niedziela, 24 maja 2015

Charles to Cece i Bethany- teoria!

Dzień dobry kochani :) Na dobre zakończenie weekendu mam dla Was naprawdę świetną teorię odnośnie tożsamości Charlesa. Nie widziałam jej nigdzie wcześniej, więc jest naprawdę oryginalna, może nieco kontrowersyjna i pokręcona, ale nie powiedziałabym że naciągana- wszystko się w niej zgadza i łączy! Zresztą zapraszam do rozwinięcia, żebyście sami mogli ocenić :)

W 5x25 okazało się, że Alison ma dwóch starszych braci. Nie wiemy czy to bliźniaki czy po prostu bracia, bo jeden z nich może być starszy.
Charles chciał być jak Ali. Po tym jak dziewczynka się rodzi uwielbia ją. Chce nią być. Chce być jak Alison więc zaczyna się zachowywać jak dziewczyna. Mógł mieć zaburzenia osobowości- wierzył że jest dziewczyną! Jako dziecko mógł się rozzłościć na Alison za bycie tą kim on by chciał być i mógł ją skrzywdzić- to tłumaczy jej złamane ramię. Kłamczuchy były bardzo zaskoczone faktem ukazanym podczas rozprawy, więc to mogło być "to". Myślę, że gdyby nie stało się to w "tajemniczych" okolicznościach to dziewczyny by wiedziały o tym po prostu, no a ich miny mówiły same za siebie.
Przez to wylądował w Radley. Zapisał się tam jako Bethany Young- wierzył, ze jest dziewczyną.

*W 5x13 Ali znajduje 2 żółte sukienki w pianinie. Pani Di każe kłamać małej córeczce. mówi że Kenneth zostawiłby je gdyby się dowiedział. Mógłby je zostawić bo sukienka była dla Charlesa. Pani Di akceptowała Charlesa z jego chęcią bycia kobietą, ale Kenneth nie. Kiedy Jessica w Radley odwiedziła "Bethany" i poprosiła żeby nazywać ją "ciocią Jessie" to rozzłościło "Beth". Charles poczuł, że jego matka się go wstydzi. Miał tez (jako Bethany) wywiad w którym powiedział "przyszła i zniszczyła wszystko"- kiedy Ali się urodziła zniszczyła życie Charlesa. Jest zazdrosny do tego stopnia, że ucieka z Radley. Przeraża to Jessicę, która wie do czego zdolne jest jej dziecko, więc próbuje zatrzymać Alison w domu "tamtej nocy".

*Zmieniając trochę temat- pamiętacie, ze Pani Di kupiła żółty top Alison?
Kupiła też żółty top dla jej drugiego dziecka- "Bethany"."Bethany" przyszła do domu rodziny Dilaurentis, ubrana tak jak Alison. Ale Charles to nie tylko Bethany- to też Cece. Tak jak powiedziałam wcześniej- Bethany Young nie było jego prawdziwym imieniem. Charles DiLaurentis stał się kobietą i nazwał się Cece Drake. Inicjały te same! To Cece uderzyła Alison w "tamtą noc". Jessica zakopuje Alison żeby chronić swoje drugie dziecko i ukryć przestępstwo jakie popełniło. Tylko "ją" Pani Di mogła tak długo chronić jak pisała w mailu. Kiedy kobieta się dowiaduje o tym że Alison żyje Cece ją zabija. 

*Od dziecka Charles był zazdrosny o Alison- chciał być jak ona, ale nie był. Nienawidził jej za życie, które miała i które marnowała będąc wredną dla wszystkich. Więc zaczął się znęcać nad nią i jej przyjaciółkami, Chciał żeby ich życia były tak trudne jak jego!

Przeanalizujmy kilka rzeczy:
Rysunki "Bethany"ukrywają pewne wskazówki. Po pierwsze sposób w jaki "Bethany" rysowała samą siebie jest co najmniej dziwny. Jeśli to Charles rysował samego siebie to moja teoria ma naprawdę sens- jeśli chciałby być kobietą to wyjaśnia blond włosy. Rysunek "jej" twarzy, również wydaje się dziwny, jakby była zdeformowana. Czemu tak? Bo Charles był zmieszany swoją osobowością i jego twarz mogła być męska- stąd te deformacje.
*Pani Di kłamiąc o tym, że "Bethany" to nie jej dziecko spowodowała falę ogromnej nienawiści i przez to jej dziecko uważało ją za zło i kłamcę stąd sposób w jaki Jessica była rysowana. 

*Jason i Ali rozmawiali o rodzinnych zdjęciach, chłopak wyznał że Alison i jej ojciec mają zdolność do zapamiętywania rzeczy tak jak chcą je zapamiętywać i niekoniecznie prawdziwie. Myślę, że Jason mówi o pamiętaniu swojego brata. Nie miał też tyle albumów i zdjęć dziecięcych bo rodzice ukrywali zdjęcia Charlesa. 

*Jeśli Charles chce być jak Alison to wyjaśnia czemu "A" ma obsesję. Chce wyglądać jak swoja siostra, więc tapetuje pokój w jej zdjęcia. Nawet lustra w jego kryjówkach są pokryte zdjęciami Ali- chce patrząc w lustro tak widzieć siebie samego. 
I ta peruka z boku zdjęcia- to wszystko ma sens! Wszystko to pomaga mu w stworzeniu tego wcielenia, które chce wykreować, To wyjaśnia także maskę Alison.
*Jeśli Charles chce być kobietą to może też być Red Coat lub Black Veil. Widzieliśmy Cece jako RC w masce Alison. Black Veil nosi spaloną maskę- tu jest powrót do deformacji z rysunków Bethany. 
W 1x01 Spencer widzi blondynkę w domu Mayi i myślę, że to był Charles w blond peruce. 

Teraz porozmawiajmy o Jasonie, Cece i Alison. 
Cece i Alison wyglądają i zachowują się podobnie. Charles mógł być w Radley jako "Bethany", ale Alison znała go tylko jako "Cece". Jason i Cece są w tym samym wieku, mają blond włosy, zielone oczy- mogą być chłopcami z nagrania w domu Charlesa! Wiem, że Cece i Jason się "spotykali", ale może to była tylko przykrywka żeby Charles mógł widzieć Ali? Wiemy też, że Cece podszywała się pod Alison! Wyjeżdżała też na rodzinne wycieczki z rodziną DiLaurentis. Jeśli Cece to Charles, który uderzył Alison "tamtej nocy" w głowę to wyjaśnia dlaczego Cece "zerwała" z Jasonem następnego dnia.
* Pani Di wciąż się opiekowała "Cece"- kupiła jej ubrania, które mama Hanny znalazła w 4x23.

*Marlene King powiedziała, że widzieliśmy "A" w czarnym kapturze, a Cece widzieliśmy przecież pod drzwiami mieszkania Ezry tak właśnie ubraną.

*Mama Ashley Benson wstawiła to zdjęcie na swojego instagrama:
"A w JEJ czerwonym samochodzie". Cece prowadziła czerwony samochód. 

*Zdjęcie które opublikowała Marlene:
Jest napisane "brat?", ale potem widzimy ten blond manekin ubrany w sukienkę. 

*Charles mógł się zachowywać jak mężczyzna i kobieta- dlatego widzieliśmy go w 5x25 w garniturze.
źródło-youtube

Jak dla mnie to jest jedno wielkie WOW! Mega mi się podoba ta teoria pomimo, że nigdy nie byłam zwolennikiem teorii o Cece i nie wierzyłam w nie. Tutaj ta historia wydaję się naprawdę dokładna, przemyślana i poukładana. Jestem ciekawa co o niej myślicie i czy jesteście tak zaintrygowani jak ja! 
Życzę miłej niedzieli i czekam na komentarze z Waszymi opiniami <3

18 komentarzy:

 1. Przecież Charles to facet. Polecam obejrzenie 5x22-5x2.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajna teoria, wszystko się dobrze skleja

  OdpowiedzUsuń
 3. * w fortepianie. Pianino jest mniejszcze. /Eli.

  OdpowiedzUsuń
 4. tylko że Cece wygląda jak kobieta więc jak może być facetem? Gender, jasne, ale płeć kulturowa to jedno, a fizyczność to drugie. Cece ani trochę nie wygląda jak facet, a gdyby nawet miała operację zmiany płci to by musiała zniknąć na jakiś czas, takich operacji nie robi się dzieciom. Zresztą Cece spędzała czas z Ali kiedy Bethany była w Radley. Pamiętacie jak pani D. powiedziała kłamczuchą że Cece przebrała się za Ali i powiedziała lekarzowi że potrzebuje pomocy? Gdyby Cece była pacjentką to raczej nikt by się na to nie nabrał.

  Poza tym teoria jest fajna, tylko wg mnie kilka rzeczy się nie składa.

  OdpowiedzUsuń
 5. nie wiem, ale nie chciałabym, żeby ta teoria się sprawdziła. dla mnie jest trochę naciągana mimo, że kilka kwestii faktycznie pasuje - paulina

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale przecież jak są te nagrania z sesji bethany to słychać kobiecy głos, więc wątpię żeby to była praeda. Ale nie ma co ta teoria jest świetna tylko nie zgadza się trochę szczegolow

  OdpowiedzUsuń
 7. tylko jaki powód miałby Charles zeby prześladować dziewczyny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No w sumie ze zwykłej zazdrości, że się przyjaźniły z Ali i miały lepsze życie, ale według mnie to mało prawdopodobna historia z Cece :)

   Usuń
 8. Niby fajna teoria, ale wiele rzeczy się nie zgadza.
  - Głos Bethany na taśmach z Radley to zdecydowanie nie głos Cece.
  - Skoro Cece podała się za Ali w Radley, to zostałaby rozpoznana jako Bethany.
  - Podejrzewam, że gdyby to Cece była Charlesem, to Pani D, nie pozwoliłaby aby spotykała się z Jasonem i zabroniłaby jej widywania się z Ali. Cece mogłaby w złości powiedzieć Ali prawdę, a to zniszczyłoby życie Jessici i jej rodziny.
  - Skoro Bethany ponoć uciekła z Radley TEJ nocy, to nie możliwe, że będąc tam była w stanie w środku dnia wychodzić sobie ot tak, aby spotykać się z Alison, jeździć nad jezioro, itp.
  Poza tym Marlene powiedziała, że powinniśmy obejrzeć jeszcze raz te odcinki: 3x1, 3x24, 4x24, 5x12, 5x13. Cece pojawia się tylko z jednym z tych epizodów (5x13), a w innych nie jest nawet wspomniana.
  No i nie zapominajmy, że Ali korespondowała z Bethany, jak ta była w Radley i to Ali zwabiła ją do Rosewood w TĄ noc. Cece też tam wtedy była i w tych samych ciuchach i rozmawiała z Mellissą. Mellissa zakopała Bethany Young, więc nie wierzę, że nie poznałaby, że zakopuje Cece.
  No i chyba najważniejsze pytanie, które mnie nurtuje. Czy taka placówka jak Radley nie robiła zdjęć swoich pacjentów do ich akt? Jeśli te zdjecia były robione, a Cece to Bethany, to dlaczego policja, która miałą wgląd do akt Bethany, nie rozpoznałaby na zdjęciu Cece? Jeśli takich zdjęć nie robiono, to ja nie wiem w jakim świecie żyją producenci tego serialiu... serio.
  Nie trzyma się to kupy i szczerze mówiąc nie chce się wierzyć tej teorii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa teoria, trochę się nie klei, ale fajne spojrzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Już na wstępie tej teori powiedziałam do siebie "co to jest". Przepraszam bardzo jeśli Cię urażę, ale na 100% Charles NIE CHCIAŁ BYĆ DZIEWCZYNĄ. To nie serial o jakiś tranzwestytach.. Ten serial ma raczej mroczny, tajemniczy klimat.. A nie jakaś komedia co to facet chciał być dziewczyną.. do tego BETHANY :) Charles i Bethany to dwie inne osoby! Takie teorie są okropne, i nawet nie chce mi się ich czytać do końca.. bo jak widzę takie bzdury to szkoda czasu.

  hahah kolejna sprawa.. cytat: "Charles mógł być w Radley jako "Bethany", ale Alison znała go tylko jako "Cece" " I znów CHARLES to BETHANY.. ale Alison znała go jako CECE.. teraz już Charles jest 3 osobami. ŚMIESZNE. Do tego CECE?! Przecież CeCe poznaliśmy wcześniej! Chyba ktoś tu serialu uważnie nie ogląda.

  I tak A wiedzieliśmy w czarnym kapturze... ale takich osoób było wiele :)

  A co do manekina? To gdzie ten manekin ma ubraną sukienke?

  Proszę Was! Nie róbmy z tego serialu jakiegoś badziewia.. Szczerze mówiąc dawno się tak nie uśmiałam. Chłopiec, który chciał być dziewczynką... TO CHYBA NIE TEN SERIAL.

  I po raz kolejny pytanie do Blair. Ile masz lat? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. zaraz po finale 5B pisałam tu gdzieś w komentarzach moją teorię odnośnie tego, że Charles może być Cece, bo było pełno podejrzeń, że on chciał być dziewczyną i jakoś tak na to wpadłam:) aczkolwiek moja teoria pomijała wątek, że jest również Bethany i uważam, że bez tej części ta teoria byłaby dużo bardziej prawdopodobna:) chociaż nie wiem czy ogólnie ma ona jakiś większy potencjał, ponieważ, gdy ją właśnie umieściłam pod jakąś notką u Was, to także zostałam zjechana, więc może większość ma rację, choć mi osobiście taki scenariusz by się podobał:p ale i tak najbardziej mam nadzieję, że Charles to któryś z moich kochanych chłopców (Toby lub Ezra), ale patrząc na to, co dzieje się w pll to wątpię by A było kimś, kogo naprawdę znamy i lubimy:< bardziej mam przeczucie, że będzie to jakaś zupełnie z dupy postać, która gdzieś tam się przewinęła, ale mało kto darzy ją jakimkolwiek uczuciem, bo była po prostu nieważna..

  OdpowiedzUsuń
 12. Podobna teoria do tej prawdziwej! BRAWO!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia