sobota, 28 lutego 2015

A is for Andrew

Cześć Wszystkim! Z każdym kolejnym odcinkiem wydłuża nam się lista osób mogących albo być A albo mających z nim jakiekolwiek powiązania. Nic dziwnego zatem, że dotarliśmy również do Andrew, który ostatnio zachowuje się naprawdę dziwacznie. Chciałabym przybliżyć Wam kilka dowodów mogących świadczyć o tym, że Andrew jest zamieszany w sprawki A. Miłego czytania! :)


Polecam rozwinięcie postu szczególnie tym osobom, które nie wierzą w jego bezinteresowną pomoc i nagłe, przypadkowe wysunięcie się na pierwszy plan. 


1. Jego imię zaczyna się na literę A. Wszyscy dobrze wiemy, jakiego bzika ma ten serial na punkcie litery A.


2. Przypomnijmy sobie teraz scenę, gdy Andrew próbuje zastraszyć Cyrusa, żeby dał spokój dziewczynom. Trzyma w ręku w kij bejsbolowy  i wygląda na dość pewnego siebie, a przecież Andrew zawsze jest pokazany jako ten spokojny i raczej nie wygląda na osobę, która byłaby gotowa wszcząć bójkę.


A teraz cofnijmy się o kilka odcinków. Pamiętacie Connora (przyjaciela Mike’a) z odcinka 4x06 – tego, który najpierw pocałował Arię, a gdy ta odrzuciła jego zaloty, nazwał ją zdzirą?
Po wszystkim, jego samochód został zniszczony przez zamaskowaną osobę z kijem bejsbolowym. Wtedy wszystkie nasze podejrzenia padły na Ezre albo Mike’a, jako jej brata, który chciał ją chronić. Ale co, jeżeli to był Andrew?

Skoro teraz Andrew miał skąd wziąć kij bejsbolowy, to dlaczego miałby go nie mieć już dużo wcześniej? A jeśli faktycznie zdewastował samochód Connorowi, to pokazuje to jedynie, jak wielka jest jego obsesja względem dziewczyn. 

3. W odcinku 5x20 widzimy, jak Andrew biegnie na pomoc Arii po tym, jak upadła w pokoju Mike'a. To samo spotkało Toby'ego w 2x16, gdy spadł z rusztowania.
Andrew od razu stwierdził, że śruba nie pasowała do sztangi Mike'a. W ciągu sekundy potrafił ocenić, że śrubka jest niewłaściwa, a nawet nie przyłożył jej do żadnego otworu i nie sprawdził dokładnie. Zaskoczyło mnie to, że tak dobrze się na tym zna. W końcu Andrew (pomimo swojego wyrzeźbionego ciała) jest bardziej typem faceta siedzącego w książkach, a nie interesującego się ciężarami. Zauważmy też, że ostatnimi czasy spędza mnóstwo czasu w domu Arii i jeśli naprawdę tak dobrze zna się na sztangach, skoro w ciągu jednej sekundy potrafi ocenić,co zostało zepsute, równie dobrze bez problemu on sam mógł poluzować te śrubki.


  4. Andrew jest bardzo słodkim i miłym chłopakiem, który pojawia się w najmniej przewidujących sytuacjach. Najpierw pomagał Spencer w nauce, teraz Arii. Jego postać jest przywoływana zawsze wtedy, gdy w życiu Kłamczuch dzieje się coś okropnego. 
Tak było w przypadku Spencer, która miała problemy z zaliczeniem egzaminów (a wiemy, jak ważna jest dla Spencer nauka i dobre stopnie). Pytanie brzmi, skąd ktoś tak dobrze wychowany i grzeczny, jak Andrew wziął tabletki, a raczej jakieś psychotropy, które zamieniły Spencer w chodzące zombie? Najwidoczniej nie jest aż tak niewinny za jakiego uchodzi.
Podobnie jest teraz w przypadku Arii - nie tylko jeśli chodzi o egzaminy, które decydują o jej studiach, ale również o Ezre. Związek Arii i Ezry przeżywa kryzys. Aria potrzebuje kogoś, kto będzie dla niej wsparciem, pocieszy ją i nagle pojawia się Andrew, który z tego co pamiętam nie miał jakoś szczególnie dobrego kontaktu z nią. Nie przyjaźnili się, nie rozmawiali ze sobą w szkole. Byli, jak typowi znajomi znający się jedynie z widzenia, więc dlaczego nagle zależy mu na pomaganiu Arii?
Andrew zawsze pojawia się wtedy, gdy coś się dzieje i tam gdzie coś się dzieje. 


            5. Jego komentarze bywają nieodpowiednie względem sytuacji i często mają podwójne znaczenie. 


Przypomnijmy sobie scenę z sezonu 3, gdzie Andrew rzuca w stronę Spencer cytat Winstona Churchilla: "Wojna to gra, którą należy rozegrać z uśmiechem". Spencer odbiera to, jako żart, ponieważ uważa, że Andrew odniósł się do Mony, ale w tamtym momencie to nie miało najmniejszego sensu. Andrew nie mógł wiedzieć, że Mona gra na dwa fronty, chyba, że już wtedy wiedział o A dużo więcej, niż nam się wydawało. 
Poza tym, dobrze wiemy, jak A wszystko rozgrywa: uśmiechając się, bo wie, że nikt go nie złapie i nikt nie zna jego tożsamości. Dla A to ciągła zabawa, podobnie może być w przypadku Andrew, skoro posługuje się takim mottem.

6. W odcinku 5x22 A wkłada do Biblii banknoty. Wiecie kto na nich widnieje? Andrew Jackson - siódmy prezydent USA. Czytałam jego biografię, ale nie znalazłam nic szczególnego, jednak samo jego imię... Ostatnio ten Andrew jest wszędzie.


7. Nie jest tajemnicą, że A jest geniuszem. Nie tylko jeśli chodzi o komputery i ogólnie elektronikę, ale o wszystko. Nie jest też tajemnicą, że Andrew jest geniuszem. Obok Spencer i Mony jest chyba najbystrzejszą osobą w serialu. Skoro to Spencer zajmuje się głównie rozwiązywaniem wskazówek pozostawianych przez A i tak naprawdę, gdyby nie ona, to Kłamczuchy nie wiedziałyby połowy z tego, co wiedzą, to równie dobrze Andrew może robić to samo, tylko w drugą stronę. Dla kogoś tak mądrego, jak on, to żaden problem ułożyć plan, którego nikt nie jest w stanie odgadnąć. A zawsze jest o krok przed Kłamczuchami, tak jakby zawczasu wiedziało, co zamierzają zrobić. Andrew bardzo dobrze zna Spencer, zna tok jej myślenia, ponieważ uczestniczyli razem w różnych kółkach naukowych, więc dla niego odgadnięcie jej kolejnego kroku nie byłoby żadnym problemem. Tym bardziej, że oboje są wybitnie inteligentni.

         

8. W odcinku 4x24, A, które postrzeliło Ezre potrafiło przeskoczyć z jednego budynku na drugi. Andrew jest dobrze zbudowany, więc dla niego nie powinno to być problemem. 


9. W 5x04 Andrew pomaga Spencer uprzątnąć podwórko. W pewnym momencie mówi: "Twoja mama nie powinna martwić się tym co jest zakopywane w ziemi, ale tym, co może się z niej wydostać" (o ile dobrze pamiętam było to zaraz po tym, jak w ogródku Spencer znaleziono zakopane ciało Pani D.). Spencer z jednej strony wydaje się być zaskoczona, z drugiej przestraszona. Odpowiada jedynie monosylabą i próbuje udawać, że nic się nie stało. Dla mnie ten komentarz był dziwny, a nawet bardzo. Tak jakby Andrew sugerował, że rodzina Spencer skrywa o wiele więcej sekretów mogących ją pogrążyć. Jedynym źródłem takich informacji może być A.10.  Sytuacja z ostatniego odcinka, kiedy Andrew wygłasza kolejny dwuznaczny komentarz. 


Myślę, że każdemu kto widział ostatni odcinek zapaliła się w tym momencie czerwona lampka. Andrew zaprosił Arię na film, którego główny bohater dostaje tajemnicze wiadomości od osoby, która zna wszystkie jego tajemnice.  
Dziwny zbieg okoliczności, prawda? Mówi coś takiego akurat wtedy, gdy zbliża się do Arii i kiedy Kłamczuchy mają naprawdę przechlapane ze strony „A”. Co to miało być? Nie wierzę w przypadki, a już na pewno nie w takie. Dlatego uważam, że albo jest to ostrzeżenie, albo próbuje dać jej znać, że wie więcej niż im się wydaje, albo po prostu testował jej reakcję. Arii od razu zrzedła wtedy mina, ale spójrzcie na Andrew. Wygląda tak, jakby cała ta sytuacja nieźle go bawiła. "Wojna to gra, którą należy rozegrać z uśmiechem".

11. Zdjęcie z kamery - pamiętacie, jak Spencer zamontowała przed stodołą kamerę, żeby śledzić Mellise i sprawdzić z kim się spotyka? Mężczyzna na zdjęciu jest odwrócony tyłem, ale i tak jest łudząco podobny do Andrew. Owszem, może to być Cyrus, ale może to być również Andrew.


12. W ostatnim odcinku, kiedy Aria spóźniła się na spotkanie z Andrew i zapytała czy długo czeka, on odpowiedział: "Wystarczająco długo, żeby zacząć czytać Anne Karenine. I ją skończyć". W książce znajdziemy między innymi wątek mężczyzny Levina, który jest nieszczęśliwie zakochany i odrzucony przez swoją ukochaną. Jednak nie to jest najważniejsze.
Kiedy A w ostatnim odcinku wkłada pieniądze do Biblii, możemy zobaczyć zbliżenie na:
Wers 35. w tłumaczeniu polskim oznacza: "Moja jest odpłata i kara, w dniu, gdy się noga ich potknie. Nadchodzi bowiem dzień klęski, los ich gotowy, już blisko" Cytat pochodzi ze Starego Testamentu - Księga Powtórzonego Prawa, Hymn Mojżesza. Okazuje się, że pierwsze zdanie jest również mottem Anny Kareniny!


"Vengeance is mine, I will replay" - w Annie Kareninie znajdujemy tylko pierwsze zdanie, a raczej jego część, ale kontekst jest ten sam. Chodzi o zapłatę, poddanie się karze. Z jednej strony mam ochotę powiedzieć, że jest to czysty przypadek, żeby nie popadać w paranoję, ale sami wiecie, że w PLL tak drobne szczegóły są najważniejsze. Nie rozumiem tylko motywu jakim mógłby kierować się Andrew. W serialu nie był pokazany jako ten pokrzywdzony, więc dlaczego chciałby odegrać się na Kłamczuchach? 

To już wszystkie wskazówki, jakie udało mi się wyszperać. Niektóre są dość niepokojące, inne może mniej istotne, ale i tak chciałam umieścić je w poście. Może dla Was będą bardziej przekonujące. Jak już napisałam, wg mnie Andrew jest dość dziwny. Pojawił się dosłownie znikąd i nagle bierze udział w najważniejszych scenach i wszędzie jest go pełno, a przecież wcześniej był drugoplanową, mało istotną postacią. Dziwi mnie tak nagły zwrot akcji i do tego ta cała tajemniczość, która go okrywa oraz ciągłe, dwuznaczne komentarze, które wypowiada kompletnie bez skrępowania i które bardzo często wywołują jedynie skrępowanie. Uważam, że byłby solidnym materiałem, może nie na samego A, ale na jego pomagiera jak najbardziej.  

A jakie jest Wasze zdanie? 
Widzicie go w roli A albo osoby jej/jemu pomagającej?

32 komentarze:

 1. Dobre, ale mam nadzieję, że nie okaże się byc Big A, a co najwyżej jakims pomocnikiem. Zbyt rzadko występował w serialu

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy Andrew występuje w pierwszym odcinku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a jakie to ma znaczenie? marlene już dawno obaliła ten mit, bo chodziło o sezon pierwszy a nie odcinek pierwszy - paulina

   Usuń
  2. Jeśli już to szukaj wskazówek od 3 sezonu. Podobno w 3 sezonie jest najwiecej wskazówek na Big A

   Usuń
  3. ale andrew nie musi być od razu BigA. może jedynie pomagać albo nawet kumplować się z tą osobą - paulina

   Usuń
  4. też myślę o andrew! niestety nie występuje w pierwszym sezonie. Andrew gra od trzeciego sezonu.

   Usuń
 3. Mi pasuje ta teoria i rzeczywiście może być BigA ale wkurzające jest to że mało go pokazywali, dopiero pod koniec sezonu gdy każdy robi sie podejrzany Andrew jest w każdym odcinku i zachowuje sie bardzo podejrzanie..

  OdpowiedzUsuń
 4. BOZE JAK ON SCHUDL. PORUWNAJCIE PUNKT 4 I 9 :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Może motywem A nie jest zemsta, a nauka, że kłamstwo (nie ukrywajmy KŁAMCZUCHY często kłamią) jest złe? Czy cośw tym rodzaju?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dlatego morduje niwinnych ludzi??

   Usuń
  2. Chyba (może się myle) nie ujawnili żadnego mordercy w pll( nie licze śmierci shany i "neita", bo raczej ani Aria, ani Em nie jest A. Przy tych śmierciach "byliśmy"). Więc nie mamy gwarancji,że to A zabiło TYCH ludzi.

   Usuń
 6. Chyba (może się myle) nie ujawnili żadnego mordercy w pll( nie licze śmierci shany i "neita", bo raczej ani Aria, ani Em nie jest A. Przy tych śmierciach "byliśmy"). Więc nie mamy gwarancji,że to A zabiło TYCH ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaję mi się, że Andrew może być "A". Jednak nie mogę przyjąć do wiadomości, że mógłby być Big A.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie wkurza w tym serialu to, że już nie pamięta co Mona robiła Kłamczuchą i że próbowała zabić Hannę. Teraz nagle całe miasto jej wybaczyło i uważa ja za świętą ._.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to. Chociaż, z drugiej strony lubię Mone,ale to ich nagłe przebaczenie wyszło dla mnie dość sztucznie

   Usuń
 9. A mi się bardziej podoba przemiana aktora niż to że może okazać się A ;)
  Ale to prawda, dużo na niego wskazuje i to nie są tylko wskazówki z tego sezonu i ostatnich odcinków, a całego serialu. Jak dla mnie całkiem prawdopodobne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna teoria! Głębokie ukłony ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super notka! Widać że się napracowałaś. Podziwiam was za to, jak dużo energii wkładacie w wyszperanie tego wszystkiego :)
  Aga

  OdpowiedzUsuń
 12. WoW. Szacun ! Naprawdę genialne argumenty. Czas pokaże :) Teraz te 3 nast. odc. bedą najważniejsze! ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ale ja tylko tlumaczyłam to co znalazłam + rozwinęłam bieżące wątki.

   Usuń
 13. będzie z nim tak samo jak z Mikiem...najpierw teorie, że jest A, a potem zapomnimy bo wcisną nam inną historyjkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znając życie będzie dokładnie tak jak mówisz. Na dodatek pewnie zrobią z niego ofiarę

   Usuń
 14. Ładnie zerżnięte. http://prettylittleliars.alloyentertainment.com/reasons-andrew-campbell-is-a-pll-22515/#4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ja nigdzie nie napisałam, że to jest wyłącznie moja teoria, wręcz napisałam w ostatnim akapicie, że wskazówki zostały wyszperane skąd indziej. Tyle tylko, że je rozwinęłam i dodałam swoje własne spostrzeżenia, bo jak pewnie zauważyłaś wątki z Twojego linku są poruszane jedynie jednym zdaniem. Poza tym, nie jest tajemnicą, że większość blogów opiera się na tym, co znajdziemy na tumblrze lub instagramie czy innych stronach :)

   Usuń
  2. Jak już się korzysta z tumblra, instagrama i innych stron, wypada zamieścić do nich linki, nie sądzisz? Ktoś się nad tym napracował, a ty to tylko sparafrazowałaś i dodałaś coś od siebie. Nie piszesz nigdzie, że to wyłącznie twoja teoria, ale tak można wywnioskować.

   Usuń
  3. Mogłam, mój błąd. Ale szczerze mówiąc, kompletnie o tym nie pomyślałam

   Usuń
  4. To samo z teorią o "Uber A". Też wygląda jakbyś sama tłumaczyła, a wiadomo, że wcześniej wykonał to ktoś inny (m.in. na Filmweb). Dobrze że zbierasz wszystko co znajdziesz do kupy, ale podanie linków i źródeł to podstawa przy kopiowaniu cudzej pracy :)

   Usuń
  5. To i ja się wtrące. Teoria o Uber A wstawiłam ja. I podałam źródło z którego tłumaczyłam NA POZCĄTKU POSTA (zagraniczny tumblr.) . Zaznaczam też że nie brałam tłumaczenia z filmwebu. Sama je wykonałam.

   Usuń
 15. mnie zastanawia dlaczego eddie lamb tak nagle zniknął

  OdpowiedzUsuń
 16. Andrew jest podejrzany ale może to ma tak wyglądać, sezon temu cały internet dorabiał teorie do Erzy i ojca Arii z resztą to się do końca nie wyjaśniło i może powrócić, 3 odcinki temu A mógł być Mike, więc wszystko to na wodzie pisane. Może Mona żyje i nadal jest A? Jedno mnie zastanawia, skąd kasa, pamiętacie jak na gangu Jejsona było pełno butelek, no to nie nie kosztowało 2$, monitornig, być tu być tam, podsłuchy, wszystkie akcesoria, kasa z sejfu co wyciągał ją ten szemrany prawnik ostatnio, to jest ktoś dziany więc pewnie dorosły... ale kto i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Rzeczywiście, Andrew zachowywał i zachowuje się dziwię. Ale jakoś wątpię w to, że jest Big A. Tak samo było z Mikiem.. Ale w sumie on cierpiał po stracie Mony, a Andrew przecież nie był z nią tak związany. A czytałam, chyba nie waszym blogu, że Andrew może być bratem Alison i mścić się na niej, więc czemu nie.

  Choć osobiście uważam, że to tylko kolejna zmyłka, bo zbyt mało było pokazywany w poprzednich sezonach.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia