poniedziałek, 12 maja 2014

Emily jako A

Dziś na prośbę jednej z czytelniczek dodaję teorię - Emily jest A. Jak wiemy, każdy jest podejrzany, a wątków o tym, że Em może być zdAjcą nie ma (bądź jest ich kilka).
Najpierw w kolejności chronologicznej opiszę odcinki, które czynią Em winną. Później dodam kilka wskazówek nie związanych z poszczególnymi odcinkami.
Więc zapraszam do rozwinięcia!
Motyw
   Alison. Mogła chcieć się zemścić za to, że ta bawiła się jej uczuciami.
Później Mona mogła zaszantażować Em, aby ta dalej jej pomagała - w torturowaniu kłamczuch. Tylko teraz panience Fields wszystko wymknęło się spod kontroli.
 

1x02 - The Jenna Thing
   Emily zwraca się do Hanny: "Maybe I'm not the person everyone thinks I am" czyli "Może nie jestem tą osobą, którą wszyscy myślą, że jestem". Chodziło tu o orientację Emily. Jednak równie dobrze mogło to oznaczać, że była w A-Teamie!

1x02 - The Jenna Thing / 1x03 - To Kill A Mocking Girl
    Emily jako pierwsza przekonuje się do Toby'ego. Jak wiemy Ali zaszantażowała przyrodniego brata Jenny by wziął winę na siebie.  Kłamczuchy same, później dowiedziały się dlaczego. Jeśli Em ma coś wspólnego z A-Teamem mogła wiedzieć co zaszło i dlatego nie obwiniała Tobyego. Mogła go wtedy poprosić o współpracę [w A-Teamie].


1x06 - There's No Place Like Homecoming
    Studniówka na którą Em idzie z Toby'm. Wtedy zaczyna się go bać. Jak wiemy wtedy była jeszcze "najsłabszym ogniwem". Moja teoria jest prosta - Mona pokazała Em coś co sprawiło, że zwątpiła w Toby'ego. Może Mona nie chciała go wtedy w A-Teamie i chciała odciągnąć Em od tego pomysłu.

○ 2x01 - It's Alive
   Aria wymawia słowa "How is -A always one step ahead of us?" - " Jakim cudem -A jest zawsze krok przed nami?". Może takim, że uczestniczy w każdej naradzie dziewczyn i jest jedną z nich!


2x04 - Blind Dates
   Em dostaje paczkę z "Danby" z adnotacją: "So happy to have you on our A-Team!!!" - "Jesteśmy tacy szczęśliwi, że mamy cię w naszym A-Teamie!!!". Co jeśli informacja była prawdziwa? Może Em chciała odstąpić od współpracy z -A, a później zmieniła zdanie?


○ 2x11 - I Must Confess
   Znowu kwestia Arii. "-A is everywhere, constantyly on us... like a shadow" - "-A jest wszędzie, zawsze za nami... jak cień". Aria twierdzi, że -A jest za nimi, kroczy za nimi jak cień. Może dlatego, że jest jedną z nich?2x13 - The First Secret
   Zaraz po tym jak Em przyznaje się [dziewczynom], że straciła dziewictwo Ali wypowiada kwestię : "Shy on the streets, sexy in the sheets" - "Nieśmiała na ulicy, seksowna w łóżku".
   Wcześniej tak na to nie patrzyłam, ale co jeśli Alison sugerowała nam, że Em ma dwa oblicza?

3x01 - It Happend "That Night"
    Dziewczyny świętują początek ostatniej klasy. Jest wzmianka o tym, że Emily na całe lato wyjechała budować domy dla biednych rodzin.
    Później dowiadujemy się, że świetnie radziła sobie z wiertarką.

4x06 - Under the Gun
   Emily anonimowo podkłada na komisariat nagranie z samochodu Wildena, aby obciążyć Shanę i Jennę (które pomogły Wildenowi odejść z miejsca wypadku).
   -A zabiera film i zmienia go na ten: osoba w czerwonym płaszczu, czerwonych rękawiczkach, peruce (?) i masce Emily trzyma kartkę "Winna".
   Dlaczego Em miałaby być winna? Chyba nie z powodu jednego anonimowo podrzuconego filmu? Może jest winna, bo jest -A? Swoją drogą, ma dosyć przerażoną minę na tym gifie.

4x08 - Guilty Girl's Handbook
    W końcówce -A wywierca dziury w podłodze w domu DiLaurentisów. Ktoś chyba miał smykałkę do wiertarek? Emily.

4x23 - Unbridled
   Dziewczyny próbują skontaktować się z Alison. Dużą rolę w tej scenie odgrywa Emily. To jej udaje się wysłać maila do Ali. Kłamczucha pokazuje tu swoje technologiczne zdolności. Może nauczyła się tego w A-Teamie?

○  W wywiadzie,- A zapytane "Kto według ciebie jest najsłabszym ogniwem (czy jakoś tak)?" odpowiedziało "Bardziej interesuje mnie najsilniejsza [z Kłamczuch]".
    Myślę, że -A odpowiedziało tak ze względu na to, że Em uważano za "najsłabsze ogniwo" a później stała się silniejsza. Teraz jest jedną z najsilniejszych emocjonalnie Kłamczuch. Dlatego -A się nią interesuje jako członkiem jego/jej zespołu.

 ○ Nawiązuję tu do tej teorii (jeśli nie czytaliście to przeczytajcie!).
    Hanna - Mona
    Spencer - Toby
    Aria - Ezra (a przynajmniej tak było, bo teraz nie wiadomo co z Ezrą)
    Emily - ?  (niektórzy obstawiają Paige, inni Ali, a co jeśli nikt jej bliski nie okaże się -A ponieważ to ona nim jest?) 

○ Emily otwiera szafę, a na drzwiach wisi... czerwony płaszcz! Wygląda znajomo, prawda?


○ Nawiązuję tu do 2x04 - Blind Dates, ale takiej sklejki nie mogłam podpasować pod jeden konkretny odcinek.
 Najpierw widzimy Pokój Emily (Emily's Room) a na ścianie zdjęcie Alison. W zaznaczonym czerwonym kwadracikiem polu widnieje znaczek Danby.
 Drugi obrazek przedstawia także pokój Em w 2x04, gdy dostaje paczkę od DAnby. 
 Jak ukazuje trzeci obrazek, dokument ze znaczkiem Danby mogliśmy dostrzec z Kryjówce A ("A" Lair).
 I ostatni obrazek. Trzy identyczne zdjęcia Alison oraz motyw Danby. Wszystkie te rzeczy widzieliśmy w pokoju jednej z Kłamczuch...
  

P O D S U M O W U J Ą C
Na Emily Fields jest najciężej znaleźć dowody świadczące o byciu -A lub o tym, że coś przeskrobała. Ja po przejrzeniu wszystkiego jeszcze raz straciłam częściowo moje zaufanie do Em. Jednak nie sądze by to ona była w A-Teamie. Obstawiam bardziej Arię i Spence. A wy co myślicie o Emily?

 

20 komentarzy:

 1. Naprawdę niezła notka! Zostały uchwycone tutaj same szczegóły - BRAWO! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem żadna z Kłamczuch nie jest A, ale ciekawie jest poczytać takie teorie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Em raczej A nie jest, ale teoria dość ciekawa. A odnośnie ankiety, to Eunice mogłabyś zrobić notkę w której napisałabyś która redaktorka napisała jakie posty? Byłoby o wiele łatwiej zdecydować.

  OdpowiedzUsuń
 4. bardziej przekonuje mnie Em jako A niż Hanna, super post ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezbyt podoba mi się ten "nowy" wygląd. Widać odcinające się kafelki tła (takie puste przestrzenie między obrazkami, takie przerywniki jakby), a nagłówek o ile się nie mylę oprócz nowej czcionki jest taki sam (to zdjęcie ogólnie jest trochę "rozjechane" dziewczyny wyszły tam nie najkorzystniej). :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zmieniałam jeszcze wyglądu. :)

   Usuń
 6. Ona według mnie jest jeszcze bardziej podejrzana od Han. Teraz będę jeszcze szukała wskazówki na Em pisząc relacjonowanie, bo może dlatego, że tak mało na nią wskazuje jest wskazówką, może potrafi się lepiej maskować :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie ma opcji , żeby Em była w A-team'ie !
  Ona kocha Ali , no bez jaj ! PLL jest pokręcone , ale nie aż tak !
  Na każdą osobę z serialu można znaleźć haczyk , rozwaliliby wszystko nad czym tak długo pracowali gdyby okazało się , że to Em. :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaję mi się, że to czerwone to szlafrok

  OdpowiedzUsuń
 9. A wjechało jej w dom, A "goniło" ją w szkole (wtedy kiedy jej tato ją uratował), stała sam na sam w jakiejś szklarni z A i ono wtedy telefon zgubiło itp. nie sadzę, żeby ona była A albo w A-Teamie
  ale fajnie poczytać takie notki c;

  OdpowiedzUsuń
 10. Uważam że zadna z klamczuch nie jest A ale fajnie sie czyta te teorie, jest tu wiele szczegolow ktorych normalnie nie zauwazamy. A jezeli chodzi o najslilniejszą klamczuche to wszyscy dobrze wiemy że jest nią Spence

  OdpowiedzUsuń
 11. A mnie się wydaje że to absurdalne że któraś z kłamczuch jest A ale .... ale dzisiaj siedząc w szkole doznałam przebłysków świadomości. Moja teza brzmi ,, A co jeśli a jest osobą która do tej pory była ,, epizodyczna" ?
  Uważam że A jest .... Maya!
  Po pierwsze- Pojawia się w pierwszym odcinku. (producenka wspomniała że A to osoba która była z nami od początku)
  Po 2. dziwne że wprowadza się do domu zaginionej Ali...
  Po 3. kiedy Em prosi ją o oddanie babilotów przyjaciółki ta je ddaje z taką niechęcią ? hmmm poza tym w następnym odc daje Em kolejne pudło któe znalazła Okey może je znalazłą przez przypadek a co jeśli nie dała go Em bo najpierw sama chciała wskazówki w nim ukryte ?
  Po 4. Kiedy wszyscy skupiają się na dziwnym Tobym i szalonej Jennie nasza małą Maya ukradkiem wkrada się ( dość intensywnie w życie kłamczuch )
  Po 5. Dlaczego znigęła w takim momencie ? jak miała podać ważne info swojej dziewczynie ?
  Po 6. pamiętacie aferę ze zdjęciami ? No włąsnie Maya nie uważała że to coś złęgo że laski się na focie liżą ale Em byłą zdruzgotana. Może wraz ze wspólnikiem zaplanowała ten akt ? koleś w czarnych rękawiczkach był podstwiony podczas gdy prawdziwe A całowało się z Em.
  Po 7. Jedzie na ,,odwyk" co jeśli nawet nie wyjeżdza z miasta tylko zajmuje się działalnością A ?
  Po 8. Ona ginie , Ale nie pokazali ciała... ciekawe.
  Po 9. Może chłpak któego Em zabiła na wieży był współpracownikiem Mai i chciał się na niej zemścić bo coś mu zrobiła..
  Reasumując. Maya powróci. Jej wątek nie został dokończony, Majka wróći zaa grobu i Bum tsaaa. Okaże się A. Bo patrząc na to z innej strony jest z nami od początku i skutecznie przez te wszyskie odcinki odwracałą naszą uwagę. Nie zdziwiłąbym się że to ona stoi za prześladowaniem dziewczyn. To moja teoria na ten temat. Eunice było b mi miło gdybyś odpowiedziała i wymieniła się spostrzeżeniami na ten temat :) Pozdrawiam Alexa M. :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe spostrzeżenia i ogólnie byłby to ciekawy zwrot akcji... ale nie powiem, wkurzyłabym się, gdyby tak się okazało. To by była kpina ze strony scenarzystów, że rzekomo zmarła Maya, o której nie słyszeliśmy od 3A, jest "A". :P
   Jedna uwaga - to z tym, że "A" jest z nami od początku, chodziło o Monę. :)

   Usuń
 12. Strasznie dziękuję za tę notkę ;**

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuje za wzięcie mojej prośby pod uwagę i stworzenie tego posta :* :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Hej, możecie kiedyś zrobić drugą część tej notki:) Tutaj jest więcej wskazówek (niektóre się powtarzają, ale jest tu dużo więcej):
  http://plltherapysessions.tumblr.com/post/64176103955/emilys-flashback-real-or-not
  http://guru-pll-obsessed.tumblr.com/post/36727725977/emily-is-a-theory-clues-from-3b-promo
  http://www.wetpaint.com/pretty-little-liars/articles/pretty-little-liars-betrayal-why-emily-could-be-on-the-a-team
  http://prettytheories.tumblr.com/post/33326855782/emily-is-a-theory
  https://www.youtube.com/watch?v=8AUX6BFgbwU
  https://www.youtube.com/watch?v=6L9GC4wCjvU

  Tutaj wskazówki na Hannę:
  http://www.wetpaint.com/pretty-little-liars/articles/pretty-little-liars-betrayal-why-hanna-could-be-on-the-a-team
  http://prettytheories.tumblr.com/post/34357688033/hanna-is-a-theory
  http://www.examiner.com/article/pretty-little-liars-season-4b-speculation-could-hanna-be-a
  http://prettylittlethe0ry.tumblr.com/post/57336740338/hanna
  http://prettylittlethe0ry.tumblr.com/post/57553872493/hanna-part-2

  Są też wskazówki na Caleba (wiem, że to się wydaje nieprawdopodobne, ale mówimy o PLL ;) ):
  http://pretty-little-liars-theories.blogspot.com/2013/01/caleb-is-a.html
  http://undercoverinrosewood.tumblr.com/post/40551897659/who-is-a-caleb-season-1-2-clues
  http://halebconfessions.tumblr.com/post/29411814724/why-caleb-is-guilty-updated
  http://myprettylittletheories.tumblr.com/post/42567848360/caleb-theory
  https://www.youtube.com/watch?v=zLCbgtDk6AE
  http://pretty-little-liars.wikia.com/wiki/User_blog:AspieForPeace/A_theory_on_Toby_and_Caleb

  Eunice, wiem, że będziesz musiała zatwierdzić ten komentarz, więc nie olewaj go ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Przypadkiem natknęłam się na tego bloga. Muszę przyznać, że dosyć fajny :) Co do posta to zaczęłam od nowa oglądać PLL i już w pierwszych odcinkach Emily stała mi się podejrzana, Np. W 1x02 The Jenna Thing - dziewczyny siedzą w barze i rozmawiają o Alison. Spencer mówi, że wiedziała o tym, że Ali z kimś się spotykała.A Emily na to : "Wiedziałam, że coś przede MNĄ(speszenie), nami ukrywa" To było dziwne. Nie zauważyłam tego za pierwszym razem. Nie możemy być tu niczego pewni. Jak to PLL :)
  Pozdrowienia ♥

  OdpowiedzUsuń
 16. Trudno uwierzyć, że taka miła Emily może być niegrzeczna. Ale mogą to być pozory :D Zawsze producenci dają nam takie akcje, które nie są przewidywalne. Kiedy myślimy, że np. Wren jest A to okazuje się, że nie, a kolejnym A jest przypuśćmy Jason (przykładowa postać). Fajny post i zapraszam do mnie --> http://twocankeepasecretpll.blogspot.com/ :)

  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 17. Te wszystkie wskazówki, że A zawsze wie wszystko o Kłamczuchach, bo jest jedną z nich. Są jakieś takie niekonkretne. To może wskazywać na którąkolwiek z nich.

  OdpowiedzUsuń
 18. Po przedstawieniu tej teorii nie mam już zupełnie zaufania do Em.Ktoś powiedział kiedyś, że głównym motywem A jest miłość.W przypadku Emily - pasuje, rzeczywiście mogła być zła, że Ali bawi się jej uczuciami;) Zresztą fakt iż jest na to mało dowodów powoduje, że jeszcze bardziej możemy myśleć, że jest winna, w końcu prawdziwe A nie zostawia po sobie wskazówek:D Sprowadza nas to do tego, że najsłabsze ogniwo w końcu nie może być -A :P Zresztą w ostatnich odcinkach Em ciągle powtarza, że jest przekonana, że Alison jest A. Czyżby próbowałą odwrócić od siebie uwagę?? Genialna teoria, wydaje mi się, że najlepsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia