wtorek, 20 stycznia 2015

Cece Drake czyli demon Jessici?

Dobry wieczór kochani! :) 
Przygotowałam dla Was teorię z tumblra, która bardzo mi się spodobała i pomimo tego, że jest szczegółowa i trochę poplątana myślę, że warto ją przeczytać ponieważ jest naprawdę prawdopodobna!!!
Zainteresowani rozwijają ;)


W 4x02 Jessica rozmawia z Hanną prosząc ją o pomoc przy różach, a w tym czasie ktoś je obserwuje. Później odkrywamy, że Red Coat jest tym kto mieszkał w piwnicy domu rodziny DiLaurentis- w związku z tym możemy założyć iż jest to ta osoba, która obserwowała Panią Di i Han.

W 4x11 Emily i Aria znajdują guzik.

Później tego samego wieczoru widzieliśmy Cece w Ravenswood, w apartamencie Ezry rozmawiającą z kimś przez telefon. Mówiła wówczas, że już nigdy nie wróci do Rosewood a chwilę później kamery pokazały nam czerwony płaszcz leżący na krześle.

Jak sami widzicie w płaszczu nie ma jednego guzika- w tym samym miejscu, które Spencer później zobaczyła w płaszczu schowanym w stercie siana w tym odcinku w którym była potańcówka.
Więc Cece jest tą osobą, która była pod domem Jessici i powodem dla którego podsłuchiwała Ezrę w czarnej bluzie jest to, że straciła swój czerwony płaszcz!
Zauważcie jednak, że miała na sobie elementy stroju Red Coat- czarne, grube obcasy i ciemne dżinsy. 

Pozostaje pytanie- czy Cece jest jednocześnie członkiem A-teamu i RC? 
Ja uważam, że Cece gra po dwóch stronach- pomaga "stronie" Mony i Ali, które są przeciwko sobie. Alison oczywiście nie ma pojęcia o działalności swojej dobrej "przyjaciółki."

Teraz przedstawiam Wam zdjęcie obrazka Bethany z 5x06. Jest na nim ewidentnie Jessica, za którą czyha potwór/demon. Nie wiedzieć czemu skojarzyło mi się to z Cece, więc postanowiłam wrócić do początku! Jessica nigdy nie przepadała za Drake i nie chciała aby ta przyjaźniła się z jej córką- nawet raz powiedziała iż Cece nie jest mile widziana w jej domu.

W tamtym czasie Cece razem z Ali wymyśliły 'zabawę', która polegała na tym, że Cece przychodziła do Radley w ubraniach Alison udając ją przed wszystkimi. Podczas tych wizyt poznała Doktora Palmera, ponieważ według Jessici chciała zostać tam przyjęta. Wówczas w szpitalu była również mama Toby'ego i Bethany- możemy więc założyć, że z nimi też się spotkała.
Pani Di ostrzegała córkę przed Cece mówiąc o niej, że jest toksyczna. Nawet Jason raz powiedział "Ali była tylko dzieckiem grającym w dziecinne gry, dopóki Ty nie przyszłaś i nie wzięłaś jej na inny poziom".

Wszystkie dowody prowadzą więc do tego, że to Cece jest tą blondynką przed którą Doktor Palmer ostrzegał Marion Cavanaugh. Wówczas mężczyzna nie wspomniał o tym żeby tajemnicza dziewczyna była pacjentką Radley, więc mogła ona po prostu od czasu do czasu odwiedzać Marion. Bethany wiedziała, wyczuła to iż Cece jest zła dlatego przedstawiła ją w taki a nie inny sposób na rysunku. Patrząc na jej rysunki można przypuszczać, że potworem z obrazka jest Alison, ale co jeśli ten potwór reprezentował kogoś z otoczenia rodziny DiLaurentis? 
Mogłaby być to Cece Drake!

Inna sprawa- w finale 4 sezonu Drake zawiera układ z Holbrookiem. Ich rozmowa nie wygląda jednak na zwyczajną. Wnioskuję to po jej słowach "Jeśli chcesz zawrzeć umowę to nie wiem czy to jest właściwa okazja".  To właśnie w tamtym momencie Cece rozsypała rodzinę Hastingsów dlatego później możemy zobaczyć detektywa rozmawiającego z rodziną Hastings w oddzielnych pokojach. Cece poinformowała Holbrooke'a o kłótni Alison i Spencer tamtej nocy. Co jest bardzo dziwne, ponieważ powiedziała Ezrze na rzecz jego książki, że widziała Ali i Spencer rozmawiające tej nocy kiedy się zatrzymała żeby zobaczyć Alison.

Jednak w 3 sezonie Cece powiedziała do Emily "Ali mówił że zwariowała na punkcie tamtych filmików, wszyscy je chcieli. Starsza siostra Spencer chciała je bardziej niż ktokolwiek inny. Kiedy pokazałam się, kazała mi porozmawiać z Alison więc tak też zrobiłam." Jeśli te słowa są prawdą to to co powiedziała do Ezry, dla jego książki było kłamstwem a ona nie była świadkiem kłótni Spencer i Alison. 

No chyba że obserwowała cały czas Alison podczas tamtej nocy, jeśli tak jest prawdopodobieństwo że to Cece uderzyła Alison w głowę a potem zaszantażowała Jessicę żeby zakopała swoją córkę- wszystko zrobiła w ramach zemsty za wyrzucenie z UPENN. 
Ale jaką rolę odgrywa w tym wszystkim Bethany Young?
Drake obserwowała jak Pani Di zakopywała Ali, ale potem dziewczyna została wyciągnięta przez Panią Grunwald. Mona zobaczyła Alison i zabrała ją do motelu. Miała też ubrania dziewczyny- żółty top i bransoletkę. 

Dlatego człowiek, który został pochowany, nie mógł zostać zakopany tego samego dnia ponieważ Alison miała wówczas swoją bransoletkę! Również w 4x24 w retrospekcji widzimy jak Alison odjeżdża jako Vivian, bransoletka jest na komodzie. Oznacza to, że dziewczyna która została zamordowana nie została umieszczona w grobie tamtej nocy, tylko następnego dnia.

Idąc dalej- Alison w ciągu tych 2 lat w ukryciu kontaktowała się z Cece, która była w szoku że dziewczyna żyje. Alison powiedziała jej o tym jak Mona pomogła jej uciec i to wyjaśnia dlaczego Cece chciała się spotkać z Moną w Radley- chciała być jej mentorem. Pamięć Mony co do jej rozmowy z Cece była bardzo słaba, ze względu na leki które zażywała i jestem pewna, że tutaj Wren odgrywa istotną rolę! Cece chciała pracować z Moną, żeby odzyskać Kłamczuchy wówczas na Frat Party.
Mona opisała Cece jako diabeł, co jest bardzo podobne do przedstawienia osoby nawiedzającej Jessicę na rysunkach Bethany. Cece odwiedzała Marion kiedy ta była pacjentką, więc jestem przekonana że znała wiele kryjówek w Radley gdzie mogła się ukrywać.

A teraz trochę przyspieszamy i zajmujemy się nocą podczas której Jessica została zamordowana.
Oto dlaczego Jessica wiedziała kim jest osoba w grobie Alison, starała się chronić swoją córkę.
Kto chciałby żeby Jessica chroniła swoją córkę przed więcej niż kimkolwiek? 
Jedna osoba, którą pogardzała najbardziej...
CECE DRAKE!

Kiedy Holbrook powiadomił Jessicę o tym, że Alison żyje inny oficer brał Cece na zewnątrz i tą osobą nie był oficer Barry Maple jak Holbrook powiedział rodzinie Hastings kiedy odwiedził ich dom w 5x01. Co oznacza, że Holbrooke mógł jednak zawrzeć umowę z Cece, o której wspomniałam wcześniej. Mógł chcieć przyjść do ich domu mając nadzieję, że dadzą mu więcej informacji ale Melissa została zatrzymana przez ojca. Jeśli Cece była przewożona/zabrana (?) tej nocy co Jessica wróciła do domu bardzo późno mogła uwolnić się od oficera i iść do Jessici ponieważ to ona jedyna wiedziała, że Cece uderzyła Alison i była na nią wściekła bo myślała że mama Alison wydała ją policji. 

Ale to nie była Jessica- to była Mona.
Obserwowała Cece kiedy odchodziła z domu rodziny Alison tamtej nocy co było Birdal Show. Szła za Cece aż do hotelu i poinformowała o tym policję. 

Dlatego Cece zamordowała Jessicę tej samej nocy kiedy Ezra został postrzelony, to był piątek i następnie pojechała do Nowego Jorku udając że nic się nie stało. Dotarła tam tego samego dnia kiedy Shana została zabita. To było perfekcyjne zagranie bo dziewczyna ma zaufanie Alison, która nigdy by nie spodziewała się że Cece zrobi jej coś takiego, Ali dała jej swój fałszywy paszport i Cece wyjechała z kraju jak Vivian Darkbloom co oznacza że uniknęła kary za morderstwo i nadal może torturować Alison.
x
Przyznaję, że pomimo iż tłumaczyłam tą teorię już drugi raz sprawiła mi ona trochę problemów, więc przepraszam za wszelkie niedociągnięcia :) 
Mam nadzieję, że teoria się wam spodobała tak samo jak i mi! :)
Buziaki!!

7 komentarzy:

 1. nic nie zrozumiałam xD

  OdpowiedzUsuń
 2. haha, nie zrozumiałam. strasznie to wszystko pogmatwane :D

  OdpowiedzUsuń
 3. To z bransoletkami to słaby argument, one mogły zostać zakopane tego samego wieczoru, proponuję wrócić do pierwszego sezonu, były dwie bransoletki z imieniem Alison. Pierwszą dziewczyny znalazły w lesie jak szły do szopy, chciały upamiętnić zmarłą przyjaciółkę (chyba drugi albo trzeci odcinek), ale kiedy znalazły bransoletkę zmieniły zdanie. Drugą bransoletkę dostały od Jasona, kiedy przygotowywały to oficjalne upamiętnienie z pomnikiem (chyba odcinek 8).
  A tak poza tym to teoria całkiem możliwa, tylko nie wiem z jakiego powodu Cece miałaby odwiedzać Marion, chyba że jest jej córką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pogmatwane, ale na pewno Cece jest w coś więcej zamieszana.
  Właśnie pomyślałam, że może Cece szantażowała Alison? Kiedy pojechała do Radley i ją udawała, reakcja Alison - "Nie wierzę, że ta bitch jednak to zrobiła". Zabrzmiało to tak, jakby wcześniej Cece jej groziła, że coś takiego zrobi ;) Wtedy Alison się zemściła (wyrzucili Cece ze szkoły). Myślę, że Ali rywalizowała z nią, próbowała dorównać i pokazać, że jest lepsza. Moim zdaniem to są takie fałszywe przyjaciółki. "Trzymaj przyjaciół blisko, ale wrogów jeszcze bliżej" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To z bransoletkami to na pewno pomyłka bo Alison i Bethany musiały być zakopane tej samej nocy - po pierwsze z historii Melissy tak wnioskuję a po drugie dzień po tej nocy ziemia została zalana betonem (przypominam że to było miejsce gdzie miała powstać altana DiLaurentisów)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do połowy zrozumiałam, ale potem nie mogłam się już przebić.
  Jednak myślę, że coś w tej teorii okazać się prawdą

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia