sobota, 13 lipca 2013

Zabijanie swoich osobowości.

Kolejne tłumaczenie z Tumblra! Link do oryginału znajdziecie na końcu. :)
Myślę, że ten post powinien się spodobać osobom, które interesują się psychologią i innymi takimi sprawami.

Witajcie Kłamczuchy,


Dawno temu napisałam teorię o tym, że Kłamczuchy mogły wszystkie spotkać się ze sobą w Radley LUB spotkać się z Alison, ale nigdy nie poznać siebie nawzajem. Możecie poczytać o tym tutaj: KLIK.

Kilka minut temu myłam naczynia i pewna myśl zaświtała mi w głowie. Co jeśli Alison nawet nie istniała? Co jeśli Kłamczuchy tak naprawdę są szalone, a Ali stała się ich alter-ego? To mogłoby wyjaśnić, dlaczego rodzice dziewczyn zawsze mówią, że z ich córkami było lepiej przed Alison, dlaczego A pomaga/krzywdzi dziewczyny i dlaczego zwłoki Ali nigdy nie były widziane. Jak wspomniałam w swojej poprzedniej teorii, czasami nadmierne osobowości są "wybijane", jednak zdarza się, że jakaś staje się bardziej dominująca od innych i próbuje pozbyć się tej podstawowej. Taki wątek często występuje w filmach czy telewizyjnych serialach.


Aria stworzyła Alison, ponieważ chciała być bardziej towarzyska i pewna siebie. Pragnęła w jakiś sposób sprostać rodzinnym problemom.

Emily wykreowała Alison, kiedy zrozumiała, że jest lesbijką. Chciała być otwarta, zadziorna, piękna. Tak jak Ali, która była dla niej idealną dziewczyną.

Hanna wyimaginowała Alison, bo zapragnęła być piękna, szczupła, niezależna oraz popularna.

Spencer stworzyła Ali, ponieważ czuła, że nie jest nawet wystarczająco dobra, aby konkurować z Melissą. Chciała kogoś, z kim mogłaby rywalizować.


To mogłoby wyjaśnić całą tę kryjówkę A, poświęconą Kłamczuchom. Kryjówkę, w której znajdują się fotografie czy przedmioty związane z każdą sekundą ich życia. To również tłumaczy, dlaczego one nigdy tak naprawdę NIE WIDZIAŁY Red Coat i dlaczego widzą Alison jedynie, gdy są otumanione lekami/zranione w jakiś sposób/itp. Jeśli nie jest ona żywym człowiekiem, tylko istotą żyjącą w ich podświadomości, to miałoby sens.


Teraz wróćmy do "Dwoje może dochować tajemnicy, jeśli jeden z nich nie żyje"... jak wspomniałam wcześniej osobowości MUSZĄ zostać "wybite", żeby osoba, która jest nimi obarczona wyzdrowiała. Dziewczyny nigdy nie będą już zwyczajnie funkcjonować, bo wciąż pamiętają o Alison, która była nieodłączną częścią ich życia. Zapamiętały ją jako osobę, przyjaciółkę. To mogłoby wyjaśnić, dlaczego nigdy nie widzieliśmy sceny z Alison oraz Ashley czy Ellą. Ujrzeliśmy Ali jedynie z mamą Spencer i Jessicą, ale ta druga zdradziła kiedyś, że ma za dużo głosów w swojej głowie. Pani Hastings potrafi dochować tajemnicy (jej rak piersi, poronienie Melissy). Który Hastings nie skłamałby i wyznałby całą prawdę o nigdy nieistniejącej Alison, kiedy jego dziecko byłoby na powrót w szpitalu psychiatrycznym?


Możliwe, że Vivian Darkbloom stawała się trzecią osobowością dziewczyn. Może dlatego nigdy nie została konkretnie przedstawiona. Dodatkowo, Alison kiedyś powiedziała Jennie, że jeśli ta kiedykolwiek powróci do Rosewood, Ali ją zakopie. Jenna na pewno zapragnęła ją wtedy "wybić", często bywa tak, że osobowości są bardzo brutalne. Możliwe, że Jenna pozbyła się wtedy Ali na dobre i powróciła do swojego normalnego życia, z czym "Alison" nie była zbyt szczęśliwa. Plus Jenna nie miała żadnych specjalnych problemów, odkąd Garret "ją zabił". To mogłoby wyjaśniać, dlaczego to zrobił. If Alison was really a person, how could Garrett be pinned for that if he didn’t hurt her, but saved her? “Saved her" so she could continue to take on the other liars. Mówią również, że Ravenswood (spin-off PLL) uzupełni część historii. Wiemy, że Ravenswood będzie miało w sobie nutkę paranormalności, ponieważ opowiada o ludzi obarczonych klątwą.

W książce pojawia się bliźniaczka, a my widzimy motyw bliźniąt na tablicach, wskazówkach i w odcinkach halloweenowych. Co jeśli nie chodzi tu o psychiczną bliźniaczkę, ale ma to przedstawiać czyjeś odbicie w lustrze? Alison lub Courtney żyły jedynie w podświadomości, ale były lustrzanym odbiciem kogoś, kto stawał się ich częścią. Zatem najpierw jest np. "Aria", potem jest "Aria-Alison". Wszyscy możemy się zgodzić, że A zdarzało się pomagać dziewczynom dostać to, co chciały. To miałoby sens, gdyby każda Kłamczucha była A/Alison w alternatywnej rzeczywistości.To mogłoby wyjaśnić, dlaczego Mona nigdy jej nie spotkała [tu jest błąd, Mona i Ali spotkały się w Brookhaven, gdzie Alison była przebrana za Vivian i śledziła A] i dlaczego to wszystko jest dla niej takie pogmatwane. Tłumaczy to również, dlaczego w serialu wciąż jest powtarzane, że "Odeszła, ale jest wszędzie". Dziewczyny pozbyły się Alison, ale wciąż mają w sobie jej cząstki. "Ali" zawsze mówiła im, że pamiętają więcej, niż sądzą. I że została zamordowana, ponieważ powiedziała prawdę. Jeśli dziewczyny zdradziłyby, co się dzieje, że mają kilka osobowości, ich rodzice naturalnie by interweniowali i pozbyli się dodatkowych "ludzi" w głowie swoich córek. W końcu to dziwne, że dziewczyny nie pamiętają NICZEGO z nocy, w której "Alison" zniknęła.Dodatkowo, jeśli Alison nie jest A, najbardziej logiczny A-Team musiałby składać się z rodziców Kłamczuch. Ma to związek z tym, że za każdym razem, gdy dziewczyny próbują się dowiedzieć czegoś więcej o Ali lub gdy znajdują się bliżej prawdy A im grozi, przez co nie idą na policję i nie mówią o tym nikomu. To jest ich sposób na trzymanie dziewczyn z dala od prawdy, od tego czym naprawdę jest ich "Alison" (ich szalonym wymysłem).To również wyjaśniłoby, dlaczego Wren jest wciąż gdzieś w pobliżu. Dlaczego nawet gdy nie wyszło mu z Melissą, nadal przewijał się w tle. Sprawę "Alison" musi badać grupka ludzi. Pewnie lekarze doskonale wiedzą, że cała sytuacja z Wrenem była oszustwem, aby dziewczyny powróciły do zdrowia.

Mam też wytłumaczenie na to, że są dowody istnienia Alison (ślady zbrodni, itp.). Aria wróciła do miasta po ich wspólnym pozbyciu się Alison i wtedy jej zwłoki magicznie zostały znalezione. W dodatku to Maya powiedziała Emily, że znaleziono ciało Ali. To ciekawe, ponieważ jeśli ta teoria byłaby zgodna z prawdą, Em nie potrzebowałaby już Alison, gdyż miałaby kogoś innego.Dodatkowo, gdy "Alison" czy "A" coś robi, wina zawsze spada na Kłamczuchy. Jeśli Alison nie istnieje, miałoby to sens - one to wszystko robią, nie Ali. Dlatego to one ponoszą za to odpowiedzialność. To również tłumaczy, dlaczego każdy mówi, że dziewczyny nie są "święte" i źle się zachowują, ale nigdy nie pokazują tego dokładnie. Plus Mona napisała na Twitterze (wczoraj dokładnie), że została A ponieważ cała piątka ją torturowała.

Za każdym razem, gdy dziewczyny robią coś złego, A każe im się przyznać i zmienić ich zachowanie (co jest rzeczą, jaką na pewno zrobiłby każdy rodzic). No i to również wyjaśniałoby, dlaczego Garrett powiedział, że akta medyczne nie kłamią i dlaczego Radley wciąż jest częścią całej historii. To tłumaczy też fakt, że dziewczyny nie konktaktują się za dużo z osobami spoza swojej "grupki" oraz to, że większość ludzi, z jakimi się umawiały nie znały przed Alison (Maya, Ezra czy Caleb) i dlaczego innym osobom, z którymi się umawiały czy umawiają nie wydaje się aż tak przeszkadzać fakt niestabilności psychicznej (Toby i depresja jego mamy, Paige oraz jej samookaleczenie się).

I jeszcze parę szczegółów...Spencer powiedziała do "Alison": "Już jesteś dla mnie martwa" i tej nocy blondynka została zamordowana. Spence zwróciła się również do Ali ze słowami: "Nie jesteśmy twoimi marionetkami (co odnosi się do czegoś, co każe robić różne rzeczy zewnętrznej osobowości), jak przestanę być twoją przyjaciółką, one również przestaną nimi być". Więc jeśli Spencer pozbyła się "Alison", te słowa mogłyby wyjaśniać, dlaczego one też to zrobiły. To również tłumaczy, dlaczego gdy dziewczyny panikowały, ich rodzice mieli to wszystko w nosie. Została nam też pokazana Jessica, która rozpaczała po śmierci Alison. Ale przecież była alkoholiczką i powiedziała, że słyszy głosy. Może Ali była również częścią jej umysłu. Ta teoria również wyjaśnia, dlaczego ludzie zawsze mówią, że Kłamczuchy "są zupełnie takie same jak Alison" i dlaczego na terapii Hanna ujrzała Alison i powiedziała do niej, że była dla niej największym wrogiem. I również dlaczego Mona POMYŚLAŁA, że zobaczyła Ali i czemu Han zdradziła, że ona i Mona są jak jedna osoba. Jenna powiedziała kiedyś: "Szept, szept... zupełnie jakby Alison wciąż tu była". Głosy często są opisywane jako szepty.Dodatkowo...

To miałoby również sens, dlaczego Aria jest zawsze najmniej poszkodowana. To oczywiste, że Alison lubiła Arię najmniej. Może Aria nie jest ciągle na celowniku, ponieważ "Alison" nie potrafiła się dostać do jej umysłu i manipulować nią tak, jak robiła to z innymi dziewczynami. Cała ta sprawa Ali i A jest pełna różnych symboli czy wskazówek, że Alison nigdy nie istniała, ponieważ za każdym razem, gdy któraś Kłamczucha jest sketchy (?), nigdy nie mogą sobie przypomnieć niczego, ale zawsze wina spada na nie.Wiemy, że Mona, która przyjaźniła się z Hanną i Toby, który był przyjacielem Emily i jest zakochany w Spencer byli "A-Teamem Mony". Dwójka ludzi, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do tematu chorób psychicznych, gdyż nawet z ich głowami może być coś nie tak. Może byli tym A, które próbowało trzymać dziewczyny z dala od Alison, a "prawdziwy" A-Team to tak naprawdę same Kłamczuchy albo ich rodzice, próbujący pozbyć się Ali z ich umysłów raz na zawsze.

Oczywiście, widzieliśmy Alison na różnych filmikach i innych takich rzeczach, ale Marlene King zawsze nam przypomina, że wszystko, co widzimy jest ukazane z perspektywy Kłamczuch. Więc to video z Ianem oraz Alison mogło być tak naprawdę filmem Spencer i Iana czy jego i Melissy.

źródło: Tumblr

Co o tym wszystkim sądzicie? Ja myślę, że to wszystko jest za bardzo pogmatwane i skomplikowane, żeby nawet Marlene na to wpadła. :) No i nie chciałabym, żeby takie okazało się zakończenie serialu... wiecie, wszystko było wymyślone przez obłąkanych, głównych bohaterów i nic, co oglądaliśmy nie było prawdą. Jednakże uważam całą tę teorię za niezwykle ciekawą. A Wy chcielibyście podobnego zakończenia?
Aha, i jeszcze jedno - te zdania, które zostawiłam w oryginale... po prostu nie miałam pojęcia, jak je przetłumaczyć. Muszę przyznać, że ten tekst tłumaczyło mi się najtrudniej ze wszystkich, jakie przełożyłam do tej pory.

38 komentarzy:

 1. Zgadzam się z twoim podsumowaniem, ale kocham ten serial właśnie za te pogmatwane teorie i domysły. Rozwiązanie pewnie jest bardzo proste i już od dawna je znamy, ale oni nam wszystko mieszają, bo widać, że ludzie to lubią (pomijam tych, którzy marudzą, że pll to jakaś kpina z widzów).

  OdpowiedzUsuń
 2. bez sensu. Pół miasta na pewno nie cierpi na chorobę psychiczną i z tym, że Alison istniała naprawdę nie mam żadnych wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, ale nie chciałabym takiego zakończenia, ani takiego gdzie okazuje się,że to wszystko było snem..

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w połowie przestałam czytać, bo moim zdaniem ta teoria jest chora i niemożliwa. Ale na szczęście to tylko teoria, wątpię, żeby takie było zakończenie. ;o

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest najbardziej niedorzeczna teoria jaką przeczytałam.

  1. W całym mieście były porozwieszane plakaty ze zdjęciem Alison, po jej zaginięciu. Musiała więc istnieć naprawdę, raczej policja nie bawiłaby się w rozwieszanie plakatów wyimaginowanej osoby.

  2. Nawet w telewizji były doniesienia na temat jej zaginięcia, śmierci oraz postępów w śledztwie.

  3. Został zorganizowany przecież pogrzeb Alison i pokaz mody na jej cześć, gdzie dziewczyny miały na sobie jej ciuchy. A na widowni była cała rzesza ludzi, tak jak i na pogrzebie.

  4. Jeżeli Alison nie istniała to wychodzi na to, że całe miasto i okoliczna ludność jest chora psychicznie i ubzdurała sobie jej życie i morderstwo.

  5. W pierwszym odcinku, pierwszego sezonu jest scena kiedy po powrocie z Islandii, Ella i Bairon siedzą w swoim salonie i rozmawiają na temat zaginięcia Alison. Mówią o tym, że to straszna tragedia dla jej rodziców i nie mają pojęcia co by zrobili gdyby to ich córkę spotkał taki los. Moim zdaniem to kolejny dowód na to, że jednak Alison musiała istnieć.

  6. Może i mama Alison jest niezrównoważona psychicznie, ale przecież tata Ali, Jason, Wilden, czy Cece mają zdjęcia z Ali i jej rzeczy osobiste. Np. tata Ali antyramę ze zdjęciami którą mu podarowała, Cece jej pamiętniki itd.

  7. To nie prawda że nie ma żadnych scen, z Ali i rodzicami dziewczyn, co miałoby sugerować że nie istniała. Przecież jest scena i sam Baron potwierdził to, że rozmawiał z Ali w noc jej zaginięcia kiedy starała się wyciągnąć od niego pieniądze.

  8. Skąd wziął się odlew twarzy Alison skoro ta nigdy nie istniała ?

  9. Ciało Alison nie zostało owszem pokazane, ale nie sądzę aby ktoś chciał oglądać rocznego rozkładającego się trupa.

  Itd. Itd. TO NIEMOŻLIWE aby Alison nie istniała i była tylko wymysłem chorej wyobraźni dziewczyn. No chyba że całe Rosewood i nawet policjanci przydzieleni do sprawy wyjaśnienia jej śmierci są chorzy psychicznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dobrze napisane.! :)

   Usuń
  2. Dokładnie ^^ To jest chora teoria. Szczerze wątpię żeby Marlene wymyśliła coś takiego. Teoria z bliźniaczkami jest lepsza.

   Usuń
 6. Moim zdaniem ta teoria jest bez sensu. :// ;P

  OdpowiedzUsuń
 7. Sorry ale moim zdaniem ta teoria też jest bezsensu. Jeśliby tak było to całe rosewood musiałoby się okazać jednym wielkim "Truman Show" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. liczę na to, że to nie prawda!! nawet jak na Marlene jest to mega dziwne xD

  OdpowiedzUsuń
 9. uwielbiam czytać takie teorię, ale tę akurat da się szybko obalić. Jest bardzo ciekawa i doceniam osobę, która na to wpadła. Mimo tego nie chciałabym takiego zakończenia :)

  OdpowiedzUsuń
 10. głupszej i bardziej bezsensownej teorii nie słyszałam... a co z całym Rosewood??

  OdpowiedzUsuń
 11. Teoria niedorzeczna, ale... jednak dla mnie było by miłe zakonczenie, gdyby kłamczuchy okazały się chore psychiczne (hehe, ja szalona ;D).

  OdpowiedzUsuń
 12. nie wiem czego się naśpałaś ale ta teoria to najbardziej żałosna rzecz jaką słyszałam już ty chyba na głowe upadłaś ze takie rzeczy ci na mysl przychodzą, żal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem czego sie nacpalas, ale ten komentarz to najbardziej zalosna rzecz jaka przeczytalam, juz Ty chyba na glowe upadlas, ze komentujesz cos czego wyraznie nie zrozumialas.
   wakacje to dobry moment zeby pocwiczyc CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM - z cala pewnoscia przyda Ci sie to w przyszlosci.

   Pozdrawiam

   OM.

   Usuń
  2. Dziękuję za wyręczenie mnie. :) Nie napisałabym tego lepiej, haha.

   Usuń
  3. Czy nie przeczytałaś że ona to tytlko przetłumaczyła !? Wstawiła bo jest ciekawe i rzeczywiście tak jest! Ale to nie znaczy, ze uważa że takie bedzie zakończenie -.-

   Usuń
 13. Ja osobiście myślę, że osoba która pisała te teorię jest CHORA PSYCHICZNIE to jest nie możliwe, ja myślę, że sprawdzi się teoria bliźniaczek..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahahahahha <3 Dokładnie to jest NIE REALNE i kompletnie nie pasuje. Gdyby było takie zakończenie to zmieniłabym zdanie o całym serialu i on stałby się CHORYY! -A

   Usuń
 14. hahah ! Ali wymysłem? to jest przecież jakiś absurd !!!
  przecież nie tylko one ją widziały, był Garret, Toby, detektyw Wilden i wiele innych, a po zatym jest nagrana na filmikach które dziewczyny znalazły ..
  Ja na początku myslałam że Ali ma bliźniaczkę, ale teraz wierzę w to że Ali wogóle nie umarła ! ;)
  Pozdrawiam wszystkie KŁAMCZUCHY .! ;]

  K.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ta teoria jest niemożliwa, przecież w szkole i w innych miejscach była Alison, zresztą Już wiemy że Mona i Toby to -A
  :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie i wszyscy by musieli okłamywać dziewczyny ? i nikt nie wytrąciłby ich z błędu ? Owszem ciekawe ale nie realne :)

   Usuń
 16. ogólnie wszystko się zgadza, ale dlaczego Mona widziała, z Hanną Alison jako RC, wtedy co spalił się domek? Mona też widziała Alison.

  zapraszam!
  www.w-zwierciadle-sary.blogspot.com
  www.w-nieswiadomosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Ali istnieje. To nie serial o chorych psychicznie, a całe miasto i okolice musiałoby takie byc.

  OdpowiedzUsuń
 18. Na pewno nie chciałabym takiego zakończenia. Czyli cały serial to byłaby jedna choroba psyhiczna ? XD I nikt by dziewczyn nie uświadomił o tym, że są chore ? To wydawałoby mi się dziwne,nie naturalne i kompletnie wymyślone... Ale to moja opina :)) -A.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie chciałabym takiego zakończenia i jest ono na szczeście niemożliwe, ponieważ wtedy całe Rosewood musiałoby byc chore psychicznie. Każdy tam znał Allison i ona podobno wiedziała wszystko o ludziach. Wiec ta teoria jest przede wszystkim nielogiczna.

  OdpowiedzUsuń
 20. A mi się wydaje ,że każdy jest A. Może każda nadaje na pozostałe i pozostałych przyjaciół. Alison może była tylko podświadomością lecz dla nich jest najlepszą wymówką. Dla nich jest idealnym usprawiedliwieniem ,że Ali jest A bo to wtedy na nią wychodzi ,że wygadała wszystkie sekrety.

  OdpowiedzUsuń
 21. to by było już naprawdę tak poplątane że bym zakończenia pewnie nie zrozumiała XD

  OdpowiedzUsuń
 22. jak Wy sobie to wyobrażacie ? że w ostatnim sezonie PLL okażę się, że Alison nie było , że wszystkie sezony toczyły się o nic , że na końcu wszystkie kłamczuchy pójdą do psychiatryka i że wszystko sobie wymyśliły, a ich rodzice robią dla nich takie świństwa jak potrącenie swojej córki samochodem, aby zapomniała o swojej wymyślonej przyjaciółce ? gdybyś była reżyserem odrębnego serialu to ja Cię rozumiem ale tutaj raczej tak nie będzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko tłumaczyłam ten tekst i wspomniałam o tym kilka razy. ;)

   Usuń
 23. Wiecie co... pamięta ktoś jak w którejś z kolei części książki, Spence była w psychologa i w hipnozie odzyskiwała "pamięć", wspomnienia, które wyparła z podświadomości?
  Czytałam niedawno o zaburzeniach dysocjacyjnych, tj. podwójnej osobowości i tym podobnych...
  I znalazłam tam coś takiego:
  "Wśród zaburzeń dysocjacyjnych (konwersyjnych) w ICD-10 wymieniane są:

  amnezja dysocjacyjna – częściowa lub całkowita utrata pamięci, dotycząca zazwyczaj ważnych bieżących wydarzeń, która nie wynika z organicznych uszkodzeń mózgu, zatrucia albo znacznego wyczerpania. Amnezja zwykle koncentruje się na wydarzeniach urazowych lub stresowych, ma charakter częściowy i wybiórczy"
  I dosłownie w momencie jak to przeczytałam pomyślałam o Spencer...i to by wskazywało na to, że nasza kochana Kłamczucha cierpi na "AMNEZJĘ DYSOCJACYJNĄ".
  Niby nic, ale jednak to może mieć coś wspólnego z wątkiem całej sprawy...
  Co jeśli jest jeszcze wiele zapomnianych przez Spencer wydarzeń, o których my nic nie wiemy (no bo i jak, skoro Hastingsówna o nich nie pamięta), stanowiące kluczyk do rozwiązania zagadki, pt: "Kim jest -A?"...?! Może Spence dowiedziała sę, słyszała, domyśliła się lub widziała KIM JEST TO CHOLERNE -A, ale było to dla niej przeżycie tak traumatyczne, że wyparła je z pamięci...?! Może Sara Shepard zrobiła to celowo...?! Może, może, może- można by tak gdybać całą wieczność, ale pomyślcie nad tym, bo może przypomnienie sobie tego, że nie zabiła Alison, jest dopiero początkiem zabawy z pamięcią mojej ulubionej Kłamczuchy!!!
  PS: Mam nadzieję, że nie zanudziłam Adminek na śmierć :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skądże, uwielbiam takie długie komentarze! :D No i interesuję się psychologią, więc lubię czytać o takich rzeczach.
   To faktycznie możliwe, że Spence zobaczyła coś jeszcze Tej Nocy. W 4B mamy zobaczyć Spence w ubraniach z pierwszego odcinka, co zapowiada się na naprawdę niezłą retrospekcję. :)

   Usuń
 24. Teoria w cale nie jet taka niemożliwa... zawsze można skończyć "I nagle się obudziła" choć to nie w stylu tej autorki. Mogło to też być doświadczenie, albo miejsce gdzie ludzie mają genetyczną skłonność do wmawiania sobie różnych rzeczy. musicie przyznać, że Rosewood nie jest normalne. Zawsze mogli się też czegoś nawdychać;-) Przypominam tez, że to OPUBLIKOWANY tekst i aby można było spokojnie tu dyskutować nie wolno obrażać adminek ani innych. Ale to już wszyscy powinni wiedzieć, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 25. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 26. Dobra, nigdy w życiu nie czytałam tak niedorzecznej i bezsensownej teorii.
  Idąc tym tropem równie dobrze Aria, Spencer, Hanna, i Em też mogą nie istnieć.
  Może po prostu zdjęcia, nagrania i wszystko inne z Ali są tylko perfekcyjnie wykonanym zabiegiem photoshopowym? Pamiętniki i tak dalej podrobione? Wszystkie paszporty, dokumenty, nawet miejsce na liście uczniów w szkole są kompletnie z dupy? A propos szkoły, czy wyimaginowana osoba byłaby królową szkoły, wszyscy by się jej bali, ciągle o niej rozmawiali i rozstępowali się na boki gdy przechodziła korytarzem?
  Dalej. Czy urządziliby dwa pogrzeby i pokaz mody na cześć nieistniejącej postaci? I co w takim razie robi na cmentarzu jej nagrobek?
  Ludzie, serio, jedynym rozwiązaniem byłoby to, że całe Rosewood, tudzież Nowy Jork i każde inne miejsca które odwiedziła Alison jest pełne osób z zaburzeniami psychicznymi.
  a nawet gdyby to była prawda, to i tak nie wszystko się zgadza, bo - no, błagam, nawet na logikę - czy każdy widziałby wyimaginowaną osobę tak samo? Ze wszystkimi szczegółami? Z tym samym imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia? Nie wydaje mi się.
  Poza tym to nieprawda że nie ma scen z Ali i rodzicami. Na przykład babcia Han? tata Hanny? mama Spencer?
  Powiem szczerze - to nie jest teoria, to jest po prostu bezsensowne naginanie prawdy do swojej wersji.
  Tyle w temacie.

  xoxo, N.

  OdpowiedzUsuń
 27. Wtf? Wiem, że czytam ten wpis dość późno. Ale no błagam. to najbardziej absurdalna "teoria" jaką czytałam. Kto ją wymyślił? Myślę, że wcześniej w komentarzach zostało zawarte wszystko, co o tym sądzę.

  OdpowiedzUsuń
 28. Ciekawa teoria... Bożę, żeby ona nie okazała się prawdą!!!

  OdpowiedzUsuń
 29. Ale w takim razie kto wywołałby pożar, w którym Jenna straciła wzrok? Możliwe, że masz rację, ale to by było już za bardzo pokręcone...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia