niedziela, 6 kwietnia 2014

Kto wiedział, że Alison żyje?

Hei! Dzisiaj nie użyję jeszcze wehikułu czasu tylko mojej pamięci. W ostatnim odcinku {4x24} policja ostatecznie dowiedziała się, że Ali żyje. Jednak wcześniej ktoś musiał jej pomagać. Wiemy, że to Mona pomogła sfingować jej swoją śmierć. Jednak później ktoś inny musiał jej pomóc np. w sfałszowaniu próbek DNA. Pytanie brzmi kto wiedział że Ali żyje?

+przepraszam jeśli zbyt się rozpiszę!

Mona Vanderwaal
Wiemy, że to Mona zajęła się Alison zaraz po traumatycznych zdarzeniach Tamtej Nocy.  Jednak Alison odjechała daleko "pozostając bezpieczną".  Włączamy odświeżacze pamięci: pamiętamy flashback o seansie jaki Mona zrobiła razem z Hanną? Wyszło wtedy A-L-I-V-E i zobaczyłyśmy Alison w środku burzy za oknem. 
Wiemy, że Ali wróciła bo "ta suka Mona" potrąciła Hannę samochodem. Skoro wcześniej nasza Queen Bee nie wracała bo Mona poprosiła ją aby "pozostała bezpieczną" - dlaczego najpierw Mona nie chciała jej powrotu do Rosewood, a później ją o to poprosiła? Jednak jedno jest pewne - Mona wiedziała.

Wren Kingston
Ktoś leży w grobie Alison. Nie wierzę {jak większość}, że wtedy jeszcze piętnastolatka potrafiłaby sama sfałszować wyniki DNA. Jednak pomóc jej w tym mógł nasz kochany doktorek Wiemy, że Wren łamał prawo bez większych skrupułów, chodzi tu o wejściówki do Radley... i malował Red Coat jako brunetkę - pamiętamy?

Jason DiLaurentis
Brat Ali był tajemniczy od... zawsze. Raz pojawiał się, raz znikał, i nikt nigdy nic o nim nie wiedział. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że ośrodek w którym rzekomo był jest nieczynny od przeszło dwóch lat. W czasie gdy znikał mógł bezproblemowo pomagać siostrze. Jason był dorosły więc mógł więcej niż nastolatka.

Peter Hastings
Peter jest dorosłym prawnikiem, który z łatwością mógł pomagać Alison. Wiemy, że Jason to jego syn, więc można by  powiedzieć że razem z Ali stanowili dalszą rodzinę. Peter zawarł jakąś umowę z Jessicą. Może dotyczyła ona Alison?

CeCe Drake
CeCe na 100% wiedziała, że Alison żyje. Nie wiemy od kiedy, ale wiedziała. Prawdopodobnie to ona doniosła o tym policji po aresztowaniu {tak naprawdę nadal nie wiemy kto}. Twierdzę, że zdjęcie z hAlloweenowego epizodu znaleźli u niej w mieszkaniu. CeCe próbowała kilka razy skończyć z kłamczuchami,a Ali jej to uniemożliwiała. CeCe bez wątpienia wiedziała, że Ali nie leży w grobie. Ale sądząc po ich relacjach ds. kłamczuch - nie pomagała jej.

Shana Cruz
Shana znała Alison z czasów z dzieciństwa, z Georgii. Przyjechała do Rosewood za prośbą przyjaciółki z dzieciństwa. Kierując się zasadą "Keep your friends close, enemys closer" (eng. Trzymaj przyjaciół blisko, wrogów bliżej) zaprzyjaźniła się z Jenną. To znaczy że i Shanie Alison powiedziała o tym, że żyje. Shana stała się później pośrednikiem między Ali i Kłamczuchami. Po groźbie -A, opuszcza Rosewood. 


Melissa Hastings
W finale 4 sezonu Melissa szepnęła coś swojemu tacie. Według moich pierwszych przypuszczeń przyznała się tacie, że zabiła "tą" dziewczynę. Jednak jak popatrzyłam na tą sytuację później to wydaje mi się, że Melissa mogła powiedzieć panu Hastingsowi coś szokującego o Ali. W końcu Mel była blisko z naszym doktorkiem, prawda?

Noel Kahn
"Noel has some secrets too" (eng. Noel też ma sekrety) i dlatego Ali zawierzyła mu jej największy sekret. O tym, że żyje. Nie wiemy od kiedy Noel wie i pomaga Alison. Wiemy, że wie i jest dość wpływowy {zapewne za pośrednictwem swoich rodziców}. Koniec końców załatwił Ali bilety lotnicze.


Ian Thomas
Ian widział Alison w noc zaginięcia, a później na wieży kościelnej gdzie ta w obronie Spencer, zrzuciła go. Z tego co mówiła nasza Queen Bee, Ian nie zginął przez upadek z wieży tylko później {prawdopodobnie z rąk A}. Od czasu incydentu na wieży do jego rzekomej śmierci mógł donieść o tym, że Ali nie ma w jej grobie. Pomiędzy Tą Nocą, a incydentem z wieżą też mógł jej pomagać.

Garret Reynolds
Garret przyczynił się do tego, że Jenna myśli o nim jak o mordercy. Garret wiedział, że Alison żyła po jego uderzeniu - widział ją rozmawiającą z Byronem. Alison mogła mu opowiedzieć o jej "śmierci". Jako że Garret był gliną mógł sfałszować próbki DNA, dzięki którym potwierdzono tożsamość "zmarłej Alison"

Kenneth DiLaurentis
Piszę o tej osobie, która w serialu prawie nigdy nie występuje ze względu na ciekawy spoiler. Po wydarzeniach w 4x24 i 5x01 Alison zamieszka  ze swoim ojcem {zaznacz jeśli chcesz przeczytać}. Jako dorosły i po zaginięciu Ali mieszkający z dala od Rosewood mógł pomagać córce.

Duncan Albert
Duncan był kolega Alison, a tak właściwie kolegą Vivian. Znał jednak prawdziwą tożsamość brunetki. Na wieść od Kłamczuch o śmierci przyjaciółki zdziwił się. Mógł jednak wiedzieć jako jeden z nieznanych Kłamczuchom przyjaciel Ali. Nasza Queen Bee mogła mieć nadzieję, że jej przyjaciółki nigdy nie odnajdą Duncana. 

Maya St. Germain
W tę teorię średnio wierzę, ale przyjaciółka wysłała mi swoje przemyślenia.  W 1x01 Maya wprowadza się do starego domu Ali. Wiemy, że Queen Bee wróciła jakoś w czasie wypadku Hanny. Mogła to jednak zrobić wcześniej. Maya mieszkała w domu DiLaurentisów i bezproblemowo mogła ukrywać w nim Alison, która znała jego każdy kąt i każdą kryjówkę.  Maya wystawiła wszystkie rzeczy Ali przed dom {wtedy rzekomo Mona wzięła jej pamiętnik}. Alison mogła wtedy zabrać to co było jej najbardziej potrzebne. 

Jessica DiLaurentis
Jessicę dopisuję tu jako osobę będącą święcie przekonaną, że jej córka leży w grobie. Pamiętacie odcinek z ptaszkiem Tippym {oczywiście, że pamiętacie!}? Hanna spytała Jessici czy ta widziała ciało Ali. Pani D. odpowiedziała, że wystarczyła jej żółta bluzka. Tak naprawdę wiedziała to bo to ona ją tam zakopała i nie miała pojęcia, że w ziemi leżała zupełnie obca dziewczyna.P O D S U M O W U J Ą C
13 osób mogło wiedzieć o tym, że Ali żyje + osoby pośrednie, to jest np. kierowca i pasażerowie autobusu do jakiego wsiadła Ali w jednym z ostatnich odcinków i tego typu osoby.
4 osoby wiedziały o tym, że Ali żyje.
1 osoba była święcie przekonana, że Ali nie żyje.

Co wy myślicie? Może waszym zdaniem ktoś inny mógł wiedzieć, albo ktoś z wymienionych nie wiedział?

~Mary

42 komentarze:

 1. Świetny post. Bardzo mi się podoba jak piszesz.
  Tylko jakoś nie pamiętałam tego Duncana... Dzięki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duncan latał samolotem. Dziewczyny spotkały go, gdy szukały śladów Alison jako Vivian. Tu masz artykuł o nim, ale po eng. http://pretty-little-liars.wikia.com/wiki/Duncan_Albert :)

   Usuń
  2. Dzięki jeszcze raz. Widzę, że z Tobą nie będziemy się nudzić :)

   Usuń
 2. Ciekawy post! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie podoba mi się estetyka postu. Średnio zaciekawił, a przyznam że byłaś faworytką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak piszesz, że ci się coś nie podoba to czy mogłabyś się wyrażać precyzyjniej? Chodzi o to, abyś powiedział/a co dokładnie było źle, abym mogła się poprawić ;)

   Usuń
 4. Mam parę niejasności ;)
  "dlaczego najpierw Mona nie chciała jej powrotu do Rosewood, a później ją o to poprosiła?" Może nie do końca zrozumiałam, ale Mona prosiła Ali żeby ta wróciła? Co, gdzie, kiedy? ;>
  I Cece jak próbowała skończyć z kłamczuchami? Sama Ali powiedziała, że w czasie pożaru wyniosła/wyciągnęła Hannę, a resztę Cece. Czyli na 100% musiała jej pomagać, bo raczej jakby przybyła do domku jako A to by dziewczyń nie wyciągała...

  A tak poza tym świetny post! Fajnie jest mieć to wszystko w "kupie".
  Myślę, że Ali ma coś na Noela dlatego on jej pomaga. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Jak wiemy z flashbacka Mona kazała uciekać Alison, aby pozostała "bezpieczną". Wtedy Mona mogła swobodnie wznowić dziAłalność - tym razem przeciw Kłamczuchom. Tutaj odnosiłam się do seansu z tablicą. Alison chyba sama nie przyszłaby akurat wtedy gdy Mona z Hanną bawiły się w "wywoływanie duchów". Zasugerowałam, że Mona mogła ją poprosić, aby stanęła wtedy w tym oknie.

   2) W 4x12 to CeCe jako Red Coat zamknęła Emily w skrzyni i wystawiła na niechybną śmierć. A Alison ją uratowała. Do czasu 4x24 też byliśmy przekonani, że pożar wywołała CeCe bo chciała się pozbyć Kłamczuch. Teraz wiemy, że drugie nie do końca jest prawdą. Odnosiłam się tu do tych dwóch sytuacji :)

   Usuń
 5. Ale o tym, że Ali żyje powiedziała (napisała na karteczce) Paige policji :) świetnie piszesz, bardzo mi się spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie! myślałam, że tylko ja o tym pamiętałam :D

   Usuń
  2. Tytuł to "Kto WIEDZIAŁ, że Alison żyje?" Chodziło mi o to kto jej wcześniej pomagał i ją krył, anie kto ją zdemaskował :)

   Usuń
  3. Sama sobie zaprzeczasz "Prawdopodobnie to ona doniosła o tym policji po aresztowaniu {tak naprawdę nadal nie wiemy kto}." Wiemy kto... Paige. Bardzo nie podoba mi się Twój styl. Powtórzenia, błędy interpunkcyjne, stylistyczne. Masakra

   Usuń
  4. Przyznaję, niejasno się wyraziłam. Wiem {i byłam na nią na maxa wściekła}, że to Paige podłożyła list policji. Jednak z powodu listu, który mógł napisać 10-latek policja nie rzuciłaby wszystkiego w poszukiwaniu "martwej-żywej" nastolatki. Chodziło o to, że CeCe bądź ktoś inny powiedzieli coś co sprawiło, że sprawa stała się wiarygodna. Mój błąd :)

   Usuń
 6. Świetna! Oby tak dalej. <33 Według mnie pomagać mógł jej jeszcze Byron Montgomery. Możliwe, że Alison zażądała później zamiast pieniędzy, to żeby jej pomagał ją ukrywać, a on nie chciał się zgodzić i wyjechał wraz z rodziną na Islandię (ten wyjazd jest bardzo podejrzany.) Lucas Gottesman i Jenna Marshal też są bardzo podejrzani. Jenne, Alison również mogła szantażować filmikiem z Tobym. Lucas tak jak Mona również mógł chcieć być popularnym, więc razem z Moną jej pomagał. Darren Wilden- on to już w ogóle jest śmieszny. Wielki detektyw... -.- Jak wiemy, w którymś odcinku po jego śmierci dziewczyny znalazły w jego mieszkaniu zepsute mięso i kartkę od A. Było na niej chyba "Spotkamy się na pikniku" czy coś w tym stylu. A skoro A. wiedziało, że Ali może żyć, to Wilden również. Nie wykluczone, że on też był A. To moje teorie/ przepuszczenia, :D Te osoby również mogły wiedzieć, że Alison dalej żyje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aria i jej rodzina wyjechała na Islandię w związku z jego romansem, ale myślę, że to mógłby być nie jedyny powód, masz rację. :)

   Usuń
  2. ,,Spotkamy się na grillu" chyba czyli, że podpalą domek i dziewczyny co się nie udało do końca(uff) :)

   Usuń
  3. Czyli raczej współpracował z A. :D Czyli mógł wiedzieć, że ona żyje. W sumie to mógł zabić tą dziewczynę, co leży w grobie. Bo skoro SPOILER zabił matkę Toby'ego, to mógł zabić i ją. :D Jakby co to ja, ta co napisała ten komentarz o Wildenie i pozostałych xd

   Usuń
 7. Trochę więcej zdjęć, gifów choćby mniejszych, ale więcej i będzie dobrze... :D A tak to świetny post ;*

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego nazywasz Alison "Queen Bee" ? Nikt jej nigdy nie nadał tego przydomku. Poza tym nie pasuje on do Ali ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. były momenty, kiedy mówiono o Ali "królowa pszczół"

   Usuń
  2. Odcinek 4x00 A LiArs Guide To Rosewood
   Mona: Alison rządziła szkołą żelazną pięścią.
   Poza tym w pierwszym odcinku było powiedziane, że po metamorfozie to Hanna została NOWĄ Queen Bee. {nie wiem jak dokładnie to było sformułowane} Tak więc nazwałam ją tak :)

   Usuń
  3. Wybaczcie, ale o co chodzi? Queen bee-królowa pszczół, czyli idealny opis Ali..;p co do posta, to bardzo fauny, popracuj trochę nad przekazem, bo czasami uzywasz skrótów myślowych, ale naprawdę fajnie :)

   Usuń
  4. Tak w ogole to jest to znane i popularne okreslenie na tak zwane krolowe szkoly sredniej w Stanach. Bardzo fajnie ze zostalo uzyte bo Ali byla w Rosewood taka osoba. Gratuluje postu tak w ogole :) Popracuj troche nad stylistyka i bedzie ekstra :))

   Anonimowy M

   Usuń
 9. Notka dość chaotyczna, niezrozumiała, brak przecinków i niektóre zdania totalnie niezrozumiałe. Nie podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś oglądałam ten serial i muszę znowu zacząć bo był mega!<3

  OdpowiedzUsuń
 11. Masz świetny styl pisania a post jest bardzo ciekawy oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Bądź bezpieczna" brzmi okropnie i totalnie bezsensu w kontekście. Lepiej zmienić na "bądź ostrożna"

  OdpowiedzUsuń
 13. Powinna się tu znaleźć Paige, bo nie wydawała się zasoczona :)

  OdpowiedzUsuń
 14. jestes podobna do ...... http://images4.fanpop.com/image/photos/17800000/PLL-spencer-hastings-17831717-432-594.jpg

  OdpowiedzUsuń
 15. powiem Ci, że jak na ten wiek to świetnie sobie radzisz. inne dziewczyny w twoim wieku są tak puste i głupie, że szok...

  OdpowiedzUsuń
 16. Super post, mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej :* :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Super post :) i zauważ, że wszyscy piszący hejty to anonimi.

  OdpowiedzUsuń
 18. ,,enemies" nie ,,enemys" tak mi sie rzucilo w oczy:)
  Piszesz nieco chaotycznie, sporo powtorzen i nieco bledow ci sie przydarzylo
  Ale powinno byc lepiej kiedy sie podszkolisz:)
  A, ktos pisal o Queen Bee- w jezyku angielskim jest to okreslenie dziewczyny, ktora zarzadza paczka znajomych i jest powszechnie znana, choc niekoniecznie lubiana,wiec to okreslenie pasuje do Ali.

  OdpowiedzUsuń
 19. przy niektórych zdaniach musiałam przystanąć i przeczytać jeszcze raz: trochę chaotycznie, brak przecinków razi. przykład zdania "i dlatego Ali zawierzyła mu jej największy sekret" brzmi to, jakby wyjawiła sekret innej dziewczyny.
  powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 20. Na razie dobrze się zapowiadają Twoje posty :)
  Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetny post. Gratuluję udanego startu:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jaa nie mogę czepiacie się dziewczyny ,szczerze jest lepsza od tej poprzedniej.

  OdpowiedzUsuń
 23. Troszkę chaotycznie i przydługawo, ale praktyka czyni mistrza. Zapowiadasz się nieźle! :)

  OdpowiedzUsuń
 24. nie czepiamy, tylko zwracamy uwagę na drobne błędy, które można poprawić, więc wyluzuj :) to dopiero pierwsza notka, podszkoli się. :)

  OdpowiedzUsuń
 25. mnie bardzo ciekawi jak bedzie teraz wygladac serial gdy A zakopalo Jessice.. jak myslicie? :) moze Pani Grunwald wyciagnie i ją, albo ktoś inny.. ciekawe :) najbardziej ciekawi mnie kto lezy w grobie, wydaje mi sie ze Cece ma blizniaczke i ona lezy w grobie lub ta zaginiona dziewczyna Sara. no bo w koncu to nie przypadek, ze ta osoba ma taka bluzke jak Ali(ta zolta). To chyba ukartowane przez A lub kogos innego.


  Allexandre

  OdpowiedzUsuń
 26. A mnie się wszystko podoba, post ciekawy, na żadne błędy nie zwróciłam większej uwagi. Dobrze sie czytało ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia