czwartek, 4 kwietnia 2013

Teoria bliźniaczek.


Uwaga, ten post zawiera spoilery z książek! Czytasz na własną odpowiedzialność!Teoria bliźniaczek... pewnie każdy fan PLL, który odwiedza różne strony, blogi czy fora poświęcone serialowi chociaż raz o niej słyszał. Nowicjuszom jednak wytłumaczę, iż ta teoria mówi, że Alison miała siostrę bliźniaczkę, Courtney. I nie wzięła się znikąd, bowiem to rozwiązanie występowało w książkach.
Courtney była bardzo zazdrosna o Alison, która była tą "lepszą" bliźniaczką. Była chora psychicznie i obsesyjnie pragnęła być taka jak Ali. Któregoś dnia nawet próbowała ją utopić. Wrzeszczała wtedy: "Nie zasługujesz na to, aby być sobą. Ja chcę być tobą!". Po tym zdarzeniu rodzice postanowili wysłać ją do Radley, a sami z Alison zamieszkać w Rosewood.
Jednak Courtney musiała przenieść się z Radley do innego ośrodka. Więc przez kilka dni miała zostać w swoim domu, razem z Alison. Jednakże broniła się rękami i nogami przed wyjechaniem do szpitala i zaczęciem kolejnej terapii, więc została "na wolności" trochę dłużej...W dzień, w którym obie bliźniaczki były w domu Emily, Aria, Spencer i Hanna podeszły pod dom Ali, aby wykraść jej kawałek sztandaru. (Nie znały jej jeszcze wtedy). Wtedy właśnie z domu wyszła Courtney, ubrana dokładnie tak samo jak Ali i zapoznała się z dziewczynami. DiLaurentisowie pomylili Alison z Courtney i wysłali ją do ośrodka, a jej ciągłe przekonywanie, że to właśnie ona jest Ali tylko pogarszało sprawę. W szpitalu zabrali jej telefon i nie pozwolili kontaktować się ze światem zewnętrznym. Nikt jej nie chciał odwiedzać. Siedziała tam zamknięta przez około 3 lata, podczas gdy jej siostra romansowała z Ianem, poznawała sekrety dziewczyn i bawiła się w najlepsze, podszywając się pod Alison.
W dzień imprezy (tej, którą widzimy na początku odcinka pierwszego) Courtney pokłóciła się ze Spencer i wyszła z domku. Została zabita przez Alison. Dziewczyna myślała, że po tym wszystkim wreszcie zdoła odzyskać swoje życie, jednak na następny dzień jej rodzice widząc w domu tylko jedną z sióstr, pomyśleli, że to właśnie Courtney, gdyż Ali [która tak naprawdę była Courtney] miała nocować u Spence. Czyli znowu wysłali niewłaściwą bliźniaczkę do ośrodka psychiatrycznego... dziewczyna wyszła dopiero, gdy przyznała, że jest swoją siostrą, Courtney. Wtedy przyznała się Kłamczuchom, do wszystkiego co zrobiła, po czym zostawiła je zamknięte w płonącym domku.
Uff, mam nadzieję, że zrozumieliście. Ja sama nie do końca to pojmuję, chociaż przeczytałam książki.Dobrze, tak było w książce. A co z serialem? Przecież obie te rzeczy bardzo się różnią, prawda? Może więc stać się wszystko - jednakże, dużo rzeczy wskazuje, iż wydarzenia potoczą się tak jak w książkach.

Zacznijmy od bardziej ogólnych wskazówek...


"Two can keep only a secret, if one of them is dead" (Dwoje mogą dochować tajemnicy jedynie, gdy jeden z nich jest nieżywy) - to właśnie powiedziała Ali, gdy odwiedziła na wpół kontaktującą Emily i te właśnie słowa występują w czołówce serialu. Była dwójka osób, ale jedna została zabita przez drugą, bo ta nie potrafiła dochować sekretu. Plan Courtney na pewno by zadziałał, gdyby Ali była martwa.

Sasha Pieterse wspomniała kiedyś, aby oglądając odcinek 2x13 zwrócić uwagę na początek odcinka i ściany w pokoju Alison.
A no właśnie... co właściwie mamy na początku tego epizodu?
Historię o bliźniaczkach, opowiadaną przez samą Alison. W jej opowieści były dwie siostry, kłócące się o praktycznie wszystko - nawet o lalki. Pewnego dnia po kolejnej kłótni jedna z sióstr nie wytrzymała i zabiła siostrę. Ali kończy historię słowami: "Rodzice wysłali ją do ośrodka dla psychicznie chorych, gdzie przebywała do wczoraj...". Bardzo fajna historyjka... a co jeśli jest prawdziwa, a opowiadała ją nie Alison, ale Courtney, która zdążyła już wrócić i zająć miejsce siostry?

Teraz przyjrzyjmy się pokoju Alison. Co mamy na ścianach? Zdjęcia. Zdjęcie Alison, Jasona i... znowu Ali? Hmm, dziwne...

image

A co tam pod spodem wisi? Tabliczka z tekstem po francusku.

"C`est le double du rire et de doubler le sourire et double la peine si vous ètes bènis avec des jumeaux."

W wolnym tłumaczeniu oznacza to: "To podwójny chichot i podwójne uśmiechy, i podwójne również kłopoty, kiedy jesteś pobłogosławiony bliźniętami." Po co Alison miałaby mieć tabliczkę z tekstem opowiadającym o bliźniętach? No chyba, że sama ma bliźniaczkę...

Teraz powróćmy do nocy, w której Alison zniknęła. 


Zdjęcie pierwsze pochodzi z początku odcinka pierwszego, gdy dziewczyny siedzą razem w domku. Zdjęcie nr 2 jest z retrospekcji Garreta, w której okazuje się, iż Jenna myśli, że Garret jest zabójcą. Znaleźliście różnicę w tych zdjęciach? Na pierwszym Alison ma kręcone włosy, a na drugim proste. Podejrzewam, iż ta "Ali" w domku tak naprawdę jest Courtney, podczas gdy Ali, która widziała się z Garretem jest Alison, wróciła z Radley, by się zemścić.
A no właśnie... pamiętacie, co właściwie wydarzyło się w retrospekcji z obrazka nr 2? Garret i Jenna rozmawiali z Ali, która jak zwykle powiedziała coś złośliwego. Garret wściekł się na dziewczynę i uderzył ją kilka razy kijem hokejowym. Jenna spytała, czy Alison jest martwa. Garret wtedy zawahał się i spojrzał na Ali, która gestem rozkazała mu skłamać. Po co by jej zależało na tym, iż ktoś by myślał, że została zabita przez Garreta? Bo przecież tej nocy zamierzała zabić swoją bliźniaczkę, która się pod nią podszywała.


Potem widzimy Alison (proste włosy) domagającą się od Byrona Montgomery pieniędzy. A no właśnie. Po co tak właściwie były jej te pieniądze? Może na zostanie A?


Następna wskazówka - gdy Alison odwiedza Arię w jej śnie (?) ta pyta ją, czy widzi A. Ali odpowiada: "Wszędzie gdzie nie spojrzę.". No jasne, że wszędzie je widzi, przecież wygląda jak A (jeśli spotkanie byłoby tak naprawdę snem), a może nawet i nim jest (jeśli Ali odwiedziła Arię na jawie).

Skoro już zaczynamy doszukiwać się wskazówek w słowach Ali...


Pamiętacie, gdy Hanna spotkała Alison przebraną za Vivian? Wtedy dziewczyna powiedziała coś takiego: "To znaczy... czy nie masz czasem dość bycia sobą?". Courtney zdecydowanie miała dość bycia sobą, może lubiła też udawać inne osoby.
Gdy Spencer ujrzała Ali w jednej z sali Radley ta powiedziała: "Nie znałaś mnie nawet, gdy mnie znałaś". Tak jakby Alison wyznała, że to Courtney była tą bliźniaczką, jaką znała Spence.

Marlene King twittnęła kiedyś, umieszczając we wpisie to oto zdjęcie:


Widzimy na nim bliźniaczki, różniące się od siebie jedynie fryzurami. Obie są ubrane w czerwone płaszcze. Hmm... zbieg okoliczności? 


Niektórzy również doszukują się wskazówek w tym momencie. Kojarzycie tę scenę? To gif z momentu, w którym Noel przyszedł zaszantażować Fitza. Kazał zmienić sobie ocenę, w przeciwnym razie wyda Ezrię dyrekcji. Ezra więc był zmuszony zmienić stopień z C na A. Niektórzy doszukują się w tym drugiego dna - tak jakby to pokazywało, iż Courtney zmieniła się w Alison.

Co o tym myślicie? Sądzicie, że to prawdopodobne, żeby Alison miała bliźniaczkę? Czekam na Wasze komentarze. :)

51 komentarzy:

 1. sądzę że to jest prawda :) przecież ten serial jest na podstawie książki. w drugim sezonie Mona była A a w książce też nim była (z tą różnicą, że w książce nie żyje). czyli może w czwartym sezonie pojawi się "Prawdziwa Ali"? ja bym nawet chciała, byłoby ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ogólnie wolałabym zeby wymyślili coś innego niż bliźniaczki,ale nawet gdy jednak byłyby one to i tak bym była zszokowana, bo licze na coś innego. Ogólne ta sytuacja z Noelem i Ezrą jak zmienia ocene z C na A jest świetna,faktycznie można trochę pokombinować i wychodzi że Courtney zmieniła się w Alison.
  Jednak gdyby były jednak te bliźniaczki to wolałabym żeby jednak Alison była tą dobrą i nie chciała zabić Kłamczuch :D
  Ogólnie ja myślę,że Alison ukryła się i to ona jest Czerwonym Płaszczem,ale tylko jako ochrona Kłamczuch przed A.
  A-team to jest ten co chciał się pozbyć Ali i Kłamczuch
  i też klub N.A.T który chce sie pozbyć i A-teamu (o ile o nich wie) i kłamczuch, a tym bardziej chcieli śmierci Ali co myślą ze juz sie to wydarzyło,a tak naprawdę wcale nie,ale Ali uciekła i jest RC i chroni w ten sposób siebie i Kłamczuchy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Cały czas myślałam, że teoria z bliźniaczkami jest głupia i nie prawdopodobna w serialu. Wiedziałam, że ta teoria była użyta w książce ale nie wiedziałam dokładnie w jaki sposób. Teraz wydaje mi się to naprawdę prawdopodobne. Ma sens.

  OdpowiedzUsuń
 4. a pamiętacie w pierwszych odcienkach kłamczuchy znalazły w lesie brązoletkę z napisem "Ali", pare odc później Jason dał kłamczuchom taką samą brązoletkę, też z napisem "Ali", a co jeśli courtney, jak się podszywała pod alison kupiła sb taką samą jak Ali, by nie wzbudzać podejrzeń. Według mnie stąd te 2 brązoletki :) Co o tym sądzicie, wiecie o co mi chodzi? ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rzeczywiście :) a wytłumaszy ktos o co chodzi z N.A.T, bo nie ogarniam?

   Usuń
  2. racja, ale Ali dała im te brąsoletki po wypadku Jenny, więc (jeśli jest tak jak w książce) to już była Courtney. chyba, że Courtney dopiero później została Ali albo Ali wróciła do bycia siebie.
   mi by wytłumaczyło to że Ali cały czas gadała o sekretach dziewczyn. przecież jak się dowiedziała o np. romansie Byrona z Meredith to na początku nic nie mówiła, dopiero po czasie, nie? przynajmniej mi się tak wydaję. i wtedy to mogło by oznaczać że Courtney była na początku Ali, a potem Ali wróciła i postanowiła udawać, że jest ich Ali :D trochę to zagmatwane. chociaż wtedy pojawia się pytanie, gdyby tak było to co się stało z Courtney? ah... tak dużo pytań...

   Usuń
 5. mogli byście zrobić post o N.A.T, bo troszkę nie rozumiem? :33

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. N.A.T. Club to klub Jasona, Garretta i Iana. Możliwe, że należała do niego również Jenna i Mellisa. Filmowali oni dziewczyny z Rosewood.

   Usuń
 6. a tak ogólnie to zauważyliście że te "A" od Ezry jest jakieś podejrzane? tak samo pisało A. xD z tą taką kreseczką :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a to nie pisał Noel ?

   Usuń
  2. a no faktycznie możliwe że Noel xd nie przyjrzałam się tak temu dokładnie. czyli Noel też jest podejrzany? O.o
   to w takim razie może dałybyście radę coś tam malutkiego o Noelu zrobić? :)

   Usuń
  3. Oglądnęłam ten fragment jeszcze raz i... faktycznie, napisał to Noel!
   Może pojawi się o nim post, ale musiałybyśmy zebrać więcej wskazówek. Poszperam na Tumblrze i postaram się coś znaleźć. ;)

   Usuń
 7. Zastanawiam się jedynie w takim razie kto odwiedza dziewczyny. Ali czy Courtney. Widzę, że na zdjęciach z dziewczynami "Ali" ma kręcone włosy, ale jak sama wspomniałaś "Ali" odwiedzając Spence powiedziała "Nie znałaś mnie nawet, gdy mnie znałaś". I dodałaś, że tak jakby Alison przyznała się, że to Courtney podszywała się pod nią. Przez to mam mętlik w głowie ;<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby to faktycznie nie były żadne sny czy halucynacje to pasowałoby to odwiedzanie do Alison, bo to ona żyje. W książkach Hanna również zobaczyła Ali w szpitalu, a potem ona wyznała, że się do niej wymknęła.

   Usuń
  2. Mi się wydaje, że to Courtney odwiedza dziewczyny. Ali żyje, bo jest Red Coat. Kurcze.. To wszystko jest takie poplątane.. W ogóle nie ogarniam już co i jak:<

   Usuń
  3. jakby były te bliźniaczki rzeczywiście co wskazuje na to tyle scen z filmu ( nawet drobiazgi ) to i tak jedna musi nie żyć bo przecież jak identyfikowali ciało rodzice musieli na bank potwierdzić , że to ona.. na ślepo przeciez by jej nie pogrzebali i wmawiali , że to ona. jak są rzeczywiście bliźniaczki to na pewno została tylko jedna z nich , pytanie : która ? bo to nie możliwe żeby mieć urojenia za każdym razem jak sie uderzysz - ok ! jedna dzieczyna z kłamczuch mogła by nie wiem uroić sobie coś ale wszystkie ? to już lekka przesada . wydaje mi sie że ali lub jej siostra ( bo nie wiadomo która to która ) wybierają specjalnie taki moment aby dziewczyny były w stanie zobaczyć ją ale żeby nie miały zbyt wiele sił aby wstać jak i pobiec i zatrzymać tą jedną z nich.

   Usuń
  4. Albo jakimś cudem zrobią trojaczki xD

   Usuń
 8. mam wielka nadzieję ze rozwiązaniem całej zagadki pll nie bedzie jednak bliźniaczka (niestety wiele na to wskazuje) to było by zbyt przewidywalne a chyba wszyscy liczymy na jakieś nieoczekiwane zakończenie całej historii

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak beda bliznaiczki to sie wkurze. Kurcze, ten serial ma strasznie duzo niedocigniec. Pomineli tyle watkow, np : dlaczego mona dezynfekowala rane jasona w odcinku ktroym aria dzgnela kogos w pociagu ? kto byl w pokoju alison w pierwszym odcinku ? kogo ukrywal jason w domu ? x.x i wieeele innych. eh, tam wszystko jest nieprawdopodobne. czasami sie zastanawiam, czemu tak kocham ten serial. xD <3

  OdpowiedzUsuń
 10. najbardziej w teorii z blizniaczkami rozsmiesza mnie fakt, ze jezeli historia ktora opowiadala ali o blizniaczkach ktore klocily sie o lalke jest prawdziwa, to znaczy ze w tym momencie jedna z blizniaczek nie zyla. wiec jak mogla pozniej zabic druga i sie pod nia podszywac? to wszystko sie kupy nie trzyma. co z tego ze na jednym zdjeciu ali ma krecone a na drugim proste wlosy? nigdy nie slyszeliscie o BLEDACH w serialach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Historię opowiadała Courtney, podczas gdy Alison była w ośrodku psychiatrycznym. Mogła jej nie zabić, ale chcieć tego i przelewać swoje "fantazje" w straszne historie. Poza tym, to może być również wskazówka od scenarzystów. To dziwne, że Alison opowiadała historię właśnie o bliźniaczkach.

   Usuń
 11. A KTO WYTŁUMACZY FAKT, DLACZEGO JASON NIGDY NIE WSPOMNIAŁ O TYM, ŻE ALI MIAŁA BLIŹNIACZKĘ? PRZECIEŻ BYŁ OD NIEJ STARSZY -.-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jason był również i w książkach, w których owa historia miała miejsce. :) Nigdy nie było mówione, dlaczego tego nie powiedział, ale podejrzewam, że pani DiLaurentis kazała mu o tym nie mówić.

   Usuń
 12. Ja myślę, że skoro książki były pierwsze (chociaż sama nigdy nie czytałam) to pewnie czytelnicy są raczej za teorią bliźniaczek. Ja sama jestem (od 5 minut... xd) za teorią że Aria jest A. I nie sądzicie że byłoby nudno gdyby każdy już znał prawdę? Może w książce będzie, ze teoria bliźniaczek ( w której się totalnie pogubiłam), a serialu, aby nie było nudno i żeby wszystkich zaskoczyć okaże się, że teoria o Arii jest prawdziwa.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja uważam, że Ali jest bardziej pokręcona niż Courtney, no bo w końcu Alison zabiła Court. i próbowała spalić kłamczuchy w domku! Gdzieś przeczytałam artykuł, o tym, że Alison płaciła Court. (albo ją szantażowała?) aby Courtney udawała Ali. (książka). Myślę, że w serialu Ali jest tym złym -A a Courtney pomaga dziewczynom.
  Pozdrawiam! ~~Rosalie

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tego co ja wiem to rodzice Alison rozpoznali ja po bluzce. Wiec każdy mógłby być na tym miejscu. Także ta "prawdziwa" Ali jak i ta "falszywa" mogą żyć i jedna szkodzi dziewczyna a druga pomaga. Tylko która jest która

  OdpowiedzUsuń
 15. A CO JEŚLI ŻYJĄ OBIE?
  TAK SIE ZASTANAWIAM... CZY CECE TEZ NIE MIAŁA PRZYPADKIEM ŻÓŁTEJ BLUZKI?? TYLE ŻE CECE ŻYJE...
  ALI NA 100% MA BLIŹNIACZKE.
  CO JEŚLI O CECE JEST RED COATEM A ALI [TA PRAWDZIWA] POMAGA KŁAMCZUCHOM??????
  TRZEBA NAD TYM POMYSLEC

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo możliwe jest też że i to że Aria jest A i to że były bliżniaczki jest prawdą .

  OdpowiedzUsuń
 17. Ale spójrzcie no .

  przecież autorzy serialu, powiedzieli że serial będzie się różnił od książki.

  Alisson nie ma siostry blixniaczki Courtney.
  zawsze wydawało mi się że Ali ma siostrę, ale niekoniecznie bliźniaczkę.

  jednak gdy zawsze patrzę na Jennę, wydaje mi się że czasem patrzę na drugą Ali.

  sami sobie uświadomcie to.
  Jenna jest podobna do Ali. i w którymś odcinku nie pamietam już w którym, gdy obydwie przebrały się za Lady G. Jenna wróciła z radley dzień przed tym. (samochód radley'owski stał przy domie cavanaugh) gdy obydwie już były na tamtej imprezie alisson powiedziała : jestem Alisson. (do Jenny ;d) a Jenna na to: wiem.

  skąd Jenna mogła wiedzieć kim jest i jak wygląda Ali ? przeciez ona co dopiero wróciła z radley.


  zaczęłam w to wierzyć, dopiero gdy zobaczyłam zdjęcie Jenny w blond kręconych włosach, wygląda jak identyczna Ali.

  pozdrawiam Karolina W.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jenna nie była w Radley

   Usuń
  2. Właśnie. Ten samochód był z Radley, bo przebywała tam mama Toby'ego, więc może po prostu przywieźli jej rzeczy.

   Usuń
 18. Chciałabym wspomnieć o zdjęciu gdzie Courtney ma niby kręcone włosy, a ALi proste. Otóż według mnie jest odwrotnie, ponieważ kiedy "Ali" dawała znak Garretowi, żeby był cicho widać było u jej bransoletki końcówkę "Y" jak u imienia CourtneY! Więc Ali ma kręcone włosy, a Courtney proste!

  Jeśli coś pokręciłam to mnie poprawcie;]

  OdpowiedzUsuń
 19. Wychodzi na to, że to Courtney się zaprzyjaźniła z dziewczynami a Alison była wysłana do Radley. To ma sens i w ogóle, ale skoro Alison nie znała Kłamczuch to kiedy już zabiła Courtney i została "A" skąd znała tych ludzi (Jenne, Iana, Garetta, Melisse, Kłamczuchy) i ich sekrety?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alison pisała pamiętnik. A jeśli teoria o bliźniaczkach się sprawdzi to oznacza,że to Courtney go pisała. A Ali mogła go później przeczytać i stąd znać sekrety dziewczyn.

   Usuń
 20. Nawiązując do ostatniego punktu z szantażem. Moim znaniem może być tak, że Noel wiedział O Courtney. Skreślił literę C a napisał A, może Ona ma coś wspólnego z morderstwem Courtney. Jak wiemy Noel lubił Alison i mógł jej pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 21. noel skreślający C i piszący A był dla nas podpowiedzią. To on mial być A ale ze względu na dużą oglądalność musieli to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie rozumiem tej teorii , skoro rodzice wyslali jedna z blizniaczek do osrodka to druga byla ciagle z nimi , w domu . A gdy jedna z córek zginęła to gdzie sie podziala ta druga? Rodzice powinni ją odszukać . Defakto jedną z sióstr tak czy tak powinna być w domu :) jeśli byly 2 - jedna zgineła to co z tą druga? Nie rozumiem tego i całej tej teorii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, czego nie rozumiesz akurat nie jest teorią. To było w książce.

   Usuń
 23. Zauważyliście, że litera "A", którą napisał Noel, wygląda takk samo jak A na pogróżkach?

  OdpowiedzUsuń
 24. Alison na pewno nie mam bliźniaczki :) Oglądałam przed chwilą wywiad z nią i powiedziała , że ona nie ma bliźniaczki , ale ktoś inny może mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Zastanawiam się ciągle nad tym tematem. Z jednej strony nie moge się już doczekać wyjaśnienia, ale to oznacza że serial się skończy:( Mi się wydaję, że ktoś inny będzie miał bliźniaczkę, tylko kto?
  zapraszam do siebie, www.desirrrre.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Też myślę, że Ali nie ma siostry bliźniaczki, przecież obydwie musiały chodzić do szkoły, nie mogło być tak, że np. tylko Courtney chodziła do szkoł, bo Ali by nie znała Kłamczuch, nie umiała by czytać, więc nawet nie mogła by przeczytać pamiętnika z sekretami dziewczyn, więc by nawet nie znałą tych sekretów, musiała się uczyć! A w ogóle przez kilka lat mnóstwo osób by już to zauważyło. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że dilarentisowie przeprowadzili die w pewnym momencie do RoseWood (pewnie po odeslaniu Courtney) zanim jeszcze Ali poznała się z dziewczynami, tak przynajmniej było w książce

   Usuń
 27. ostatnio czytałam że to Mona ma bliźniaczkę i w sumie to miałoby sens

  OdpowiedzUsuń
 28. w tym odcinku ---> http://www.twoje-seriale.tv//pretty_little_liars/sezon_5/odcinek_13.html wspomnienie Alison o dwóch sukienkach, wskazuje na to, że faktycznie Alison może mieć bliźniaczkę.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ja mam dwie teorie i obie są prawdopodobne :) Albo Bethany Young ta co była pochowana zamiast Ali jest jej siostrą i sukienka była dla niej (ta z świątecznego odc) a jej mama chciała ukryć jej istnienie bo wiadomo,że spotykała się z ojcem Betty albo nie jest jej siostrą i mama Ali porwała ją aby chronić Ali (musiała zakopać Ali bo A jej kazało i A może być Courtney ale tylko może bo jakoś mnie to nie przekonuję) mama jednak dowiedziała się ,że Ali przeżyła i aby ją chronić zabiła Beth i zakopała aby A myślało ,że faktycznie Ali nie żyje tymczasem jej mama ciągle z nią współpracowała a kiedy A się dowiedziało to zabiło mamę Ali XD

  OdpowiedzUsuń
 30. Jestem w szoku, jaka ta teoria jest precyzyjna. Bardzo mi się podoba. Co do bliźniaczek, to chyba było na tej imprezie na cmentarzu w Ravenswood. Były tam dwie małe blondynki, na które, o ile dobrze pamiętam, kilka razy wpadła Hanna. Może to także jakaś poszlaka.

  OdpowiedzUsuń
 31. Pamiętacie odcinek, kiedy Jason pokazuje Ali zdjęcie zrobione im rodzinie na wycieczce w górach i pyta się, czy pamięta to. Ali odpowiada, że to był dobry dzień, a Jason zaprzecza i mówi ile ich kosztowało zrobienie tego zdjęcia. Alison wygląda na zmieszaną. Może w ogóle nie była przy robieniu tego zdjęcia, a siostra bliźniaczka

  OdpowiedzUsuń
 32. W "Tajemnicach Ali" pisze że prawdziwa Alison zmuszała Courtney żeby udawała ją. Courtney udawała Ali ponieważ nie miała innego wyjścia. Lekarze stwierdzili że Courtney jest chora psychicznie. Ten post jest świetny jednak brakuje tego co napisałam powyżej. Czyli wychodzi na to że Courtney nie jest chora psychicznie.

  OdpowiedzUsuń
 33. mam podobną teorię
  wydaje mi się że courtney próbowała zabić alison ale nie udało się jej bo ali umiała długo wstrzymywać oddech (wyszła spod ziemi)
  według mnie głównym A jest Alison a w Red Coat chowa się courtney która chce sie schować przed gniewem siostry i to właśnie courteny spotyka się co jakiś czas z kłamczuchami ( ali tak jak w książce wdg mnie nie lubiła dziewczyn) to właśnie courtney uratowała dziewczyny z pożaru

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia