piątek, 19 lipca 2013

Kim jest Carla Grunwald?

W odcinku 4x05, w końcówce A pokazało nam, jak dokładnie wyglądała wspomniana wcześniej w epizodzie Carla Grunwald. Fani - jak to zawsze - już zaczynają wymyślać różne teorie.

źródło obrazka: KLIK

Znalazłam tę sklejkę na Tumblrze. Po lewej stronie znajduje się Carla, a po prawej jest mama Ezry. Myślicie, że naprawdę mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Pewien Anonimowy napisał nam w komentarzu, że możliwe jest, iż Ezra miał romans także i z Ali. A pani Fitzergerald interweniowała, gdy sprawy zrobiły się zbyt poważne. W końcu wiemy, jaką zawodniczką potrafi być Alison. Komentator napisał również, że kobieta mogłaby przez ten cały rok trzymać Ali w tym tajemniczym pokoju.
Od siebie dodam, że od razu gdy zobaczyłam te ślady po paznokciach przyszło mi na myśl, że został tam ktoś zamknięty wbrew własnej woli. Wiemy również, że ktoś próbował się pozbyć Ali w noc, gdy ta zaginęła. Dziewczyna została zakopana, ale ktoś podał jej rękę i ją wyciągnął. Może potem mama Ezry uwięziła ją w tym pokoju? Może Alison umarła właśnie tam, a potem jej ciało zostało podrzucone do dołu? W końcu to dziwne, że znaleźli je dopiero po takim czasie. Ogródek przeszukiwany był wiele razy i dopiero nagle wyszło na jaw, że są tam zwłoki zaginionej.
Mama Ezry i Carla są naprawdę podobne, a w PLL nie ma miejsca na zbiegi okoliczności. Może w całą tę sprawę jest zamieszana osoba, która przewijała się w tle i którą o nic takiego byśmy nie podejrzewali.


Następna teoria dotyczy babci Alison. Dużo z Was uważa, że Carla mogła być tak naprawdę babcią Ali. Sposób, w jaki dziewczyna z bractwa ją opisała ("wiedziała, że chcesz się wymknąć jeszcze zanim na to wpadłaś") przywodzi nam na myśl tę zadziorną blondynkę. Tak swoją drogą... nie sądzę, aby numer, który wyśpiewywał Tippy należał do Krótkich Gaci i był wybierany przez Alison. Nie rozumiem, dlaczego Kłamczuchy biorą to za pewnik. Może coś przeoczyłam, ale myślę, że ten numer może należeć do kogokolwiek. I że mogła go wystukiwać nie Ali, a jej babcia, która przecież była właścicielką papugi.


To kolejny interesujący komentarz, jaki dostałyśmy. Może i ta sprawa ma coś wspólnego z bliźniaczkami... spójrzmy prawdzie w oczy: zaczyna się czwarty sezon. Jeszcze jeden, ewentualnie dwa i koniec serialu. Powinni więc coś wspomnieć o bliźniaczkach, zakładając, że ta właśnie teoria zostanie zrealizowana w serialu. Może właśnie nas przygotowują na spotkanie Courtney/Prawdziwej Ali?
Co o tym wszystkim myślicie? Jak brzmią Wasze teorie dotyczące pani Grunwald? :)

14 komentarzy:

 1. http://pretttylittletheories.tumblr.com/post/55826330970/mikes-guilty

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak sobie ostatnio pomyślałam....a co jeśli jednak teoria bliźniaczek jest słuszna? Możliwe, że Alison nic nie wiedziała, że ma bliźniaczkę. Może dowiedziała się w lato o tym przypadkowo? Chciała się z nią skontaktować, może dlatego ciągle wybierała ten numer? Może doszła do niej, a ona była właśnie tam przez kogoś zamknięta? Albo jeśli stosując teorię, że to nie Alison ani bliźniaczka nie są Red Coat, ani A, można pomyśleć, że Alison tak samo jak dziewczyny śledziła kto ją prześladuje i doprowadziło to ją do tamtego telefonu? Mona mówiła, że współpracownika miała dopiero jak tarfiła do Radley, ale na ile możemy jej ufać + skąd wiemy, że ktoś Monie po kryjomu nie pomagał?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dalej kocham ten serial, jednak znowu dostajemy więcej pytań i zero odpowiedzi. Jeszcze gdzieś pewnie tylko jeden sezon i wszystko powinno się rozwiązać, a jeszcze są nawet sprawy z drugiego sezonu, które nie zostały zakończone. Mimo wszystko trochę dziwne to z Carlą i do tego te zdanie, że nie jest tym za kogo ją się uważa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma byc 6 sezonow, wiec beda wszystko rozciagac ile sie da..

   Usuń
  2. ma być 5 sezonów, a nie 6. >.<

   Usuń
  3. bedzie 7 sezonow i to jest pewne info xdddd

   Usuń
 4. Skupiliśmy się, że to Alison ma bliźniaczkę, a może te teorię o bliźniaczkach dotyczy np.babci Alison.

  OdpowiedzUsuń
 5. ROZMOWA ARI I ALISON ,KIEDY ARIA BYŁA CHORA . SEZON 3 ODCINEK 16

  -Co robisz?
  -Biorę to ,co moje.
  -Czy ja śnię?
  -NIE, ZŁOTKO. JESTEM BARDZIEJ PRAWDZIWA NIŻ KIEDYKOLWIEK.
  -Opowiedz mi o wszystkim
  -No więc... ten ,kto powiedział ,że wiedza to potęga pewnie był starą pierdołą ,ale miał rację ,bo teraz wszystko rozumiem. Omijało mnie tyle rzeczy ,kiedy tu byłam.
  -Widzisz "A" ?
  -Na każdym kroku. Ale ty też. Wszystkie widzicie. Dziwie się ,że Spencer jeszcze tego nie rozgryzła.
  -To co napisałaś w pamiętniku naprawdę się wydarzyło? Szantażowałaś mojego ojca?
  -Byron jest podatny na takie rzeczy. BO KIEDY CHODZIŁO O MATKĘ EZRY...
  -Ali muszę poznać prawdę.
  -Jeśli powiem ci prawdę na pewno w to nie uwierzysz.
  -Proszę.
  -DESPERACKO POTRZEBOWAŁAM TEJ KASY.
  -Jak mogłaś zrobić coś takiego mojej rodzinie? Mnie?
  -To była tylko groźba. Nie zadzwoniłam do twojej mamy.
  -Czy mój tata cię zabił?
  -A WYGLĄDAM NA MARTWĄ? Nie piłabym tego.
  -O czym ty mówisz?
  -Meredith też szuka tych stron.
  -Ali zaczekaj.
  -WIESZ ,DLACZEGO CIĘ WYBRAŁAM?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie matka Ezry. Niby drugoplanowa postać, a mam wrażenie, że ważna w tym wszystkim. W jednym odcinku u Ari ukrywał się brat Ezry. Na spotkaniu z Arią mama Ezry dokładnie wiedziała gdzie jest jej syn, a sprawdzała Arię czy ta powie jej prawdę. Skąd wiedziała? Jeszcze Cece zostawiła ich samych. W jakim celu? Może pani Fitz, Grunwald i Cece łączy jakaś przeszłość.

   Usuń
 6. Zgadzam się z jednym komentarzem ... Co jeśli tu nie chodzi o bliźniaczkę Ali, tylko jej babci? Może dlatego Te trzy panie są tak podobne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. znalazłam coś takiego na fb
   https://www.facebook.com/pages/Pretty-Little-Liars-wskaz%C3%B3wki-obok-serialu/

   to było dodane rok temu,ale już wtedy ktoś wpadł,że to może nie o Alison chodzi: "Ta opowieść jest często uważana za wskazówkę, że Alison ma bliźniaczkę - jak w wersji książkowej. Ale zerknijcie na ubrania rodziców... Czy Wasi rodzice chodzili tak poubierani? Jest z pewnością - co najmniej! - jeszcze pokolenie wstecz." https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QudP3Zup1s8

   Usuń
 7. Niezła teoria... W PLL nikt nie jest zbiegiem okoliczności, a ta babka ewidentnie coś wie. Czekam aż w serialu wyjaśnią jej zagadkę.
  A fakt że są podobne z matką Ezry jest uderzający.

  OdpowiedzUsuń
 8. może i jak źle oglądnęłam i zrozumiałam ale czy ten czerwony telefon który był w tym ukrytym pokoju to właśnie ten numer,który śpiewała Tippy wyświetlił się na telefonie Arii gdy dzwoniła z niego Spencer?Chyba że ja coś przeoczyłam?

  OdpowiedzUsuń
 9. Z mamą Ezry i Carlą ... one mogą być albo bliźniaczkami, albo to jedna ta sama osoba, która żyje w dwóch miastach ;p

  Przecież Alisson żyje !
  Któraś z kłamczuch pytała mamę Alisson, czy widziała jej zwłoki, ona zaś odparła że żółta bluzka którą Ali kupiła nie dawno była wystarczająca.

  Nie widziała do końca twarzy zwłoków.A po za tym ci co brali te zwłoki przecież oni nie wiedzieli jak Ali wyglądała jak żyłą, bo jej nie znali, jej matka dużo błedów popełniła. to przez nią że nie spojrzała na twarz ciągnie się ta historia dalej.

  Nikt nie widział zwłoków Ali od stóp do głów . .. ;]

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia