czwartek, 17 kwietnia 2014

Kto MOGŁ być ''A'' na dachu? Jaki mógł miec motyw?

Dzisiaj, podobnie jak w ostatnim poście zajmę się finałowym odcinkiem, w ramach przygotowania nas Wszystkich na najnowsze odcinki PLL. Postaram sie wyszukać wszystkich potencjalnych A i przy okazji krótko omówie jakie mogli mieć motywy :) Zapraszam do rozwinięcia!
Paige 
Dla wielu z nas Paige podejrzana jest od początku. Miała swoje dziwne zachowania, takie jak np. próba podtopienia Em. Tak naprawdę nie wiemy, gdzie znajdowała się, po tym jak Emily zerwała ich związek w jednym z ostatnich epizodów.

Motyw
 Myśle, że napewno nienawiść, jaką darzyła Alison (ta wcześniej ją gnębiła i wyśmiewała, co zostało pokazane w jednym ze flashbacków) mogła być tutaj sporym motywem. Wiemy już też, że relacje jej i Em znacznie się pogorszyły na przeciągu ostatnich odcinków. 

Jason
Jason w sezonie czwartym stał się bardzo dziwny. Od Deana (chłopaka, pomagającego Spencer w wyjściu z nałogu) dowiedzieliśmy się, że Jason podczas, gdy twierdził, iż jest na odwyku wcale na nim nie był, z prostego powodu. Ta klinika nie istnieje już od jakiegoś czasu. Dlaczego Jason skłamał? Przypomne też, że nie mamy pojęcia, gdzie znajdował się podczas ataku na dachu. 

Motyw
Tutaj nie potrafie wymyślić nic racjonalnego. Nie widze powodu dla którego Jason miałby się mścić na swoich siostrach (Spencer i Ali) oraz pozostałych kłamczuchach. Przypomne też, że był czas w którym bardzo podobała mu się Aria. Wątpie, by chciał zrobić jej krzywde. Chyba, że to jego motyw -odrzucenie? Mimo wszystko ten powód dalej wydaje mi się nie wystarczająco mocny. Nie wierzę w złe intencje Jasona..Mona
Jak wiemy, Mona została już zdemaskowana jako ''A'', w finale 2 sezonu. Trafiła do Radley i niedługo po tym wznowiła swoją działalność, skupiającą się na uprzykrzaniu życia kłamczuchom. Po niedługim czasie jednak całkowicie zrezygnowała [ z tego co wiemy..]. W końcu nie mamy pewności, czy BIG A to nie ona. Poznałyśmy już nie jednokrotnie jej przebiegłą stronę charakteru. Tak jak w przypadku Jasona i Paige - nie mamy pojęcia, gdzie podziewała się przez cały odcinek. Widzieliśmy ją tylko we flashbackach. 

Motyw
Prawdopodobnie wciąż taki sam jak wcześniej, gdy była prześladowcą. Mona była często upokarzana i poniżana przez Ali. Po jej zaginięciu [które inteligentnie zaplanowała] zaprzyjaźniła się z Hanną. Po roku czasu, gdy Aria wraca z Islandii, Hanna ponownie zbliża się do niej, Spenc i Em. - Mona czuje się odrzucona. 

Toby
Toby w pierwszym sezonie, a tak właściwie przez pierwsze odcinki był przez nas bardzo negatywnie postrzegany. Podejrzewałyśmy go o to, że zabił Ali itp. Dopiero w drugim sezonie większość z nas zaczęła patrzeć na niego z sympatią i bez podejrzeń. Nasz ukochany Toby, jednak nie był taki święty. Okazał  się być pomocnikiem Mony. W późniejszych  odcinkach dowiedziałyśmy się, że robił to, by chronić Spencer. Nasze podejrzenia, co do niego ponownie ''odfrunęły'' w niepamięć. W czwartym sezonie, kiedy Spence zaczęła mieć problem z narkotykami postanowił wyjechać. Jak już wiemy - od Melissy, był [i prawdopodobnie] jest w Londynie. Skoro jest wAngli, to dlaczego jest na mojej liście? - Mimo, że Toby, to jeden z moich ulubionych bohaterów, to nie wykluczam jego ponownego wstępu do ''A-teamu''. 

Motyw
Gdyby Toby znowu okazał się być członkiem ''A-teamu'', to uznałabym, że robi to znowu, by chronić swoją ukochaną i resztę kłamczuch. Nie sądze, że miałby mieć jakieś powody, dla których chciałby uprzykrzyć życie dziewczynom. Co prawda, Alison nie traktowała go dobrze. Jednak uważam, że jego nienawiść do niej jest znacznie mniejsza niż miłość jaką darzy Spencer. 

Wren
Naszego przystojnego doktora coś ostatnio nie było widać.. ciekawe gdzie był i co robił? Napewno kogoś uzdrawiał.. :) Przez pierwsze trzy sezony nikt nie podejrzewał go o nic złego. Był dla nas tylko epizodyczną postacią, która nie wnosiła nic szczególnego do fabuły. Dopiero w czwartym sezonie, niepozorny Wren zaczął być dziwny. Pojawiał się w złych miejscach, o złej porze. Jest już dużo teorii, na to, że Wren to ''A''.. Czy to możliwe? Wierzycie w jego złe zamiary?

Motyw
Wren najprawdopodobniej nie znał Alison, więc nie mógł mieć przecież powodu, by prześladować i gnębić nie znaną mu dziewczynę. Dlaczego miałby to robić? Może nie wiemy wszystkiego? Wg. mnie jedyny jego motyw to odrzucenie Spencer. Wiemy, że darzył ją uczuciem.


Jenna
Jenny ostatnio coś nie widać - ani nie słychać. Ciekawe, gdzie się podziewa? Nie wiem jak Wy, ale mimo tego, że było już tyle podejrzeń o to, że ona jest ''A'', to ja jakoś nie chcę i nie potrafię w to uwierzyć. We flashbacku, który widzielśmy w 4x24, widzimy, że Alison porządnie wystraszyła Jennę. Nie sądze, by ta odważyła się dalej ją gnębić, wiedząć co Ali na nią ma [kompromitujące videa].

Motyw
Zanim Jenna została oślepiona stanowiła duża konkurencję dla Alison i na odwrót. Straciła wzrok za sprawą głupiego żartu dziewczyn. 


Lucas
 Lucas pojawił się już pierwszym sezonie. Od początku, był przez nas postrzegany jako niegroźny przyjaciel Hanny. Z czasem jego postać zaczęła robić się dziwna. Wiemy napewno, że chwilowo był zamieszany w A team, przez Monę. Kto wie, czy nie został tam na dłużej? 

Motyw 
Podobnie jak wielu innych bohaterów PLL, on również był mocno dotknięty przez cięty język Alison. Wyzywala go od obojniaków i sprawiała, że czuł się gorszy od reszty. Jego chęć zemsty napewno była i możliwe, że jest duża! Jednak.. czy Lucas byłby zdolny do tego, by gnębić nie tylko Alison ale też resztę dziewczyn? Nie wydaje mi się.


Mike
Brat Arii był dla mnie podejrzany w pierwszym sezonie. Potem jakoś nie pasował mi na bycie tym ''złym''. Wiele z nas uważa, że to on mógł być na dachu, ze względu na podobną sylwetkę. Cóż, nie wykluczam tej opcji. 

Motyw
Nie widzę żadnego. Dlaczego miałby uprzykrzać życie Ali a w poźniejszej przyszłości swojej siostrze i jej przyjaciółkom?! Jedyne co mi świta to, fakt, że kiedyś podobno był w potajemnym związku z Hanną. Przypominacie to sobie? Alison mocno ją po tym skrytykowała.

Noel
Wiem już, że Noel wcześniej miał się ukazać jako A, jednak scenarzyści zmienili zdanie. Co jeśli Khan stosuje podobną metodę do Mony? Pomaga Ali, dla niepoznaki? Jako A w odcinku 4x24 miał najłatwiejszy dostęp do dziewczyn. Wiedział gdzie są, miał wystarczająco dużo czasu żeby wyjść, przebrać się w  ''czarny kaptur'', podczas gdy Ali opowiadała dziewczynom, co wydarzyło się ''tamtej nocy''. Przypomne też, że Noel odebrał kłamczuchom z niewiadomych względów ich telefony. 

Motyw
Gdy były pokazywane flashbacki z Noelem i Ali - zawsze miałam wrażenie, że darzyli się sympatią. Nie sądze też, że miał coś na reszte dziewczyn. Może i mieli swoje gorsze chwile, ale w gruncie rzeczy, sądzę, że Noel to bardziej pozytywna postać.


o kim zampomniałam? Kto jest waszym podejrzanym? Piszcie ;)

-Cyn

27 komentarzy:

 1. A Toby nie był w Nowym Yorku ?? I to tam nie spotkał Melissy ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i on i Melissa byli w Londynie

   Usuń
  2. Toby spotkał Melissę w Londynie :).

   Usuń
 2. Motywem głównego A jest miłość (poprawcie mnie jeżeli się mylę ;d). Teraz trzeba się zastanowić miłość do kogo? Patologiczna miłość (jak uważaliśmy z Ezrą - Arią/Ali) czy miłość do osoby skrzywdzonej przez dziewczyny. Idąc tą teorią Mike może być A żeby chronić Monę (mona mogła go w to wkręcić itp.) A Lukas może się na nich mścić za odrzucenie Hanny i za docinki Ali.
  ŚWIETNIE PISZESZ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może być pawdopodobne. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze albo o kobiety XD

   Usuń
 3. w sumie Noel rzeczywiście miał czas, żeby sie przebrac ale... nie.
  Myśle, ze możemy mu ufac. a telefony zabrał, zeby nie namierzyli dziewczyn ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Tego o telefonach nie wiedziałam :) Teraz to ma sens. W sumie, gdyby był to Noel, to nie zrobił by tego wtedy, bo wiedziałby, że dziewczyny się zorientują.

   Usuń
 4. nie chce nic mowic ale one dodaly ten post szybciej niz wy.
  http://secretspll.blogspot.com/2014/04/kim-byo-w-finale.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie wcześniej nie weszłam na tego bloga, reszta redaktorek może potwierdzić, iż mój post był przygotowany od tygodnia. Czekałam z publikacją.

   Usuń
  2. Dokładnie, poza tym to oczywiste, że teraz wszyscy zastanawiają się, kto mógł być na dachu. Gdyby chociaż podejrzenia były podobne... a to są zupełnie inne posty i inne przemyślenia, wskazówki, itp. :P

   Usuń
  3. Tak, a zanim zostaną podane bezpodstawne oskarżenia - proszę wejść na poprzedni post - dodany z dnia 10 na 11 kwietnia, juz tam zajęłam się tą tematyką i nawet w komentarzach wspomniałam, że mój następny post będzie się zajmował tym, kim mogło być A na dachu.

   Usuń
 5. A ja czytałam gdzieś kiedyś, ze serialowy Wren powiedział odnośnie swojej postaci takie zdanie: 'Jest cienka granica miedzy miłością i nienawiścią'. Motywem Wrena mogłoby byc wlasnie odrzucenie go przez Spencer.
  K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było w "wywiadzie z A". :D

   Usuń
  2. I z tego co sięgam pamięcią Hanna również go chyba odrzuciła? :)

   Usuń
  3. a co jesli najpierw Ali go odrzucila ??:> :D

   Usuń
 6. Skoro A zależy na dobiciu dziewczyn (a przede wszystkim Ali), to po co Noel miałby sobie zadawać trud - przebierać się i później hasać po dachach, skoro miał je zebrane wszystkie razem i mógł spokojnie "odwalić robotę" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie po to, żeby pozostać niezidentyfikowanym :/ Zresztą, ''A'' lubi sensacje :D

   Usuń

 7. Czyli Noel zabrał telefony dziewczyn, żeby ich nie namierzyli? Coś im w takim razie nie pykło bo i tak zorientowali się gdzie jest telefon Spenc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli może Noelowi jednak zależalo, by dziewczyny zostały namierzone? I tak naprawdę nie wyłączył telefonów?

   Usuń
 8. Obejrzałam jeszcze raz to scenę i dla mnie to był Toby. Nie musi być głównym A. Motyw - to on zabił osobę, która leżała za Alison. Alison go szantażowała. Spotkali się w to noc, ale nie jest pokazane dokładnie o czym rozmawiali. Napisał sms-a i Ali wyszła. Może to on próbowała zabić Ali. Dlaczego matka Alison jego kryła. Może byli spokrewnieni. Matka Tobiego była siostrą mamy Ali. Wiemy, że pani D. miała związek z Redley. A nigdy nie było tak agresywne wobec dziewczyn, a tu strzela i próbuje trafić do Alison.
  Jeszcze jedna mi myśl przyszła jak to oglądałam, że to znowu gra Alison. Pamiętamy jak wystraszyła dziewczyny i się z tego cieszyła. Może ta scena też była ustawiona i i to właśnie z Tobim. Dwie sprzeczne teorie, ale to PLL :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, nieźle już mamy namieszane w głowach :D Ale twoje teorie wydają mi się bardzo prawdopodobne, może warto by bylo je trochę dopracować, poszukać wskazówek i poważnie nad nimi się zastanowić? :)

   Usuń
 9. Biorąc pod uwagę że to PLL ,to na dachu mógł być Jake ,w końcu był wysportowany .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, tutaj jest tak wiele możliwości..

   Usuń
 10. jezeli rzeczywiscie w filmikach ktore ukradla Ali bylo cos co wywolaloby wojne i dlatego sie wszyscy zebrali w domu Alison uwazam ze Jason moglby zaatakowac Ali a pozniej chciec dreczyc i dziewczyny aby dowiedziec sie gdzie sa ow filmiki pani D moglaby go chronic z oczywistym powodow... wtedy Jason byl pijany i pod wplywem narkotykow... kiedy wszyscy byli w pokoju Ali on spal pozniej wyszedl ledwie i zobaczyl Cece... a co dalej?? ale mi i tak najbardziej pasuje blizniaczka Ali jesli chodzi o jej "zabicie" wciaz uwazam ze na dachu moglby byc to Jason lub Wren... tylko wciaz nie wiem czy Wren i Ali sie znali ... i jakie mogliby miec relacje obstawiam ze on moglby sie w niej podkochiwac tak jak w Hannie i Spencer...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie, zauważyliśmy już, że Wren woli młodsze dziewczyny. Mogli się poznać w Cape May. Wielu z bohaterów tam było!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia