niedziela, 28 kwietnia 2013

Ezra jest A.

Pewnie każdy słyszał już o teoriach dotyczących Ezry. Postanowiłam napisać więc post o naszym kochanym nauczycielu, w którym zamieściłabym najpopularniejsze wskazówki obwiniające go o bycie A. Zaczynamy!

1. W jednym z odcinków pierwszego sezonu, kiedy Aria odwiedza Ezrę dziewczyna ogląda jego maszynę do pisania - ogólnie ten przedmiot jest bardzo "eksponowany" w tym odcinku, tak jakby scenarzyści chcieli abyśmy zwrócili uwagę, że ta rzecz znajduje się w mieszkaniu Ezry.


Później mama Arii dostaje list od A, w którym ono wyjaśnia jej o romansie Byrona z Meredith. List został napisany na maszynie do pisania. Przypadek?2. W 1x04 dziewczyny widzą Ezrę jadącego na rowerze. Chwilę potem wiatr przywiewa im kartkę ze zdjęciem Ali i napisem: "Ding dong, the bitch is dead!".3. Podobieństwo tych dwóch scen jest aż dziwne. Może w obu z nich występują zdrajcy? Swoją drogą, Ezra w tym odcinku zachowywał się strasznie podejrzanie. No i zastanówmy się - kogo by wpuścili do pociągu, w którym przed chwilą kogoś zamordowano? Może był on tam przez cały czas?


4. W wywiadzie z A odpowiedziało ono na pytanie: "Kogo uważasz za najsłabsze ogniwo?" w następujący sposób: "Jestem najbardziej zainteresowany/-a najsilniejszą kłamczuchą". Myśleliśmy, że może chodzić o Spencer, jednak co jeśli A miało na myśli Arię? Przecież dziewczyny zgodnie zadecydowały, że to ona najlepiej kłamie. Ezra na pewno jest nią zainteresowany.

5. A często nawiązuje w swoich wiadomościach do jakiś literackich dzieł, zwłaszcza w pierwszym sezonie (przykład: "Zrób to dobrze. Będę obserwować, zupełnie jak Tomek Sawyer"). Ezra jest przecież nauczycielem angielskiego.
Na nagrobku pani Potter (tej, której Ashley ukradła pieniądze) widniał cytat Szekspira.

6. Opowiadanie Ezry: "W przeciągu chwili jej życie było zniszczone. Wszystko, co znała zniknęło, odpływając w stronę letniego nieba." Alison zaginęła latem, więc tak jakby jej życie się wtedy zniszczyło.

7. Alison była fanką książki Lolita. To powieść o nauczycielu angielskiego, który zakochał się w o wiele młodszej od siebie dziewczynie (więcej możecie poczytać na ten temat TUTAJ).


8. Gdy Aria i Ezra siedzą w samochodzie podczas deszczu, w tle grana jest piosenka "Fresh Pair of Eyes". Spójrzcie na tekst tej piosenki:

`Cause I want to be seen
With a fresh pair of eyes
The single white tree
In a black hood of disguise

(Ponieważ chcę być postrzegany
przez świeżą parę oczu*
Pojedyncze, białe drzewo
W czarnym kapturze ukryty)

9. Gdy Aria mówi Ezrze o Noelu - i o tym, że to właśnie on napisał wiadomość "I see you" - za plecami Ezry, na tablicy zdania "układają się" odpowiednio do słów Arii.
"Wiem, kto napisał tę wiadomość na twoim samochodzie" - mówi Aria. Za Ezrą widzimy: "It was A" (to było A).

(wiem, że pięknie piszę xD)

"To był Noel Kahn" - oświadcza Aria. Za Ezrą można zobaczyć zdanie:


"But I was A", czyli Ale to ja byłem A!.

10. W pierwszym sezonie Ezra gdzieś wyjechał. Nie pamiętam już, gdzie... w każdym razie był nieobecny przez parę odcinków. W tym czasie dziewczyny dostały tylko jedną wiadomość od A.

11. W jednej z końcówek A popijało wódkę w miejscu publicznym. W USA picie alkoholu jest dozwolone od 21 roku życia. Toby i Mona na pewno tyle nie mają. Ezra za to tak.


12. Po co Ezra byłby na pogrzebie Alison, jeśli jej nie znał?

13. Ezra był w Rosewood za czasów życia Alison. Zostało to nam pokazane w odcinku trzynastym drugiego sezonu:

źródło: Fanpop

Jeśli dobrze pamiętam Aria na niego wpadła, przeprosiła i pobiegła dalej.

14. Kiedy Noel miał zamiar wydać Ezrię dyrektorowi, w jego szafce znalezione zostały odpowiedzi do testu. Ezra jako nauczyciel ma dostęp do uczniowskich szafek, musiał posiadać także klucze do sprawdzianów. I na pewno zależałoby mu na tym, żeby Noel nic nie wygadał.

15. Na tablicy za Ezrą było napisane: "Married for love?" (Ślub z miłości?). Kojarzycie może te słowa?


źródło zdjęcia: Tumblr

W jednym z odcinków A zadało takie samo pytanie Spencer (chodziło o ślub Iana i Melissy).


No, to już wszystkie wskazówki, jakie znalazłam. :) Myślicie, że Ezra naprawdę mógłby być A?

----------------
*w znaczeniu:
Świeże oko - czytelnik, który czyta pismo po raz pierwszy i może dostrzec błędy, które przeoczyli inni. Źródło: KLIK.

48 komentarzy:

 1. Tyle już się naczytałam o nim teorii, że myślę, że to naprawdę jest możliwe ! :D Może tylko się ukrywa za maską flegmatyka ? ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre to :D, jeszcze w kilku odcinkach mówili o szkockiej jak Ezra miał się spotkać z Byronem chyba 2 sezon odcinek 12 lub 14, a często było pokazywane jak A na końcu odcinka piło szkocką.

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się, na pewno Ezra ma w tym swój udział... w ogóle ostatnio zachowuje się dziwnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. On jest podejrzany. To nie był przypadek,że spotkał się z Arią w pierwszym odcinku.

  OdpowiedzUsuń
 5. "I have a theory, but its really far-fetched… We know that Ezra likes younger girls, and Alison liked older men. Also, Ezra attended Hollis, so he was in town while Alison was alive. The girls had a feeling Alison was seeing an older guy, but Alison never said who it was. So, who’s to say that Alison couldn’t have had an affair with both Ian and Ezra? Her character is someone that would do that, especially since she is so secretive.

  From Ian’s death at the church, it is safe to say that A moves bodies. I’m pretty sure that Alison’s backyard was completely looked over, multiple times, after her disappearance. And yet, she was discovered in her backyard. My guess is that Ezra (as A) hid Alison’s body for a year. Ezra said he went to Italy for awhile Most criminals run away from the crime scene. When he returned to Rosewood, he could have put the body back where the murder happened. And this is a really really big guess but I don’t think Ezra’s last name is really Fitz. There are many literary references in this show. Especially, The Great Gatsby. And A has left clues that reference the novel and Ezra discussed the novel in his class. The quote from the book that he wrote on the board is very suspicious. It was the one that talked about how Tom and Daisy are careless people. Ezra could identify Tom and Daisy with Alison and the girls. Since The Great Gatsby is written by F. Scott FITZgerald, and since Ezra is an english major, i could see him changing his name to Fitz while he was away for a year and returning, getting a job at the school. he then used his job, along with Aria as an “in” to the girl’s lives.


  This exactly parallels The Great Gatsby.
  Gatsby moving back after a couple years with new name = Ezra moving back after a year with new name
  Gatsby almost marrying Daisy = Ezra almost marrying Jackie
  Nick moving to the neighborhood = Aria moving back to Rosewood.
  Nick meeting Gatsby = Aria meeting Ezra
  Nick’s friends are Tom and Daisy = Aria’s friends are Hanna, Spencer, and Emily

  Buchannans are careless people = the girls are careless people

  Nick was gay (possibly had feelings for gatsby) = Aria has feelings for Ezra
  Gatsby’s original name was James Gatz… Gatz is unusually close to Fitz
  Jordan getting hiy by the car = Hanna getting hit by the car
  "

  OdpowiedzUsuń
 6. nie zapominajcie, że A miało klucze do mieszkania ezry i mogło pisać te wiadomości na maszynie ; )
  x

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie... Ezra nie może być A ;--;

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja trzymam się mojego zdania :
  Nie chcę mi się coś wierzyć za bardzo że to Ezra jest "A" ale to jest możliwe, chociaż prawdziwe "A" może go wrabiać .
  Ale z tymi napisami na tablicy i pozostałe to na pewno nie przypadek ;p

  OdpowiedzUsuń
 9. w którym odcinku jest to z tymi tablicami ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze pamiętam, to w 1x12.

   Usuń
 10. znalazłam w 1x02 jak Ezra stoi w klasie, na tablicy jest uchwyt do czegoś i w pewnym momencie 20:56 wygląda jak aureola , a możne jest niewinny

  OdpowiedzUsuń
 11. Wow! Świetny post i też uważam, że Ezra jest bardzo podejrzany. (miałam kiedyś teorię, że coś było między nim a Ali, właśnie dlatego, że był na jej pogrzebie).
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ezra przyjechał kiedyś po Arie limuzyną (a podobno nie chce kasy od swojej rodziny) a na pogrzeb gliny babka z zasłoniętą twarzą też była w limuzynie. mnie on pasuje. główne A musi być dorosłe i musi mieć kasę bo to wszystko wymaga dużych nakładów finansowych. skąd nastolatka miałaby taką kasę? ( na to całe dręczenie)
  no i ta maszyna i zamiłowanie do starych piosenek (co czyni też Ari e podejrzaną)

  OdpowiedzUsuń
 13. a co myślicie o tym.. W pierwszym sezonie bodajże w 2 odcinku po pogrzebie Alison, dziewczyny spotykają się w barze/restauracji i rozmawiają o swoich sekretach, które mogła znać tylko Ali i uświadamiają sobie, że one nie znają jej sekretów. Po czym jedna z nich mówi, że zna jeden, który mówi o tym iż Alison była zakochana w dużo starszym facecie..A może tym facetem jest Ezar? Mówiliście o tym, że okazało sie iż on w tym miasteczku był wcześniej i Ari na niego wpadla, a co jeśli on chciał być gdzieś w okolicy Ali i kręcił się gdzieś w jej pobliżu? I spotkanie Ari i jego w tym barze nie było przypadkowe tylko ustawione? Zeby wiedział jak sprawy idą musi być najbliżej tej, która tych sytuacji doświadcza... Wsopminaliscie coś o podejrzeniu Mony.. może to będzie troche naciągane ale o ty napisze.. Może ktoras z dziewczyn próbowala zabić Ali tamtej nocy i myśląc że jej się to udalo odeszła.. ale Alison znalazła Mona i urotowala jej życie.. teraz Alison, Ezar jej chłopak i Mona jej przyjaciółka próbują zemścić się na dziewczynach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie brawa! Przewidziałaś teorię co do Ezry! :D

   Usuń
  2. jaka teoria Ezra nie jest A

   Usuń
  3. dla mnie bomba :D Maddlenne Xsi może mówic prawde

   Usuń
  4. Ale Ally spotykala sie z Ianem, a Ezra w innym miescie mial narzeczoną... czytalam ostatnio o tym ze niby Aria jest A.. wiec moze Aria i Ezra? Ale bardzo watpie......

   Usuń
  5. niee na 100 procent Aria i Ezra nie... albo jedno albo drugie.. pamiętacie ten moment na balu kiedy Ezra po raz pierwszy zobaczyl tego smsa od A.? Pokłócili sie o to kim jest to A.

   Usuń
 14. http://ezrajesta.tumblr.com/page/3

  OdpowiedzUsuń
 15. Ezra nie jest Big-A. w 12 odcinku 4 sezonu w kryjówce ktoś dziewczyny obserwuje. Na plakacie są wycięte miejsca na oczy. I są to oczy niebieskie ale kobiety. wiec to nie jest ezra.!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osoba, która je obserwowała nie musiała być "A". Spencer powiedziała, że RC, którą śledziła zaprowadziła ją do kryjówki. Mogła potem jakoś się schować i wyglądać ze swojego ukrycia, aby zobaczyć, czy jej "plan" wypalił.
   Osobiście uważam, że to oko wyglądało dokładnie jak oko Ali.

   Usuń
  2. mysle ze mozesz faktycznie miec racje. Ale mam nadzieje ze to sie zmieni bo chcialabym zeby Ezra był z Aria.pozdrawiam. cekam z niecierpliwoscia jak to sie rozwinie

   Usuń
  3. mialo byc czekam :)

   Usuń
 16. ja też bardzo bym chciała żeby był niewinny ;P

  OdpowiedzUsuń
 17. może To dziwne ale coś w tym jest :D

  OdpowiedzUsuń
 18. A kto mówi o Big-A, może po prostu A-Team

  OdpowiedzUsuń
 19. Sądzę,że nawet jeśli Ezra nie jest A , to coś w przeszłości łączyło go z Ali. Na pewno coś ukrywa.

  OdpowiedzUsuń
 20. Taak. On jest A!

  OdpowiedzUsuń
 21. Ali spotykała się z Ezrą a Cece z Wildenem (koleś miał broń-on pracował w policji więc zapewne posiadał) i był tym kolesiem z którym Ali pomogła zerwać. Melisa powiedziała kiedyś Spens, że się go bały?

  OdpowiedzUsuń
 22. to dziwne ale wszystko wskazuje na Ezre nawet sposob pisania litery a.. wydaje mi się że chcą sie nami zabawic podsuwając nam tyle dowodów oskarżających, a potem będzie wielkie boom i okaże się że Ezra jest niewinny a Big-A jest ktoś kogo zupełnie nie podejrzewaliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 23. jestem w trakcie oglądanie pierwszego sezonu.. i nie wiem może się myle ale jak czytam wasze posty to do głowy przychodzi mi tylko jedna osoba, mianowicie ten fotograf chyba nazywa się Lucas. Moim zdaniem by wszystko pasowało: filmy, zdjęcia ( nawet specjalne drukarki do zdjęc jakimi posługuje się A.) on przecież jest specjalistą, i musi posiadać takie rzecz. Naewt miał motyw zemścić się na Alison i jej paczce, która się z niego przez tyle lat wyśmiewała.

  OdpowiedzUsuń
 24. Wszystko wskazuje na Ezre, ale ci którzy od dawna oglądają serial wiedzą, że tu nic nie jest pokazywane wprost. Dlatego teoria o nim dla mnie jest fałszywa. Według mnie on rownież próbuje odkryć kim jest A, ale tylko dlatego żeby Arie bronić. Za wszystkim stoi Ian to on chciał zabić Alison. Wydaje mi się, że on sie bardzo jej podobał, lecz Ian jej nie chciał, bo wolał Spencer. Kiedy Ali zobaczyła jak on całuje się z Spencer miala na niego haka, żeby zniszczyć całe jego życie. W zamian, że ona tego nikomu nie powie miał się z nią spotykać. Pewnego dnia już nie wytrzymał i chciał ją zabić w miejscu beż świadków i myślała, że ona nie żyje, ae cóz na to wskazuje że jednak żyje i się przed nim ukrywa znów bojąc się o życie.

  OdpowiedzUsuń
 25. a ogladaliscie plotkare------- okazal sie nim ten ktory caly czas byl spokojny i pisał duzo, duzo czytal.........

  a ezra tez

  OdpowiedzUsuń
 26. a czytaliście TYLKO DLA WYBRANYCH (dalsze częście) ? Prześladowczynią głównej bohaterki byla jej najbliższa przyjaciółka, która na wieść że jej przyjaciólke ktoś prześladuje sama kazała jej z tym iśc na policje

  OdpowiedzUsuń
 27. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1410116329207273&set=o.291824160232&type=1&theater

  OdpowiedzUsuń
 28. ezra nigdy nie ukrywał, że nie było go w mieście jak Ali żyła. przy pierwszym spotkaniu Aria spytała go czy idzie do holls(?)a on powiedział, że właśnie skończył. co prawda mógł nie wiedzieć kim ona jest ale skoro śledził Ali to wydaje się dziwne, że nie znał jej przyjaciółeczek. ale ich osie życia zaczynaj się od powrotu z Islandii.

  OdpowiedzUsuń
 29. to może być faktycznie Ezra (chociaż bym nie chciała),też warto zwrócić uwagę,że w kryjówce A z 12 odcinkach na tablicach nie ma żadnego zdjęcia Ezry i Aria jest jako pierwsza na tablicy- jest jego oczkiem w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ezra na pewno nie jest A.
  A jest Alison. A kto zabił Alison? Alison. :D

  OdpowiedzUsuń
 31. Plus mial w domu mnostwo pieniedzy (niby ze sprzedaży samochodu). Zreszta już wiadomo po wczorajszym halloweenowym odcinku ze to on.

  OdpowiedzUsuń
 32. Moim zdaniem Ezra nie jest A. Teraz po 17 odcinku 4 sezonu uważam, że on pomaga ukrywać się Alison a rzeczywiście Aria może być A

  OdpowiedzUsuń
 33. Żadna z kłamczuch nie jest A..! A jeśli by Ezra był moim zdaniem to by było za proste :) ale to tylko moje zdanie

  OdpowiedzUsuń
 34. Ezra nie jest A, pisał tylko ksiażke o dziewczynach

  OdpowiedzUsuń
 35. ZA EZRĄ NA TABLICY Z NAPISEM MARRIED FOR LOVE SĄ TAKŻE NAPISY GATSBY I DAISY ... PRZYPADEK ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popatrzcie na te zdjecia 2 "Daisy" czasy a patrzcie

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia