piątek, 18 listopada 2016

Co łączy Charlesa, Charlotte i Bethany Young?

Powoli zbliżamy się do końca PLL, a jeszcze nic tak naprawdę nie wiemy o tym co łączyło Draków z Bethany Young. Oto teoria, która moim zdaniem idealnie wyjaśniłaby to powiązanie.
Jest bardzoooo długa, ale moim zdaniem warto przeczytać ją w całości. Wytrwali nie pożałują :) 
Koniecznie dajcie znać, jak Wam się podoba. Ja jestem zachwycona! 

Zacznijmy od tego co najbardziej kojarzy nam się z Bethany Young, a mianowicie jej rysunków.


Brama, która znajduje się w tle jest łudząco podobna do bramy Szkoły dla Niewidomych, którą widzieliśmy w The Darkest Night.

Chyba wszyscy zgodzimy się, że rysunek opowiada o tym, jak chłopiec zostaje zabrany z tamtego miejsca przez człowieka w masce, a dziewczynka za nimi próbuje ich dogonić.
W serialu już kilkukrotnie wspomniano o Szkole dla Niewidomych. W 2x16 Spencer odnalazła ośrodek, w którym leczyła się Jenna po tym, jak Kłamczuchy ją oślepiły.


Spencer próbowała pozyskać kilka informacji, lecz niestety skończyło się to fiaskiem. Kiedy wychodziła z Ośrodka, zaczepił ją pacjent, który przyznał, że zna Jenne i docenił to, że była tak zmotywowana w trakcie terapii. Spencer ukradła wtedy książkę meldunkową, dzięki czemu Kłamczuchy dowiedziały się, że Garrett wypisał Jenne z ośrodka w noc, w którą zginęła Alison.
W 3x03 dziewczyny odkryły, że Jenna widzi i udawała jedynie niewidomą, ponieważ dzięki temu czuła się bezpieczniej. Pod koniec tego odcinka została pokazana Mona, która siedziała na szpitalnym łóżku i nuciła In the Eye Abides the Heart. Mona trzymała w prawej dłoni kartę z królową. 
Pamiętacie kto był przebrany za Królową Kier w pociągu?
Wilden.
Odcinek 3x03 skończył się sceną, w której A sączyło whiskey i robiło naszyjnik z "zębów Alison". W zamrażarce leżało ciało. A zaczęło otwierać worek z ciałem, ale wtedy ekran stał się czarny i odcinek skończył się zanim mogliśmy zobaczyć twarz. Ciało, które leżało pod warstwą lodu należało do Sary Harvey. Prawdziwa Sara Harvey umarła, a A zmanipulowało wyniki badań dentystycznych, żeby zmylić policję. Postać, którą znamy jako Sare Harvey nie jest prawdziwą Sarą, lecz Bethany Young.

W PLL co rusz przeplatają się sceny wizji, mamy również motyw niewidomej osoby i bardzo często oczy są związane z symboliką.
Noel dwukrotnie napisał na samochodzie "I See You".
Bardzo wiele odcinków odnosiło się do oczu czy do braku wzroku.
Kłamczuchy już nie raz były śledzone przez parę oczu.


Symbolem oka stemplowano wszystkich uczestników imprezy w domku braci Kahn. Ten sam symbol dziewczyny znalazły później w domu Noela.


A widzi wszystko. Wszystkich obserwuje.
Co to wszystko znaczy?
Wszystko sprowadza się do rysunków Bethany, dlatego przyjrzyjmy się im jeszcze raz.
Na jednym z nich ponownie można zauważyć osobę niewidomą. Jest nią Jessica, która została namalowana z wypalonymi oczami.


Postać na kolejnym obrazku również jest pozbawiona oczu.


Czy rysunki Bethany powinny zwrócić naszą uwagę na Szkołę dla Niewidomych? Może ośrodek stanowi tak samo ważny punkt co Radley?
Wróćmy do rysunku, który przytoczyłam jako pierwszy.


Chłopcem, który został zabrany ze Szkoły dla Niewidomych jest Charles Drake, a dziewczynką, która stoi w bramie jest Bethany Young. W 7x10, kiedy Kłamczuchy weszły do starej Szkoły dla Niewidomych, znalazły się w pomieszczeniu, w którym znajdowało się wiele kołysek wypełnionych lalkami. Co jeśli Szkoła dla Niewidomych miała swój mroczny sekret podobny do Radley? Z jednej strony pomagała niewidomym, a tak naprawdę pomoc ta stanowiła przykrywkę dla prowadzenia nielegalnych adopcji. To brzmi szalenie, ale i adekwatnie do PLL.

Pomyślcie, po co Szkole dla Niewidomych inkubatory dla niemowlaków? Wątpię aby chodziło o czystą naukę typu, jak zajmować się noworodkami.
Jedną z ostatnio nowo wprowadzonych postaci jest Doktor Cochran, który zajmował się przeprowadzaniem nielegalnej aborcji w Radley. Przez tę sytuację popadł w alkoholizm i nie utrzymywał kontaktów z córką. Doktor Cochran wspominał jedynie o swojej pracy dla Radley, ale to nie znaczy, że jego praca nie posiadała drugiego ogniwa. Mógł w jednym zakładzie odbierać matkom dzieci, a w drugim przekazywać te same dzieci (oczywiście te, które nie zostały poddane aborcji lecz zostały odebrane matkom/pacjentkom) do nielegalnej adopcji.
A zatem zaczynajmy...
Historia, którą Charlotte nam opowiedziała była kłamstwem. Prawdziwy Charles został odebrany Mary i przekazany Szkole dla Niewidomych, w której miał czekać na adopcję. W tej samej szkole znajdowała się Bethany, z którą bardzo się do siebie zbliżyli. Byli jak rodzeństwo. Pewnego dnia znalazła się rodzina, która zaadoptowała Charlesa, ale Bethany nadal pozostawała w ośrodku. W końcu stwierdzono u niej zaburzenia i umieszczono ją w Radley.
Oprócz Charlesa, Mary urodziła w Radley również Charlotte, która od samego początku była dziewczynką i nigdy nie została poddana zmianie płci.
Ostatnim dzieckiem Mary narodzonym w Radley była Spencer, która poprzez Szkołę dla Niewidomych została nielegalnie zaadoptowana przez rodzinę Hastings. Sen, który Spencer miała o tańczącej dziewczynie w łaźni nie odnosił się do Radley, lecz do Szkoły dla Niewidomych.


Jak już wcześniej wspomniałam, prawdziwa Sara Harvey nie żyje, a postać którą uważaliśmy za nią jest tak naprawdę Bethany Young. Zapamiętajcie to, ponieważ za każdym razem, gdy wspomnę teraz o Bethany będę miała na myśli tę twarz:


Jessica DiLaurentis poślubiła Kennetha, ale miała też romans z Peterem, który jest prawdziwym ojcem Jasona. Razem z Kennethem zaadoptowali pierwsze dziecko Mary, czyli Charlesa. Oczywiście za pośrednictwem Szkoły dla Niewidomych. Doktor Cochran robił za pośrednika pomiędzy tymi dwoma ośrodkami.
We wszystkim miał też swój udział ojciec Noela. Dowiedzieliśmy się ostatnio, że był sędzią i wydawał wyrok w sprawie adopcji. Rodzina Noela dorobiła się majątku na nielegalnych adopcjach. Poza tym, taki ośrodek potrzebował kogoś trzeciego, kogoś po drugiej stronie prawa aby zalegalizować adopcje. Płacili ojcu Noela, a on nie zadawał żadnych pytań, ponieważ obchodziły go jedynie zera wpływające na jego konto.
Oko stało się prawdziwym symbolem rodziny. Nie było tylko znakiem, ale czymś osobistym i to dlatego na imprezie stemplowano tym:


Po Charlesie, Mary urodziła kolejne dziecko w Radley - Charlotte. Nie przekazano jej do adopcji, ponieważ wykazywała zaburzenia zachowania i została umieszczona w Radley. Kilka lat później urodziła się Alison.
Wideo, które Spencer oglądała w Dollhouse przedstawiało jej nowego synka Charlesa, Alison i Jasona.


Kilka miesięcy później, Charles włożył malutką Alison do wanny, ponieważ chciał sprawić, żeby przestała płakać. Kenneth naprawdę ześwirował i uparł się, żeby umieścić go w Radley. Jessica nie chciała się na to zgodzić, ale w końcu przystała i umieścili Charlesa w Radley, w którym odnowił swoje kontakty z Bethany.
Oprócz Alison narodziła się w tamtym czasie również Spencer, która była trzecim dzieckiem Mary. Istnieją tu dwie opcje: albo Mary miała romans z Peterem albo Jessica przekonała Hastingsów aby zaadoptowali dziecko jej siostry.
Jessica nadal miała wyrzuty sumienia względem Charlesa i próbowała znaleźć mu dom. W końcu jej się udało i Charles został zabrany z Radley i ponownie rozdzielony z Bethany. Bethany była wściekła na Jessice, a swoją złość wyrażała poprzez rysunki.


Znienawidziła ją, ponieważ dwukrotnie odebrała jej Charlesa. Bethany wiedziała o Szkole dla Niewidomych. Jessica bała się, że ta tajemnica w końcu wyjdzie na jaw, więc kupowała Bethany ubrania i zabierała ją poza ośrodek, żeby ją przekupić i upewnić się, że będzie siedziała cicho.
Bethany i siostra Charlesa, Charlotte, dorastały wspólnie w Radley i z czasem zaprzyjaźniły się. Charlotte zaraziła Bethany zazdrością o Alison. Nie mogły znieść tego, że one żyją w zamknięciu podczas, gdy Kłamczucha wiedzie beztroskie życie poza murami Radley.
Jessica cały czas utrzymywała kontakt z rodziną, która adoptowała Charlesa. Kochała go, jak własne dziecko, dlatego zadbała o to, żeby na jego urodzinach znaleźli się również Alison i Jason.


Charles w dużej mierze przypomina Wam...?
Wildena.
Nawet włosy mają ułożone w ten sam sposób!Upłynęło wiele lat i Charles w końcu poznał swoją prawdziwą tożsamość. Odnowił kontakty z Bethany i spotkał Charlotte. Praca w policji pozwoliła mu odkryć, że Charlotte jest jego siostrą. Razem postanowili zemścić się na rodzinie DiLaurentis.
Charlotte szantażowała Jessice. Posłużyła się nią aby dostać się do UPenn i zbliżyć się do Alison i Jasona. 
W tym samym czasie Kłamczuchy oślepiły Jenne, która aby odzyskać wzrok udała się do Szkoły dla Niewidomych na rehabilitację. Zbliżyła się do Noela i wkrótce poznała prawdę na temat przeszłości ośrodka.
Wilden został policjantem. Wiedział, że w ten sposób będzie miał dostęp do wszelkich informacji. Bez problemu mógł sprawdzić każdą podejrzaną dla siebie osobę. W Tamtą Noc pomógł Bethany i Charlotte wydostać się z Radley. Planowali zabić Alison na oczach Jessicy. Byli zazdrośni o Alison, ponieważ wychowywała się w domu rodzinnym, wiodła normalne życie i niczego nie musiała sobie odmawiać. Poza tym, wiedzieli, że w ten sposób zadadzą ból Jessice.
Jessica nadal kupowała Bethany ubrania (zapewne takie same jak kupowała Alison), więc zbiegiem okoliczności były ubrane Tamtej Nocy w ten sam żółty top.
Po tym, jak Charlotte i Bethany uciekły, Jessica dostała ostrzegający telefon z Radley. To dlatego nie chciała, żeby Alison wychodziła z domu Tamtej Nocy. Jessica zobaczyła przez okno, jak Bethany uderzyła Alison kamieniem w głowę. Uznała, że nie żyje, więc postanowiła ją pochować. Wiedziała, że nie może pójść na policję, ponieważ cała sprawa wypłynęłaby na jaw i wszyscy dowiedzieliby się o nielegalnych aborcjach i adopcjach.
Alison jednak przeżyła, a Pani Grunwald wyciągnęła ją z grobu.
Tej samej nocy zaginęła kolejna dziewczyna - Sara Harvey. Przypominała wyglądem Alison, dlatego Mona, która również planowała zemścić się na Ali za lata prześladowań, pomyliła je ze sobą i uderzyła Sare łopatą. Ciało Sary znalazła Melissa, która również wzięła ją za Alison. Myślała, że to sprawka Spencer, dlatego pochowała ją żywcem.
Charles, Bethany i Charlotte uwierzyli w to, że Alison jest martwa i spoczywa w grobie wykopanym na działce DiLaurentis. Nie wiedzieli, że została uratowana i uciekła.
Wszyscy uwierzyli w jej zaginięcie. Nawet Kłamczuchy.
Prawdę odkryto dopiero, gdy rodzina Mai wprowadziła się do domu DiLaurentis i chcieli przeprowadzić remont ogrodu. Wtedy wówczas odkryto ciało i wezwano policję.
Charles, który był już wtedy policjantem (Wildenem) miał dostęp do zwłok. Raport z sekcji zwłok wykazał, że ciało należy do Bethany Young, a nie do Alison. Charles postanowił podmienić wyniki badań tak aby wszyscy myśleli, że to Alison została pochowana w ogrodzie DiLaurentis. Wiedział, że dzięki temu nikt nie będzie jej szukał.
Jessica, która musiała dokonać identyfikacji ciała skłamała, że to Alison albo została zmuszona przez Charlesa, żeby skłamać. Charles zmusił ją również do tego aby postawiła mu nagrobek i powiedziała Kennethowi oraz jego biologicznej matce - Mary - że nie żyje. Nie chciał, żeby ktokolwiek poznał jego prawdziwą tożsamość. Późniejsze badania wykazały, że to nie ciało Alison znalazło się w ogrodzie, lecz Bethany Young. W ten sposób oboje byli bezpieczni i nikt ich o nic nie podejrzewał.


Charles zrozumiał, że Alison mogła przeżyć. Zaczął poszukiwać wskazówek, które mogłyby to potwierdzić i w końcu udało mu się znaleźć jakieś informacje. Postanowił ją odnaleźć i nastraszyć Kłamczuchy, żeby wyznały prawdę (sądził, że jej przyjaciółki również są w to zamieszane i pomagają jej się ukryć). Stworzył A-Team, do którego zwerbował ludzi, którzy nienawidzili Alison i byliby chętni mu pomóc. W ten sposób Mona znalazła się pod jego skrzydłami.

Charles/Wilden jest Uber A.
Bethany/Sara jest Red Coat.
Charlotte/Cece jest Black Widow.

Tak wyglądał główny podział osób zarządzających A-Teamem. Wmówiono nam, że to Mona nad wszystkim dowodziła lecz to kłamstwo. Jej pobyt w Radley od samego początku był zaplanowany przez Charlesa. Chciał w ten sposób ją chronić. 


Mona zasugerowała w tym zdaniu, że taki był plan - umieścić ją w Radley, a gra nadal toczyła się po ich myśli, ponieważ każdy myślał, że niebezpieczeństwo minęło.
What we want odnosi się do Charlesa, Bethany i Charlotte.

Szybkie przypomnienie zanim przejdziemy dalej:
1) Charles - postać, którą znamy jako Wildena.
2) Bethany - postać, którą znaliśmy jako Sare Harvey.
3) Charlotte - postać, którą znaliśmy jako Cece.

Policja odkryła, że to nie ciało Alison leżało w grobie i postanowili wznowić jej poszukiwania. Alison przez cały czas się ukrywała. Pomagał jej w tym Noel, którego szantażowała i który wraz z Jenna był później członkiem A-Teamu.
Charlotte w końcu odkryła gdzie przebywa Alison i że planuje powrócić do Rosewood. Ułożyła plan razem z Charlesem i Bethany. Nie mieli pewności czy Alison widziała ich Tamtej Nocy, więc nie mogli ryzykować i pozwolić na jej powrót. Charles postanowił wykorzystać "Cece" do tego aby Alison im zaufała. Posłużyli się tożsamością Vivian Darkbloom, żeby mogła wyjechać z kraju i być bezpieczna. Nie dość, że zaufała wtyczce, to mieli jeszcze nad nią pełną kontrolę i znali każdy jej ruch.


Następnie doszli do wniosku, że trzeba się pozbyć Jessicy DiLaurentis. Tylko ona znała o nich prawdę. a poza tym w końcu mogli się zemścić, dać upust swojej nienawiści. Za jej śmierć odpowiedzialna była Bethany. Nikt nie pomyślałby, że mogła za tym stać, ponieważ cały świat uznał ją oficjalnie za martwą.


Następnie Charles zdecydował się upozorować swoją własną śmierć (Wildena) aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Zamordował mężczyznę, który miał podobną budowę ciała i założył na jego twarz maskę (wiemy już, że maska Wildena pojawiła się chociaż raz w serialu).


Dlaczego Rollins miałby nosić maskę Wildena?
Ponieważ to on jest Uber A, a Rollins był kolejnym z jego pionków. O tym zresztą później.Kiedy Charlotte przebywała poza krajem, Bethany i Charles przez cały czas mieli oko na Kłamczuchy.


Charles z pomocą Bethany i Charlotte nadal znęcał się nad dziewczynami. Wielokrotnie próbowali je zabić, ale za każdym razem coś było nie tak. W końcu obmyślili plan, który zakładał dożywotnie wpakowanie Alison do więzienia. Miała zostać skazana za zamordowanie Mony. Jak wszyscy dobrze wiemy, ich plan zadziałał i Alison została postawiona przed sąd. To nie był jednak koniec.
Charles i jego banda skończyli prace nad Dollhouse, w którym Kłamczuchy miały przebywać do końca swojego życia. To tam mieli ich torturować i mścić się na dziewczynach za ich lojalność względem Alison. We wszystkim pomagali im Noel i Jenna.
Charles, Charlotte i Bethany ułożyli również plan B na wypadek gdyby coś poszło i tym razem nie tak. Charlotte miała udawać Charlesa, zrobić z siebie niespełna rozumu i tym samym uniknąć kary więzienia. To był plan idealny, ponieważ jedyną osobą, która mogła wyznać prawdę i zakwestionować jej tożsamość była nieżyjąca już Jessica. Bethany z kolei miała przybrać tożsamość Sary Harvey - dziewczyny, która również była więziona w Dollhouse. W całej akcji brała udział jeszcze czwarta osoba - Mona. Miała zrobić z siebie ofiarę, udawać zastraszoną na tyle aby zgodzić się być Alison. To wszystko była jednak jedna wielka gra. Mona nie była po stronie dziewczyn, lecz realizowała obmyślony przez Charlesa plan.
Dzięki temu Charles mógł uciec z Dollhouse i nadal nikt nie wiedział o jego istnieniu.
Plan wypalił. Udało im się ściągnąć dziewczyny do Dollhouse. Rozpoczęli tortury i spełnianie każdej zachcianki Charlesa. Jedną z nich było zorganizowanie balu dla niego po którym wszystkie dziewczyny miały zostać zagazowane. To dlatego widzieliśmy, jak Mona przymierzała maskę - miała ją uratować przed przedostaniem się do jej płuc toksycznych oparów. Gdyby wszystko poszło po myśli Charlesa, Kłamczuchy umarłyby w Dollhouse, a Alison spędziłaby resztę swojego życia w więzieniu.


Oczywiście plan nie wypalił w pełnej okazałości. Bethany musiała udawać Sare, a Mona porwaną ofiarę, która nic nie pamiętała.
Bethany postanowiła zbliżyć się do Emily i zaskarbić sobie zaufanie pozostałych dziewczyn. Zrobiła z siebie ofiarę i dzięki temu znała każdy ruch Kłamczuch. Na uboczu jednak dalej knuła wraz z Charlesem i Charlotte, którzy postanowili spróbować po raz ostatni pozbyć się dziewczyn. Tak właśnie dotarliśmy do balu na którym Charlotte i Charles użyli podstępu aby odseparować Alison od pozostałych dziewczyn. Historia, którą Charlotte opowiedziała była oczywiście zmyślona, a Mona i Bethany specjalnie nakierowały Kłamczuchy na trop Carassimi Group. Wszystko to po to, żeby je zmylić i zostawić sobie, jak największe pole manewru.
Tego dnia po raz kolejny Charles, Charlotte i Bethany nie mieli szczęścia. Doszło do wypadku w ramach, którego Bethany doznała poparzeń, a Charlotte musiała wcielić w życie Plan B. - przyjąć całą winę na siebie i wcielić się w rolę Charlesa. Dzięki temu on mógł być bezpieczny i nadal nikt nie miał pojęcia o jego istnieniu.
Alison została zwolniona z więzienia, a Charlotte odesłana do Welby. Gra została zatrzymana na pięć lat.
W ciągu tych kilku lat, Charles odnowił kontakty ze swoją matką - Mary. Dowiedział się również, że Spencer jest jego siostrą i udało mu się przeciągnąć Mary na swoją stronę. Nie zapomniał jednak o Charlotte i za sprawą swojego pomocnika - Archera - udało mu się dotrzeć do niej w Welby. Archer miał nie tylko troszczyć się o Charlotte, ale również sprawić, żeby Alison się w nim zakochała.
Kiedy w końcu Kłamczuchy znów wróciły do Rosewood, Charlotte została wypuszczona z Welby a Archer poślubił Alison, Charles mógł wcielić w życie swój kolejny plan.
Niestety doszło wtedy do tragicznego dla niego wydarzenia. Charlotte została zamordowana. Charles był zdruzgotany i chciał, jak najszybciej poznać tożsamość osoby, która zamordowała jego siostrę.
Znów zaczął szantażował Kłamczuchy. Podejrzewał, że mogą albo znać prawdę i ukrywać sprawcę albo doprowadzić go do mordercy. W swoich wiadomościach nie podpisywał się jednak jako A lecz jako A.D., co miało oznaczać After Death (Po śmierci) w ramach hołdu dla swojej zmarłej siostry.
Bethany zamieszkała w hotelu, który był kiedyś Radley. W ten sposób chciała być bliżej akcji i mieć wszystko na oku.
Kolejny etap planu zakładał pozbycie się Alison. Doprowadzili do tego iż każdy uważał ją za niepoczytalną. Dzięki temu Alison trafiła do Welby i przestała im zawadzać. W tym samym czasie Kłamczuchy opracowały swój własny plan wykurzenia A z ukrycia. Oczywiście po raz kolejny zawiódł, ponieważ Charles znał każdy ich ruch dzięki Monie. W dodatku Hanna została porwana i torturowana przez Charlesa, który próbował wyciągnąć z niej informacje. Kłamczuchy w końcu uwierzyły w to, że to Alison stoi za śmiercią Charlotte i postanowiły ją wydać aby uratować Hanne.  Charles posłużył się swoimi dawnymi kontaktami i sprawdził sweter, który miał posłużyć jako dowód winy Alison jednak nie znalazł na nim żadnych dowodów.
Hannie udało się uciec i zbiegiem okoliczności wpadła na Mary Drake, która odwiozła ją do domu. Mary miała dylemat. Z jednej strony chciała pomóc swojemu synowi i być blisko niego, z drugiej zaś strony czuła się okropnie z powodu tego co spotkało Hanne i chciała zbliżyć się do swojego kolejnego dziecka - Spencer.
Kłamczuchy w końcu przejrzały Archera. Charles postanowił wtedy posunąć się do radykalniejszych metod i rozkazał Archerowi aby ten wywiózł Alison do lasu i zamordował ją. Niestety po raz kolejny się przeliczył i to nie Alison była tą, którą uśmiercono lecz Archer. Alison mogła wrócić zatem do domu, a Mary miała z nią zostać, żeby mieć na nią oko.
Bethany, która nadal przebywała w Rosewood dostała rozkaz aby zaangażować w całą misję kolejnych pomocników - Jenne i Noela. Oczywiście nie poznali jego tożsamości. Jedynymi osobami, które go naprawdę znały były Charlotte i Bethany. Reszta to zwykli pomocnicy, którzy nigdy nie widzieli jego twarzy.
Po raz kolejny jednak doszło do tragedii a Charles musiał zmierzyć się z kolejną stratą - tym razem Bethany. Z tej teorii wynika, że muszą działać dwa Teamy. Jeden z nich próbuje chronić Kłamczuchy, a śmierć Charlotte i Bethany miały w tym pomóc. Drugi Team należy do Charlesa, który robi wszystko aby skrzywdzić dziewczyny.
Po tych wydarzeniach Charles został sam. Nie mógł posłużyć się swoimi zaufanymi ludźmi. Działał zupełnie sam, ale oczywiście jego pomocnicy dalej wiernie mu służyli.
Pierwszy z nich, czyli Noel miał się dowiedzieć czy Spencer na pewno była siostrą Charlesa. Dlatego akta Mary znajdowały się w posiadaniu Noela i to dlatego tak usilnie próbował skontaktować się z dr. Cochran.
Kłamczuchy, które były coraz bliżej poznania prawdy postanowiły poszukać u źródła. Pojechały zatem do domku Ciotki Carol. Odnalazły kryjówkę, która nie należała do Jessicy, jak początkowo przyjęły, lecz do Charlesa. Charles dużo wcześniej przygotował się na ewentualną obecność nieproszonych gości. Wiedział, że musi wysadzić wszystkie dowody, żeby nikt nie poznał prawdy. Nie zależało mu w tamtej chwili na tym, że go złapią. Chciał najpierw poznać tożsamość mordercy Charlotte.


Kolejna katastrofa wydarzyła się, gdy Kłamczuchy znalazły pendrive z Dollhouse. Odkryły wtedy udział Noela w torturowaniu ich. Charles musiał go jak najszybciej przechwycić, ponieważ kto wie co mogłyby jeszcze na nim odkryć. Posłużył się więc Noelem aby włamał się do domu Spencer i go ukradł. Krótko potem Noel wpadł w sidła Hanny. Charles odetchnął z ulgą, gdy Hanna zadzwoniła do Mony po pomoc. Rozumiał, że jego plan wisi na włosku, więc rozkazał Monie aby przechwyciła pendrive. Oczywiście nie mogła zrobić tego bez skierowania na siebie podejrzeń, więc przekonała Hanne aby wróciła do Rosewood, co pozwoli jej odciągnąć uwagę wszystkich ludzi. Następnie Mona uwolniła Noela i przekazała Charlesowi nagranie Hanny. Charles szantażował Kłamczuchy i zmusił je aby przyszły do Szkoły dla Niewidomych. Tej samej Szkoły, w której wszystko się zaczęło. W której sprzedawano dzieci.
Charles odzyskał pendrive i rozkazał Noelowi i Jennie aby zabił Kłamczuchy. Po raz kolejny plan Charlesa nie wypalił. Noel umarł a Jenna i Charles musieli uciekać.

Najważniejsze pytania teorii to:
- Kto działa w drugim Teamie? Kto zabił Charlotte i Bethany?
- Kto jest biologicznym ojcem Charlesa, Charlotte i Spencer?
źródełko
Jak Wasze wrażenia?
Nigdy nie byłam fanką teorii o tym, że Wilden może być Charlesem czy Uber A. Po tej teorii zmieniam jednak zdanie. Takie rozwiązanie historii byłoby dla mnie idealne i już nawet nie chodzi mi o dobór postaci do tożsamości czarnych charakterów, ale ogólnie o całą fabułę. Moim zdaniem bardzo spójna i wszystko jest w miarę dobrze wyjaśnione.
Sama nie mogłabym wymyślić tego lepiej, a motyw trzech dowodzących A z Charlesem na szczycie - genialny :) 

12 komentarzy:

 1. za przekombinowane i bez sensu. po co mieliby torturowac klamczuchy przez tyle czasu? i serio kto wymyslilby az tyle skomplikowanych planow na jedna zemste?😂

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem teoria jest genialna i wyjaśniałaby wszystko logicznie , więc szacunek dla osoby , która potrafiła to wszystko sensownie wyjaśnić .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez myslę, ze ona się sprawdzi :)

   Usuń
  2. Może się i sprawdzi , ale wątpię ,że Marlene wyjaśni to w ten sposób jak w tej teorii.

   Usuń
 3. Fani wymyślają lepsze teorie i bardziej się trzymają kupy, niż to co wymyśla Marlen. Tylko ona je pewnie czyta i kombinuje jak wymyślić coś innego, oryginalnego. A potem bum i totalny klops.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ahahaha zgadzam się z tobą.

   Usuń
 4. jedna z lepszych teorii jakie czytałem, jakby to sie tak okazało byłoby cos pieknego :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale Bethany nie mogła udawać Sary.. myślę że kiedy ją uwolniono to np jej mama, przyjaciele policja.. rozpoznaliby że Sara to nie jest Sara ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokladnie ;) tym bardziej, że klamczuvhy spotkały się z przyjaciółkami tej dziewczyny i one im pokazywały zdjęcie! Kilka rzeczy się tu nie zgadza. Np tez to kto zabił Alison. Było pokazane przecież, że w końcu uderzyła ja cece a nie bethanny i dlatego matka ja pochwała żywcem. Tak samo to był pomysł Alison żeby wysłać cece w stroju darkbloom a nie charlesa.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etykiety

1x01 1x02 1x03 1x04 1x05 1x06 1x07 1x08 1x09 1x10 1x11 1x12 1x13 1x14 1x15 1x16 1x17 1x18 1x19 1x20 1x21 1x22 2x01 2x02 2x03 2x04 2x05 2x06 2x07 2x08 2x09 2x10 2x11 2x12 2x13 2x25 3x02 3x13 3x19 4x10 4x13 4x19 4x22 4x23 4x24 5 produkcji z obsadą PLL 5a 5b 5b pll 5b promo 5x01 5x02 5x03 5x04 5x05 5x06 5x07 5x08 5x09 5x10 5x11 5x12 5x13 5x13 muzyka 5x14 5x15 5x22 5x25 6A 6B 6x01 6x02 6x03 6x04 6x05 6x06 6x07 6x08 6x09 6x10 6x11 6x12 6x13 6x14 6x15 6x16 6x17 6x18 6x19 6x20 7B 7x01 7x02 7x03 7x04 7x05 7x06 7x07 7x08 7x09 7x10 7x11 7x12 7x13 7x14 7x15 7x16 7x17 7x18 7x19 7x20 A A-team A.D. aktorzy Alison alison and emily alison dilaurentis andrew andrzejki ankieta Archer Dunhill Aria Ashley Benson Ashley Marin bajka bajka pll barry maple Bethany Young Big Bad BigA Black Widow bliźniaki bohaterowie Byron Montgomery Caleb Cece challange Charles Charlotte christmas christmas challange christmas pll ciekawostki ciekawostki pll Co by było gdyby... co gdzie za ile Cyrus czat Dollhouse dr Rollins dr. Palmer Duncan Dwts Eddie Lamb Eliza Ella Montgomery elliott Emily Emily Fields Emison emison ship emoji Ezra Ezria filmiki finał fryzura funny funny moments Garrett Gdzie będą postacie za 10 lat gify goodbye Haleb halloween Hanily Hanna Hanna Marin Haria harold crane Holbrook holden strauss huw collins Ian Ian Harding informacje instagram jako A Janel Parrish Jasno Jason jason is a jason pll Jenna Jessica DiLaurentis Julian Morris Kate Keegan Allen Kenneth DiLaurentis koniec koniec próby konkurs książki Kto może być A? kto zabił jessice dilaurentis Lesli live stream Lolita Lucas Lucy Hale Maddie Ziegler makijaż mamy kłamczuch Marion marlene king Mary Drake Maya Megaami Melissa memy Meredith Mike Mona muzyka muzyka 5x14 muzyka 5x15 N.A.T. club najlepsze momenty najlepsze piosenki najśmieszniejsze napisy Nasze oscary nasze pary Nat alia Natalia Nigel noel norman bates nowa redaktorka od Adminek Odliczanie do sezonu 6 online opis Oś czasowa outfity Paige Paily panel pani di pani Grunwald Pastor Ted Pemily Peter Hastings pierwszy post Pies ♥ Pigtunia piosenka plakat pll pll cast pll hair pll make up PLL Questions PLL Quiz postać książkowa powitanie promo przerażające momenty Radley Ravenswood recenzja Red Coat Red Dress redaktorki regulamin relacjonowanie RIPMona rodzice romantyczne sceny różnice Sabrina Samara Sara Sara Harvey sasha pieterse Sekrety Kłamczuch serial sezon 1 sezon 2 sezon 3 sezon 4 sezon 5 sezon 6 sezon 7 Shana Shay Mitchell ship Sidney skruszone smutne sceny sneak peeki soundtrack Spaleb spandrew Spanna Sparia Spemily Spencer Spencer Hastings Spoby spoilery stillsy Sydney sylwester szkoła świąteczny odcinek Tammin Sursok teen choice awards teoria teoria bethany teoria spisowa teorie The Lost Woods Resort Till 60 Days PLL Challenge tłumaczenia Toby TOP TOP 5 Travis troian bellisario tweet Tyler Blackburn tytuły odcinków Uber A uczucia alison urodziny Veronica Hastings Vivian wady i zalety walentynki Wilden wrażenia Wren Wrencer wskazówka wydarzenia chronologicznie wypunktowanie wywiad wzruszające sceny zalety i wady zatrute zdjęcia zlot życie aktorów życzenia