czwartek, 23 kwietnia 2015

Analiza 3x01

Dobry wieczór moi kochani :)
Egzaminy w końcu się skończyły i mogę wrócić do pisania dla Was- czyli mojej pracy którą uwielbiam i za którą naprawdę tęskniłam! Wierzcie bądź nie, ale bardzo mi brakowało pisania notek i czytania waszych komentarzy i ogólnie całego inlove :D
No, ale nie przedłużając zapraszam Was do notki z tumblra, którą dziś dla Was przygotowałam :)
Na mojej ulubionej stronie o PLL, autorka przeprowadza analizę starych odcinków, które Wy bardzo chcieliście. Jeśli notka się Wam spodoba to z pewnością będę tłumaczyła jej dalsze posty i wstawiała tutaj :) Dużo tego, więc chętnych zapraszam do rozwinięcia :)

Po zakończeniu ponownego oglądania sezonu 3, zrobieniu miliona screenów i zapisaniu prawie całego zeszytu w moich myślach jestem gotowa aby podzielić się z Wami tym co odkryłam. Do 6 sezonu będę dla Was wstawiać po kolei analizę każdego odcinka sezonu 3 i 4.
Dziś zaczynamy od 3x01- "It Happend That Night".
Jedną rzeczą na którą chciałam zwrócić Waszą uwagę przed przejściem do teorii i wskazówek jest to, że 3x01 jest oficjalnym rozpoczęciem ostatniej klasy Kłamczuch. Kiedy w czerwcu zacznie się 6 sezon dziewczyny nadal będą w tej klasie- więc, tak, te wszystkie wydarzenia z 3, 4 i 5 sezonu odbywały się w jednym roku+ nadal 6A będzie kontynuacją tego. 
Wiem, że będzie przeskok czasowy pomiędzy 6A a 6B, no ale tak czy siak to trochę za długo...

Analogia nocy podczas, której Alison zaginęły i kto odurzył Kłamczuchy
Emily wraca z Haiti i pozostałe dziewczyny mają małą imprezę w domu. Em jest pijana i wciąż smutna z powodu śmierci Mayi. Dziewczyny zasypiają. Aria się przebudza, a Spencer, która najwidoczniej obudziła się pierwsza mówi, że nie ma Emily. To bardzo podobne do nocy zaginięcia Alison- dziewczyny są pijane, Spencer pomimo że dodatkowo naćpana przebudza się pierwsza i pierwsza wie, że nie ma najpierw Ali a potem Em.

Dziewczyny odnajdują Emily na cmentarzu, przed grobem Ali Bethany. Nie ma ciała. Em wciąż myśli, że jest pijana dlatego nie pamięta niczego co się wydarzyło wcześniej, ale jest obawa że Kłamczuchy zostały odurzone narkotykami- a przynajmniej Emily. Kto je odurzył? 
Moim zdaniem Lucas!
Dziewczyny nie tylko dostrzegają go tej samej nocy na zewnątrz, ale na dodatek Lucas wyznaje Hannie, że musiał robić niektóre rzeczy dla Mony bo ta go szantażowała. A ponieważ Mona ma/miała jakieś połączenia z Big A. to tym bardziej uważam, że Lucas odurzył dziewczyny!

Dlaczego ciało Bethany było wykopane?
Dowiedzieliśmy się, że Emily znajdowała się na cmentarzu ale czy dowiedzieliśmy się po co A, Red Coat czy ktokolwiek inny zdecydował zabrać ciało Bethany? Nie sądzę żebyśmy dostali konkretną odpowiedź na to pytanie, ale to co powiedziała Pani Hastings do Ashley Marin dają mi nowe światło na to co mogło się wydarzyć. 
Veronica powiedziała, że prokurator postanowił ekshumować zwłoki "Alison". Żeby wykonać takie badania trzeba przecież ponownie wykopać zmarłe ciało, no inaczej się nie da. Ale czy sąd zdążył o tym zadecydować? Moim zdaniem ciało zostało wykopane zanim prokurator zdążył coś z tym zrobić. Myślę, że stoi za tym Black Veil (kto jak się okazuje ma więcej do gadania niż A) lub po prostu Alison. Jasne, Charles rzekomo jest A. ale zaczynam myśleć o tym czy mógłby wykopać ciało Bethany? Jestem całkiem pewna, że Beth i Charles są jakoś ze sobą połączeni, więc myślę że szanowałby ciało swojej np. siostry i nie zrobiłby czegoś takiego. 
Dlaczego ciało zostało wykopane?
Moja teoria jest taka, że utrzymanie Ali "martwej" było najlepszym, najważniejszym celem A. Zaginione ciało Ali, Bethany nie zaprowadziło jedynie do Jasona i jego 50,000 dolarów ale A. mogłoby też być w stanie umieścić te zwłoki w lodzie w Halloweenowym pociągu. W tym samym czasie jeśli Ali była za to odpowiedzialna to też ma to sens. Alison obawiała się A. i tego, że jak odkryją, że ciało nie należy do niej to zaczną jej znowu szukać. A ona nie chciała zostać znaleziona bo nie czuła się bezpiecznie w Rosewood z A. na wolności. Kiedy się ukrywała potrzebowała również pieniędzy, więc taka ogromna suma dolarów z pewnością by jej pomogła.

Wskazówka o Ezrze piszącym książkę.
Jedną z wielu części ponownego oglądania starych odcinków jest wsłuchiwanie się w słowa Ezry i odnajdywanie w nich podwójnego znaczenia. Szczerze mówiąc było tak wiele wskazówek na to, że pisał książkę, których nikt z Nas nie zauważył, że aż szok! Np. ta scena:
Aria budzi się z koszmaru, a Ezra czyta artykuł o śmierci Mayi na głos. Sposób w jaki czyta i opowiada o notce zdradza go. Próbuje udawać zaciekawionego, a tak naprawdę łączy kolejne informacje, punkty do swojej książki, kropka z kropką. 
"Maya prawdopodobnie miała parę rzeczy, które należały do Ali. To dlatego Garrett ją zabił? Może Maya była w drodze do domu Emily kiedy została zabita?"
Ezra w zasadzie próbuje rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się jak to pasuje do fabuły jego książki. Robi to wszystko przy Arii, która kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego co się dzieje.
Smutne i zabawne jednocześnie.

Wren i motyw ptaków.
Hanna potajemnie odwiedzała Monę w Radley, przynosiła jej czasopisma szczególnie o temacie mody. Mona raz rzuciła komentarz o tym, że ptaki są teraz w modzie. Krótko później Hanna wpada na Wrena.
Nie widzieliśmy go w 5 sezonie, ale wystarczy obejrzeć kilka odcinków 3 czy 4 sezonu żeby zorientować się jak niezwykle jest podejrzany! Nie tylko odchodzi z pracy gdy Mona się tam pojawia, ale jego imię oznacza też rodzaj ptaka! Trochę dziwny zbieg okoliczności prawda? Mona i Wren są bliżej niż ktokolwiek myśli...

Psychiczne problemy Arii?
Odcinek jest bogaty we wskazówki na problemy ze zdrowiem psychicznym Arii. Nie mówię, że Aria jest A. ale to nie zmienia faktu, że może być niebezpieczna. Jej stan mentalny jest pogorszony w 3x01.
Ma koszmar gdy jest w mieszkaniu Ezry, którego komentarz naprawdę przykuł moją uwagę.
Spytał "Masz znowu koszmary?" ZNOWU?
Dlaczego o nich nie wiedzieliśmy w 1 i 2 sezonie? Może jakoś to uciekło mi, ale uważam tą scenę za bardzo ciekawą. Niby drobne rzeczy, ale mogą one dużo powiedzieć.
Scena w lustrze. Oczywiście patrzenie w lustro nie czyni nas szaleńcami, ale sposób w jaki Aria patrzy na swoje odbicie jest dziwny, choć może już jestem przewrażliwiona. Po prostu dla mnie każda scena jak ta Kłamczucha patrzy w lustro jest dziwaczna i coś w sobie kryje.
Aria miała atak paniki w łazience w szkole. Ma ku temu powód- zobaczyła kogoś kto wyglądał jak A. ale ciekawe jest to że ona jedyna ze wszystkich dziewczyn tak zareagowała. A podobno to Emily jest tym "najsłabszym ogniwem".

Mona miała halucynacje.
Mona wspomniała Kłamczuchom, że brała leki które sprawiały że czuła się zmieszana, zdezorientowana. Cece przyszła się z nią zobaczyć, a ona uznała ją za Ali. Miała również halucynacje w których widziała Alison (scena powyżej). Dlatego myślę, że wszystkie te dziwne zachowania Mony w 3 sezonie były spowodowane jej lekami. Tak czy siak myślę, że ta scena z Alison w czerwonym płaszczu została nam pokazana żebyśmy myśleli o Ali jako o Red Coat i żeby wprowadzić nas w książkę "Lolita". 

Garret wiedział, że "Spencer zabiła Alison".
Użyłam cudzysłowu, bo oczywiście teraz, wiemy że nikt nie zabił Alison, tylko Bethany i nie jesteśmy pewni czy Spencer uderzyła ją łopatą. Tak czy siak Spencer odwiedza Garretta w więzieniu i z jakiegoś powodu ich rozmowa mówi mi o tym, że Melissa powiedziała chłopakowi o zamordowaniu przez Spencer "Ali" i o tym, że ona ją zakopała żeby uchronić młodszą siostrę przed więzieniem.
Co z Toby'm?
Toby i Emily rozmawiają w "The Brew". Rozmawiają o Mayi i Toby mówi, że nie wyobraża sobie kogoś stracić w taki sposób. Ja myślę, że może. Potem dowiadujemy się, że jego matka popełniła samobójstwo lub została zamordowana. To sprawia, że jestem bardziej ciekawa- nie wierzę, że Charles to Toby albo brat bliźniaka Charlesa ale to może przyciągać pewne kwestie co do Charlesa.
Czy Toby sugeruje, że jego rodzina go nie akceptuje? Jego mama go kochała, ale co z jego tatą? To trochę podejrzane, że wiemy tak mało o rodzinie Toby'ego. Zmierzam do tego, że mam wrażenie że Charles to ktoś nieakceptowany w rodzinie i odrzucony. Może porwał Kłamczuchy żeby mieć je za przyjaciółki? Bo przyjaciele powinni Cię akceptować...

"Charles" Clue
Głównym powodem dla którego zdecydowałam się ponownie oglądać stare odcinki była chęć szukania wskazówek odnośnie Charlesa. 
Spójrzcie na to:
To samochód, który Emily pamiętała z nocy kiedy była odurzona. Samochód Jenny. Rejestracja samochodu to "CHD"- Charles DiLaurentis?

Wskazówka w kryjówce A.
Dziewczyny poszły do starej kryjówki Mony, która magicznie została wyczyszczona ze wszystkiego. Mądra Spencer przypomina sobie jak to wyglądało wcześniej- 5 czarnych bluz wisiało na ścianie. I ogólnie kojarzy mi się, że widzieliśmy ponownie 5 bluz w niedawnych odcinkach. Może A-team ma 5 członków? 
Tapeta też jest warta uwagi:
Wygląda jak liczba 8, która się pojawiła w ostatnich promach dotyczących Charlesa będącego A. 
8? Jedyna teoria jaka mi przychodzi do głowy to to, że Charles miał osiem lat gdy przydarzyło mu się coś traumatycznego. Ale co? Może to coś sprawiło, że trafił do Radley? Może jego siostra (Bethany) została zabrana do Radley? Może zabił kogoś?

Nowe A.
Na koniec staje się jasne, że pomimo tego że Mona była w A-teamie nie była tą najważniejszą. A ktokolwiek kto napisał sms-a w 3x01 nie bawi się lalkami tylko częściami ciała. Co się całkiem zgadza bo potem jest dużo śmierci- Garrett, Wilden, Jessica i też "śmierć" Mony.

To wszystko jeśli chodzi o podsumowanie i szczegółową analizę 3x01 :)
Podobało się Wam?
Chcecie żebym dalej tłumaczyła inne odcinki w taki sposób?
+Jak gimnazjalistom poszły egzaminy? :)
Dajcie znać w komentarzach, czekam :*

8 komentarzy:

 1. Tak! Więcej takich opisów odcinków!
  Zapraszam! tori0102.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow... Fajnie tak sobie wszystko przypomnieć. A tak w ogóle cała ta noc z odurzeniem Emily była ciekawa, Dużo osób spotkała np. Janne, Noel, Paige iii była z kimś w kawiarni, a jedyne co nam wiadomo to że to był facet i kobieta i kobieta napisała wtedy te dziwne słowa ,,przepraszam, że cię zostawiłam,, - Dziwnee
  Pozdro i fajnie, że wróciłaś

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi nawet ok poszły egzaminy, a Tobie?

  www.fakingitfanfiction.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. fajny pomysł, teraz na pewno znajdziemy dużo wskazówek, co do nowego A (Charlsa). Tylko jedna rzecz, wiem że krążyło dużo teorii na temat choroby Arii, ale z drugiej strony te koszmary moim zdaniem nie są niczym dziwnym po 2 latach prześladowań przez A i tych wszystkich strasznych akcjach A. Ja po jednej bym ześwirowała i miała koszmary ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście co do liczby 8 myślę, że to może być liczba zabitych ludzi przez Charlsa, jeżeli było więcej trupów to zabili ich inny członkowie A-Teamu.

  P.S. Na rozszerzeniu angielskiego na egzaminach był Charles... od razu pomyślałam o PLL :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Alison czytająca Lolitę, to nie była scena z Hanną?

  OdpowiedzUsuń
 7. po wpisach A na tumblr dowiadujemy się że Bethany była mu bliska i nawet przyznał że prawie została jego dziewczyną, jednak ktoś ją zamordował

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia