czwartek, 28 maja 2015

Charles: lista podejrzanych

Witajcie!
Dzisiaj mam dla Was post podsumowujący, w którym postaram się przybliżyć Wam swoje typy odnośnie tego kim może być Charles. Przeanalizuję postacie męskie, które pełnią ważniejsze role w PLL i uzasadnię swój wybór. Cały pomysł pochodzi z tumblra, ale szczerze powiedziawszy zgadzam się w pełni z autorką tego postu. No może nie w pełni, bo ja bym odrzuciła jeszcze kilka typów, ale postaram się to przedstawić w miarę obiektywnie i dopiszę własne spostrzeżenia.

Oto osoby, które możemy skreślić już na wstępie:
- Caleb Rivers - jak wiemy Caleb jeszcze nie pojawił się w serialu, gdy A pojawiło się po raz pierwszy. Dołączył do obsady później, gdy dziewczyny były już prześladowane. Poza tym, zniknął na dłuższy czas i przebywał w Ravenswood, gdzie borykał się ze swoimi prywatnymi problemami. Widzieliśmy wszyscy, jak bardzo był tym poruszony. Wątpię aby przeżywając swoje problemy tak bardzo miał jeszcze czas uganiać się za czwórką dziewczyn.
- Tom Marin - myślę, że nikomu nie muszę udowadniać dlaczego ta postać jest niegodna naszej uwagi. Tom pojawił się w zaledwie dwunastu odcinkach, które wystarczyły mu na udowodnienie nam, że jest beznadziejnym ojcem, który ma gdzieś swoją córkę.
- Ian Thomas, Garrett Reynolds i Darren Wilden - zostali zabici, a więc odgórnie odpadają.
- Jonny Raymond - Jonny pojawił się tylko w 5 odcinkach i moim zdaniem nie był szczególnie ważną postacią. Był tak jakby "załataniem dziury", gdy nic nie działo się pomiędzy Spencer a Toby'm.
- Gabriel Holbrook - Holbrook pojawił się w serialu, gdy A zaczęło być już aktywne. Mimo to, niektóre jego zachowania były bardzo podejrzane. Nie sądzę, żeby był . Może być z nim powiązany, ale Holbrook na pewno nie jest A. To on stale podejrzewał o coś dziewczyny.

Oto kolejne nazwiska, które możemy skreślić:
- Kenneth DiLaurentis - chyba nie trzeba tego tłumaczyć. Jest ojcem Alison, a więc samo to czyni go już niewinnym. 
- Byron Montgomery - Byron jest jedną z tajemniczych postacią w PLL. Skupia wokół siebie wiele sekretów i stale go o coś podejrzewamy. Miał romans, a na dodatek kłócił się z Alison w noc jej zaginięcia. Jednak ja bym go skreśliła. Po pierwsze, Byron jest dorosłym człowiekiem, który na pewno nie bawiłby się w kilkuletnie prześladowanie czterech nastolatek tylko po to, żeby jego romans nie ujrzał światła dziennego. Byron postąpiłby tak jak wcześniej, poszedłby do Alison, dowiedział się czego chce w zamian za milczenie i postraszył trochę smarkulę, żeby nim nie rządziła. Na pewno nie latałby za dziewczynami krok w krok i marnował sobie całego życia. Poza tym jest ojcem Arii, a więc odpada.
- Peter Hastings - podobnie jak Byron, Peter również jest bardzo tajemniczy, ale swoje działania motywuje chronieniem rodziny. Jest ojcem Spencer i na pewno by jej nie prześladował, ale tak jak już wielokrotnie pokazał, starałby się ukryć kilka faktów i ochraniałby ją "z ukrycia".
- Ted Wilson - kompletnie nie zgadzam się z teoriami, które mówią, że Ted jest A. Tak naprawdę Ted nie dał nam żadnych powodów, żeby w niego wątpić. 
- Mike Montgomery - Mike jest chłopakiem Mony. Widzieliśmy, jak bardzo przeżył jej "śmierć" i na pewno nie więziłby ją w swoim okropnym domku gdyby dowiedział się, że żyje. Poza tym, Mona nie byłaby wtedy prześladowana. Raczej stworzyliby coś w rodzaju duetu. Mike bardzo często zachowuje się dziwnie, ale ja winię za to raczej jego "bucowaty" charakter i młodzieńczy bunt, a nie to, że mógłby być A.  Poza tym, był dzieciakiem gdy to wszystko się zaczęło i jest bratem Arii, więc nie miałby powodów, żeby ją skrzywdzić. Podobnie jak jej przyjaciółek.
- Andrew Campbell - jeżeli chodzi o moje zdanie to Andrew na pewno nie jest A. Scenarzyści w każdym sezonie stosują tą samą zagrywkę - podkładają nam jakąś podejrzaną osobę, a później przeżywamy szok, gdy dowiadujemy się, że jednak jest niewinna. Tak samo wyjdzie z Andrew. Oczywiście może być zaangażowany w sprawki A, ale na pewno nie jest A. Jak wiemy z najnowszych sneak peeków, Andrew będzie głównym podejrzanym w sprawie porwania dziewczyn. Myślicie, że gdyby był A to scenarzyści pozwoliliby na taki przeciek?
- Noel Kahn - opiekował się Alison, gdy "zaginęła". Wie bardzo dużo o A i bywa czasami mroczny, ale wydaje mi się, że po prostu taki ma już charakter. Tak naprawdę starał się pomóc Ali i chronił ją . Nie zrobiłby czegoś, co byłoby wymierzone przeciwko niej. A gdyby był A, to Alison już dawno spotkałoby coś złego, skoro przez cały ten czas miał do niej swobodny dostęp.
Po wykreśleniu tych osób pozostają:
- Lucas
- Jason 
- Ezra
- Toby
- Wren
Wszystkie te postacie pełniły w pewnym momencie ważne i co warto zaznaczyć mroczne role. Są to osoby, które miały chyba najwięcej podejrzanych scen i w pewnym momencie każdy zadawał sobie pytanie czy któryś z nich jest A. Uważam, że nadal nie warto ich skreślać. Każdy z nich jest tajemniczy i mam wrażenie, że wciąż coś ukrywają, coś czym nie dzielą się nawet ze swoimi bliskimi. 
Nie potrafię zdecydować się na jednego z nich, dlatego w kręgu moich podejrzanych są: 
Ezra, Toby i Wren. 
Wren dołączył do nich jako ostatni i to całkiem niedawno. 
Toby'ego i Ezre podejrzewałam od samego początku i nie przemawiają do mnie wyjaśnienia, że są ze Spencer i Arią, a więc dlatego nie mogliby im tego zrobić. Ezra był już z Arią, gdy okazało się, że tak naprawdę pisze swoją "książkę". Zrobił jej już raz świństwo. Dlaczego nie mógłby znowu, kiedy został już oczyszczony z zarzutów i każdy myśli, że nie byłby tak głupi, żeby znów coś kombinować. I właśnie to stanowiłoby dla niego najlepsze alibi. Dziwię się tym, którzy znów mu zaufali.
Ja bym odrzuciła jeszcze Lucas'a i Jason'a. Jason jest teraz zbyt oczywisty, a więc to by było zbyt proste. A przecież tożsamość Charles'a ma nas zaskoczyć.
Co do Lucas'a - dawno go nie było w serialu. Pojawiał się i znikał, a kiedy przedstawiano go nam jako tego podejrzanego to okazywało się, że jest jednak niewinny. Oczywiście miał motyw, ale wątpię, żeby posunął się do czegoś takiego, Jakoś nie pasuje mi do roli Charles'a.
Jakie są Wasze typy?
    

32 komentarze:

 1. Nie kreślałabym tak od razu Iana, Garretta i Wildena - jak wiemy od samej Marlene nie wszyscy umarli na prawdę nie żyją. Cała trójka była tak zamieszana w różne sytuacje, że aż się nie chce wierzyć, że tak po prostu nie żyją. Do tego Janel Parrish w wywiadzie mówiła, że A planowało swoją zemstę na długo przed tym jak Mona nawet pomyślała o tym, aby zostać A. W tym przypadku upozorowanie własnej śmierci, aby zniknąć z radaru i podręczyć innych jest świetnym pomysłem. To samo się tyczy Holbrooka - jest tak zamieszany, ze nie skreślałabym go tak szybko.
  Odnośnie Noela - nie chce mi się wierzyć, że mógłby być A, ale nie można też powiedzieć dokładnie, że "gdyby był A, to Alison już dawno spotkałoby coś złego, skoro przez cały ten czas miał do niej swobodny dostęp". Wydaje mi się, że A ma dziwne upobodanie do Ali. Niby jej nie nawidzi, ale ją wielbi, więc Noel może być A. Sama Ali powiedziała, że "Noel ma wiele sekretów".

  No i dorzuciłabym oczywiście kobiety, np: Melissa, Cece, Bethany, itp.
  Czemu sami faceci? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry, teraz doczytałam, że uprzedziłaś, że będą tylko męskie postacie :P Hihihi :*
   Czekam w takim razie na kobiety, bo to będzie równie ciekawe :)

   Usuń
  2. Myślę, że kobiety możemy już skreślić z listy naszych podejrzanych. Ewentualnie mogłyby być pomocnikami A.
   To samo pomyślałam, jak pisałam o Ianie i reszcie zmarłych chłopaków, ale nie chciałam robić tego w sposób naciągany, więc uznałam ich "teraźniejszą sytuację" :P

   Usuń
 2. Jeśli wierzyć, że widzieliśmy A już w czarnej bluzie to nie powinniśmy wyrzucać kandydatury Caleba i Lucasa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Można jeszcze uwględnić tego Freaka z motelu. Widziałam kilka fajnych teorii z nim w roli głównej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piszesz że Lucas'a nie było w serialu jakiś czas... jeśli jest A to był w każdym odcinku :D
  A tak na serio to chyba Toby ma najlepszy motyw by prześladować dziewczyny, ale nie chce mi się wierzyć że on to A/Charles przecież są taką słodką parą ze Spencer, bez sensu by to było... Nie chciałabym żeby któryś z chłopaków dziewczyn był A, to by mnie zdołowało, wolałabym kogoś innego: Lucas, Wren albo Jason, albo jakiś z rodziców to było by zaskakujące i tajemnicze i DZIWNE, ale co tam jak ma nas to zaskoczyć to czemu nie?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja właśnie bardzo bym chciała. Jedynie takie zakończenie wynagrodziłoby mi te wszystkie lata męki i pytań ;p

   Usuń
 5. Zwróćcie uwagę tylko na włosy osoby pod maską.. :)

  To na 100% nie peruka, ani na pewno nie osoba, która nosiła krótkie włosy (czyli tak zwane na jeżyka bądź odrobinę dłuższe) .

  To osoba, jestem tego pewna, że mężczyzna, bo postać ta ma posturę męską.. oraz wizualnie wygląda na mężczyznę, a co za tym idzie ma męskie imię :)

  Więc zwróćmy uwagę na włosy.. Kto nosił takie włosy? Na pewno żaden rodzic z serialu.. bo jak wiadomo starsze osoby nie mają aż tak bujnych włosów.. No to teraz trzeba obstawiać młodsze pokolenie..

  Ciemne włosy: Garrett, Mike, Lucas,Wren, Ezra , Toby, Noel, Ian ,Holden :)
  Jak dla mnie Toby i Ezra odpadają.. bo widzieliśmy ich w tym samym czasie w innym miejscu i raczej nie przemieszczali by się tak.

  Zostają Garrett, Lucas, Wren,Noel , Ian i Holden
  Garreta wykluczam.. jakoś mi juz tu do ich historii nie pasuje, Wren tak samo..

  Najbardziej obstawiałabym LUCASA- zawsze był "wyrzutkiem" , taki typowy dziwoląg.. do tego kolegował się z Moną więc mógł przejąc jej gre.. Myślę, że Charles to LUCAS :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiemy czy wydarzenia w Dollhouse odbywaly sie w tym samym czasie co wydarzenia z udzielam chlopakow.

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że w tym samym czasie bo bezsensowne by to było :)

   Usuń
  3. Tak na prawdę (jeśli to prawdziwe włosy) to nie pasuje tutaj totalnie nikt. Mnie się wydaje, że to peruka. Za dużo jest wskazówek, że to jednak peruka.
   Napisałaś "Jak dla mnie Toby i Ezra odpadają.. bo widzieliśmy ich w tym samym czasie w innym miejscu i raczej nie przemieszczali by się tak." Chodzi Ci zapewne o fakt, że najpierw kombinowali w mieszkaniu, a potem byli wszyscy na farmie. Jednak omiszasz mały szczegół - Ezra wpadł do mieszkania później, gdy Cleb i Toby już rozkminiali sprawę vana i porwania dziewczyn. Mógł spokojnie zatrzymać vana, mógł go przemieścić w inne miejsce, itd.
   Poza tym wzróćcie uwagę, że porwanie nastąpiło znacznie wcześniej, bo Toby informuje o tym najpierw rodziców Spencer i wie o tym pierwszy, co znaczy, że zatrzymanie vana miało miejsce wcześniej. Nie wiemy gdzie wtedy był Caleb i Ezra.

   Usuń
  4. No i na farmie Tanner włącza monitory i widzi wtedy dziewczyny i Monę. Wydaje mi się, że nie widzi odglądu na żywo, ale nagranie tej całej sytuacji. Wskazuje to, że wydarzenia w Dollhouse działy się wcześniej, a nie w tym samym momencie.

   Usuń
  5. Tanner włączyła widok z kamery z tamtego pokoju dlatego widziała to co było kiedyś i to co sie tam nagralo

   Usuń
  6. Mnie się wydaje, że Dollhouse w ogóle nie znajduje się na tej farmie. Wszystko było podłożone tak, aby Tanner zobaczyła nagrania i aby uniewinniono Alison, bo jest potrzebna A na wolności, a nie w więzieniu.

   Usuń
  7. http://pllclips.com/wp-content/uploads/2015/03/PLL5x25-6-660x400.jpg na tym zdjęciu wyraźnie widać, że te ciemne włosy Charlesa to peruka, jakby część maski. jego prawdziwe włosy wydają się bardziej blond, ale to też może być kwestia światła, jednak mimo wszystko, jeśli sugerujemy się fryzurą to nie obstawiałabym osób z bardzo ciemnymi włosami, jak Lucas (choć Lucas jako A bardzo by mi pasował:D), a raczej osoby jak Jason, Andrew, Toby.. ale tak jak mówię, to może być kwestia światła, bo włosy Spencer też wydają się na tym zdjęciu nieco jaśniejsze:) dla mnie najlepszym A byłyby Toby (choć mam też kilka innych typów), więc jak Charles okaże się być kimś innym (o ile Charles = A) to będę mega zaskoczona, pytanie tylko czy pozytywnie:p / Rosa

   Usuń
  8. nie sugerujcie się wyglądem fizycznym bo już nie raz było tak że A grali całkowicie inni aktorzy i każdy z nich miał inną sylwetkę

   Usuń
  9. A nie macie wrażenia ze to zdjęcie co wstawiłam to te włosy z tyłu wyglądają jak twarz?

   Usuń
  10. Ja mam i nawet trzy posty niżej w odliczaniu również wstawiłam takie zdjęcie :)
   Ale jak ktoś już napisał, A grało kilku różnych aktorów po to, żebyśmy właśnie nie mogli rozpoznać go po sylwetce, wzroście itd, więc nie ma co się doszukiwać podobieństw zewnętrznych

   Usuń
  11. Tak mi jeszcze wpadło do głowy, że ta druga twarz mogłaby oznaczać to, że Charles ma dwie twarze: pierwsza jako A i druga jako kogoś kogo znamy

   Usuń
  12. Skoro A chce Alison na wolności to po kiego ja wsadzil do wiezienia?

   Usuń
 6. Pobyt Caleba w Ravenswood to dobre alibi :)

  Za dużo jest powrotów do Ravenswood i Radley. Szukałabym raczej tam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam 3/4 mieszkańców Rosewood :P
   To z Calebem to takie luźne spostrzeżenie, bo:
   1. widzieliśmy już go w czarnym kapturze w szkole
   2. Marlene podała 5 odcinków, które powinniśmy obejrzeć jeszcze raz, a Caleb był chyba w 1 lub 2 tylko
   3. jeśli zechce, może mieć dostęp do wszelkiego rodzaju informacji (telefony dziewczyn, akta policyjne, itp.)
   4. ponoć znał Ali przed tym wszystkim
   5. jest bardzo blisko dziewczyn i ludzi im bliskich przez co wie wszystko i ma wszystkich na oku

   może być A, albo chociaż być w A-Teamie :)

   Usuń
 7. Rosa, fajne zdjęcie dodałaś. Teraz jak się na nie patrzę, to mam wrażenie, że Charles ma na sobie nie tylko maskę, ale cały kostium pod marynarką. Jakoś dziwnie się na nim układa. Może to jednak ona, a nie on :)

  No i sam wzrost wskazuje, że to nie np. Toby, bo nawet jeśli Spencer ma buty na obcasie (a ma) to Toby byłby od niej wyższy. Taki malutki jest Caleb, Lucas, Garrett :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie sugerujcie się wyglądem fizycznym bo już nie raz było tak że A grali całkowicie inni aktorzy i każdy z nich miał inną sylwetkę

   Usuń
 8. Mi się wydaje że Charles to Toby lub jego brat bliźniak (chociaż bardzo nie chce w serialu żadnego bliźniaka). Wcale bym się nie zdziwiła jeśli okazałoby się że Charles to kobieta, w końcu to PLL :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Charles nie musiał się pojawiać w każdym odcinku, mógł gdzieś się przewinac, bo w końcu musi być kimś nie podejrzewanym, więc ja tych martwych, i tych którzy byli w kilku odcinkach bym nie skreslala

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem nie powinniśmy się sugerować tym, czy ktoś z obsady był już w serialu, gdy A zaczęło swoją "działalność", bo jak wiadomo, w 1 i 2 sezonie A była Mona i dopiero w 3 ktoś przejął tę grę od niej, więc bez problemu mógł to być taki Caleb. Szczególnie, że to chyba w tym sezonie właśnie bez przerwy gdzieś wyjeżdżał, znikał (bodajże do swojej prawdziwej rodziny) i nie wiedzieliśmy co się z nim dzieje.:) I pomimo miłości, którą go darzę, fajnie byłoby, gdyby okazał się być Charlsem, bo nie spotkałam się jeszcze z taką teorią

  OdpowiedzUsuń
 11. Toby też dostawał smsy od A

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez jakiś czas Mona też, a okazało się potem, że to ona była A i tylko udawała czy coś

   Usuń
 12. Moim zdaniem w PLL nie można nikogo skreślać. Wyobraźnia Marlene nie zna granic, moim zdaniem Charles wcale nie musi być mężczyzna... ��
  Natalia

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia