżeli jest się małżeństwem to nie trzeba zeznawac w sprawie tej drugiej osoby. Także może to był cel Rollinsa ? ten caly ślub ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To również byłoby ciekawe :)

   Usuń
  2. Takie samo prawo jest w Polsce btw :d

   Usuń
  3. O dzięki ;) nawet nie wiedziałam :)

   Usuń
 3. Teoria mi się bardzo podoba teraz już nie mam wszelkich wątpliwości że z doktorkiem jest coś nie tak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby tak rzeczywiście było, to czemu Alison miałaby napisać na tablicy "Mrs.Rollins"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ ślub odbył się między odcinkami i jest już Panią Rollins.

   Usuń
 5. No nie wiem, jak dla Alison nie wyglądała ani na pijaną ani na naćpaną. Była po prostu uśmiechnięta i cieszyła się z tego że chociaż przez chwile może zaznać odrobine szczęścia. A osoba odurzona to raczej wygląda właśnie inaczej, nie kontaktuje, traci przytomność i w ogóle nie wie co się wokół dzieje. Tak przynajmniej mi się wydaje bo taką osobę zdecydowanie łatwiej zmanipulować i mieć nad nią kontrole niż taką osobę, która by zachowywała się jak Alison w końcówce poprzedniego odcinka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie, zależy co podajesz. Czy są to depresanty czy wprost przeciwne, środki pobudzające.

   Usuń
 6. Sasha na tym zdjęciu wygląda znowu jak stara, dobra Ali z czasów liceum. Dlaczego zawsze musi być tak okropnie pomalowana, skoro wygląda tak ślicznie z dużo mniejszą ilością makijażu?

  OdpowiedzUsuń
 7. W tej scenie nie odniosłam wrażenia, że jest odurzona, ale to nie zmienia faktu, że później lekarz może zacznie jej coś podawać i potem kwestionować jej poczytalność (było sporo filmów opartych na tym motywie). Na pewno propozycja ślubu wypadła bardzo niespodziewanie, bo jeszcze dwa odcinki temu kryli się ze swoim związkiem, a tu już, teraz, natychmiast ślub. To jest podejrzane i może się wiązać z tym, że małżonkowie mogą odmówić składania zeznań, albo też doktorek chce całkowicie podporządkować sobie Ali i np. jako jedyny być informowany o jej stanie zdrowia, zarządzać jej majątkiem czy mieć dostęp do dokumentów, danych o rodzinie itp. Łatwiej by mu było wmanewrować ją w zabójstwo (nie musiałby zeznawać np. w sprawie śmierci Cece, gdyby Ali nagle stała się podejrzaną) lub zamknąć w psychiatryku (udając troskliwego męża).W ogóle od początku wyczuwam jakiś trójkącik między doktorem, Alison i Cece - może ktoś kogoś kochał, ktoś tego uczucia nie odwzajemniał, ktoś był zazdrosny lub jedna ukrywała romans z doktorem przed drugą? Lekarz na pewno wie mnóstwo rzeczy o Cece i od Cece, skoro opiekował się nią kilka lat, prowadził jej terapię itp., wiec jednocześnie wie więcej, niż ktokolwiek. Na pewno ma coś za uszami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam takie samo zdanie. Nie ma bata aby niczego nie usłyszał od Charlotte. Podczas terapii z pewnością musieli rozmawiać o czasach gdy była A. Nie zdziwiłabym się gdyby oboje się w sobie zakochali

   Usuń
 8. A może Alison znalazła się w szpitalu z powodu innego. Może np jest w ciąży ? Przecież mówiono, że ktoś ma być w ciąży. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 6B :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie pogłoski chodziły po tym, jak Ashley opublikowała na instagramie zdjęcie z ciążowym brzuszkiem :)

   Usuń
 9. Teoria ciekawa i logiczna, ale...chciałbym żeby Ali w końcu była szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Teoria ciekawa i nawet trzyma się całości. Ale nie chce mi się wierzyć w to, że np Rollinson podaje jakieś srodki Alison, albo ze slub jest dla picu. Nie wyglada to na takie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawa teoria, choć szkoda mi Ali. Rollins jest rzeczywiście nieźle podejrzany jak dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia