wtorek, 29 kwietnia 2014

Aria Montgomery

 Witajcie! W tym poście opiszę wam Arię. Mogą się pojawić spoilery z książki i serialu, więc aby przeczytaj kliknij "czytaj więcej". Zapraszam!
W jej rolę wciela się Lucy Hale.
Zanim wstąpiła do świty Alison była uważana za dziwaczkę. Między innymi, dlatego że rodzice pozwolili jej w szóstej klasie zrobić sobie różowe pasemka na włosach. Kiedy Alison żyła była zakochana w najbogatszym chłopaku w Rosewood, Noelu Kahnn. Po zaginięciu przyjaciółki wyjeżdża z rodzicami na rok na Islandię. W pierwszą rocznicę zaginięcia Ali, kiedy wraca do Rosewood poznaje Ezrę. Zakochuje się w nim natychmiast. Chłopak wydaje jej się przystojny i zabawny, a do tego podobnie, jak ona interesuje się literaturą. Żadne z nich nie było wtedy świadome, że następnego dnia spotkają się w szkole, ale niestety po dwóch różnych stronach: on, jako nauczyciel ukochanego przedmiotu dziewczyny, a ona jako uczennica. Mimo, że ich związek powinien zakończyć się zaraz po tym, jak dowiedzieli się, że jest niestosowny byli razem prawie przez wszystkie sezony. Kłócili się i rozstawali wiele razy, jednak zawsze do siebie wracali. W drugiej połowie czwartego sezonu ich związek staje pod znakiem zapytania, ponieważ najpierw, Aria jest pewna, że nauczyciel jest jej prześladowcą, który wysyła tajemnicze SMS' y do niej i do jej przyjaciółek, ale potem okazuje się, że wszystko, co działo się w ich związku było specjalne. Ezra, umyślnie szukał pracy w Rosewood, bo chciał zbliżyć się do przyjaciółek jej dawnej miłości, Alison, gdyż pisał o niej książkę. Jego zachowanie bardzo zraniło Arię, mimo że chłopak zapewniał ją, iż potem był w niej naprawdę zakochany.


Główną przewagą Alison, nad dziewczynami było to, że znała ich sekrety, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Pewnego dnia, kiedy Aria uciekała przed Moną z Alison zobaczyły auto swojego ojca. W środku był on i jego uczennica, którzy się całowali, prawdopodobnie gdyby nie kłamczuchy doszłoby do czegoś więcej. Po tym wydarzeniu tata powiedział Arii, że to już skończone i nie ma mówić mamie. Dziewczyna ślepo uwierzyła w słowa ojca i nie powiedziała matce o romansie ojca, bo nie chciała niszczyć rodziny. Niestety przez A., które krótko po powrocie do Roswood wysłało matce dziewczyny list, związek rodziców kłamczuchy rozpadł mimo, że próbowali go ratować.
Ella Montgomery, matka Arii ma żal do córki, że ta nie powiedziała jej o tym, co zrobił jej ojciec. Aria mieszka z ojcem, ale po jakimś czasie znów ma bardzo dobre relacje z mamą. Ella poznaje Zacka i wyjeżdża z nim na jakiś czas do Europy, kiedy wraca mówi Arii, że jest zaręczona.
 Aria ma silną więź ze swoim bratem, Mikiem. Osłabia się ona bardzo po tym, jak ich rodzice się rozstają, a Mike wpada w dołek psychiczny. W czwartym sezonie jest w związku z Moną, co nie bardzo uszczęśliwia Arię, dowiadujemy się też, że kiedyś całował się z Hanną.
Relacje dziewczyny z rodzicami najbardziej ochłodziły się w trzecim sezonie, kiedy ona i Ezra powiedzieli im o ich związku. Kazali jej natychmiast zostawić chłopaka i bardzo długo trzymali w zamknięciu, ale ona umawiała się z nim potajemnie. 
Montgomery, jest kłamczuchą, która ma najmniej na sumieniu. To ona jest najmniej dręczona przez A., bo jej największe sekrety wyszły na jaw. Z tego względu niejednokrotnie przez widzów była podejrzana o bycie w A - Teamie.
Aria jest najbardziej artystyczną duszą spośród wszystkich kłamczuch. Wiemy, że dobrze maluje, śpiew, gra na fortepianie oraz pisze. Była w krótkim związku z Noelem i Jakiem oraz po zerwaniu z Ezrą w czwartym sezonie miała romans z ? (wybaczcie, ale na śmierć zapomniałam, jak miał na imię i nigdzie nie mogę tego znaleźć), całowała się z Wesley'em i Jasonem.
Jest wiele teorii, że to Aria może mieć bliźniaczkę lub schizofremię.
RÓŻNICE POMIĘDZY KSIĄŻKĄ, A SERIALEM:
-  W książce Aria wyjeżdża na Islandię, aż na trzy lata.
- Jej związek z Ezrą nie jest tak długi i intensywny, jak w serialu.
- Dziewczyna dłużej jest z Noelem w książce i ich związek jest poważniejszy niż w serialu.
-  W książkach Aria ma granatowo-czarne włosy oraz lodowato niebieskie oczy i jest opisywana jako nadzwyczaj wysoka. Z kolei w serialu jest brunetką z brązowymi oczami, najniższą ze wszystkich Kłamczuch
- W serialu zwraca się do swoich rodziców 'mamo' i 'tato', a w książce po imieniu.
- W dodatkowym tomie, "Sekrety" dowiadujemy się, że dziewczyna wyszła za mąż, w serialu nie miało to miejsca.
- W książce ma dwójkę rodzeństwa: brata Mika i przyrodnią siostrę Lolę.
- W książkach Aria spotykała się przez jakiś czas z Seanem Ackardem. Z kolei w serialu odmówiła mu, kiedy jej to zaproponował.
Ja osobiście bardzo lubię Arie, jak dla mnie czasem jej styl jest dziwny, ale intryguje mnie to, że była zdolna popełnić tyle wykroczeń, by być z nauczycielem. Uwielbiałam ją i Ezrę, ale podobnie, jak dla wielu fanów serialu i związek trwał on zdecydowanie za długo.
Jak wy oceniacie tę postać? Jeśli umknęła mi jakaś różnica pomiędzy książką i serialem piszcie w komentarzach. 
Aby przeczytać poprzedni, napisany przez Wikadę post o Arii kliknij TUTAJ.

XOXO 
- Martynika!


34 komentarze:

 1. *Aria ma najwięcej sekretów ze wszystkich Kłamczuch.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aria wyszła za mąż? Może ktoś napisac coś więcej? Książki przestałam czytać tak po trzecim tomie, kiedy zrozumiałam że to przeciętna powieść dla dziewcząt w wieku gimnazjalnym o mało logicznej fabule i płytkim słownictwie (czytałam w oryginale jakieś dwa lata temu, kiedy zdawałam maturę i szybko stwierdziłam, że już nawet czasami idiotyczny serial jest lepszy :) ).
  Btw. bardzo lubię Arię, podoba mi się w parze z Ezrą. Nie sądzę jednak, by była w A-teamie.

  -Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W "Sekretach" :) To byl vhyba jakis jej dawny.chlopak.z Islandi ;) Okazal sie on ejoterrorysta ale w koncu to wszystko zostalo anulowane ;p

   Usuń
  2. Aria spędzała sama święta i przyjechał do niej były chłopak z Islandii.
   Powiedział jej, że lot do jego rodziny w Ameryce został odwołany i poprosił ją o nocleg.
   Później Aria jakoś dowiaduje się o tym, że ten chłopak (zapomniałam imienia) zrobił jakiś protest i nie może wrócić na Isladię, a wiza Amerykańska mu się kończy.
   Aria wpada na plan, że wezmą ślub i przedłuży mu to wizę.
   Biorą ślub w Las Vegas i po nie całych 24 godzinach ślub zostaje unieważniony przez Arie.

   Wiem, że nie jest jakoś najładniej napisane, ale chyba tak można zrozumieć :)

   Usuń
  3. Tutaj nie mogę, ale jeśli chcesz wiedzieć pisz na priv :D

   Usuń
  4. Skoro post zawierał spoilery z książek, mogą się one spokojnie pojawiać w komentarzach. :)

   Usuń
  5. To był Halbjorn. Uciekł z Isnalndi ponieważ był poszukiwany za podrzucenie jakiejś bomby w biurze, które chciało zlikwidować siedlisko pewnych zwierząt.

   Usuń
 3. W tekscie jest cala masa bledow stylistycznych i logicznych. Tylko nie piszcie, ze sie czepiam, bo wlasnie ignorowanie tego skutkuje coraz wieksza ich (bledow) iloscia! Jesli autorka nie ma czasu na przeczytanie i sprawdzenie tekstu przed jego publikacja niech poprosi o to kogos innego, zamiast katowac czytelnikow czyms tak... malo estetycznym.
  Autorko, zanim zaczniesz sie tlumaczyc przelknij moj komentarz i przy nastepnym poscie postaraj sie zwracac wieksza uwage na to co i jak piszesz. Dla czytelnikow i samej siebie - bo tylko ciagle pracujac nad jezykiem ktorego uzywasz i poszerzajac slownik jakim sie poslugujesz, mozesz stawac sie coraz lepsza w tym co robisz.
  Moj komentarz nie ma na celu krytyki dla samej krytyki, ma na celu dbanie o jezyk polski.
  Pozdrawiam.

  OM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że robię błędy. Możesz wierzyć lub nie, że czytam swoje pracę po kilka razy. Naprawdę bardzo się staram. Próbuje ich nie popełniać. Dziękuję za szczerą opinię i na pewno wezmę sobie Twoją radę do serca.
   Pozdrawiam
   xoxo

   Usuń
  2. Dokładnie! Wstęp jest tak mało logiczny, ale to przez brak przecinków. Jeśli nie umiesz ich używać lub o nich często zapominasz, to po prostu zmień jakoś kolejność wyrazów lub w ogóle zapisz je prościej. Tu kilka błędów:

   Zanim wstąpiła do świty Alison była uważana za dziwaczkę.
   to brzmi jakby to Alison była uważana za bliźniaczkę, więc przydałby się przecinek po imieniu.

   Kiedy Alison żyła była zakochana w najbogatszym chłopaku w Rosewood

   To natomiast brzmi jakby to Alison była zakochana w Noelu. Pomijam brak przecinka, który również powinien być po "żyła", bo w tym wypadku sens mogłoby tylko zmienić dodane gdzieś imię.

   Chłopak wydaje jej się przystojny i zabawny, a do tego podobnie, jak ona interesuje się literaturą

   Źle postawiony przecinek. Powinien znaleźć się dopiero "a do tego" oraz po "ona" [podobnie jak - to takie jakby wtrącenie, więc jest oddzielane przecinkiem].

   Mimo, że ich związek powinien zakończyć się zaraz po tym, jak dowiedzieli się, że jest niestosowny byli razem prawie przez wszystkie sezony.

   Wydaje mi się, że po "niestosowny" również powinien być przecinek.

   W drugiej połowie czwartego sezonu ich związek staje pod znakiem zapytania, ponieważ najpierw, Aria jest pewna, że nauczyciel jest jej prześladowcą, który wysyła tajemnicze SMS' y do niej i do jej przyjaciółek, ale potem okazuje się, że wszystko, co działo się w ich związku było specjalne. - nie powinnaś robić takich długich zdań, jeju. Oddziel je kropką - będą wyglądać korzystniej, a jeśli upierasz się na takie długie zdania, to chociaż niech będą logiczne i ładne. Poza tym po "najpierw" nie powinno być przecinka.

   To tylko pierwszy akapit, a zobacz ile jest błędów. Jeśli nie chce wam się tego sprawdzać, to może zatrudnijcie redaktorkę, która będzie poprawiała wam te błędy? Wybaczam te błędy przecinkowe, bo większość z tych zasad poznasz w 3 gimnazjum.

   PS. To nie hejt. Naprawdę chciałabym zobaczyć jakiś Twój porządny post bez błędów, więc wysiliłam się i poprawiłam ten pierwszy akapit. :/

   ~f

   Usuń
 4. Napisałaś 2 razy o jej wyglądzie i masz kilka drobnych błędów, ale idzie ci dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za zwrócenie uwagi, usunęłam już to co trzeba :D

   Usuń
 5. Wyszła za mąż za Ezrę? O.o

  OdpowiedzUsuń
 6. miała romans z Jackiem ;)
  Super post <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że chodzi tu jednak o Riley'a.

   Usuń
 7. Dwa razy napisałaś " W książkach Aria ma granatowo-czarne włosy oraz lodowato niebieskie oczy i jest opisywana jako nadzwyczaj wysoka. Z kolei w serialu jest brunetką z brązowymi oczami, najniższą ze wszystkich Kłamczuch." poza tym fajne porównanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już to poprawiłam, ale dziękuję za zwrócenie uwagi ;)

   Usuń
 8. Za kogo wyszła za mąż :o o.O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj "Sekrety" ;) Anulowano tamto malzenstwo

   Usuń
  2. Za byłego chłopaka-ekologa z Islandii (nie występuje w serialu). Wzieli ślub, żeby on dostał amerykańskie obywatelstwo (był poszukiwany w swoim kraju), ale ślub został anulowany, bo Aria nie była pełnoletnia i sfalszowala podpis matki;)

   Usuń
  3. Niestety nie mogę tutaj napisać :D

   Usuń
 9. Po przeczytaniu twojego postu rodzinka Montgomery stała się podejrzana. Dziwne, że po zaginięciu Alison cała rodzina przeprowadziła się na Islandię . Może ojciec Arii miał coś wspólnego z kamieniem xD ? :*
  Bardzo fajny post, czekam na więcej takich !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ich podejrzewam :D Dziękuję i obiecuję, że na pewno będą się takie pojawiać ;)

   Usuń
 10. SchizofreNia, a nie schizofremia ;) Poza tym jak dla mnie to Aria ma zielono-brązowe oczy: http://pictrends.in/wp-content/uploads/2013/09/lucy-hale-poster-with-green-eyes.jpg http://www.butterflyeyes.com/media/faces/lucy-hale.jpg http://img0.ndsstatic.com/wallpapers/2ff350c79f187c758a1462dac792456e_large.jpeg http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/popcrush.com/files/2013/12/lucy-hale-eyes.jpg
  Bardzo fajny post;)

  OdpowiedzUsuń
 11. *schizofrenię :)

  OdpowiedzUsuń
 12. A mi sie bardzo podoba związek Arii i Ezry. Fakt czesto zrywali ale wracali do siebie bo nie mogą bez siebie żyć. Pomagają sobie nawzajem. A to co sie wydarzyło w 4 sezonie to nie tak jak opisujesz. Ich związek nie był ustawiony. Nie skłamał ani razu o uczuciach względem Arii. Ustawione było tylko to, ze był nauczycielem w rosewood high. Nie planował wchodzić w bliższe relacje z klamczuchami, chciał je tylko poznać. I to dzieki niemu dowiedzieliśmy sie ze Shana była A (przepraszam za spoiler gdyby ktos jeszvze nie doszedł do tego momentu). I to dzieki niemu dziewczyny przeżyły bo Ezra rzucił sie na A i został postrzelony. Ten związek jest ciekawy. Ale kazdy ma inne odczucia :) mnie od 3 sezonu irytuje Spoby, tak bardzo bym chciała zeby wrócił Wren bo on najlepiej pasuje do Spencer :((( jeszvze teraz jak Toby jest najbardziej irytująca osoba ze wszystkich, bo ma do każdego waty i praca jest dla niego najważniejsza. Walić takiego chłopaka, zamiast pomagać Spencer to tylko potrafi na nia krzyczeć (5b jak cos). Albo przynajmniej niech cos bedzie miedzy Spencer i Johnnym :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Aria i Ezra powiedzieli rodzicom Ari o sobie w 2 sezonie

  OdpowiedzUsuń
 14. Pisze się SCHIZOFRENIA a nie SCHIZOFREMIA

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia