poniedziałek, 19 stycznia 2015

Czy któraś Kłamczucha może być A?

Prawdą jest to, że w Pretty Little Liars każdy może być A. Na każdego jesteśmy w stanie znaleźć jakiś haczyk! Ale dziś pod lupę bierzemy główne bohaterki- Arię, Hannę, Emily i Spencer!
Zainteresowani rozwijają :)

1. Aria
Aria jest jedną z najchętniej podawanych postaci jako A. Często podczas ataków prześladowcy jej nie ma i generalnie wydaje się być najmniej pokrzywdzoną Kłamczuchą. Nie można też zapomnieć, że kiedy rodzina Montgomery wróciła do Rosewood wszystko się zaczęło! Wydawało się, że Aria szczególnie nie trawi Mony. W zasadzie to do niej ostatniej zadzwoniła Mona przed śmiercią, a łatwość z jaką Aria zmanipulowała Jackie aby dostać się do Talmadge była bardzo w stylu A!
Myślicie, że ta niewinność może być zwykłym pozorem? To by trochę wyjaśniało to, że Lucy Hale jako jedyna nie zna tożsamości A.

2. Hanna
Hanna nie wydaje się dobrą kandydatką na bycie A aczkolwiek scenarzyści już nam podrzucali parę wskazówek które zawracają jednak do ewentualnego bycia Hanny w A-teamie.
Przede wszystkim było wiele odniesień do inteligencji Hanny, która jak się okazuje jest o wiele większa niż może się nam wydawać i niż ją pokazują! Jednym z takim odniesień był ostatni flash back z Moną. Mona mogła pracować dla Hanny przez ten cały czas?
Obydwie są dosyć charakterne i wydają się nienawidzić Alison bardziej niż inni. Jeśli Han jest A i Alison o tym wie pokazuje to nam nowe perspektywy na wizytę z ostatniego odcinka. Czy Hannie chodziło o to, że jako A Alison nie może spodziewać się jej sympatii?

3. Emily
Emily jest bardzo trudna do przedstawienia jako A! Trudno wyobrazić sobie Em jako nieszczerą, zakłamaną osobę kiedy w trakcie jej życia walczyła by być wierną samej sobie. Emily jest również tą Kłamczuchą, która ucierpiała najbardziej przez A. Tak czy siak byłoby to na pewno ogromne zaskoczenie gdyby się okazało, że ta Kłamczucha jest Big A!

4. Spencer
Tutaj sytuacja staje się bardziej skomplikowana, ponieważ jeśli jest ktoś kto byłby w stanie zakończyć jakoś grę A. to jest tą osobą Spencer. Faktem też jest to, że nie ma żadnej dokumentacji która wskazywałaby na konkretne działanie Spence "tamtej nocy"- czyli nie wiemy co tak naprawdę się z tą Kłamczuchą wówczas działo. Pomijając to, że była jakaś teoria która doprowadziła Tanner do połączeń między Hastings a morderstwem Bethany. Bez podstawy na pewno jej nie zatrzymali!
Jednakże Spencer bardzo naciska na odkrycie kim jest A. więc zużywałaby wiele, wiele energii goniąc sama siebie i udając przy tym niewinną.

Więc co myślicie?
Przyznam, że lubię czytać teorie obciążające Kłamczuchy, ale uważam że takie zakończenie musiałoby mieć naprawdę dobre uzasadnienie żebym je zrozumiała i zaakceptowała.


36 komentarzy:

 1. Z tego co wiem już chyba parę razy było podkreślane, że żadna z Kłamczuch nie jest A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak,ale było też wile razy podkreślone podczas trwania 2 sezonu ze Mona nie jest A :) Po prostu producenci nie mogą zawsze mówić prawdy, bo byśmy się za szybko domyslili ;)

   Usuń
  2. W sumie też prawda:) Oczywiście nie czepiam się wpisu tylko nie byłam pewna czy ma on sens:) Ale po Twoim wyjaśnieniu stwierdzam, że tak :)

   Usuń
  3. wyobraźmy sobie, że Marlene przyznaje "tak, jedna z kłamczuch jest A" drastycznie zawęża to krąg poszukiwań, nie sądzisz? :) a tak przynajmniej odciąga nas od podejrzewania je o bycie A. w sumie już sama nie wiem, co myśleć. na pewno wszystkie 4 mają coś na sumieniu.

   Usuń
 2. Blair, dlaczego uważasz, że Em najwięcej ucierpiała przez A?
  Hanna została potrącona w pierwszym sezonie, dodatkowo A wiele razy szantażowało ją np. z tymi ukradzionymi pieniedzmi Ashley i zmuszało ją do robienia wielu rzeczy np. do zjedzenia i zwymiotowania tych świnek, do podłożenia Elli tego biletu na wystawę, zrujnowania ślubu itp.. Spencer wylądowała w Radley, przeżyła bolesne zerwanie z Tobym, jej rodzina również wiele przeszła właśnie z powodu A.
  Arii w zasadzie też się trochę oberwało, bo przecież to z powodu A. jej rodzice rozstali się w pierwszym sezonie, narażona była na ogromny stres ze względu na związek z Ezrą..

  a Emily? jakoś nie mogę sobie przypomnieć zbyt wielu sytuacji. na pewno ucierpiała, ale nie wiem czy na tyle, by mówić, że oberwało jej się najbardziej ze wszystkich kłamczuch :D

  /k

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rodzice Arii rozstali się przez A? czy może przez fakt, że Byron zdradził Ellę? prędzej czy później wyszłoby to na jaw. zresztą, Byron i Ella zeszli się na chwilę, ale nie mogli ze sobą wytrzymać, więc się rozstali na zawsze. osobiście myślę, że wyszło im to na dobre.
   A odurzyło Emily, zmusiło do odkopania grobu Alison. dodało hormon wzrostu do jej kremu przeciwbólowego, groziło, że ujawni wyniki badań, storpedowało jej związek z Samarą, zanim w ogóle się zaczął, zamknęło ją w jakiejś szopie, żeby zatruła się spalinami. przynajmniej jako jedyna nie zabawiała się ze starszymi facetami :)

   Usuń
  2. eh, to raczej oczywiste, że chodziło mi o to, że jej rodzice rozstali się z powodu listu napisanego przez A. zdrada boli podwójnie jeżeli wychodzi na jaw w taki sposób.

   Emily wcale nie odkopała grobu Alison :D

   a czy Hanna zabawiała się z jakimś, bo nie bardzo rozumiem co znaczy "jako jedyna"? poza tym ciężko żeby Emily w ogóle zabawiała się z jakimś mężczyzną :)

   /k

   Usuń
  3. stała z łopatą nad rozkopanym grobem, zrobiła to, czy nie, A próbowało ją w to wrobić.

   hmm, Wren? Holbroock? ok, może zabawianie się, to za dużo powiedziane. całowała się z nimi. no ciężko, ciężko, ale myślę, że gdyby nawet nie była lesbijką, to nie zrobiłaby nic takiego.

   Usuń
  4. Poza tym A użyło potem maski Emily na jakimś nagraniu, które trafiło do policji

   Usuń
  5. i przypuszczam tez ze A zamordowało Maye:)

   Usuń
  6. Nie zapominajmy też, że A wjechało samochodem w dom Emily.

   Usuń
 3. Nie sądzę, by któraś była A.

  OdpowiedzUsuń
 4. Blair z całym szacunkiem, ale nie rozumiem co robisz na tej stronie nie posiadając jakiegokolwiek talentu pisarskiego. Twoje zdania są nieskładne i wręcz ciężko się je czyta. Po za tym Twoja notka nie wiele wnosi...wiele razy pozostałe adminki analizowały fakt jakoby któraś z Kłamczuch miała być A. Sądzę, że prestiż tego bloga i wysoko postawiona poprzeczka po prostu Cię przerosły. Taka jest moja opinia, nie chcę nikogo urazić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to jest, ze mówiąc bez urazy, robisz przeciwnie co innego?

   Dziewczyna się stara i z pewnością coś czego nie można jej zarzucić to nieskładność zdań, naprawdę. Moim zdaniem nawet jeśli robiły już to pozostałe autorki to z pewnością nie użyły takich samych argumentów, a każdy domysł jest w sytuacji PLL ciekawy, bo otwiera przed nami nowe możliwości rozumowania.

   Po za tym drogi Anonimie, jeśli według Ciebie to wszystko przerosło dziewczynę, to może pokażesz jej jak pisać? Skoro potrafisz krytykować, a nie doceniasz, że dziewczyna się stara jak może, żeby dogodzić takim ludziom jak Ty.

   Usuń
  2. Zdecydowanie NIE zgadzam się z tym! Uważam, że Blair jest najlepszą redaktorką na tym blogu. Codziennie pojawia się wiele notek, zdjęć i co najważniejsze właśnie teorii. Rozumiem, że dziewczyny wcześniej pisały już o tym, ale miło jest sobie czasem coś przypomnieć. Wszczególności jeśli ktoś pisze w tak czytelny i miły sposób :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Widać, że zielonego pojęcia o pisaniu nie macie. To kłuje w oczy! Nie chodziło mi bynajmniej o sprawienie przykrości, a o zwrócenie uwagi na to, że może trzeba popracować nad techniką? Troszeczkę się na tym znam i to tylko sugestia. Po co tyle jadu?

   Usuń
  4. Haha, kocham cię Blair, naprawdę! <3 Dzięki Tobie ten blog odżył... Jednak nie mogę się również nie zgodzić z Anonimem na górze... Hmm.. Trochę pracy nad techniką i staniesz się najlepszą redaktorką na tym blogu, jaka kiedykolwiek tu była. ;* (przepraszam Cyn, Martynikę i Eunice (btw, której tu nie ma), bo Was też kocham, ale Blair stawia wysoką poprzeczkę ;D)

   Usuń
  5. Z naszej strony komplementy w stronę Blair, z Twojej to zabrzmiało jak jas wrednej nauczycielki polskiego. Sory, musiałam.
   Dalej będę trwała przy swoim, że jeśli się na tym znasz to pokaż jej jak pisać.
   Dzieĸuje za uwagę :)

   Usuń
  6. Drogi pieprzony anonimie, taka jesteś mądra co do pisania, a nie wiesz, że bynajmniej nie jest synonimem przynajmniej :) zejdź z Blair, bo dziewczyna naprawdę ożywiła tego bloga i teraz przynajmniej coś się tu dzieje, chętnie się tu wchodzi. Także jak Ci się coś nie podoba, to wypad, nikt nie zmusza Cię do czytania tego bloga.

   Usuń
  7. Hahaha, akurat tu bynajmniej zostało użyte we właściwym znaczeniu, jako wzmocnienie zaprzeczenia - czyli, że wcale a wcale osoba nie chciała sprawić przykrości Blair.

   Usuń
  8. Gdyby tak było napisałaby 'chodziło mi bynajmniej o sprawienie przykrości' a nie, że 'nie chodziło mi bynajmniej o sprawienie przykrości', zainwestuj w słownik, a potem się wypowiadaj.

   Usuń
 5. Anonimku, z całym szacunkiem, ale to nie jest wypracowanie z języka polskiego, a Ty zapewne nie jesteś profesorem Miodkiem, więc może trochę zluzuj? Pisanie bloga nie wymaga w zasadzie żadnego talentu pisarskiego, więc nie rozumiem, skąd ten argument? Blair się stara. Może czasem składnia pozostawia trochę do życzenia, ale nie zgadzam się z tym, że notki ciężko się czyta. Przynajmniej MAMY CO CZYTAĆ, biorąc pod uwagę, że pozostałe redaktorki nie mają czasu na pisanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu się nie zgodzę. Żeby pisać trzeba mieć talent,aby zaciekawić czytelnika. Moim zdaniem Blair go ma, choć trzeba go podszkolić ;)

   Usuń
  2. A Shinig Cloud, atakujesz mnie bo wyraziłam swoją opinię. Nie czytam tego bloga od wczoraj i naprawdę sądzę, że lepiej przeczytać 2-3 notki w tygodniu, które napisane są bardzo dobrze, które czyta się lekko i mają sens niż 10 notek napisanych niedbale i bez pomysłu.

   Usuń
  3. Atakuję Cię? Możesz zacytować, w którym momencie? Ja również nie czytam tego bloga od wczoraj i pamiętam dużo gorzej napisane notki. Takie których w ogóle nie dało się czytać. Myślę, że pytanie tak naprawdę jedynej w tej chwili redaktorki co ona w ogóle tutaj robi jest troszeczkę nie na miejscu.

   Usuń
 6. Kotki! Przykro mi, że co poniektórym nie zawsze podobają się notki, ale pamiętajcie że jestem tylko człowiekiem! Robię błędy, ale staram się na nich uczyć- jeśli któreś z Was zwraca mi uwagę w komentarzu, grzeczną uwagę ja naprawdę się do niej stosuję :) Drogi anonimku jeśli aż tak kuje Cię w oczy moja praca to proszę powiedz mi konkretnie co powinnam twoim zdaniem zmienić. Pracuję jak tylko mogę, wkładam całe serce w notki i się naprawdę staram! Nie mam zamiaru się przejmować twoją opinią, ponieważ nie uzasadnia ona niczego. Myślę, że tak się spraw nie załatwia. To tak jak ja bym powiedziała, że przeszkadza mi to że niebo jest niebieskie- kompletnie nie uzasadniona opinia! Tak czy siak szanuję twoją opinię- nigdy nie da się dogodzić wszystkim, ale cieszę się że mam takie poparcie w Was i w sporej większości doceniacie i szanujecie moją pracę :) Pozdrawiam cieplutko i życzę miłej nocy <3

  OdpowiedzUsuń
 7. A tak się spytać bym chciała: Skąd pomysł na tę notkę?

  OdpowiedzUsuń
 8. Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad Hanną i jej powiązaniem z A? Dlaczego?
  1.Wspomniana już w poście inteligencja kłamczuch. Hanna napisała dobrze testy, czyta też książki, głównie kryminały (przypadek?)
  2. Hanna, oprócz kłamczuch,
  przyjaźniła się z osobami mającymi umiejętności informatycze (Mona, Lucas i Caleb jako chłopak) Miała też dość bliskie kontakty z policją (Wilden jakiś czas nawet mieszkał w domu Marinów, a z Holbrookiem łączyła ich bliższa znajomość
  3. Dodatkowo blond włosy, które nie muszą mieć większego znaczenia. Jednak, wiemy, że Big A ma blond włosy lub peruke. Kolejny przypadek?
  4.Kiedyś widziałam też teorię mówiącą, że Han zawsze widzi A w odbiciu np. w witrynie sklepowej. Wskazanie na blizniaczkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że Hanna będzie pierwszą, która odkryje kim jest A. czyta kryminały, żeby poznać jak działa umysł mordercy. może szuka tam wskazówek? przecież w większości takich książek, jeśli nie we wszystkich, na końcu dowiadujemy się kto jest sprawcą. pokazują nam, że jest inteligentna, może "nawet bardziej niż Spencer", bo dlaczego jakaś głupiutka blondynka miałaby odkryć taką tajemnicę, wymaga to inteligencji, prawda? a Spencer się jednak nie udało. więc może uda się Hannie, skoro jest od niej mądrzejsza.

   Usuń
 9. Coraz bardziej Hanna zaczyna mi pasować jako A.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurde ostatnio mam wrażenie, że autorka nowych postów na tym blogu totalnie nie zna serialu, wypowiedzi producentów, nie czyta teorii i innych takich, a takie notki jak ta były już dawno dawno temu i nie wnoszą nic nowego.

  OdpowiedzUsuń
 11. luźny pomysł: zapomnijmy, że któraś z Kłamczuch jest A. każdy znajdzie sytuacje, gdzie któraś z nich ucierpiała mniej lub bardziej. natomiast faktem jest, że ktoś je prześladuje. najwyraźniej mści się za coś, co zrobiły. co takiego mogły zrobić, żeby zasłużyć sobie na te wszystkie przykrości, które ich spotykają? cóż, zapewne coś bardzo złego. Alison odwiedzając Hannę w szpitalu powiedziała, że wszystkie cztery razem wiedzą o tej nocy właściwie wszystko. wiemy też, że Alison dosypała im środków nasennych do drinka. nie wiadomo, jak zadziałały zmieszane z alkoholem. być może Kłamczuchy zaatakowały osobę, którą one i Melissa wzięły za Alison (Bethany? Sara Harvey?). Melissa ją zakopała, żeby chronić Spencer. wyparły to wspomnienie ze świadomości, lub pomyślały że to tylko sen - w końcu były pijane - i żadna nie przyznała się innym że taki "sen" miała. to by tłumaczyło, dlaczego Melissa tak bardzo ich nienawidzi i chce, żeby Spencer wyniosła się razem z nią z Rosewood. bo co innego mogły jej zrobić, że nazywa je "sukami"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale też ta osoba głównie poluje na Alison. Ali dostawała karteczki od A już wcześniej, np w halloween przed swoim zaginięciem, ktoś wtedy próbował ja zaatakować. Może zaczęło się to po sprawie Jenny? W końcu była potem u Tobyego w poprawczaku i pokazywała mu liściki. A kiedy ona zniknęła z pola rażenia i znaleźli "jej" ciało to prześladowca zaczął gnębić jej przyjaciółki. Możliwe że sam nie wiedział, że Ali żyję i nie mogąc już jej bardziej zaszkodzić uczepił się dziewczyn.

   Usuń
  2. "Ali dostawała karteczki od A już wcześniej, np w halloween przed swoim zaginięciem, ktoś wtedy próbował ja zaatakować." - tu masz faktycznie rację. więc tak: wydaje mi się, że ktokolwiek polował na Alison w tę feralną noc próbował zrobić jej krzywdę - kto wie, może jej nawet zrobił, z tego co Alison mówi. jednocześnie w tym miejscu znalazła się osoba, którą skrzywdziły Kłamczuchy, a A było tego świadkiem. nie jestem w stanie stwierdzić, czy A wiedziało, że Ali żyje, czy nie. nic już nie wiem, to wszystko jest pogmatwane.

   Usuń
 12. zamknąć się hejterzy, Blair to najlepsza redaktorka, która się stara i pisze bardzo często, inne dziewczyny powinny się od niej uczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak dla mnie Blair nie musi być jakąś wybitną polonistką, ważne, że się stara i chce abyśmy mieli o czym czytać.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia