czwartek, 8 maja 2014

Hanna jako prześladowcA?

Witajcie. Ostatnio dużo myślałam nad tym, co by dla Was stworzyć. Przyznam, że tematów już coraz mniej i wydawałoby się, że już wszystko omówiłyśmy. Cóż, takie są skutki bolesnej przerwy w serialu. Jeśli macie jakieś pomysły lub prośby co do tego, co mogłoby się pojawić na blogu, piszcie! Postaram się spełnić Wasze prośby i nie ukrywam, że byłoby to też dużym wsparciem :) Ale do sedna.. rozmyślałam i rozmyślałam, nad tym czego jeszcze nie było. W końcu uznałam, że może czas uzbierać jakiś materiał dowodowy na jedną z kłamczuch - naszą ukochaną Hannę! Z pozoru miłą, niewinną - No właśnie, z pozoru. Może jednak coś ukrywa? :) Postaram się wyszukać mniejszych i większych wskazówek i przeanalizuje je dla Was. W końcu to PLL, wszystko może się wydarzyć, więc otwórzmy się na różnorodne teorie i zwróćmy uwagę na wskazówki jakie dali nam scenarzyści. 


  Zainteresowanych zapraszam!Pamiętacie, Marlene King kiedyś powiedziała, że odkrycie głównego ''A'' będzie dla nas ogromnym szokiem. Teraz, kiedy tak rozmyślam i wymieniam sobie w myślach po kolei bohaterów, to jednym z nielicznych, którzy by mnie baaardzo zaskoczyli jest Hanna. Większość z teorii dotyczących tego, że któraś z kłamczuch może być prześlAdowcą jest początkowo całkiem absurdalna. Kto chciałby torturować siebie i najbliższych? A może jednak..?


 1. POCZĄTKI, MOTYW
Zacznę od początku. Wszyscy wiemy, że Hanna za czasów, gdy Alison jeszcze była jedną z kłamczuch zawsze chciała jej dorównać. Zazdrościła jej urody, powodzenia, śmiałości - gdyż sama nie potrafiła taka być. Mimo, że Alison była jej przyjaciółką, Hanna często padała ofiarą jej krytycznych komentarzy. Nieustanne docinki i obraźliwe uwagi  były dla pulchniutkiej, nieśmiałej Han ogromnym ciosem. Tuż po zaginięciu królowej Rosewood, Hanna zaprzyjaźniła się z jedną z największych ofiar Alison - Moną (''A'', zdemaskowana w 2x25). Obie dziewczyny przeszły ogromną zmianę. Zewnętrzną jak i wewnętrzną. Z cichutkich kujonek ubranych w za duże swetry i luźne spodnie stały się najpiękniejszymi i najpopularniejszymi uczennicami Rosewood High.

Hanna idealnie ''wskoczyła'' na miejsce Alison i zajęła je. Tak jakby wiedziała, że jej rywalka nie prędko wróci. Skoro przyjaźniła się z Moną, mogły wszystko razem obmyślić. Mona, jak już wiemy zajęła się tym, by Ali znikła - na długo. Pamiętacie, że Wilden najbardziej uwziął się na Hannę? Jej zmiana była dla niego bardzo podejrzana, spójrzcie:  (eng. Poddałaś się wielu zmianom pomiędzy dziewiątą a dziesiątą klasą. Straciłaś na wadze, zaczęłaś układać włosy w ten sam sposób, co Alison)

Nawet jej przyjaciółki bez wahania wspominały o tym, że teraz to Hanna jest ''tą dziewczyną'' podsumowanie/1 
Motyw Hanny: Chęć zemsty za bycie pośmiewiskiem i obiektem drwin Alison. Chęć stania się kimś lepszym, ponad nią i resztą przyjaciółek.

2. MAGIA SŁÓW

Pryzynajmy zgodnie - Hanna okazała się wspaniałą oraz prawdziwą przyjaciółką. Mimo że MonA ujawniła się jako ''A'', ona wciąż odwiedzała ją w Radley. Wiele razy wspomniała, że Mona była jej przyjaciółką i nie jest w stanie jej ot tak zostawić samej sobie. 


Czy HannA miała w tym jakiś interes? Może tak naprawdę nie odwiedzała przyjaciółki, by wydobyć od niej informacje dlaczego jej to zrobiła, dlaczego była ''A'', lecz po to, by przedyskutować dalszy plan działaności A-teamu. 

Przypominacie sobie odcinek 3x08? Hanna wręcz błaga sanitariuszy Radley o nie przenoszenie jej byłej przyjaciółki poza ten ośrodek. Z ust Han pada wiele dwuznacznych zdań.. 
 Zacytuje je tutaj:

''Słuchajcie, Mona zrobiła klka strasznych rzeczy. Zrobiła niektóre z nich mnie, a jestem jej przyjaciółką. Nie wiem jak mogła, ale rozumiem jak była zła. Mona i ja jesteśmy bardzo blisko, to znaczy jesteśmy jak jedna osoba. Zaczynałyśmy z jednego miejsca.  I byłyśmy tak blisko by stać się tymi dziewczynami, które siedzą przy stole i pilnują torebek, kiedy inne dziewczyny tańczą. Ale Mona zadbała żebyśmy nie zniknęły. I jestem jej to winna. Widzę ją w tym szlafroku i kapciach i zdaje sobie sprawę, że mogę tam być. I jeśli to byłabym ja Mona siedziałaby tutaj prosząc żebyście mnie nigdzie nie wysyłali. Proszę nie.. Nie wysyłajcie jej do Saratogi. Nie zna tam nikogo..''


Przeanalizujmy to!
 • ''Nie wiem jak mogła, ale rozumiem jak była zła.'' - Jak to rozumiesz?! Czy takie coś nie jest przypadkiem.. hm, niewybaczalne? Rozumiesz to, że mogła Cię prześladować i być największym koszmarem twojego życia przez minioy rok? Oj.. bez przesady.. Może rozumiesz, bo.. bo byłaś w tej samej sytuacji? W tym samym TEAMIE? 
 • ''Mona i ja jesteśmy bardzo blisko, to znaczy jesteśmy jak jedna osoba'' - Jak blisko? Tak blisko by współpracować jako A? Jak Jedna osoba? To aż krzyczy ''TEŻ BYŁAM "A" "
 • ''Ale Mona zadbała żeby to nie znikło.'' - W jaki sposób zadbała? Pozbywając się królowej Rosewood? Proponując jej zniknięcie ''tej nocy''?  Hanno, czy ty wiedziałaś, co tak naprawdę stało się z Ali?
 • '' zdaje sobie sprawę, że mogę tam być'' - Dlaczego Hanno, miałabyś tam być? Masz coś na sumieniu?


Niedocenienie - nasz błąd?

Przypominacie sobie rozmowę Spencer i Mony pod koniec odcinka 2x25? Tuż po wyjawieniu tego, że Mona jest dręczycielką. Z jej ust padają słowa ''You bitches understimate me''  (eng. Nie doceniłyście mnie). To prawda, nie docieniałyśmy Mony przez całe dwa sezony. Była tylko popularną dziewczyną, która zawsze świetnie wyglądała i nie grzeszyła rozumem. Okazało się, że to była tylko dobra przykrywka. Kogo poza Moną możemy niedoceniać? Hanny. Nie doceniamy Hanny! Nie mamy zbyt dobrego zdania o jej inteligencji. W końcu w grupce od myślenia jest Spencer. Może tu się mylimy?
Jakie jest Wasze zdanie? Sądzicie, że Hanna może być częścią ''A-teamu''? Dla mnie byłoby to zdecydowanie ogromnym szokiem. Co prawda nie mamy na nią tak wielu poszlak jak na Arie, ale to PLL. Scenarzyści robią wszystko byśmy nie mieli pojęcia, kto może zarządzać teamem. Dają nam pełno oczywistych wskazówek, które później okazują się być nieprawdziwe.. Cóż, to już wszystko, co znalazłam na Hannę. Wytropiliście coś innego, podejrzanego? Piszcie :)


Cyn
67 komentarzy:

 1. Czy teoria blizniaczek jest wciąż możliwa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To PLL, tutaj wszystko jest możliwe :)

   Usuń
 2. W sumie notka dała mi trochę do myślenia.
  Hanna jako A. to mogłby byc ciekawe ;d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myśle, że wszyscy byliby zszokowani..

   Usuń
 3. Zrobisz taki sam post o Emily ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to fajnie :) Czekam na tego posta.
   Post o Hannie fajny, daje do myslenia :)

   Usuń
  2. Bardzo się cieszę, właśnie takie były moje zamiary :)

   Usuń
 4. . Poddałaś się wielu zmianą pomiędzy dziewiątą a dziesiątą klasą. " W zdaniu zamiast zmianą powinno byc zmianom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro juz poprawiasz to w zdaniu 'Mona była jej przyjaciółką i nie jest w stanie jej od tak zostawić samej sobie' popraw 'od tak' na 'ot tak' ;)
   Ciekawa teoria, nasunelo mi sie, jeszcze to, ze Hanna kazala zostac Calebowi w Ravenswood akurat w momencie kiedy on i Toby powaznie zajeli sie tropieniem A., i to ona wziela pamietnik Alison z kryjowki tak, jakby wiedziala co i po co bierze... pewie cos by sie jeszcze znalazlo.
   Pozdrawiam.

   OM.

   Usuń
  2. Dziękuje za poprawę! A co do twoich wskazówek, są świetne. Ciekawe czy nasza Hanna faktycznie ma coś ''za skórą'' :) Również pozdrawiam!

   Usuń
 5. Chciałabym zobaczyć post z serii "Maya jest A", proszę no! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za pomysł! Postaram się :)

   Usuń
 6. Bardzo fajny post :) Ciekawa analiza słów Hanny i podkreślenie, że podobnie jak można było nie spodziewać się Mony, tak można i jej (w sumie Hanny dwa razy bardziej). A scenarzyści PLL robią często tak, że oczywista osoba okazuje się niewinna, więc być może jedna z najmniej oczywistych okaże się Big A? kto wie kto wie :)
  jedna uwaga - Mona dręczyła dziewczyny przez rok :) Fakt, potem była znów w A-teamie, może nigdy nie przestała być, ale w momencie gdy Hanna rozmawia z lekarzami w Radley to mija dopiero rok dręczenia Mony :)

  Anonimowy M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc wahałam sie właśnie nad tym czy to był rok czy dwa.. ale finalnie postawiłam na dwa ze względu na to, że ujawniła się dopiero pod koniec drugiego sezonu:D Jednak dziekuje za poprawę i rozwianie moich drobnych wątpliwości ;)

   Usuń
 7. Super post <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczerze to nigdy o tym nie pomyślałam ... Kochana, a może również zrobiłabyś taką notkę o Emily?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myśle, że taki post niebawem się pojawi, lecz będzie on autorstwa Mary :)

   Usuń
 9. Boże kochany nie uważasz, że to już jest lekka przesada? Aria jest A, Hanna jest A, Spencer jest A i może Emily tez jest A i prześladują siebie nawzajem. To już jest chore taka jakby paranoja. Wiem, że scenarzyści są nieprzewidywalni ale nie przesadzajmy. Każda z dziewczyn ucierpiała przez A więc co? Miałyby sobie zrobić krzywdę specjalnie? Masz racje też uważam że A będzie ktoś niedoceniony, ale nie uważam, że będzie to jedna z kłamczuch.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko teoria i przeanalizowanie kilku wskazówek, które się pojawiły :) Tak jak napisałam wyżej, większość teorii o tym, że któraś z kłamczuch to ''A'' osobiście wydaje mi się być absurdalna, mimo to, wszystko biorę wszystko pod uwagę :) Do niektórych teorii jestem bardziej przekonana - do niektórych mniej

   Usuń
 10. Za dużo przeszła, na bank nie jest A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda - Hanna tak jak i reszta kłamczuch przeszła przez wiele traumatycznych wydarzeń :/

   Usuń
 11. Znalazłam nawet taką tycią wskazówkę na to w 2x01 :)
  Ale będę Was trzymała w niepewności :P Czekajcie do niedzieli na relacjonowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, zaciekawiłaś mnie! Nie mogę się doczekać, Azumiczko! :)

   Usuń
 12. Słoneczko, popełniłaś parę błędów. :( Już na wstępie napisałaś "było by", zamiast "byłoby". Potem imię "Alison" z małej litery, co dla mnie jest... no cóż, brakiem szacunku. Rozumiem, że to przez przypadek itd., ale przed opublikowaniem postu powinnaś go sprawdzać. Po trzecie literówki. Nienawidzę literówek. Wiem, że literówka to literówka- nie piszesz wyrazu specjalnie z błędem, to niechcący. Jednakże jak pisałam wyżej: powinnaś sprawdzać post przed dodaniem i ew. błędy poprawiać. To nie jest hejt, zrozum, to tylko konstruktywna krytyka, kochanie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że napisałaś ten komentarz :) Oczywiście, że nie jest to hejt, tylko tak jak powiedziałaś konstruktywna krytyka, w słusznej sprawie. Jeśli zauważasz błędy, pisz! To pomaga mi w ulepszaniu i podnoszeniu poziomu postów, także od razu piszę - Nie obarżam się :) Niestety mimo wszystko, jestem tylko człowiekiem, a ściślej dzieciakiem w drugiej gimnazjum i czasem nie jestem w stanie wszystkiego wyłapać, ale staram się :) Post sprawdziłam chyba 7 razy przed publikacją.. następnym razem sprawdze osiem razy :) Pozdrawiam

   Usuń
  2. Cieszę się, że pozytywnie to przyjęłaś. Masz mój głos w ankiecie! Gorąco pozdrawiam! :)

   Usuń
 13. To byłoby największe rozczarowanie całego serialu, gdyby okazało się, że któraś z Kłamczuch jest A, bądź współpracuje z A ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wątpię. ;) Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. ,,I byłyśmy tak blisko by stać się tymi dziewczynami które siedzą w ochroniarzach.." Nie ogarniam tego zdania. Co to znaczy ,,siedzą w ochroniarzach"? Może ktoś mi wytłumaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obejrzałam tą scene kilka razy i wydaje mi się że chodzi o to, że były typowymi kujonkami, siedzacymi w'' ochroniarzach'', czyli były bardzo nieśmiałe, wycofane :)

   Usuń
  2. Hanna powiedziała ,,...które siedzą przy stole i pilnują torebek, kiedy inne dziewczyny tańczą. Ale Mona zadbała żebyśmy nie zniknęły.", a nie ,,siedzą w ochroniarzach".

   Usuń
 16. A może to Hanna ma bliźniaczkę? W końcu to właśnie jej Alison opowiedziała tę historyjkę o bliźniaczką. No i z tego co pamiętam Hanna widziała dziewczynkę o blond włosach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W odcinku 3x13 w dziwny sposób zwracała uwagę na bliźniaczki.. :)

   Usuń
  2. korekta, w odcinku 4x13 :)

   Usuń
 17. Cudowny post moja kochana Werciu! Jesteś cudowna, kochaneczko! Pozdrawiam, ciocia Ania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale mi miło, naprawdę! Również pozdrawiam :>

   Usuń
 18. dla mnie głupota : )

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetny <3 kocham twoje posty :* możesz napisać posty o noelu albo lukasie? W sumie oni są tacy mało podejrzani i moze dlategl są A

  Chociarz ja myśle e a jest albo Wern albo Aria :c kc / ils

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło :) Jasne, postaram się znaleźć na nich jakieś poszlaki.

   Usuń
 20. To byłby ogromny szok, aczkolwiek chyba właśnie o szokujący finał nam chodzi :) Mimo, że nie ma na nią zbyt wielu poszlak i jest to trochę mało prawdopodobne... To zgodzę się, że w PLL wszystko jest możliwe. Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 21. Chcialabym ci podpowiedziec jedna rzecz. Bylam kiedys na wikipedii czy jakiejs stronie o pll i jak byli wypisani glowni bohaterzy byly oczywiscie klamczuchy i maya. Bardzo mnie to zdziwilo. Moze ona jest a? To moze sie okazac ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo. zdradze, że post o Mayi mam już gotowy :) Zostanie opublikowany w następny czwartek

   Usuń
 22. Zastanawia mnie jedna kwestia.Może to nieistotne,ale w PLL blondynki są raczej złe:Ali,CeCe.A Hanna?Może to jakaś wskazówka,żeby nie ufać blondynkom?

  OdpowiedzUsuń
 23. Może tylko mi się wydawało, ale jakby to przeanalizować to w ostatnim odcinku, w scenie na dachu Hanna trzymająca pistolet tak jakby się zawahała. No bo nie strzeliłabyś -chociaż dla przestrogi (np. obok tej osoby) - do osoby, która dręczyła cię przez lata, a teraz nie chce pokazać swojej twarzy gdy celujesz do niej? Wyglądało to trochę tak, jakby dała tej osobie uciec. A może właśnie Hanna nie chciała by pozostałe kłamczuchy dowiedziały się kim jest A?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No genialne! Cały czas jak oglądałam tą scene, za każdym razem się wkurzałam. DLACZEGO NIE STRZELIŁA?! to by było idealne rozwiązanie. Dziękuje za ten komentarz i uświadomienie mi tego :)

   Usuń
 24. Chciałabym post: "kto mógłby mieć bliźniaczkę" lub "podobieństwa między książką i serialem" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podobieństwami zajmuje się już Martynika :) A co do bliźniaczek.. w sumie było już trochę postów o tym ale mogłabym się postarać i zrobić jeden, ogólny - podsumowywujący. Dziękuje za pomysły!

   Usuń
 25. Świetny post! Myślę, że mogłoby to być prawdopodobne, jednak wydaje mi się, że ktoś inny będzie tym głównym A. Możliwe, że Hanna kiedyś należała do A-Teamu, ale na pewno nie jest Big A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też sądze, ze nie mogłaby być big A.. ale gdzieś mogła mieć przez chwilę układy. Może dlatego od pewnego czasu tak strasznie jej sie obrywało? Bo zrezygnowała? Z każdym komentarzem mam więcej pomysłów, ojoj.. :)

   Usuń
 26. żadna z kłamczuch nie jest A, twórcy jakiś czas temu to powiedzieli, "tylko kłamczuchom można ufać"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam tego, ale to dobrze nareszcie wiedzieć, że komuś w tym serialu można ufać :>

   Usuń
 27. Ja uważam że A nie będzie żadna z kłamczuch xD to niemożliwe bo tyle razem przeszły do tej pory jak i bedą jeszcze przechodzić przez kolejne sezony no to jest po prostu niemożliwe. Dla mnie to nie bedzie szok a raczej żalosne zakończenie ... bo jak można być az takim złym człowiekiem żeby dręczyć przyjaciółki i wlasna siebie do zatuszowania tego co sie robi. Możliwe ze czyjaś matka lub ojciec bedą A to bedzie też szok. Bo kłamczuchy to główne role główne poszkodowane i ja juz od razu wykreślam je z bycia A !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rodzice byliby zaskoczeniem! Szczególnie gdyby okazało się, że to rodzice Emily albo mama Arii, bo oni są najmilsi i tacy niepozorni :)

   Usuń
 28. Jeszcze warto zwrócić uwagę na czołówkę kiedy dziewczyny stoją nad grobem, w pewnym momencie Aria, Spencer i Emily patrzą się tak jakby na Hannę a ona odwraca wzrok. Wygląda to tak jakby była czemuś winna, jednak osobiście nie uważam żeby to Hanna była A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, tak - zawsze oglądając czołówkę, moją uwagę zwracam na Hanę. Jej oczy wędrują w dziwny sposób do góry, jakby coś tam skrywała :)

   Usuń
 29. Mam sugestie, mówi sie, że główne A przejęło gnębienie dziewczyn od Mony kiedy ta była w Radley, może to właśnie Hanna i jej częste wizyty w psychiatryku są źródłem (prawie) wszystkich problemów w Rosewood?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia