wtorek, 6 sierpnia 2013

O Alison, Courtney i Cece - TEORIA.

Pewna osoba podesłała nam na maila link do czegoś ciekawego. Był to filmik na YT, wraz z interesującymi wskazówkami i teoriami. Poprosiła nas również o tłumaczenie. Oto i ono:

Począwszy od 4x08...
Przeczytałam każdą książkę z serii Pretty Little Liars, jaką wydano. Serial i powieść są zupełnie inne, ale wierzę, że w tym pierwszym również pojawią się bliźniaczki. Postaram się wyjaśnić to wszystko w krótkim czasie! Możecie napisać swoje teorie w komentarzach. Jeśli zauważysz coś błędnego w moim tekście, daj znać!

Zacznijmy od bliźniaczek: Alison i Courtney. Courtney próbowała zabić Alison, kiedy te były młodsze. Nie udało jej się jednak, a rodzice wysłali ją do Radley. Alison kontynuowała swoje życie i zaprzyjaźniła się wraz z czterema dziewczynami. Courtney czasem ją odwiedzała. Na razie myślę, że mogła to zrobić tylko dwa razy: w Halloween i w tę noc, w którą Alison zaginęła.

Jej rodzice upewnili się, że będzie odizolowana od ludzi. W końcu nikt nie wiedział, że Alison ma niestabilnie psychiczną siostrę bliźniaczkę. Courtney często udawała Ali. Dlatego Alison była zirytowana, gdy ta przyjeżdżała. Aby zapobiec jakimś złym wydarzeniom, zrobiła dwie bransoletki dla siebie i swojej siostry. Na jednej był napis "Alison", na drugiej natomiast widniało "Courtney". Stworzyła również kopie dla swoich przyjaciółek.


Pierwsze odwiedziny Courtney nastąpiły w Halloween. Wtedy, gdy Ali dostawała pierwsze wiadomości. Mona była "prawdziwym A", jednak nie podpisywała SMS-ów literą "A" (przykład niepodpisanej wiadomości macie u góry, Alison dostała jeszcze drugą bez podpisu - "I'm watching you.").


Przynajmniej nie przed tym, jak zagadała do niej Jenna. Ona i Ali nie zaczęły zbyt dobrze. Po poznaniu się Mony i Jenny, SMS-y już kończyły się na "A".


Ten dzień, w którym Alison została zaatakowana... to musiała być Courtney, a nie Lucas. Ten chłopak po prostu ją wyzywał od dzi*ek. To Courtney próbowała ją zabić! I nazajutrz wyjechała z powrotem do Radley. Następna wizyta mogła być jej ostatnią... (kiepski tekst, wiem xD)


Powróćmy do 1x01, a raczej nocy, w której Ali zniknęła. Widzimy tutaj Alison. Zauważcie, że jej włosy są kręcone. Później, tej samej nocy, Ali nie ma już loków. Jej włosy są proste.

Chwilę potem, gdy Garrett próbuje zabić "Alison", widzimy jej bransoletkę... ale napis na niej kończy się na "Y". Dzięki temu wiemy, że to Courtney była tą z prostymi włosami!

Musisz się naprawdę dobrze przyjrzeć, ale widać tam "Y".

Potem widzimy Courtney z Byronem. Alison w tym czasie jest gdzieś indziej!

W tym miejscu do akcji wkracza moja wyobraźnia:
Courtney i Cece (zaraz wyjaśnię) razem były liderkami A-Teamu. Próbowały zabić Alison tej pamiętnej nocy. Courtney chciała zrobić to na własną rękę. Prawie jej się udało, ale... Cece była podwójnym agentem. Wydostała Ali z ziemi. A w jaki sposób ta w ogóle przeżyła przez ten czas, będąc zakopaną? Wstrzymywała oddech!


I potem Alison zabiła Courtney, i zakopała ją tak, jak ona chciała zakopać Ali. Kiedy jej ciało zostało znalezione, ludzie pomyśleli, że to Alison, kiedy tak naprawdę zwłoki należały do jej bliźniaczki. Ale Alison wiedziała, że ktoś pragnie jej śmierci, dlatego zaczęła udawać, że jest swoją siostrą. Stała się Red Coat i liderką A-Teamu wraz z Cece. Cece była dobrym wyborem, ponieważ została wykopana z college'u właśnie przez Ali. Miała więc motyw. Cece i Alison miały plan, aby utrzymać ją żywą. To oznaczałoby, że są dwa Red Coat. Tutaj macie dowody:


W 3x16 widzimy RC, ale jej włosy wydają się sztuczne. W kryjówce A często widzimy blond perukę. Włosy Cece nie są identyczne jak te Ali, więc zakłada na nie perukę. Na twarzy nosi maskę. Robi tę całą charakteryzację zawsze, gdy musi być blisko dziewczyn. Czyli miała ją wtedy, gdy rozkopywano grób Alison w 3x18. To była Cece w peruce i masce.

Zauważcie, że Cece nie ma kaptura. W 3x24 Alison ratuje dziewczyny. Spencer i Hanna miały okazję zobaczyć jej twarz. Gdy Toby idzie z powrotem na miejsce pożaru, strażacy wydobywają z popiołów czerwony płaszcz.


Zauważcie, że Ali ma kaptur!
A ten płaszcz NIE ma!

Podejrzewam, że Cece nie ma kaptura, a Alison ma.


W końcówce 4x01 widzimy, że maska A jest spalona. Wiemy, że RC ubiera maskę. To by oznaczało, że Cece została poparzona, gdy pomagała ratować dziewczyny. Dlatego też strażacy wyjęli z gruzów jej płaszcz. Alison nie mogła wyciągnąć Kłamczuch sama z płonącego domku.

Jednakże, obie dziewczyny są RC. Nie są złe, ale nie mogą się jeszcze ujawnić, dlatego są zmuszone pomagać A-Teamowi w robieniu strasznych rzeczy.

Podsumowanie:
- Alison miała bliźniaczkę.
- To Courtney umarła, nie Ali.
- I Cece, i Ali są RC.
- Obie są podwójnymi agentami.
- Mona była "prawdziwym A"

źródło: YouTube

Co myślicie o tej teorii? Podoba Wam się taka perspektywa?
Ja powiem, że tekst jest naprawdę interesujący. Z kilkoma rzeczami się co prawda nie zgadzam (np. z tym, że na bransoletce jest "Y" - mogła to być właśnie ta litera, ale tak naprawdę mogło być to też coś innego - poza tym, jest pewna nieścisłość, bo Cece ma kaptur podczas rozkopywania grobu), jednak sądzę, że podobałoby mi się podobne zakończenie i że teoria jest nieźle wymyślona.
Plus - jeśli bierzemy za pewnik, że to właśnie Courtney szantażowała Byrona - mogła się ona pojawić w mieście kilka razy więcej.


Teraz dam szansę wypowiedzieć się Wam. :)

30 komentarzy:

 1. NIE CHCE ,żeby teoria blizniaczek sie sprawdzila w serialu ! ;c

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie ta cała sprawa z bliźniaczkami jest po prostu absurdalna - rodzice po prostu wysłali swoją córkę na pastwę losu do psychiatryka, a ani Alison, ani Jason, ani nikt inny nigdy nie wspomniał o rzekomej bliźniaczce, sąsiedzi też jej nigdy nie zauważyli? Wg mnie Mona nie może być tym pierwszym A, które wysyłało wiadomości do samej Alison - ona była wtedy na to za głupia, dopiero później stała się "popularna" (jakkolwiek pusto to brzmi). Moja teoria jest taka, że tym pierwszym A jest zupełnie inna osoba, nie wiem kto, ale na pewno nie Mona - ona dowiedziała się o "A" z pamiętników Ali, spodobało jej się i postanowiła w ten sposób zemścić się na dziewczynach za odebranie Hanny. A to główne "A" cały czas działało i nadal działa. Wydaje mi się, że Alison upozorowała swoją śmierć, uciekła i to ona jest Red Cout - cały czas próbuje dowiedzieć się, kim jest "A" i pomaga dziewczynom, ale nie może się ujawnić. To prawdziwe "A" to musi być naprawdę jakaś osoba chyba chora psychicznie - jak można całe swoje życie poświęcać na to, żeby podkładać kłody pod nogi czwórce przyjaciółek? -.- Kocham ten serial i próbuję go zrozumieć, mam nadzieję, że "A" naprawdę ma motyw, żeby to robić, bo inaczej tego nie rozumiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i mam nadzieję, że te wzmianki o bliźniaczkach w serialu (odcinki halloweenowe) są po to, żebyśmy sobie myśleli, że ta teoria się sprawdzi też w serialu, a potem BUM i nas zupełnie zaskoczą.

   Usuń
  2. no właśnie to z mona jest bez.sensu. bo jej motywem.było.to ze dziewczyny zabrały jej hannę, ale przecież w pierwszym odcinku przyjaźni się z hanna, a wtedy one dostaja wiadomości od a. a i tego smsa co.dostaje aria w 1 x 1 to na pewno od mony bo nawet trzyma.ręce pod ławką. i tego nie mogę zrozumieć. ;) a co do tej teorii to wątpię w to. ;)

   Usuń
  3. no właśnie to z mona jest bez.sensu. bo jej motywem.było.to ze dziewczyny zabrały jej hannę, ale przecież w pierwszym odcinku przyjaźni się z hanna, a wtedy one dostaja wiadomości od a. a i tego smsa co.dostaje aria w 1 x 1 to na pewno od mony bo nawet trzyma.ręce pod ławką. i tego nie mogę zrozumieć. ;) a co do tej teorii to wątpię w to. ;)

   Usuń
 3. Ja także nie chce bliźniaczek.. Może i książka jest tak pokierowana (nie czytałam) żeby to miało sens, jednak w serialu byłoby to zdecydowanie do bani.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już się gubię w tych teoriach. Ciagle nowe i to strasznie miesza. Wiem że to miało ułatwić sprawę, ale takie ogólne zebranie wiadomości na ten temat by sie przydało.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy czytalam u was post "Teoria bliziaczek" napisalyscie,ze to Alison byla w psyhiatryku, Courtney zaprzyjaznila sie z dziewczynami i Ali ja zabila,wiec juz nie ogarniam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest zupełnie nowa i oddzielna teoria. Nie nawiązanie do tamtego posta.

   Usuń
 6. Na samym początku zauważyłam błąd ale ogólnie wszystko jest całkiem sensowne. Piwszesz, że to Ali sie zaprzyjazniła z naszymi czterema kłamczuchami, ale to zrobiła Courtney, bo Ali została wtedy wysłana do Radley zamiast niej. Przynajmniej tak było w książce, oczywiście w serialu może byc właśnie tak wersja. Sam w sobie pomysł interesujacy, tylko jak piszesz to troszkę trudno było mi to ogarnąć 'Ale Alison wiedziała, że ktoś pragnie jej śmierci, dlatego zaczęła udawać, że jest swoją siostrą. Stała się Red Coat i liderką A-Teamu wraz z Cece. Cece była dobrym wyborem, ponieważ została wykopana z college'u właśnie przez Ali. Miała więc motyw.' O jakim motywie piszesz? Czyli, że Cece była pewna, że współpracuje z Courtney? o.O

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale Marlene King powiedziała że w serialu nie wprowadzą teori z bliźniaczkami

  OdpowiedzUsuń
 8. Potwierdziła też że Mona nie będzie A (y) ...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale potwierdziła że to Jenna się utopi.

  OdpowiedzUsuń
 10. hmm... a może Alison była zazdrosna bo Ian spotkał się z Courtney i ją zabiła? http://pretty-little-liars.wikia.com/wiki/Alison%27s_Yellow_Blouse?file=Dwdyzsk3.png

  OdpowiedzUsuń
 11. http://pretty-little-liars.wikia.com/wiki/Alison%27s_Yellow_Blouse?file=400px-AlisonCourtneyPLL.jpg

  To czyli to jednak Courtney była w prostych włosach a Ali w kręconych.. I ona spotkała się z tatą Arii i z Jenna i Garedem....

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak tylko że rodzice Ali by musieli cokolwiek wspomniec o siostrze nie ważne gdzie jak cos się z drugą stać musiało a skoro miała by bliźniaczka uciec z psychiatryka to rodzina by na pewno ja podejrzewali . Spencer była w psychiatryku i byc mogła coś zauważyć
  . Jeżeli dziewczyna ( lub dziewczyny) w czerwonym płaszczu były by dobre i rzeczywiście by uratowały przyjaciółki z płonącego domu to A-Tea by mogło im zrobic krzywde lub zauwazyć że wyjście z płonocęgo zamkniętego domu samodzielnie jest nie możliwe

  OdpowiedzUsuń
 13. ale CeCe też miała żółtą bluzkę, w noc gdy Alisson zniknęła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tyle że CeCe żyje, zapomniałam dodać.;d

   Usuń
 14. ale teraz się okazało że Ali jednak żyje. I w 12 odc 4 sezonu wygląda na to ze to Ezra jest A. Tylko że ta scena jest na samym końcu. No bo niby dlaczego się wkurzył jak wszedł do tego pokoju?(jak ktoś oglądał to wie o co chodzi). I jeszcze w odcinku z halloween przyszedł akurat po wszystkim. Dziwne nie?

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale to pani Grunewald wyciągneła Ali z ziemi a nie Cece

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale spójrz na datę dodania posta.

   Usuń
 16. no tak ale ja to i tak pisze. `troche w to nie wierze ale tak opowiadała pani

  OdpowiedzUsuń
 17. zaraz zaraz, przecież cece nie wydostała ali z ziemi, to zrobiła pani Grunwald przeciez?

  OdpowiedzUsuń
 18. Bliźniaczki mogą być, ale tylko jeśli prawdziwą Alison jest ta którą znamy. Nie chce aby okazało się że znamy Courtney.

  OdpowiedzUsuń
 19. A może własnie Courtney była w Radley pod imieniem Bethany !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, to wtedy by miało sens. i dlatego pani D. tak dużo czasu z nią spędzała.

   Usuń
  2. Też tak pomyślałam! to bardzo możliwe.! I znaleźli jej ciało- nie Ali. Ale w kasiążkach jest ze Ali zabiła Courtney... Nie prawda. Usiłowała ją zabić ale tak jak było w ostatnich Mellisa przyznała się Spencer ze zakopała ciało Bethany A u niej stwierdzono zgon poprzez zakopanie żywcem.. Czyli..? Czyli Courtney zaprzyjaźniła się z Aria, Emilly Spencer i Hanna . Po tym jak < sadziła> ze zabiła Courtney rodzice pomyśleli ze to Ali nie żyje i wysłali Courtney spowrotem do Radley.. Nie zgadza mi się tylko to że w książkach Pani D była z Spencer ojcem jak to się działo a w serialu widziała jak ktoś uderza Ali / Courtney < bo ciężko stwierdzić> łopatą bodajże w głowę. 21 mają być kolejne odc sezonu 5. Czekam z utęsknieniem XD Pozdro Fani :) I piszcie co sądzicie.: >


   ~Courtney~

   Usuń
  3. To Ali przez przypadek byla w Radley nie Courtney��

   Usuń
 20. Bylo troszeczke inaczej. W dodatkowej. Ksiazce "Tajemnice Ali"
  Faktycznie Courtney probowala zabic Alison i to faktycznie Courtney pojechala do Radley, ale w pewnym czasie Courtney musiala przeniesc sie do innego zakladu psychiatrycznego
  Do Zacisza. Dlatego przyjechala na pare dni do domu i podstepem zamienila sie z Ali, a wiec to Alison
  Przez przypadek pojechala do Zacisza,
  A Courtney spokojnie prowadzila zycie
  Swojej siostry, czyli zerwala przyjazn z Naomi i Riley, a zaprzyjaznila sie Emily,
  Aria, Hanna i Spencer. Jednak lekarze Ali stwierdzili (oczywiscie nikt nie wiedzial, ze to nie Courtney jest w psychiatryku tylko Alison), ze "Courtney" moze wrocic do domu i "w ta noc" Ali zakopala Courtney z czyjas pomoca. Nastepnego dnia rodzice nadal mysleli, ze prawdziwa Ali to Courtney i kiedy Alison zaczela krzyczec, ze ona JEST Ali to znowu zostala wyslana do Zacisza.

  Ja nie ogladam serialu, ale tak jest w ksiazce ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałeś/aś dodać, że w tej książce okazało się, że Courtney nie była chora psychicznie. Była po prostu przerażona i spanikowana, bo Alison zmuszała ją do udawania jej i groziła że jak tego nie zrobi to coś strasznego stanie się rodzicom. I w wyniku tego Courtney próbowała zabić Ali i tak trafiła do Radley. To było w prologu opisane. Szkoda jednak, że w książkach tych późniejszych nigdy nie było wspomniane, że Courntey była zdrowa psychicznie, a kłamczuchy zapamiętały ją jako wariatkę.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia